Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

milik75
28. nov 2008

Ahoj, v 18ti mes bych to vubec neresila....ono teprve az ted prave v 18ti mes si zacina dite regulovat moc. mechyr. Moje kamosky maji vsechny deti na plenach a vubec to neresi a uz jsou jim skoro vsem 2 roky. Ja mam 15tis mes syna a taky jsme jeste nezkouseli nocnik. Cim pozdeji, tim se dite lepe a rychleji se to dite odnauci a neni to zadna ostuda, jak vsude ctu!!! Takove trapeni uz 10ti mes ditete trva dlouho a nema zadny extra efekt.

frenchie
28. nov 2008

suhlasim s tebou milik 75. Ja som maleho skusala odnaucit tiez ked mal 18 mesiacov, ale vobec si neuvedomoval ze sa pocikal a vobec nechapal co po nom chcem. Teraz ma 22 mesiacov, skusila som mu dat dole plienku a bolo to. Zrazu na treti den sa zacal pytat na conik sam. Dnes ( po 5 dnoch ) sa dokonca aj vykakal do nocnika. Vobec sa ho nemusim pytat, ci chce. Proste mi to oznami. Je to uplne super pocit. Ale keby som videla, ze tomu este celkom nerozumie, urcite by som to nechala tak a skusila neskor znova. Deti sami musia chciet.

petule.h
28. nov 2008

u nás je nočník jen pro návštěvy, prostě vede prkénko a už anoi to nechce, sedne si na velké a jede 😀

frenchie
28. nov 2008

petule, tak to mas dobre, nas maly sa zachoda boji... ☹ ale neriesim, vsak nemoze curat do nocnika do 18-tky, nie? 😀

danu
28. nov 2008

ak si z Ba tak knihu o nocniku budu mat tu buduci tyzden. Dnes som si ju kupila a od leta ideme natvrdo skusat tak som zvedava. Inak ma uputala ta knizka je to pekne rozpravkou-vysvetleniami ukazane a pisane ako skusat dieta naucit na nocnik tak uvidime
http://www.artforum.sk/catalog/kapalkova-svetla...

frenchie
29. nov 2008

ano to je ona 😀 😀 je supeeeer, my sme vdaka nej uz 7 dni bez a bez nehody 😀

martina46
29. nov 2008

Moja známa má 4 deti, všetky začala dávať na nočník tak v 8 mesiacoch, dovtedy im nejakým zvukom (ccccc alebo podobne) signalizovala, ak sa jej pocikali pri prebaľovaní. Po začatí dávania na nočník, po zobudení a keď mali suchú plienku, im tým zvukom naznačila a oni sa vycikali.. Najprv odložila plienku na noc a potom aj počas dňa. V roku a pol boli všetci bez plienky.
Určite to nebola náhoda.
Tiež by som rada vedieť, či náhodou v tomto propagovaní začiatku neskorého dávania na nočník nemajú prsty výrobcovia jednorazoviek. Prečo to naše mamy zvládali a my by sme museli čakať do dvoch rokov??

zuzkafuny
29. nov 2008

Môj sa dnes posral 😖 po vyše 5mesiacoch bez plienky... Normálne na mňa kukal a provokačne potlačil 😅
a keď je holý, tak sa rozkročí a cikne si kúsok a začne sa rehotať a ja na neho zazriem a uteká si rýchlo pre nočník 😀 😀 😀
si robí zo mňa srandu...??? 😀 😀 😀

helka101
29. nov 2008

zuzka no a môjmu sa dnes prvykrat podarilo naložiť do nočníka, do kačky 😀 ale dovtedy sme pravidelne vytriasali zo slipkov 😀

takže davame po dlhšom čase hlasenie: že sa pekne pýtame cikať, ale to len ked sme doma a zato sa chcem opytať či aj vaše deťúrence majú problém sa pýtať dakde na návšteve, napríklad u našich mu to nerobí problem, ale u svokrovcou pravidelne pustí do gatí 😒
no a aj ked ideme spať na obed tak vstavame zo suchou pelenou, tak hadam sa nam to už podarilo 😵

zuzkafuny
30. nov 2008

Môj sa pýta kdekoľvek 🙂 no občas nejde lebo sa hrá a drží drží a pomaly mu ventil prepúšťa... a už keď nevládze držať vyskočí a volá dá!dá!dá! 😀 😀 😀

macocha
30. nov 2008

Martina: aj mňa by to zaujímalo, kde je pravda. Napriklad ja mám pár kníh z dôb našich mám a tam sa vyslovene píše, že do 1 roka sa nemá začínať s nočníčkom, lebo zvierače nie sú vyvinuté. Vtedy určite výrobcovia jednorazoviek do toho nezasahovali 😀 Tak ja som počkala, kým mala malá rok, ale zatiaľ (po 6 týždňoch) je to stále o tom, že ja musím uhádnuť pravý čas. Ona vie, čo tam má robiť, spravidla aj urobí, ale sama sa nevypýta. A myslím, že ani nadlho nezadrží. Tak neviem, či to nebolo priskoro. Ale odhadujem, že do jedenapolroka to určite zvládne, podobne ako tie deti, ktoré to trénovali od 8 mesiacov... A možno, keď sa s tým začne vo veku 15tich mesiacov, tiež to zvládne do 18m, a ako písali Frenchie a Milik, starsie deti to zvládnu za pár dní... Neviem. Ale určite je to individuálne a netreba nič siliť.

helka101
30. nov 2008

Macocha, nam sa to podarilo až na 3x, a teraz to ide skoro bez problemov, nepoviem že nam niekedy neujde, ale vlastne sme sa dopracovali k tomu, že ked mu treba cikať, tak zakričí mama cikáááť a ja vlastne utekám o život, 😅 a on drží a rýchlo sadneme do kačičky, a cikáme 🙂 rano sa mi vstava že ked sa zobudí ma ešte plienočku, a proste si vynucuje že mu ju musím dať hned dole a vycikáme sa. 🙂

takže ja si myslím tiež že to príde vtedy ked je nato dieťa pripravené a nie vtedy ked je to písane v knižkach alebo dakde že napríklad 14 mesačne dieťa ma vedieť to či hento 😖 to nemam rada, mam kamošku čo mala jej pekne papa sama už lyžičkou a naš je od nej mladší o 2mesiace a proste dakedy sa mu podarí že sa napapá aj ked skorej je to asi len hra a dakedy proste chce aby som ho ja chovala, takže čo ma prísť príde 😵 držím palce!! 🙂

suzamen
1. dec 2008

Ahojky asi mám geniální dítě. Malé je 15 měsíců a poprvé na nočník jsem ji dala v roce a ona se hned vyčurala, občas jsem ji tam posadila a teď za mnou sama chodí s nočníkem a řekne aa, ještě ale nosíme pleny protože občas když si hraje tak zapomene říct že chce čurat tak to udělá do pleny ale snažím se ji hlídat dokud je suchá tak ji hned posadím na hrnec a ona se vyčurá. Taky pochopila že kakání je mnohem lepší do hrníčku než do plínky 😀

kondi33
1. dec 2008

Ahojte. Myslím si tiež že na nočník treba začať dávať tak po cca 18 mes, pretože to 8 mes.dieťa ťažko chápe čo od neho chceme. Ja som začala dávať na nočník malého keď mal 19 mes a od vtedy sme bez plienok. Jednoducho sa začal pýtať sám. Určite netreba nútiť dieťa sedieť na nočníku pokial samo nechce a nevie čo od neho chcete. My sme po 2 dňoch učenia bez plienok. No na noc ešte dávame. Neuznávam reči našich starých mám že do roka bez plienok...

jandalinka
1. dec 2008

Ahojky.Já jsem malou začala dávat na nočník,ale opravdu jen dávat-posazovat na nočník před 3týdny,skoro v 1.roce a můžu říct,že zatím ještě žádné kakání a čurání neproběhlo.Sedne si a prostě si tam sedí,jak v křesle,vydrží cca.3min.nebo než já vykonám potřebu a stoupneme a hledíme na nočník.Takže si myslím,že u každého dítěte je to různé,naše malá prostě ještě nechápe co má do nočníku udělat! 😉

petule.h
1. dec 2008

suzamen: holky jsou geniálnější a vše lépe pochopí, moje kamarádky mají děti holky jim už od roka chodí taky, zato kluci...jinak měli i období počůrávání, ale to je prý normální
jandalinka: opravdu máš čas, opravdu to musí pochopit ona v makovičce, nutit je do toho nemá cenu...tom nočník strkal na hlavu a nevydržel na něm ani náhodou, ani pod násilím, vše přišlo ve 2 letech...to není ostuda

aponchie
1. dec 2008

nase holcicka chodi od roku na hrnec ,ale ne cilene sama to az tak v roce a dvou mesicich a ve meste v kocarku si bekla kdyz chtela 😀 nicmene ne pokazde se vycurala a jen se treba chechtala ,ale musela sem ji dat kdyz sem ji to uz chtela naucit a kompletne bez plen byla v roce a pul akorat na nocni spani mela pac celou noc sucha a kolem5-6rano se pocurala a ce2letech bez plen...takze super ale obcas se pocura i ted v noci kdyz je nachlazena 😝

macu.k
8. dec 2008

Náš Kuba čůrá zatím každý ráno a po odpoledním spaní. Přes den ho teď nechávám bez plínky ve slipech a pokročili jsme tím, že si řekne - čurat popř. honem nočníček popř. chceš čurat, ale zatim to bylo vždycky ve slipech, protože když to říká, tak už čůrá... Tak doufám, že se to brzy naučí zadržet než ho posadím na nočníček.

emjee
9. dec 2008

kvetinka31 • Včera o 22:29
Mamičky, chcem poprosiť o radu. Mame 24 mesiacov a ráno má vždy suchú plienočku. Takisto je to aj po popoludňajšom spaní. Samozrejme, keď ho neposadím na záchod do 5 minút po prebudení, tak všetko naraz pustí do pleny. Ale cez deň ani za nič hlásiť ciki a kaki. Keď ho posadím na záchod a dobre vystihnem čas, vyciká alebo vykadí sa tam. Ale inak s kľudným svedomím robí všetko do plienky. Teóriu máme zvládnutú - povie, resp. ukáže, že ciki a kaki treba robiť na WC, ale aj tak to robí do plienky. Skrátka nehlási, keď to na neho dôjde. Mali sme jeden deň v slipkoch, bez plienky, ale to bola katastrofa, lebo sme sa aj 15 x denne prezliekali. Vôbec mu nevadilo, že bol v mokrom. Vie niekto poradiť, ako dosiahnuť, aby hlásil, keď mu treba?

venonna • 1d • Včera o 22:39
kvetinka, skus nocnik na nejake vhodne miesto, trebars nejaky kutik, kde ma sukromie... mozno sa mu to zapaci... 😅

tonicka • 1d • Včera o 22:44
kvetinka, to chce len cas nic ine.. este jednoducho nechce. Moja dcerka bola minuly piatok bez plienky a vsetko mi tu okakala, v sobotu sme mali navstevu - dvojicky a oni sice mali plienku, ale pytali sa na nocnik, z 10 pokusov raz cikali, ale vzdy sa im podarilo len do auticka, takze karolik cika len do auticka. V nedeli tiez behala na holo a zrazu si sadla a vycikala sa a od pondelka(teda uz tyzden) hlasi "kaka " a ide cikat aj kakat na nocnik.Dokonca vo stvrtok som dala von plienku a do vtedy jacala kaka az kym sme necikali do travicky .podla mna ma kazde dieta svoj cas.Ved karolnka sa mi pytala od 11 do 14 mesiacov a potom uz nie ale ja som ju nenutila a ani od mna nepocula, ze cikanie do plienky je zle.. A vlastne za ten tyzden si 2x vcrkla ked pila, ale vzdy zakricala kaka a docikala na nocnik 🙂
Takze moja rada netlac nanho a on sa zacne pytat... a inak je tu uz nočnikova tema ... https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tonicka • 1d • Včera o 23:10
a este som chcela napisat, ze ak chces, aby chodil na nocnik, musis ho davat ty,kym nedozreje a ak ti nevadi ze ma plienku, tak pockaj... Napriek reciam z okolia. Moja sestra ma 2 synov, prvy sa naucil okolo 2 az 2 a pol roka a druhy mal na noc do 4 rokov plienku, lebo sa proste nezobudila a bolo mu jedno, ze je v pocikanom a cez den tusim v 3 rokoch

emjee
9. dec 2008

severka222 • Dnes o 17:56
Ahojte, mám 14 mesačnú dcéru, na svoj vek veľmi pekne rozpráva a je veľmi vnímava , Vždy ked sa jej chce kakať tak povie - mama , kakam ... ale ak ju posadím na nočík, tak tam sedí aj 10 minút, ale nič neurobí....
Ked ju nechám , že ju neposadím na nočník tak sa vykaká .... AKo ju to naučiť, ona asi nechápe ešte že čo chcem ...
Máte na to nejaký trik ?

tonicka • 1d • Dnes o 18:45
severka, mrkni nočnikove témy..ale podla mna este nie je jej čas

sasiki
9. dec 2008

aj moja kraaasne rozprava, rozumie, je inteligentná (teda aspoň to všetci naokolo tvrdia), a na nočník sa nepýta. Keď to náhodou vystihnem, a podarí sa, tak áno, ale sama sa nepýta, len oznámi ,,pokakala" 😅 , takže ja si myslím, že jej čas ešte neprišiel.............ale snažím sa ju tam ,,usádzať", aby vedela, na čo slúži, a dúfam, že jej to čoskoro ,,trkne" 😀 .

macocha
14. dec 2008

Tak sa mi vidi, ze to ide podobne... na začiatku mama musi vystihnuť pravý čas, pýtanie sa príde neskôr. My sme mali predvčerom prvú lastovičku: malá si zobrala nočník z kúpelne, postavila na zvyčajné miesto a v oblečení si na neho sadla. Tak som ju rýchlo vyzliekla a - veeelky uspech. Nie je mi celkom jasné, ze ked vie povedať "daj", prečo sa nepýta - ale snáď to pôjde aspoň takto mimoverbálne. (Helka - diky za držanie palcov, evidentne to funguje 😉 )

Severka: My začíname najprv s jemným zatlačením na kolienka. Ale keď sa nedarí niekoľko minút - asi sa teraz mnohé chytia za hlavu, ale mne sa osvedčil čierny čaj. Keď sedí na nočníku a evidentne tlačí a nič, dám jej 50 - 80 ml teplého čierneho čaju. Zvyčajne to vyletí skôr, než dopije. 😅

mkr
15. dec 2008

my už zkoušímw dlouho nočník a jde to, dřív říkala i ee, ale poslední dobou to spíš nechává na mě prostě když ji tam dám tak se vyčůrá, pak do něj kouká a směje asi jak je šikovná 🙂, ale jak ji přimět,aby si zase sama řekla?

janula33
16. dec 2008

Děvčata je možné že kamarádky syn 3,5 roku chodí jen do plín, když se mu chce kakat, řekne si o plínku, někde se schová a tam to udělá. A ona mu ochotně plínu nastrčí a tvrdí mě že je to normální. Jak to připadá vám??? Já jsem měla synka naučeného na nočníček v roce!!!! Občas se stala nehoda, ale to jsem brala, měl na to nárok.

suzamen
16. dec 2008

janula: No mě to teda normální nepřijde 😖 A chodí malej do školky? Tam by ho totiž s plenkama nevzali. Malé je 15 měsíců a už si dokáže říct že chce aa jinak plenu má pořád někdy na to zapomene a čůrá do plínek ale když vidí hrnec hned si ho donese a chce aa. Divím se té kamarádce že ho neučí na záchod už je dost velkej 😕 Aby nechtěl plínku až půjde do první třídy 😀 Zkus jí to nějak šetrně vysvětlit že to v pořádku není.

slunicko552
16. dec 2008

Holky já se musím pochlubit.Teda svým synem-dneska se poprvé vykadil na záchodě.Na nočník chodí,ale záchod byl poprvé.Měl z toho hroznou radost 😀 .

suzamen
17. dec 2008

slunicko: Tak to moc gratuluju 😉 A jak je syn starý?

slunicko552
17. dec 2008

má rok a pět měs.Nejlepší bylo,že to musel hned vidět a taky si chtěl sáhnout 😀 .Pak ještě potlačil a zbytek byl na zem 😝

bibnka
17. dec 2008

Ahoj holky, potřebovala bych poradit od vás zkušených "nočníkářek". Robinek je už přes den bez plínek, řekne si do nočníčku, když se mu chce čůrat. Ale kámen úrazu je v tom, že si na ten nočník nechce sednout. Pokaždé čůrá vestoje. A z toho vyplývá, že se na nočníku samozřejmě nevykaká ☹ . řekne mi, že chce kakat, ale sednout na nočník ho nedonutím. Už jsem zkoušela i záchod, ale nic. Začne se vztekat, plakat a kakání ho samozřejmě přejde. Takže má potom zácpu a já čekám jak na smilování, že se vykaká aspoň do plínky, kterou má z noci.Nemáte pro mě nějaký nápad, jak ho naučit si sednout na nočník? Díky moc.

suzamen
17. dec 2008

bibnka:Možná to bude znít blbě 😀 ale zkus mu ukázát jak na to: Já si na ten nočník před malou taky párkrát jako by sedla (samozřejmě oblečená) a ukázala co a jak a tos měla vidět jak mě potom vyhazovala že je to její 😀