Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

poupe
5. nov 2008

no ja uz jsem skoro zoufala,tyden chodime,rikame si a pak najednou se par dni pocurava,co s tim?

poupe
5. nov 2008

jo a to si rika uz od zari,takze to trva 2 m. ☹

zuzkafuny
5. nov 2008

Poupe... ja som skrýkla nie... 😠 a potom som doniesla nočník a usmievala som sa a posadila ho a jéééjkala a tak... prestalo to rýchle... len už nezačni používať plienočku 😠 😉 🙂 😀

evickaleh
9. nov 2008

Nas Petrik chodi uz asi pol roka kakat na zachodik, nocnik nechce ani vidiet. Ked mal asi osem mesiacov sedel tam v pohode, ale preslo urcite obdobie a zistil kam chodime my a on chcel tiez a od vtedy sa pyta kakat na zachodik. Cikame este do plienky ale to mi az tak nevadi, ved on pochopi aj to. Nutit ho nebudem, ved uz len to ze sa nepokaka do plienky je uplne super. Ale on sa pyta kakat aj ked sa mu chce len prdknut, takze sedkame na zachodiku viackrat za den. Este aj ked mal crevnu chripku tak ho prehanalu a pekne to udrzal a nechcel to pustit do plienky vzdy sa vypytal, taky bol zlaty a prislo to uplne same. Drzim vam palce, nechajde deti oni pridu na to aj same.

danulka2
9. nov 2008

baby ten nas ,,svist,, sa pytat nebude a nebude 😠 .Aj ked doma beha bez plienky, tak ho musim ja posadit na nocnik, ked savycika, tak vychvalim, ale stale sa nepyta

bibula
11. nov 2008

dnes sa ondrik vypytal a to bol obleceny,rychlo som stiahla a bolo do nocnicka-moooc sa tesiiim-doteraz isiel na nocnik len ked bol holy. 🙂

petrunka01
13. nov 2008

danulka2...huraa,aspon nekdo.Mame asi stejne stary deti a ten nas taky beha bez plinky,ale sam si nerekne.Curani je v pohode,to vychytam,ale kadi nepravidelne a to zejmena,kdyz jsme nekde venku a nerekne to 😠 😠 😠

tanja61
14. nov 2008

No neviem ale moj maly nechce ani sediet na nocniku...vzdy na neho popozera a vytiahne si ho s pod zadku....nutit ho nechcem lebo uz vobec nebude chodit,ale zase mojej kamosky mala chodi sama na nocnik uz od roka pomaly....

dididi30
14. nov 2008

baby ja som svoju dceru aj bacla po riti, ked sme sa ucili cikat, a viete co? vobec to nepomahalo a teraz ked si na to spomeniem aka som bola blba ☹
proste ked som to nechala tak a volne, tak ona sama prestala v noci cikavat do plienky a potom aj cez den,a to prestala cikat do plienky ked mala 2 rocky , no a co, tak akurat to je 😉
syna nutit nebudem, necham to na nom, hoci, by som bola rada, keby skor, kvoli vajickam, nech ich nema tolko zaperne 🙂

zuzkafuny
15. nov 2008

Ja som mala šťastie aj pri dcérke... sme boli bez od 1r5m cez deň 😀
beznátlaku... tým sa veru nič nerieši.

renatalen
18. nov 2008

Ahojdy, tak my už úspěšně nočníkujeme. I když teď spíš záchodujeme🙂 Jednou, když nebyl nočník poblíž, tak jsem ho držela nad záchodem a on se vyčůral ve stoje jako velikej mužskej ( v sedě ani za nic) a od té doby nechce na nočník ale na záchod. Začal si říkat ee i venku, jenže teď v zimě máme smůlu, musíme počkat do jara...

martinaema
18. nov 2008

renatalen - prečo smolu? 😨
Ja malú dám vyčúrať aj vonku. Nechcem ju mýliť plienkami. A dokonca ked jej išli stoličky a mala hnačku, tak sa mi aj vonku vykakala 😅 Ja som bola rada, že to neurobila do gatí, ale pekne sa vypýtala.
Ale zaznamenávame ďalší pokrok - Emka už chodí sama na nočník - vyzlečie sa, urobí čo treba, poutiera sa (odmotá meter z papiera), oblečie sa a príde povedať: Mama, be. Ona totiž veľa toho nenahovorí.
Ale je samostatná aj RÁÁÁÁNO, ked mama chce ešte trošku driemkať 😀

miholka
18. nov 2008

Ahojky, no my mame asi tak, ze moj Maly sa na nocniku zdrzi max. 10 sekund, potom sa postavi a kuka don ci tam nieco je... 🙂 aj ked sa mu podarilo par x vycikat sa don, nejako ho to nepresvedcilo...skor si myslim, ze to bola nahoda...

renatalen
19. nov 2008

Máme smůlu, protože je zima, než bych ho svlíkla v mrazu a ve sněhu, tak se stejně počůrá a navíc zmrzne.

jaaty
19. nov 2008

Ahojte, tak som sa vrhla na túto stránku, aby sa aj Hanka naučila na nočník. Nemá s ním problém, pretože od 10 mesiacov ráno ciká a kaká len do nočníka- je to jej malý rituál (keď vstane, vyberie sa na záchod pre nočník, odnesie si ho pred TV a čaká kým ju mama alebo tato vyzlečú - teraz už na nás zakričí, prípadne nás chytí za ruku a odvedie k nočníku 🙂 ). Aj cez deň sa asi tak 3 krát vyciká do nočník, prípadne vykaká. Takže sa chcem vrhnúť na úplné odnaučenie. Len tá zima ma odrádza. Bojím sa, že sa vonku alebo v nejakom nákupnom centre pociká a že prechladne 😒

womenne
19. nov 2008

jaaty tak jej davaj plienku aj ja som to tak robila 😉 a ked sme niekam šli tak som nedala ale vzala som si nahradne oblečenie,je to pravda že vzime je to tažko ja som tiež nad tym dnes rozmyšlala ked som ich videla v oteplovakoch a v bunde že to bude problem ked budu chciet cikat ☹ ale dam ich vycikat ked pojdeme a budu musiet vydržat ked nie vyzlečiem 😖

didusa.risulo
25. nov 2008

ahojte

ja som sem prestala prispievat, lebo som to vzdala s tym nocnikom, este na tom risko nemal hlavicku, no a pre 2 tyzdnami utorok vecer nas tato odisiel na sluzobku na tyzden a ja som maleho posadila na serbel, cuduj sa svet a on sa tam vycikal, tak sme to spolu isli vyliat teda on si tiez drzal serblik ja som mu pomahala aby to nevylial a vyliali sme a splachli, tak som mu to sprijemnila, po tyzdni sa risko zacal pytat, v tom tyzdni bolo take ze sa aj pocikal, ked nestihol, ale dnes po 2 tyzdnoch je to super, maly sa vypyta,"cikat"a ked cika tak mi povie "cikaaaaaaaaam"cez den plienku nema vobec a ked ide spat na obed tak ma, niekedy ma pocuranu a niekedy nie, a uz sa aj stalo ze aj po noci nemal nacikane v plienke, a dokonca uz sme aj cez den boli vonku bez plienky

takze moja rada je:treba najskor vystihnut dieta kedy by uz cikat malo a ked sa vycika tak mu to sprijemnit neako aby sa tesil na buduce cikanie

vela stastia

prasiatko30
25. nov 2008

jaaty - skus tie gatkove plienky - co su ako normalne gatky, mozes jej ich pekne stiahnut ak pojd na zachod ale ak by nahodou nedobehla tak cvrkne do plienok - ja ich pouzivam ked cestujeme a vcelku sa osvedcili. 😉

didusa.risulo
26. nov 2008

ahojte risko mal zas do rana suchu plienku, a potom sa krasne vycikal, chcela som ist von pred barak bez plienky ale ide aj kamoska s jej malym a budu sa santit takze by sa pocural, ale mam velmi velku radost

krista
26. nov 2008

pessy1 • 1d • Dnes v 11:22
je nám 18 měsíců a půjdeme na prohlídku, máme vzít moč, ale já to z ní na nočníku prostě nedostanu, zkoušela jsem taky sedět na záchodě, a nic...Když ji tam párkrát vratím, aby si sedla zpátky na nočník, začne řvát.... Poradte, je to ostuda..., já vím.... 🙂

pessy1 • 1d • Dnes v 11:24
Nejde mi o to , aby chodila na nočník, ale co mám říct doktorce?ta to určitě nepochopí, když se ptá, jestli mi už sklonuje slova, když sotva plácá pár slov.

johanda • 2d • Dnes v 11:46
Pessy, tady je téma, kde se učení na nočník probírá
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
A co říct doktorce? Že se ti moc nepodařilo zachytit, no...Ale úspěch můžeš mít, pokud malou posadíš hned po probuzení, to většinou něco ukápne.
K té ostudě, moje holka byla v 16 m odplínkovaná a dr. byla v šoku 🙂 , vůbec není samozřejmostí být v roce a půl bez plen, tak jakápak hanba. A s tím skloňováním - haha, má ta paní vůbec děti?

konoupek • 1d • Dnes v 11:47
Pessy malé je taky 18 měsíců a na nočník nechodí 😅 ,zkoušíme na záchod,ale tam taky málo kdy co udělá,takže ti moc neporadím.Zkus jí chvilku nechat lítat bez plínky a a být ve střehu,třeba pak něco rychle odchytíte.JInak téma jak naučit dítě na nočník už tu je,tak se mrkni tam 😉 .Přeju hodně štěstí 😉

suzamen • Dnes ve 12:50
pessy a doktorka ti nedala pytlíky do plenky? Taky jsem jednou potřebovali moč a nepovedlo se nám vyčůrat do nočníku tak nám dala dva pytlíky. Je na nich malá dírka která se přilepí na prcku-ale musíš ji rpztáhnout stydké pysky a přilepit na dírku aby se trefila do pytlíčku já to tak prvně neudělala a nic se nám nepodařilo chytit. A pak dáš normálně plenku a počkáš až se vyčůrá aspoň troška by se vám mělo podařit zachytit. Sice to vypadá hrozně ale lepší než ji trápit s nočníkem když nechce. Zkus se na to doktorky zeptat.
Jinak malá má 14 měsíců a občas na nočník jde, kolikrát si i sama řekne že chce aa a nebo ji tam posadím když má suchou plenu a ona se automaticky vyčůrá nebo vykadí. Chce to čas neteř se naučila na nočník až ve dvou letech. 😉

liska21 • 3d • Dnes v 16:02
už je tu takové téma,jukni sem
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

petule.h
27. nov 2008

holky nešilte: mám kluka, te´d 2 roky a 8m...nechtěl na nočník nikdy, řev...no hysterie, plíny nosil do 2 let a pak najednou začal na prkénko..takže jsem to kousla a první dny jsem ho nechala bez plen, on se počůral 5x z 10 do slipů a 5x se vyčůral na prkénko, postupem času pohoda, naučil se chodit sám, ale jen na prkénko!!! nebo venku jako chlap 🙂 ..všude jinde jsem pleny dávala, do auta, na cesty...na noc samo...teprve před asi 3 měsíci se naučil bez plen, jenže.......zase nechtěl kakat na wc...nepochopil to a chtěl plínu na kadění, jinak třeba 3 dny nešel...nevím blok, nebo co, ale četla jsem o tom články, že to některé děti dělají, no a min. týden holky mi řekl kakat, já čuměla, šli jsme na záchod a on se vykakal 🙂 , takže ovace obrovské, no a týden jsme naprosto bez plen přes den...na noc dávám ještě plenu, pač pije mléko než usne,a le ve 3 letech končím a začneme i plenám dávat adié...
takže netlačte to, dítě to nejdřív musí pochopit v makovičce co se po něm chce, já byla zoufalá, ale vše přijde samo uvidíte...okolo mě všechny děti od roku bez plen a já zoufalá, ale nemá to cenu, chce to jen čas, hlavně netlačit, dítě pak může dostat blok a je to

petrunka01
27. nov 2008

petule.h-díky moc.Já už si skoro myslela,že jsem divná já,nebo malej.Jsou mu dva roky a 5 měsíců,bez plen sice je,ale neřekne si sám.Kadí výhradně do slipek a už jsem z toho na nervy,že to nemůže pochopit ☹ Taky máme v okolí několik dětí,co jsou v poho bez plín a jen my máme problémy ☹

petule.h
27. nov 2008

petrunka: chápu mooooc...my do slipů taky, ale pak to nějak pochopil a začal si říkat o plenu, když věděl, že to na někjj jde...znám lidi, co měli to samé,l tak mě to uklidnilo a jak říkám,před týdnem jsem viděla že se mu chce a dala ho na záchod,m řval jak tur že né, rvala jsem ho tam a udržekla ho, on se vykadil, nic jiného už mu nezbylo a velké ovace, tleskání...no a teď už kadí sám 5x denně 😀 , a pak si zatleská a řekne jednička 😀 😀 ...neboj, fakt to chce čas

petule.h
27. nov 2008

jo a mezitím se asi 3x ještě pokadi, ale tajně, šel do garáže, takže klid, on na to přijde 🙂

petrunka01
27. nov 2008

petule.h-tak díky za uklidnění a já teda čekám,až příjde ten správnej čas-ale ať už si pospíší 😀

petule.h
27. nov 2008

prostě jak uvidíš, že to na něj jde, tak ho popadni hlava nehlava, ale od nás má 2m času

frenchie
27. nov 2008

ahojte, my sa oducame od plienok tiez teraz. V nedelu som mu dala dole plienku (nastvala som sa na ceny plienok 😝 ). Celu nedelu aj pondelok som prala. V pondelok po obede mi kamoska pozicala Knihu o nocniku, ktoru maly listoval az do vecera. Vysvetlovala som mu co robi dievcatko v knihe a tak. V utorok rano sa zacal pytat sam. Skoro som odpadla (doteraz sa pyta). Ked ideme von alebo ked spi, este plienku ma ale inak sme bez. Normalne nechapem. Podla mna zabrala ta kniha. Kaka ale bohuzial do gati...s tym neviem co.

petule.h
27. nov 2008

přijde to.....kluci jsou pomalí a nechápaví, musí to pochopit v hlavě....

frenchie
28. nov 2008

no to mas pravdu...az na to, ze im to vydrzi az do dospelosti 😀 😀 😀

julca80
28. nov 2008

no my mame take obdobie, ze sa nekamaratime s nocnikom. Predtym sa nam podarilo parkrat sa vycikat hned po zobudeni, ale teraz o nocniku ani pocut. ☹ 😠
Babenky necitala som si celu tuto temu, ale neviete mi prosim vas poradit kde sa da ta knizka o nocniku kupit, ci pripadne nie je niekde na nete? Moc dakujem. 😵