Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

meleri
18. júl 2010

ined,

nejhorší je že nikdo přesně neví jak dlouho to období vzdoru trvá! u nás je to asi v tom nejhorším stádiu! tak čekám kdy se s ním bude moct domluvit konečně...

ined77
18. júl 2010

@meleri 🙂 ...já už si ani neodvažuju tvrdit, že je něco v nejhorším stádiu, potože pak se to ještě zhorší 😀 .
jj, je to mazec...u nás je kolikrát problém dostat matýnka na nočník a pak následně zase z nočníku 😝 .celé dny přemýšlím a koumám jak na něj, čím ho pořád obalamutit 😀 .
on kdy chce je zlatý, ale jak má tu svoji náladičku 🙄 ...jejda, držte mňa 2,3,5 😀 ...
osobně si teda myslím, že máme to nejhorší ještě před sebou 😨 😅 ...kéž bych se mýlila 😉

meleri
18. júl 2010

ined,

ješiš, nestraš! 😅 já si furt říkám že po těch dvou letech začne třeba víc mluvit a že trochu začne spolupracovat? já dycky chtěla aby ve dvou letech byl už bez plín, prostě mě to dodneška vadí když má dítě ve třech letech ještě plíny ale nadruhou stranu vidím že to je věc s kterou člověk těžko něco udělá.....
u nás je hlavní problém že mladý pán se naučil křičet...prostě něco není podle něho, nebo něco trvá, začne řvát....pokud je doma manžel tak ho normálně sprdne, potrestá ho tím že ho vykáže do pokoje, a ono to fakt funguje...se mnou je to už horší....asi musím přitvrdit.... 😅

ined77
18. júl 2010

@meleri 🙂 ...no v to taky doufám 😅 .zatím toho matýnek moc nenamluví, ale lepší se to 😉 .

jj, i u nás se ječí, když není po jeho a přesně...nej trest je, když ho vykážu do pokojíku 😉 ..to je ve vteřině zpátky a už se lísá 😀 .na otázku jestli už bude hodný, odpoví popravdě že ne 😝 😀 .
u nás musím být ta důslednější já a přiznávám, že ne vždy se mi to daří 😅 ...tatínka máme věčně v práci, tak bojujeme převážně sami 😅 .
co se týče plenek...stačilo by mi, kdyby byl s plenkou na noc v době, kdy se narodí sourozeneček 😉.
zatím ale musím uznat, že se snaží 😵 ...dnes si i zahlásil čurkání 🙂 ...držel se za pindíka a volal mamko mamko 😀 .¨
akorát venku to raději drží, asi se stydí 😔 😀

meleri
18. júl 2010

ined,

tak to je dobré! 😀 odpoví že ne!

hm u nás je to stejné, jsem s ním pořád sama, a na víkendy si ho bere manžel ven třeba ne celé odpoledne a je to smutné ale mám pocit že je fakt rád když mě chvíli nevidí! ano musíme být tvrdší, ale řvaní ani na zadek nepomáhá....popravdě nevím jak na něho, kromě toho trestu že ho zavřu do pokoje....nebo se snažím mu všechno po dobrém vysvětlit, a je fakt že i toto funguje, prostě vysvětlovat vysvětlovat...

vidím že čekáš dítě v únoru! no já v březnu! taky bych byla ráda! aspon přes den! malý venku přestal kadit, kadí jenom doma.... 😅

imarikai
18. júl 2010

no treba to skušať ono je stále niečo čo im ešte nejde treba im dať čas 🙂 a potom prekvapia my sme tiež najprv cikali do nočníka a bola som spokojná ako vy ostatné prichádza postupne napríklad s tým že najprv cikal vonku ako dievča a o pár dni už ako chlapec samozrejme že sme vonku sledovali aj druhých chlapcov ako cikajú potom nam chcel kakať len do plienky ale už aj to sa naučil že ide na nočník ale zadržiava stolicu dupká a poskakuje až ked už ma tlaky tak sadne potom cez poobedný spánok mal plienku len on sa zobudil suchý ale kým sa napil čaju vycikal sa aj ked som chcela nech ide na nočník tak som mu cez poobedný spánok plienku nedala a pekne sa napil čaju a išiel vycikať a moj muž včera povedal nech mu nedáme plienku aj cez noc som povedala nie ved vydržme a dnes sa zobudil okolo 4 ráno plienka bola suchá a on sa pýtal cikať takže tomu je mesiac čo sa začali prvé úspechy čo sme začali používať nočník a pomaly sa blížime k cielu že plienky u nás zmiznú úplne Držím palce všetkým drobčekom 🙂

marmazel
19. júl 2010

Ahoj holky, tak já nevím, celý týden , když sme doma se počůrá tak 2x za den a plínku po odpoledním spánku už má týden suchou, ale sotva přijedeme na víkend ke tchýni zase se začne počůrávat, třeba 3x do hodiny, člověk by si myslel, že to pro ní není změna, když tam jezdíme skoro každý víkend, teď se tam chystáme na 3 týdny a domů přijedem za tu dobu tak na 2-3 dny, ale vadí mi když je tam nějaká návštěva a vidí že se počůráváme a už sem i zaslechla jek si povídají, že jí akorát piořád převlíkám a povídám jí, co si udělala, to se nedělá. Tak nevím co s ní.

ined77
19. júl 2010

@meleri 🙂 ...jj, taky vysvětluji pořád dokola, ale někdy je to jako hučet do zdi 😀 .
i matýnek kaká jen doma...velice zřídka se pokaká venku 😉 .no do února/března už budou šampioni bez plenky 😉 😀

@imarikai 🙂 ...jj, chce to čas 🙂 .jste šikulky 🙂 .

@marmazel 🙂 ...na návštěvy bych se vyprdla, ať si říká co chce 😉 😝 .pokud sami měli či mají děti, tak to musejí znát a pokud nemají, tak o tom ví houbelec 😉 .
a nevadí malé u babičky něco?berete sebou svůj nočník? třeba je to nějaký protest? 😨 😕 kdesi jsem četla, že po dobu učení by se mělo co nejvíce zdržovat doma a zajetého stereotypu, ale kdo ví jestli je to tak 😅 .
s ní nic, potřebuje asi ještě čas 😉 .

hapkes
21. júl 2010

Ahojte ,
prosím poradte mi lebo som zúfalá.
Synček má rok aj pol a nočník u nás nehrozí keď ho vidí uteká preč. Zaujímavé na tom je že keď mal 8 mesiacov tak sa po obede urobil do nočníka aj veľkú aj malú potrebu.Mám strach pretože mi veľa ľudí rozpráva ako to je možné že ešte nevie cikať do nočníka.Synček ešte nerozpráva čiže neviem ako mám postupovať.Prosím poradte.

bubelko
21. júl 2010

@hapkes moj syn sa oducil od plienok ked mal 2 roky a 8 mesiacov. 😉 v tvojom pripade by som sa vobec nestresovala. tam kde zijem, to nikoho netrapilo, zato tu na svk sa ma kazdy z okolia uz od roka pytal, preco ma este plienky. vobec som to neriesila. ked sme boli u pediatra a pytala som sa, povedal, ze to mam nechat na neho, ze sa ozve. a tak aj bolo. zo dna na den. takze klud a mas dve usi - jednym dnu a druhym von 😉 to je moj nazor 🙂

crysmile
21. júl 2010

@hapkes, moja mala v roku a pol tiez nechcela pocut o nocniku.. a pekne od malicka na nom sedavala a aj cikala a kakala.. potom zacala chodit a prestala.. jednoducho bolo pre nu vsetko zaujimavejsie.. nechaj ho, nech este narastie, este je malinky.. moja mala mala 2 roky a 1mesiac.
urcite nedaj na reci ludi, to mam nervy, ked zacnu poucovat, co tvoje dieta ma zvladat a co nema.. ty najlepsie rozumies svojmu dietatu.. tak este pockaj a potom uvidis, neodkladaj nocnik, ale mozes mu o nom rozpravat rozpravocky, motivovat ho, ale nenut ho na nom sediet.. a mozno preskocite nocnik a pojdete rovno na wc..

zelmirka1
21. júl 2010

@hapkes prve niekedy ked sa dieta skoro dava na nocnik neskor ho odmieta, aspon tak mi uz vela mamin potrvdilo,
prave az okolo roka a pol si zacina dieta uvedomovat zvierace a malo by sa ich naucit ovladat, zbytocne sa stresujes
vacsina deti sa az okolo 2 rokov realne nauci pytat cikat a kakat. 😉

ava
21. júl 2010

v současné době se vůbec nedoporučuje učit na nočník před rokem a půl. Důvod píše zelmirka1.
Dítě se to sice naučit může, ale svěrače přece jen neudrží a inkontinence se pak může dostavit třeba kolem 4-5 roku, protože se to naučilo příliš brzo a nedobře. Můj sice sice už od 12měs.znakuje, že bude kakat, ale na nočníku nechce a já to respektuju. Času máme dost a nic mu neuteče!

hapkes
21. júl 2010

Ďakujem Vám krásne za odpovede aj za povzbudenie teraz mi ostáva len čakať uvidíme teda kedy to príde..

morgan
22. júl 2010

hapkes - můj syn má taky 1, 5 roku a nočník taky nechce, no nenutím ho a velkou hlavu si z toho nedělám 😀, sice jsem si říkala, že teď v létě je to ideální doba, protože i doma chodí často nahatý, no ale nedá se nic dělat. Taky si myslím, že čas určitě ještě máte/máme 😀 A takový řeči vůbec neposlouchej, každý dítě to má jinak a jak tady vidíš, tak nejste žádná vyjímka 😉

rioko
22. júl 2010

Vojtíšek má 16 měsíců a na nočník taky nechce, občas to zkusím, on začne strašně plakat jenom ho tam posadím, tak to prostě nehrotím, taky si myslím že času dost - i když tchýně mě pokaždé nezapomene poučit jak její děti chodili už v 8 měsících 😝 ale to je mi jedno, on taky na to Vojta dozraje, než půjde do školky tak se to naučí 🙂

dera
22. júl 2010

Ahojte ženušky, tak ja sa tiež pridávam, my máme 2 roky aj dva mesiace a nejde to tak ako by sme chceli ☹ . Cvrkne do šerblíku ale inak nič. Chodí bez plienky, lebo je jej v nej teplo... neciká... založím ju a potom je v tú ranu precikaná. Záchod ani vidieť, nočník iba akože. Fungovali lentilky, nalepovačky,rozprávočky, hračky, a nič z toho...

blandik
22. júl 2010

ahojte, náš syn má 21M a na nočních nechce, na záchod taky ne. Naprosto mu nevadí, když je pokakaný. HOvínko by si tam nosil, až by ho dupka začala štípat. Zatím to nehrotím. OBčas mu povídám, že my plenky nemáme, že je tady nočník na čurání a kakání. JInak jsem slyšela, že dítko je schopno ovladat svěrače až když samo sejde a vyjde schody a že do té doby není potřeba začít nočníkovat. Malý te'd občas plytší schody vyjde a občas i sejde. Ale je to asi týden stará záležitost, a taky jsem ho zrovna v té době viděla, jak si sám zkouší na nočník sednout. Nechci to hrotit, zkoušeli jsem to s nočníkem kolem 15M, a byl to propadák. Myslím, že i proto dneska na ten nočník moc nechce. To jen babičky občas komentují zklamaným hlasem, že na nočník ještě néchcé...

kristi
22. júl 2010

jak jsem psala o pár stránek dřív, my to nehrotily a začala jednoho dne sama od sebe a úplně v pohodě i v noci...babičky mě níkdy nestresovaly....byly ji necelé 3 roky než začala sama

dera
22. júl 2010

A myslím si že o tom to to je. A prečo má plienky a prečo to? a prečo hento? 😲 Syn mal 11 mesiacov, sám jedol, bol bez plienok... malá má cez dva, síce je narodená v 6. mesiaci ale každý to bere tak, že keď je OK, nieje na nej nič vidno, tak musí fungovať ako každé iné dieťa. Ale deti či v termíne narodené, alebo nie, nikdy nie sú rovnaké a porovnávateľné....

andrea142
22. júl 2010

ja som malú začala odúčať minulý týždeň. má 16 mesiacov . u nás nočník zabodoval keď ho dostala. páčil sa jej. nútiť som ju nenútila ale u nás to asi funguje aj preto lebo sestra teraz v lete začala odúčať dcérku. je medzi nimi rozdiel 7.mesiacov. a moja musí všetko robiť ako neterka. za týždeň už aj občas povie " ci no " ( cikať do nočníka ) 😀 cca za deň máme 3 pocikané gaťky. 😀

marmazel
22. júl 2010

Holky, já už fakt nevím, dneska se už zas počůrala snad 5x. Takhle už je to snad půl roku a stále nic. Občas jí nechávám a čekám, že když se počůrá dojde jí že musí vydržet a až na nočníku se vyčůrat, jindy s jí zas pořád ptám a když už hodinu nečůrala tak jí dám vyčůrat, než deme ven nebo do krámu tak jí taky řeknu ať se vyčůrá. stále doufám, že jeden den to snad musí přijít, ale nějak nic. Teď se vyčurala, řekla si sama, ale měla už cvrnknuto ...fakt nevím

mobina
22. júl 2010

U nás to bylo jako u Kristi. Nijak jsem to nehrotila. Nočník byl doma,ale za boha si na něj nesednul. Spíš sloužil ke hraní. Když byl bez plíny, čůral si vesele na koberec. Prostě nechápal. Tchýně trochu prudila a když jsem byla v porodce, tak si sama vyzkoušela, že on je prostě palice a na ten nočník si nesedne 😝 No a pak začal z ničeho nic a skoro bez nehod, jak jsem přišla s miminkem domu. Na ven jsem koupili ty tréningovky a čekala jsem na teplejší počasí. Jak měl plínu, tak si neříkal a vesele si do ní čůral. Jak se oteplilo, začal chodit na ostro a je to fakt šikula. Momentálně jsem už třetí noc bez plínky i na noc a zatím tuk tuk tuk dobrý. Ale on je teda cimprlich na čistotu. Jak má na ruce bordel, tak už letí, abych mu to utřela a třeba prstíkové barvy u nás nepřipadají v vůbec v úvahu 😀 Doporučuju fakt nenásilně a nijak se s tím nevtírat 😉

zlatouch
23. júl 2010

Ahoj, u nás to už pár týdnů vypadá nadějně, L si najednou začala říkat. Ale nevim, co s ní venku? Sice hlásí ee, ale jinam než do nočníku se nevyčurá 😒 Mě to teda moc neva, klido ji tu plínu dám, ale bojim se, aby to neměla popletený, "venku můžu do plíny, proč doma ne?" 😀 Máte na to nějaký fígl?

jankapiknova
23. júl 2010

@zlatouch - my sme mali do teraz to iste,že doma bez problemov aj spinka cez den bez plienky ale vonku sa nechcel vycikat,ale posledne dva dni začal aj vonku cikat ale tak že si kvokne,nechce jak chlapci cikaju,musi ho to manžel naučit 😀

ined77
23. júl 2010

@zlatouch 🙂 ..mně radila kamarádka brát sebou všude nočník 😀 .u nich to fungovalo a dnes už se její malá vyčurá klidně i venku 🙂 .má 2r a 2m 🙂 .
tak to asi budeme muset také zkusit..sice tedanevím kam dám motorku a všechno ostatní plus nočník 😀 ...ale jinak se venku prostě nechce vyčurkat 😀 .

zlatouch
23. júl 2010

@ined77 😉 tak jo, přiště až půjdem na pivko, postavíme na stůl vedle půllitru nočník 😉 Ale jestli ho nenacpu do koše v kočáru, tak teda nevim...

sussanah
23. júl 2010

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, vy co zkousite deti mladsi dvou let davat na nocnik, jak casto vam curaji? My sice praktikujeme bezplenkovku (coz je asi uplne jina ideologie, nez tady vetsina z vas ma za sve), ale to moc rozebirat nechci, na to je jine tema 😉 Jen by me zajimalo, jake jsou v tom veku intervaly, abych si udelala obrazek o nasem momentalnim stadiu 😅 Precejen maminy s mimcama v nasem veku v drtive vetsine pripadu vubec nemaji predstavu o tom, jak casto ditko cura, tak nevim 😕 Diky moc za odpovedi 😵

berenika39
23. júl 2010

@sussanah když jsem petrovi sebrala plínku, protože mi začal říkat, že čůrá, málem mě ranila mrtvice. první týden čůral snad po půl hodině, trvalo to třeba tři týdny, než se ten interval prodloužil tak na dvě hodiny, ale postupně si to sedlo a ted čůrá normálka jako člověk - podle toho jak moc pije, ale už je dlouho bez nehod, tak nehlídám. dvě,tři hodiny určitě. ten začátek byl ale krušný.

crysmile
24. júl 2010

@sussanah u nas to bolo kazdych 10min., postupne sa tie intervaly zvysovali na 30min. a teraz vydrzi aj hodinu..