Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

sasenka
21. aug 2008

no Alexko dnes pýtal dole teplačky, doniesol si nočník, tak som ho dala, ale nechce tam vobec obsedieť, pre hneho to je zatial hra, sadne - postaví - behá - sadne na 2 sekundy ... a výsledok je 2x pocikaná em, 1.x mi to len ukázal, ale 2.x do toho stúpil a velmi sa zlakol, a plakal, tak som ho obliekla, nech nemá stresy, to by potom vobec nechcel chodiť nahatý.
No ved ja to naháňať nejdem, len nech si uvedomi, že ciká, aby to aj videl, lebo takto do plienky podla mna ani neregistruje že ciká. Kakanie to vie, to dobehne sa vykakať predo mna a potom letí k prebalováku si riťku vyčistiť

danulka2
25. aug 2008

ahoj, my uz par dni byvame doma bez plienky. Obcas nehoda, ale castejsie je to do nocnika. Sice niekedy periem aj 6x slipky a puncochy, ale maly zistil, ze je mu lepsie bez plienky. Uz sa stalo, ze v noci cikal len raz do plienky a cez den pocas spanku ani necikal, tak potom bol nocnik skoro ,,kopcom,, nacikany 😀 .Dufam, ze sa skoro naucime aj von bez plienky 🙂

zuzkafuny
25. aug 2008

My máme za sebou prvú suchú noc 😀 😀 😀
Mne sa malý na cikanie zobudí... to mám výhodu 🙂

ikuska26
25. aug 2008

martinka1704, tak nas maly ide mat 20 mesiacov a tiez sa nam nedari, podobne ako vravis, nevadi mu to byt mokry, tiez si do toho dava ruky a tak...povie ked je uz pokakany a na nocnik hovori, ze cikat, ale ked ho dam iba sedi, potom odbehne a cikal napr. dnes v kuchyni, alebo vobec...davala som ho uz skor, a vacsinou cikal az po tom, alebo zmenil intervaly, tz ...som si povedala, ze to nejdem silit a pockam....

....chcem ho davat cikat stale ale bud to nestihnem, alebo neobsedi...

...miska - tak s tymi nalepkami som to pocula aj ja, ale neviem ci na to este neni maly, alebo skusim mu davat auticka, no neviem este....

zuzkafuny
26. aug 2008

táto suchá nebola... 🙂 Nestresujme mamky... každé dieťa sa zatial naučilo cikať...

martinka1704
26. aug 2008

ikuska26 myslím,že to chce len čas,veď každý sme sa to časom naučili 😀

siwike25
26. aug 2008

awojte ikoska26 z toho si nerob nič moj maly z daleka nechcel odsediet na nočniku a nie to sa tam vipiškat.Tiež som mu davala slipy a aj sa 100x popišal a nevadilo mu to .Tak som ho prestala nutit na nočnik a od piatka SAM od seba sa pita na nočnik,pekne sa vypiša a spolu sa z toho tešime-zatlieskame si,až je hrdy aky je šikovny.Od piatka sa 2x stalo že sa pozabudol a popišal sa ale to patry ktomu.Na noc mu davam plienku ,lebo to by sa ešte určite popišal ale postupne sa odnaučime aj od toho.Ja som si myslela že budeme mat plienku ako 3 ročny ale dufam že to pojde takto dalej a bude šikovny a bude sa nadalej pitat pišat:A to ešte nechce rozpravat ale 1000x sa ho spitam že či bude pišat,dam ho a aj sa vicika 😉 😉 😉 😉 .On dojde sam na to že bez plienky je dobre 🙂 .

binki
2. sep 2008

v kolika měs. jste začaly trénovat nočníček?

sjuzi
2. sep 2008

My sme začali cca v 8. mesiaci, keď už pekne sedel sám a neprekopŕcal sa. A teraz sa vie pekne vypýtať. Len povie e-e a ja už ho rýchlo vyzliekama je to... Ale cikanie nám takto ešte nefunguje, zatiaľ len "veľká". Snažím sa nočník aj vždy voziť so sebou v aute...
Inak dakde som čítala, že odporúčajú až okolo 20. mesiacov, že vtedy je dieťa "zrelé" na uvedomenie si vyprázdňovania, ale mne sa to zdá už neskoro ho zoznamovať s nočníčkom... 😅 Ale možno sa mýlim. Nám zatiaľ e-e funguje... 😀

sjuzi
2. sep 2008

No a keď už začne sám bežkať, tak snáď začne s ockom trénovať i do trávičky.... 😉

tamarka
2. sep 2008

ahojte, v prvom rade si treba uvedomiť, že každé dieťa je individuálne. Naša Emka bola bez plienky od 18 mesiacov a na nočníku už sedávala od 6 mesiacov. Bez akýchkoľvek problémov sme boli zrazu"čistý". Zato Tamarka bola úplne iná. Na nočníku sedieť vôbec nechcela. Len sme ho vytiahli už vrieskala. Tak sme sa na to vykašlali, dúfajúc, že to príde samo. A prišlo. Mala 22 mesiacov a povedala mi :"mami chcem cikať". Od vtedy sme bez plienky. takže všetkým držím palce. 😉 😉

nikka.vo
2. sep 2008

Čao, já nevim jestli mám už učit. Syn když je nahatej a čůrá, tak se kouká mezi nohy a na ten čůranec. Minule běhal celý den nahatý a čůral na trávu a pokaždé se koukal a pak když dostal plínu, tak si taky koulal mezi nohy, ikdyž to zachytila plena, tudíš si čůrání uvědouje??? 😕 Asi jo, že jo? Včera jsme nočník vytáhli, posadila jsem ho, moc ta nechce být, musim vymýšlet blbosti... podporuju ho slovy: udělej ee a tak pořád dekola, chválim jak je šikovnej že tam sedí a tak. Nevyčůrá se, pak ho postavim a za půl minuty se vyčůrána na zem 😔 Já věřim tomu, že by to už mohl chápat, ale pořád nevim. U starších dětí (2 roky cca) co jsem tak odpozorovala kolem sebe, je to učení na nočník mnohem rychlejší. To dítě už to chápe velice dobře. Tak se to ve mě mele, jestli začít, nebo počkat 😖

shaga
2. sep 2008

ahojte 🙂 tak nasa znama zacala davat maleho na nocnik ked mal 6mesiacov a od 9 mesiacov nemal plienky...to je brutalna rychlost

prasiatko30
2. sep 2008

ja som tu pisala este zaciatkom jula, ze sme este nezacali 100%nacvicovanie no ale v 2hej polovici jula sme zacali naostro aj v jaslickach aj doma - a mozem povedat, ze mala si zvykla strasne rychlo. od zaciatku sa zacala pytat aj na cikanie aj na kakanie sice na noc este stale davame plienku ale v poslednej dobe som si vsimla ze sa budievala okolo polnoci - 1,30 rano - a ona sa chuda budievala lebo chcela cikat, takze teraz ked sa preberie tak ju dam este na zachod a yvdrzi az do rana sucha.

musim povedat ze na moje velke prekvapenie sme zmakli nacvik na nocnik v rekordne kratkom case a bez nejakych zbytocnych scen. mozno trochu neskorsie - 21-22m - ale dcera si uz uvedomovala, ze sa nieco deje a tak to islo vcelku bezbolestne. moja mamina by bola sice zacala uz od 9m ale neviem si to vcelku dobre predstavit ako by som ja furt chodila za dcerou a pozorovala ju ked este nevedela ani hovorit ani chodit 😖 to by sme asi sedeli cely cas doma 😖 - takto sme vyuzili leto a stihli sme sa naucit na nocnik pred dovrsenim 2ho roka co som vcelku spokojna. 🙂

nikka.vo
2. sep 2008

No to je druhá věc, že syn nemluví.. řekne ňam,ňam, hají svou (zkomoleninou) a tím to končí. Takže že by řekl E E to nehrozí

prasiatko30
2. sep 2008

ja som jeden cas ju davala - ale nie nejako cielene stale ale len ked som vymakla, ze som ju videla ze tlaci ako diva tak som ju davala na nocnik - tak si aspon trochu vsimla na co vlastne ten nocnik sluzi a tiez jej to islo lepsie tlacit a kakat do nocnika ako do plienky v ktorej sedela 🙂 ale tiez je pravda ze dcera nemala problem si sadnut na nocnik - to zalezi na povahe kazdeho dietatka 😉 ale nic to chce len trpezlivost a ak sa nepodari teraz pocas leta tak to nechaj aj na neskor - sice je to proti zmyslaniu nasich mam mat dieta aj cez dva roky v plienkach ale co uz naco ich terorizovat s nocnikom.

michalag
2. sep 2008

My sme zacali okolo 18 mesiaca s tym ze nocnik sme mali na viditelnom mieste od roka a nevadil mu, presedel tam aj pol hodinu, ale nevycikal sa, bola to snaha len nas... skusali sme to dlhsie, ale nic, tak sme to nechali a ked mal 25 mesiacov tak sme ho nechali v slipkach, zopar krat sa pocikal a asi po tyzdni sa zacal pekne pytat a aj von, ale kedze mal plienku na von, tak tam cikal a zlenivel a prestal sa pytat...ale teraz sme sa konecne znovu zacali pytat, hoci vcera sa nam stala nehoda, boli sme von a Samko sa vycikal a zrazu potlacil a v slipkoch ostala kopka, ale hlavne je ze sa znova pytame.

Ja si osobne myslim ze deti okolo roka, to este nevedia ovladat a je to snaha len rodicou 😅

prasiatko30
2. sep 2008

ja nemam teda velke skusenosti - predsa len mam len jedno dieta ale je to vidno ked je to dieta na to pripravene a uz si uvedomuje ze cika a kaka tak to ide jedna radost - to hej najlepsie je ked sa rozhodnes tak dat dole plienky a uz nedavat naspat a podla nasej dokiny ani na noc - to sa ja ale neodvazim lebo vymienat zo dva krat v noci plachty sa mi nechce 😔 😝 treba sa riadit podla toho ako je to dieta zrele. 😉

lante
2. sep 2008

Ja dávam Vilíka na noční zhruba od pol roka, keď sa mu podarí do neho vycikať tak ho vychválime. Teraz keď má 10 a pol mesiaca, tak po každom zobudení ide na nočník. Možno mu ešte úplne nedochádza čo tam má robiť, ale neuteká z neho a ani nerobí teatro, keď ho naň posadím. V tomto dávam na rady mojej svokry (nezvyčajné že?), lebo ona svoje všetky deti ( má ich päť ) odučila od plienok najneskôr v roku a pol.

nikka.vo
2. sep 2008

lante, ale když si představim že bych posazovala bez většího uspěchu třeba půl roku, to si snad radši ušetřim čas a námahu a zažnu kolem těch 18 měsíců a je šance že to pochopí rychle...

lante
2. sep 2008

nikka, záleží natom koľko máš trpezlivosti. Ak máme čas, tak ho na ten nočník posadím, nevidím v tom problém, a či do neho niečo urobí alebo nie tiež zatiaľ neriešim. Ale bola by som rada aby bol bez plienok čo najskôr.

prasiatko30
2. sep 2008

kazdy ma hold svoj vlastny nazor a co je na tom najlepsie kazdy si urobi podla svojho 🙂 😉

ja si pamatam ze kedysi som nevedela pochopit ako to ze deti po 1r zivota este maju plienky - hold stara vychova 😀 ale ked som videla mojho skriatka dovrsit 1vy rok tak som videla, ze to nema vyznam ucit ju na serblik - nevedela este ani chodit ani rozpravat, nie aby este pochopila co to od nej vlastne chcem a k tomu vsetkemu bola zima 😖 - tak som radsej pockala do leta a islo to rychlo a bez bolesti 🙂

danca81
2. sep 2008

Holky, když měl Domča tak 10 měsíců, tak se mi každé ráno vykakal a vůčůral do nočníku. To však trvalo jen tak 3 týdny. Od té doby nechce na nočník ani posadit ☹ . Když ho chci dát na nočník, tak křičí, špónuje se 😝 , že ho na ten nočník nemůžu ani posadit ☹ . Myslíte, že to mám zkoušet dál i když nechce nebo to mám na chvíli nechat a zkusit později?

zuzkafuny
2. sep 2008

Danca... daj si týždeň pauzu a začni znova... my sme tiež pauzovali... 😀 😀 😀

helka101
2. sep 2008

Ahojte maminky, tak sa aj ja vám pripájam s problémom ako ísť na ten nočník 😔 Malinký nám má 22mesiacou a nočník sme začali praktizovať asi 3x a to neúspešne.. Na tretí pokus sa nám aj zadarilo cikať do nočníka, no za den sme precikali aj 3teplákov, o slipkoch ani nehovorím ☹ Ked ho posadím tak sa pekne vyciká, ale sám od seba nepovie že chce cikať.. Už som sneho zúfala.. Všade kam sa pohnem behajú deťúrence bez plienok a to sú od nás mladšie aj o polroka, tak ha už začínam hambiť a trápiť, že čo robím zle, že nevie pochopiť stým múdrym malým rozumčekom, že cik cik robíme do nočníka? 😢

zabga88
2. sep 2008

Ahojte maminky! Ja musím našu malinkú pochváliť. Cez deň sme uplne bez plienky dám jej plienku len na spinkanie a aj to si ju dnes počas spánku dala dole. Asi jej už vadí. Sa teším dokonca aj kaká do nočníčka. Robí samé pokroky a to som ešte pred dvomi mesiacmi neverila že sa dočkám.
Maminky nezúfajte príde to samé 😉

ikuska26
2. sep 2008

Ahoj zabga a ako si to dosiahla??? ja sa tiez pokusam na ten nocnik, prvy krat sa posadil v cca polroku, ale to som videla ze to by bolo iba moje snazenie...sem tam od roku, a stale miestami, a ted sa snazim intenzivne, ale vzdy ukaze az ked je pokakany a tak...som tiez zufala, ako pise helka, tak sa citim aj ja....no nechcem ho nutit, ale aby to prislo trosku prirodzene, hm.... ☹

xxmargaretka
2. sep 2008

ahojte..
helka nic nerobis zle..treba len vydrzat..my sme toho pocikali aj viac a moje stastie bolo,ze bolo leto takze anka mala saticky a len som prezliekla gatky a utrela podlahu..
my sme zacali asi ako kazda po spanku na wc a citali sme a hrali sa az kym tam daco nespravila(samozrejme nie vzdy obsedela) a casom(ked zacalo byt teplo vonku)som k tomu pridala,ze doma bez plienky a vonku som sa jej kazdu chvilu pitala a ked som zistila,ze je plienka castejsie sucha ako mokra ked prideme domov s prechadzky tak sme presli na gatky aj v noci a jedneho krasneho dna(21mes) moje dieta zacalo krycat kako a upalovat k serblilu ako o preteky a mame to za sebou no este ratam,s tym.ze ked pojdu posledne zubky,alebo bude prechladnuta tak sa stane nejaka nehoda a mozno aj len tak sa pozabudne..

prasiatko30
3. sep 2008

helka neskusala si si ho aj bravat s tebou na zachod alebo s ocinom - u nas to fungovalo aj tak mala si vsimala aj to ze sme chodievali aj mi na wc a tak postupne tronila s nami 😅 - iny pohlad na nas ale co uz pre dobro veci vsetko dobre a potom tiez ak mas moznost byt s inymi detickami asi tak viac menej v jeho veku co uz chodia na serblik a ked idu oni tak aj tvojho maleho sup na serblik a nech sedia spolu a nech vidi ze ked sa deticky zo serblika postavia tak tam maju aj nieco v serbliku 😀 - deti su ako take opicky napodobnuju to co vidia 🙂

danulka2
3. sep 2008

ahojte, my mame tiez problem s pytanim sa na nocnik. Doma beha bez plienky, ale vobec sa napyta.Iba ked ho posadim, tak sa obcas vycika a vtedy ho chvalim. Stale sa ho pytam ci nejde cikat, nocnik mame stale na ociach, ale nepyta sa. Iba ked je uz pocikany, tak ukaze na nocnik. Ani kakat sa nepyta. Neviem kedy sa zacne sam pytat. Na nocnik som ho zacala posadzovat, ked mal 8mesiacov. Musim mat len silne nervy.