Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

jasminet
20. apr 2010

vsak to... moja kaka aj 3x denne kolkokrat. aj teraz, kuknem do plienky, nic, o pol minuty sa mala prihnala, za nou zavan smradu... proste pride cela zamorena, clovek nevie kedy to na nu pride. to by som ju musela cely den mat na tom nocniku nalepenu 😀
ale moja kadernicka plasila, ze jej mala od 1 roka nemala plienky, len v noci, tak mama hrozne aktivna... 😀 😒

zlobidlo
20. apr 2010

holkyyyyy!!! tak jsem ji ráno nechala v plíně, protože ráno chodíme na cvičení tak jsem se tu nechtěla nervovat před tím, po cvičení jsem ji svlíkla jen řekla, že může čůrat na nočník když bude chtít a šla chystat spaní. po očku jsem viděla jak si sedá na nočník, odolala jsem pokušení jít k ní, nechala jsem ji a odešla do jejího pokoje a najednou se ozvalo "mamo, jejda" a ona se vyčůrala do nočníku!!!!! musím se pochlubit 🙂)
a k tomu co se tu píše - dávat před rokem mi přijde nesmysl. i když na druhou stranu existuje bezplenková metoda a prý funguje, tak se v tom pak člověk vyznej. každopádně my máme furt kroužky a návštěvy a doma moc nejsme tak to chce asi i přizpůsobit životnímu stylu..

mima22
20. apr 2010

ahojte.nasa mala ma 15 mesiacov a vobec mi nechce sediet na nocniku.
s plienkou by tam sedela aj neviem kolko ale bez nej ani za svet

reana
20. apr 2010

No baby,tak ja som vcera bola s malym u doktorky a potom som sa jej spytala na to,ze sa mi nepaci,ze maly nevydrzi byt suchy ako predtym a po tej polhodke-hodke uz je mokry,ci daco nema s mechurikom alebo co a ona na mna vybehla v zmysle,ze to je este male dieta na to,aby sa ucilo na nocnik,vraj oni ucia len od 2 rokov a vyssie.No to je fajn,ale nas maly sa uz davno pytal a ja som nevravela problem s chodenim na nocnik,ale s neudrzanim mocu v kratkych intervaloch.Zijeme v Skotsku a poviem Vam na rovinu,ze ked mi to vravela,gulala som ocami a myslela si svoje,lebo deti su rozne,to jo,ale tu bezne vidat dieta 3-4 rozne s plienkou,s cumlikom a v bugine.A to ako nemyslim,ze niekto take ma,to ako ze vacsina Skotov tak zije,no proste drsna mentalita🙂)))

carmenuca
20. apr 2010

zlobidlo gratulujem 😀 😀 😀
mala sa dnes pre zmenu pokakala do plienky 😅

zlobidlo
20. apr 2010

carmen dík 🙂 přišly jsme z písku , sundala jsem malé plínku ta šup na nočník a znova se tam vyčůrala...kéž by to tak šlo dál! 🙂 to si to jako jako budou předávat buď Miška nebo Carmen jo? 😝

zlobidlo
20. apr 2010

tak večer další čůrání na nočník a pak jedna nehoda před pyžamem, takže skóre - 3x nočník a 1x nehoda - to mi přijde SUPER! 🙂 je fakt, že jsme byli dost venku, ale v tomhle počasí kdo by nebyl 🙂

carmenuca
20. apr 2010

dobre skore 😉

heliik
20. apr 2010

Ahojky mohu se přidat??? Malé bude zítra 10.měsíců a já jsem si řekla, že už bysme to mohli pomalu zkoušet na nočník, i když nevím jak pořádně začítatím jsme už zkoušeli, každé ráno, hned jak sundáme plínu ´dáme na nočník, a pak při každém přebalení, ale jak dál pokračovat to netuším. ☹
Můžete mi poradit, jak st a hlavně kdy jste začínali vy s nočníkama??? 😉

talinka
20. apr 2010

heliik, tak na toto su rozne nazory....mne hovorili z rodiny , ked mal maly 6 mesiacov, ze preco ho uz nedavam na nocnik 😝 a par dni nato som citala clanok, ze zacinat tak skoro je totalna blbost...naco tym trapit dieta...skor ci neskor zacne,ale pokial sa nevie vypytat, ci skor to este nevie ovladat, nevie sa vyzliect tak je to uplna zbytocnost..ale vidis nazory sa roznia...ja som zacala ako ty asi a tiez len rano ked sme dali dole plienku,..ale teraz my uz neobsedi a nocniku ani sekundu, prestalo ho to bavit ani sme to denne nerobili...postavi sa ukaze ze neni a je hotovo 😀 ale sem tam sa zadari..predtym sa mi pekne aj vykakal aj vycikal do nocnika rano sem tam,ale to boli skor nahody.....ja to teraz nesilim,aj tak mame zakazane vysedavanie na nocniku kvoli hemoroidu 😖 raz sa to urcite nauci...teraz to berte skor ako hru a pomaly ho naucis co sa tam robi....a neskor sa bude sam pytat 😉 drzim palce.....

smardik
21. apr 2010

heliik můj malý bude mít 18měsíců a na nočník jsem ho poprvé dala cca před 14dny-měl hodně opruzený zadeček a tak tu lítal s holým zadkem tak jsem ho tam dala kdyby náhodou a řval v něm takže jsme schovali a dlouho tam nepůjde. Ještě na to není zralý, prý je na to dítě zralé kolem 2let takže to zatím neřeším. My budem léto trávit u kámošky a rodičů na zahradě tak tam bude lítat bez plíny a uvidíme zda se to v té době nenaučí, třeba se mu to zalíbí. V 10měsících jsme doma nočník ai neměli a vůbec mě to nenapadlo. Jinak taky posluchám od příbuzných a známých že oni vysazovali od půl roku ale myslím si své a dělám si po svém.

germik
21. apr 2010

heliik - to je pravda, existuju na to rozne nazory, generácia našich babičiek a mamičiek by dávali deti na nočníček už od 6mesiaca /dokonca ani ked babo ešte nesedí 😒 / a ta druhá skupina vraví že to skor ako od 18mesiaca nemá význam, pretože dieta na to ešte predtým nie je vyvinuté a nechápe to čo sa vlastne od neho chce.
Mám kamarátky, ktoré dávali detičky na nočníček tak cca od 6mesiaca a nosit plienky prestali po 2 rokoch... Má to vobec význam takto dlho dávat dieta na nočník? Radšej začnem malu učit byt bez plienok neskor ked už to bude chápat... Začneme teraz v lete,ked bude teplučko a uvidíme či to klapne. Ak nie, pojdeme do toho neskor ved o nič nejde 😕

momin
21. apr 2010

Ahoj tak sem po delsi dobe zase nakoukla... 🙂
Helik to je porave to-jak pokracovat?! 😎 ja bych nepokracovala..vzdyt tak male dite ti nerekne ze chce na nocnik.. Ani Danik to jeste nerekne..
Ja ho davam na nocnik obcas kdyz prebaluju-kdyz si vzpomenu.... 😅 Vetsinou tam nic neudela ale obcas se povede ze se vycura.. Myslim ze to takhle uplne staci..a nejak pokracovat budem moct az z toho budou mit mali rozum a sami si reknou..
Tot muj nazor.... 😎 😉

hlavinka
21. apr 2010

Caute holky!
Rada bych se zeptala na vase nazory - jak vlastne vubec na to? Adelce je ted 15 mesicu, obcas jsem ji zkusila posadit, ale nelibilo se ji tam. Tak si rikam, ze jeste pockam, az bude lepsi pocasi a dalo by se curat i venku do travicky.
Navic sama jeste neumi stat a chodit, tak si rikam, ze je jeste cas - nebo co? Rika se, ze je dobre zacit cca v 18 mesicich, ze si to pak uvedomuji atd.
Taky mi prijde desne neprakticky to zkouset s normalnima lepicima plinkama, nez to vsechno sundam, nez to zase nandam. Asi fakt pockam az na lepsi pocasi, az bude chodit jen sateckach....
Diky za nazory..... 🙂

janeyzelvicka
21. apr 2010

hlavinka, já bych ještě počkala... Já začala zkoušet až teďka a slavíme docela úspěchy 🙂

talinka
21. apr 2010

baby, som velmi rada, ze mate nazor na nocnik ako ja..som myslela, ze tu budem citat nieco uplne ine...ako uz o d6 nmesiaca treba davat atd atd 😉 ani ja to nejak este neriesim, v lete bude behat tiez holy ako vy pisete a uvidi sa ,nic netreba silit....aj ked mne uz ukazuje sem tam, ze cika ,ale to nemam sancu dat dole oblecko a plienku....

hlavinka
21. apr 2010

diky holky. Taky si rikam, ze je cas a ze usetrim male i sobe nervy. Ted jsme prestaly s kojenim, tak vse musi postupne.
Jasne, ze bych byla rada, kdyby se to pres leto vyresilo, coz urcite jo, ale kdyz ne, tak nevadi.
Sice je to sikulka, ale na tohle mi jeste neprijde zrala.
Tak drzim palce, mejte se pekne 🙂

zlobidlo
21. apr 2010

ahoj holky, taky si fakt myslím, že nejdřív v 18měs...hlavně v klidu a ono to dřív i stojí dost nervů a zbytečných podle mě.
Jinak stalo se vám, že chce dítko čůrat na nočník "v soukromí". Miška si na něj sedá když nejsem v dohledu a odhání mě a dneska běžela do chodby hledala nočník a když ho neviděla tak čůrala na zem ☹ mi přijde, že fakt chce soukromí 🙂

efkas
21. apr 2010

hlavinka,mám stejně starou holčičku a taky to nelámu přes koleno 🙂
jak píšeš,než je trápip věčným svlékáním atd....
čekáme též na lepší počasí a málo oblečení 😝 a šetřim své nervy 😀
když jí tam ted chci posadit,nechce,prostě nemá čas

marmazel
21. apr 2010

holky tak asi na to kašlu, malá si o plenku řekne sama, tak jí jí asi dám a zkusím to zas po narozeninách.

marmazel
21. apr 2010

ještě sem chtěla dodat, že i když je mi líto jí jí vrátit, příde mi to krok zpět tak i na sobě cítím, že když jí má tak sem klidnější, když nemusím pořád myslet na to, že za chvíli se zas určitě počůrá a budem převlíkat, nebo se s n dohadovat ať se de vyčůrat atd.

alenka83
21. apr 2010

Ahoj holky, přidám troškou do mlýna. Budou nám 2 roky a teprve nedávno pochopil, jak se vyčůrat, co to znamená aprostě si to v tom mozečku spojil, potřebu s výkonem. Chce to čas, jak psaly holky, taky bych zkusila nejdřív v 18ti měs. Doma jsme bez plínky, venku ještě dávám, ale už si řekne. Ale stalo se tak ze dne na den, doma jsme trénovali, al emoje nervy na to nestačily, tak jsem to vždy odsunula dál. Nehroťme to, dočkáme se. 😵

alenka83
21. apr 2010

jo a hlavinko, existují plenky, které jsou jak kalhotky, nejsou na lepení a na učení jsou parádní. Myslím, že každé dítko má svoji rychlost, některé to pochopí hned, jiným to trvá jako nám. 😉

zlobidlo
21. apr 2010

marmazel a jak dlouho jste to zkoušeli? já už byla taky na nervy a chtěla to vzdát, což je stejně to nejdůležitější - být v klidu 🙂
my 5 dní, žádný náznak, že by si to uvědomovala a už jsme si říkali, že to vzdáme a vrátíme plínku (i jsem to tu psala 🙂. a 6. den jsem ji ještě v poledne sundala plínku na chvilku a sama si sedla na nočník a to hned 3x. dneska (7.den) si zase nesedla sama, ale je vidět, že si to uvědomuje a když začne vedle zastaví to, přejdeme na nočník a pokračuje. takže vidím úspěchy,. že jí to docvakává 🙂 a teď má pyžamko a v něm plínku a řekla mi, že "čůá tady" a ukázala do plínky, tak snad mi říkala, že čůrá do plínky 🙂

lara1705
22. apr 2010

ahojte, môj synček bude mať 20 masiacov ale len pred tyždňom som ho skusila dať na nočnik. Skušala som mu naznačiť že čo ma tam robiť ale on len opakoval moje slova a nič... 😝 Ale ked je pokakany tak mi to povie po svojom že je" paj" a chyta sa za plienku že ho mam prebaliť. 🙂 Tiež nievem čo z tym. Aj ked mam už tretie dieťa 😀 tak sa to zabudlo ako sa to robi. 🙂

bzucinka2
22. apr 2010

ahojte, my zatial ziadne uspechy nezneme, hoci ako som uz pisala, sa nam podarilo vykakat aj vycikat, ale zatial mi pride oznamit len tolko, ze sa pocikal a ukaze kde je mlacka, ale tak nevzdavame to a bojujeme dalej 😉

hroznatko
22. apr 2010

Přidávám svoji zkušenost - moje malá teď měla 20 měsíců. už dříve jsem ji občas zkoušela nalákat na nočník, ale moc ji to nebralo. ted kdyz bylo trochu tepleji, tak jsem ji doma nechala behat jenom v tričku s holým zadeckem, rekla jsem ji, ze nema plinku, tak musi curat do nocnicku a kdyz začala curat, tak jsem ji rekla at prestane, ze si pujdeme sednout na nocnik a ona se vycura do nej a on ji za odmenu zazpiva ( koupila jsem takovy hrajici). a ono to asi zafungovalo. trikrat zacala curat mimo, pokazde jsem ji dovedla k nocniku a ona tam docurala. a pak uz tam chodila sama. problem nastal akorat kdyz jsem ji oblekla kalhotky, to asi mela pocit, ze ma plinku a curala vesele do kalhotek. to bylo vcera. dneska uz chodi uplne sama a tak ted trenujeme svlekani kalhotek 🙂

zlobidlo
22. apr 2010

hroznatko, tak to je malá šikovná! mojí malé to trvalo 5 dní, než se poprvé vyčůrala do nočníku. Ale teď zase dva dny začíná čůrat mimo, pak sice dojde, ale není to tak úspěšné jak ten 6.den, tak nevím nevím...

marmazel
22. apr 2010

zlobidlo: to my zkoušíme jek se dá, to ona ví kam se čůrá, když jí posadím(když se teda nechá ukecat knížkou) tak se vyčůrá, když jí nedám plenku tak začne čůrat a běží k nočníku, občas si vzpomene i venku, že zrovna čůrá, ale prostě sme ve fázi kdy ví, že čůrá, a přitom to už tak pěkně uměla, i když sme někde byli a řekla sem ať vydrží tak vydržela, ale něco se pokazilo a vrátila se zpět a než abych se sní hubovala nebo byla protivná tak jí na ven dám plínku a doma taky, a dycky jí nechám tak 2 hodiny dopo a odpo bez pleny, ale to převlíkáme, tak jí v klidu převleču a říkám se že snad pochopí sama, že je leopší být v suchu než pořád převlíkat.

pimpa
23. apr 2010

Náš Paťko ma teraz 15 mesiacov a tak ma napadlo, zeby sme mohli skusit prvykrat nočník, iba tak mu ho ponuknut 😕
Rano ked sa zobudi, tak vypije celu flasku vodicky a potom do 20 min. sa zvykne vykakat do plienky. Mozno by stalo zato ho zacat davat takto rano na nocnik, nech si tam posedka a ked sa postavi, tak mu ukazat v nocniku kako. To je iba taky napad...myslite ze ho to moze trochu posunut v tom uvedomovani? Ale nechcem z toho robit nervy, ked to nepojde, nočník zase schovame a vytiahneme o par mesiacov. Co myslite? 😉