Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

sussanah
6. jún 2011

@skeptik to jsou podle me hodne velke zevseobecneni, ze kluci se nemaji ucit na nocnik driv jak 2-leti 😀 Kazde dite ma svuj cas a na kazde plati neco jineho. Nas kluk je bez plin od roku a na noc od cca 17m. Rika si sam, obcas zasahnu ja (jakoze pred jizdou autem apod), ale hlavne je to na nem. Vyjimecne se nehoda stane, ale z toho se nestrili. Podle me je fajn, pokud se mamina rozhodne zkusit na nocnik klidne i male mimco pokud to dela citlive a nenuti (bezplenkova metoda) anebo pokud to necha na ditku, az se samo rozhodne nebo proste kdykoliv mezi tim. Proste je to na kazde znas a na kazdem diteti, co mu vyhovuje. Takove velke zevseobecnovani mi prijde trochu mimo 😔

deyana
6. jún 2011

ahojky, tak my dneska vychytali nočníček 2x - sama si sedla, vyčurala, řekla "čí" a fakt tam bylo nadělení 🙂 Takže máme radost, ale celý den jsme doma bez plínečky s holým zadkem, protože ona to prostě dopředu nezahlásí, tak by byla akorát počůraná.. tak doufám, že budeme zdárně pokračovat..

rosienka
6. jún 2011

@anieanne ja davam na nocnik od 8 mesiacov a v pohodicke mi na nom sedka, hrajka sa, blaboce, celkovo je spokojna , cize ziaden stres. Väcsinou sa pekne vykaka, hned popozerame, pochvalim ako krasne narobila kako a ked nie, nic sa nedeje. Zeklad je, nerobit nasilie, nevyzadovat a ani sa netvarit sklamane, ked nic nenarobi, a ked narobi, tak pochvalit. Ono si podla mna to dieta po case uvedomi, na co asi ten nocnik je a bude na neho cakat predtym ako sa vykaka. S cikanim to bude asi tazsie, ale som zvedava...
Poradkyna pre matky mi vravela, ze nervove zakoncenie zverakov dozrieva v troch rokoch, tak az vtedy su deti uplne schopne kontrolovat vyprazdnovanie, ale nie je vylucene, ze to nevedia skôr. A podla mna, cim skôr sa zacne, tym lepsie... cim menej sa vala v srackach, tam lepsie, i ked sa snazim hned vymienat zakakanu plienku, clovek to vzdy nevystihne ☹

radi
7. jún 2011

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, zda mate nekdo zkusenosti s natahovacima kalhotkama(plenky), zda v tom dite vydrzi i nejake to pocurani a nebo to proteka? Ucime se na nocnik, sama si nerekne, jeste ani neumi mluvit. Davam ji behem dne nekolikrat a vetsinou jsme uspesne. Venku kdyz vidi deti, tak chce taky curat, ale povedlo se nam to jen jednou. Tak jsem si rikala, ze bych ji ven davala tyhle jednorazove kalhotky, ale nevim, jake jsou... preci jen by to bylo asi pohodlnejsi nez zabalovat do plenky.Predem diky za vase zkusenosti

luthien.k
7. jún 2011

@radi, mám dobrou zkušenost s natahovacími plenkami Babylove z DMka, zatím jsme vypotřebovali jeden balík a neprotekly ani jednou. Nicméně k tomu, aby si náš drak začal říkat, to zatím nepomohlo 😅 A to mluví velmi slušně, o tom to není, holt na to musí ještě dozrát jinak...

radi
7. jún 2011

@luthien.k dekuji. Urcite vyzkousime. On se malicky urcite brzo nauci. Je pred nami cele leto, tak muzeme trenovat. 🙂

zrzulka
14. jún 2011

baby caute....chcem sa opytat ako je to s cikanim, kakanim pri odplienkovavani vonku? nosite so sebou serblik ked idete von ci jak?my zatial uspesne odplienkovavame doma.... vonku nedavam len ked ideme tu po okoli, a ako potom riesite tieto zalezitosti ked idete autom, busom a taaak???????

sussanah
14. jún 2011

@zrzulka ja davam normalne curat venku. Sice zatim necura na kluka, ale na holku, ale to prijde. Bydlime ale na vesnici, takze najit nejaky vhodny stromecek neni problem. Kdyz vyrazim do mesta, mam takovy maly cestovni nocnicek s sebou v kocarku anebo proste kouknu po nejakem tom vhodnem travnicku. A s sebou mit nahradni obleceni 😉 Do auta nocnik vzdycky hodim, kdyz jedu treba za kamoskou, mhd nejezdime 😅

beruska113
14. jún 2011

@zrzulka my máme v aute šerblik a kopu nahradneho oblečenia, šerblik nosime aj na návštevy. Do trávy zatial nevie a nechce chodit. MHD nechodime, ale ak ideme niekam do mesta na dlhšie dám mu plienku, ale potom ju má aj tak vždy suchu.

raa2
14. jún 2011

@zrzulka nasmu ked sa da uz akutne tak sa vycika hocikde, inak drzi....

zrzulka
14. jún 2011

diiiiiiiiiiki baby, no asi trosku odveci otazka ale kedze my este vonku necikame inak ako do plienky a cez leto by som pleny chcela zrusit uz nafurt tak aj ked mozno blba otazka aaaaaaale....neviem si to v praxi predstavit, cize dam ju curknut na serblik, ked sme vonku vylejem,oplachnem, odlozim to je jasne ale ked sme niekde kde taka moznost nie je? V obchode napriklad tak co teraz s tym serblom ked mam este jedno dieta v kociku. No asi by som vyzerala dost komicky pobehujuc s nacuranym serblom po predajni 😝 😝 😝 U nas v centre su napriklad toalety na mince, ze super, kamoska chcela dat maleho vycurat a normalka musela zaplatit tusim 0.20 centov. Dospelak vydrzi ale ako to vysvetlit dietatu? U nas je ten problem ze dcerka ma zdravotny handicap cize komunikacia s nou je dost obtiazna, tazko sa jej vysvetluje kym pochopi nieco.... 😝

evaviki
14. jún 2011

@zrzulka my vonku cikame na travu, aj ked sme v nakupnom centre,tak bud bezime na zachod, alebo pred centrum.. dolezite je, ze ju das vycikat vzdy dopredu (napr. tesne predtym ako vojdete do obchodu) a potom je sanca, ze to v pohode vydrzi.. 🙂 nocnik nenosim vobec, mali sme ho akurat raz, ked sme boli pod stanom, keby sa potreboval vykakat..

kaja73
14. jún 2011

@zrzulka Ked ideme do vačšieh obchodaku,tak dam maleho pred vstupom vyčurat,tak iste pred cestou v aute,ked ideme fakt na dlhsie,tak mu dam treningove nohavičky-nie su ako plienka,ale udržia jedno pocikanie.Na sedacke v aute aj na kočiku mam nepremokavau podložku.

zrzulka
14. jún 2011

dakujem toto mi nebolo tak celkom jasne, vyskusam aj ja tak robit...vsak po par nehodach si hadam uvedomi ake je to byt v mokrom, avsak mne sa zda akoby jej to ani len nevadilo 😠 😖 ☹ , v skolke je krasne bez plienky a nestavaju sa jej nehody uz teraz, doma sem tam ano. ale to mam pocit akoby skusala ake to je curat cez nohavicky pripadne nestihne dobehnut tak curkne cast vedla . drobec druhy sa zatial len na nocniku uskrna ze ake funny. od akeho veku je vhodne zacat davat na nocnik nech to nepresvihnem? mama spomina ze ja v synovom veku som uz bola odplienkovana. 😝

kaja73
14. jún 2011

@zrzulka Moj kaka do vecka v klbku od 3m od 5 sa nepokakal a od 11 sa pyta kakat,Od 10m pochopil, že sa do vecka aj cura ,ale cural aj do plienky V16m a 3t odmietol plienky a tak je bez nich.Po 4 dnoch co som ho davala ja cikat v cca 30-40 min.intervaloch sa zacal sam pytat-povie pisi-pisiTeraz sa pocika tak raz za 3 dni-aj to len trochu a zvysok pusti do vecka.Ale nesedi mi ani na nočniku ani na vecku-ja ho stale držim v klbku.Asi pred mesiacom si zacal byt ochotny obcas na vecko aj sadnut a cca pred 3 dnami zacal vonku curat na stojaka-ale nie vždy-ma 17m.

uankab
15. jún 2011

baby potrebujem poradit... uz asi od aprila sme boli bez plienky na poobednajsi spanok, az na par krat bola vzdy sucha a vycikala ked sa zobudila... posledne asi 2-3 tyzdne sa mi pocika skoro kazdy den, nic nerobim len prezliekam postielku... vzdy ide cikat pred spinkanim (fakt aj 5x niekedy), prestala som jej davat polievocky ako som zvykla predtym a nic nepomaha... vzdy sa pocika ked sa prebera... ked jej dam plienku, tak si ju vyzlecie dole... poradte prosim co mam spravit... uz som zufala z neustaleho prezliekania postielky... na nocny spanok plienku stale mame, aj ked posledny tyzden si aj tu uz zacala davat dole... raz som vyskusala nechat ju bez, dala som ju cikat o pol 11 ked sme sli spat a rano o jednej som ju pocula, a uz bola pocikana 😖 ... dala som ju na nocnik, vycikala sa, dala jej plienku a rano ju mala nacikanu... je mozne ze cika tak vela v noci? mam sa snazit jej zrusit plienku alebo to nechat este tak? velka vdaka za kazdu radu...

sussanah
15. jún 2011

@uankab nocni plenku bych zatim vuuubec neresila. Ono to curani v polospanku je zdaleka nejhur ovladatelne. S tim spankem poobede, nesledujes trebajestli nespi hur nez predtim, treba z horka? Kdyz spi ditko tvrde, tak se vetsinou nepocura a pocura se az pri probouzeni nebo prave v tom polospanku, kdyz se porad vrti atd. Nebo zkus jeste davat vic predem pred obedem. Ja jsemu mojeho odsledovala, ze je potreba, aby sel tak 30min pred obedem a potom po obede a spat. On by sice pred obedem nepotreboval a klidne by vydrzel od svaciny a cural by az po obede, ale pak je too najednou hodne a jakoby to nezvladl vsechno vyloucit. Takze takhle nejvetsi davku vycura pred o a po o uz jen docura zbytek a v drtive vetsine je suchy po probuzeni. I kdyz dneska tipuju, ze budu taky prevlikat, u obeda vypil asi 2dc vody 😀

sssimi
15. jún 2011

@uankab ahojte kočky 😉 Magdalénka je šikulka. Odporúča sa hodinku pred spaním nedávať tekutiny. Čo môže byť v tomto teple problém. Ja by som to riešila nepremokavými plachtami. Je to len taký kusok, viac menej len pod riťku. Neviem ako ti cestuje po postieľke, ale ak nie veľa, tak je to jednoduchšie ako prezliekať celú postieľku. Neboj, ono sa to časom spraví.

sussanah
15. jún 2011

@sssimi no uprimne, v tomto vedru radeji 100krat prevliknu postylku nez nedat diteti napit, kdyz ma zizen 😉

sssimi
15. jún 2011

@sussanah veď to je jasné 😉

miriiama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trpaslikg
23. jún 2011

ahoj holky, co máte nenočníkový děti, naše se tomu bránila ještě před měsícem a jako zázrakem najednou sundala plenku a čůráme kakámw no super, střídá nočník se záchodem. bylo ji 2,5 když začala...

xkacatkox
23. jún 2011

tak prčítám,jak máet šikovné děti co chodí na nočník, nám se vůbec nedaří, odmítá na něm edět, vůbec to absolutně nechápe, co po něm chci a kdžy tam nevydrží sedět, on si sedne a hned vstane, nejde ani zabavit, mám pocit že ho to životě nenaučím

tinika
23. jún 2011

ahojte, moj si sam donesie nočnik sadne na neho tak ho zoblečiem, posedi a to je tak vsetko, ale uz si vsimam ze obas pride a ukazuje na plienku ked ma mokru, minule ked sa pokakal, tak snad uz sa pohneme dalej

janicka38
23. jún 2011

@xkacatkox , klidek, naucis. Mala delala presne to co vas maly. Vyzrala jsem nad ni. Nekdy ji poustime na notasu videa nebo pohadku,tak vzdycky po tom co se mooooc napila jsem ji pod zadek soupla nocnik a ona se parkrat vycurala.Kdyz koukala na pohadku, tak ani neprotestovala, ze u toho sedi na nocniku. No, nejak to pochopila. Takze ted, kdyz jsme doma, tak beha bez pliny a vzdycky si sedne na nocnik a vycura se. Ale stejne ji musim hlidat, nebot by to pak hned vypila ci tam nahazela hracky. Ale sama si o curani nerekne, ale to urco prijde. Tak se neboj, ze maly na nocniku nechce sedet, to chce jen cas. Jana

xkacatkox
26. jún 2011

@janicka38 tak nezebrala ani telka ani noťas, sedět tam nebude, ale je zajímavé že když je oblečený tak si na něj občas sedne, ale jakmile mu sundám gaťky tak nic, sedět tam nebude

janicka38
26. jún 2011

@xkacatkox Jeeee, tak to je mi lito. No, tak ted si muzu gratulovat, ze nam to tak vyslo. Ale nic si z toho nedelej, chce to cas. Nase mala sice chodi na nocnik, ale stejne si o nej sama nerekne, ale to prijde, doufam.

martinka17
13. júl 2011

ja chcem pridať našu skúsenosť. Bez plienok sme boli pred rokom asi mesiac, ale po mesiaci zo dňa na deň odmietal nočník, po 3 hodinách pocikávania som to popravde zabalila a ostali sme v plienkach. Blok na nočník trval asi 10mesiacov. Ale oplatilo sa mi čakať a nenútiť ho 😀 Dočkala som sa úúúúžasne jednoduchého odúčania. Jednoducho raz nemal plienku (je po operácii, tak sme vetrali ranku s rizikom mláčok, tie mi nevadia). Počas hry sa zrazu postavil, prišiel k nočníku a v pohode sa sám vycicikal. Všetci sme pozerali s otvorenou pusou. Odvtedy to tak robí stále. Ak má slipky, tak si niekedy cvrkne, ale nemusím sa ho dookola pýtať, či mu netreba cikať, či sa nechce vycikať......on vie, na čo má nočník. A čo sa týka kakania, pochopil to rovnako rýchlo, síce trošku so strachom, ale na moje prekvapenie mu na to stačili 2 dni. Takže sa oplatilo čakať, odúčanie trvalo 2 týždne, už len doladiť nočné plienkovanie a pohoda 😉

tinika
13. júl 2011

@martinka17 super, gratulujem, my tiez mame nočnikovy blok od decembra, s tym, ze občas si ho sam donesie sadne oblečeny tak sa pytam či chce čurat, zoblečiem, posedi 5min. ale nič nespravi .( bez plienok sme parkrat boli s tym ze tiez do nočnka ee a po 2h sa počural

martinka17
13. júl 2011

@tinika Samko si občas aj sadol a cikol, ale max pol dňa ho to bavilo a potom nieee, tak nie, veď raz sa zlomíš...a zlomil sa 😀 A samozrejme, sme sa dohodli, že ak nebudeme kupovať plienky, za "ušetrené" peniažky kúpime v dráčiku auto...ale jeho viacej baví lepenie nálepiek na stenu každý večer...za nový pokrok jedna nálepka, za to kakanie je to veeeľká veleryba, to bolo radosti 😵