Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

miska82
7. dec 2009

Ahojte , chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne piškania. Naša malá má 2 roky a vôbec nechce pišať ani do nočníka a ani do záchoda . Na nočník sme ju skôr nenútili, lebo presne ako napísala nanika, tak ideálny vek je okolo 2 roku a tiež sme si to potvrdili tým, že sme ju párkrát posadili na nočník pred 2 rokom a aj tak nič ... a tak sme to nakoniec vzdali . Pred 2 týždňami som si všimla, že malá má po obedňajšom spánku a niekedy aj po noci suchú plienočku a tak som si povedala, že je čas na nočník. Ale márne ☹ Dnes ráno sa vypišala do plienočky a následne ďalších 5 hodín absolútne nič . Tekutín pila až až a tak som ju dávala každých 20 min. na nočník, ale bez úspechu 😒 Vidím že jej piškať treba, lebo prekrižuje nohy, ale ani za svet sa tak nestane . Viete mi poradiť čo mám robiť ? Už som na ňu aj pokričala, ale nič si z toho nerobí . Ďakujem 🙂

lusi80
7. dec 2009

Ahojte,tak já mám syna 26 měsíců,na záchodě i na nočníku neprotestuje sedět a buď tam něco udělá nebo neudělá,když ne tak jdeme za chvilku znovu a tak snim chodím tak dlouho dokud se nevyčůrá,když se vyčůrá tak jdeme asi za hodinu znovu.Problém máme v tom,že sám si neřekne,ví,že když se mu bude chtít musí zavolat,ale už dlouho marně čekám na zavolání a pořád nic 😢 neplatí na něho nic,rozčiluju se,dostane na zadek když se počůrá ale nic si z toho nedělá,připadne mi než že by si řekl,tak se radši počůrá,a to i když sedí na nočníku třeba 10 minut,vstane a za 5 sekund je to na zemi 😖 ,už nevím co s nim aby si řekl.Doktorka říkala že na to rada není,a má ještě nárok na plínky,vytrénovat se to prej taky nedá,to musí pochopit,ale nezdá se mi že by to nechápal,přeci to musí cíti jako každej jinej,ani v mokrym mu nevadí být.Kamarádky mi říkají že to mám nechat být že na to vyzraje,tak nevím.Má někdo stejný problém jako a má to už za sebou???????Poradíte,děkuji 🙂

syraell
7. dec 2009

lusi80: Nas prdola si taky ne a ne rict...Ja bych to nehrotila, vidim ted kazdym dnem zlepseni, takze cekam, ze to brzy prijde.
Ted u nas dokonale zafungovali certi s mikulasem - slibil jim, ze bude na nocnik chodit sam🙂

lusi80
7. dec 2009

syraell:tak malej taky slíbil že bude čůrat na nočník když tady byly čerti,vždycky mu řeknu když ne tka ho odnese,ale už teď jenom řekne čert a začne se smát,třeba dneska jsem to zase zkusila,ráno to vypadalo docela dobře,sice si ani jednou neřekl ale 2x jsem ho posadila a vyčůral se,ale odpoledne to bylo pro mě teda na mrtvicu,2x jsem se ho ptala jestli neche čůrat,on na to zarytě že neeee a stál,díval se na mě a u toho klidně čůral na zem a ještě se smál,to bylo 2x a samo něco na mě,v tu ranu jsem myslela že ho vyhodím oknem 😠 🙂 ,dostal na zadek s tim že se na zem nečůrá,chvilku,fakt ale chvilku brečel a pak zase s klidem šel 😢 .I kamarádky mi říkaly že to mám nechat být že to fakt přijde,ale třeba ve dvou a půl se mi zdá pozdě!!ale asi to nijak neuspíším,už nevím jak mu to mám vysvětlit ☹ ☹

syraell
8. dec 2009

lusi80 : Tak to je presny! U nas cert fungoval tak max. vcera a prave ted se tu po me Kuba plazi jako totalni smradoch s posranou plinkou. Zkousim metodu - tak ja te v tom necham, ale ten potvorak je zjevne spokojenej🙂

lusi80
8. dec 2009

syraell:tak my skusily postrašit malyho i večer čertem včera,vypadalo to že říká přesvědčivě že bude říkat na čůrání,ráno si to kupodivu pamatoval že jsme mluvily o čertu,ale jinak nic,pokud ho neodchytnu a neposadím na záchod tak si neřekne,s tim starším jsem problémy neměla.Říkám si aji jestli to není tím že jdeme ráno třeba nakoupit,pak je doma bez plínky,odpoledne zase jdeme do školky pro staršího syna,tak mu ju zase dám,pak přijdeme a zase mu ju sundám.........fakt nevím.Ráno když jsem s nim sama tak je to v pohodě,ale když je nás odpoledne víc tak si víc hraje v pokojíčku s bráškou a je to horší.Ani mi nedělá problémy ho vysazovat pořád jak to,že on se nesnaží,na všechno kýve že mi rozumí a už mě fakt nebaví mít počůrany koberce,hlavně teď před Vánocemi.Asi si ze mě fakt dělá srandu a zkouší co vydržím jak mi už hodně lidí řeklo 😖 což se mi teda nelíbí protože to nemůžu vydržet dlouho.A taky mu nevadí být počůranej nebo pokaděnej celej den,i v mokrých punčocháčích vydrží 🙂

mia.k
8. dec 2009

lusi80 ja nie som na túto tému žiadny expert,ale o chvíľu to čaká aj nás a som premýšlala,že ako by som ja riešila takúto situáciu akú máte vy a napadlo ma,že ak by som videla,že môj syn si už vie uvedomiť,že sa mu chce ísť na záchod,ale na just sa nevypýta a pociká sa do nohavíc,a žiadne strašenie by nepomáhalo,tak by som ho za každým potrestala tým,že by som mu zakázala nejakú oblúbenú činnosť napr.pozrieť si rozprávku,alebo hrať sa s bratom atď...jednoducho niečo čo má rád,snáď by si to potom rozmyslel,že či mu to stojí zato vytáčať ťa.

reruna
8. dec 2009

lusi tak u nás je to úplně stejný, akorát, že náš si už říkal a chodil doma i bez plinek, ale po narození brášky se začal zase znovu počurávat a já jak jsem ze začátku nestíhala nic než kojit, tak jsem mu blbec dala zpátky plinky a malej začal bojkotovat nočník úplně. No ted to začíná být lepší, pořád ho vysazuju na nočník i na záchod a už tam čurá i kadí bez problémů, no ale plínek se nechce vzdát a brečí, když mu ji nedám a když se vyčurá do plinky, tak nic nezahlásí a nevadí mu to, začala jsem mu dávat dokonce i látkovky, aby byl jako víc v tom mokru, no nevadí mu ani to. Nejhorší je, že vím, že už to jednou uměl, že si říkal, takže si to musí přece uvědomovat...
Akorát to máme teda lepší než syraell, protože když náhodou se pokadí do plinky, což se nestává často ale stane se... tak to mu vadí a to hlásí.
taky už nevím, co s tím....

lusi80
8. dec 2009

já mám teda druhého syna,s tim prvním problém nebyl,možná proto,že na nočník nechodil vůbec,zkusila jsem to až po druhym roce a šlo to hned,je i úplně jiná povaha než ten mladší,ten mladší je takovej tvrdší,nevadí mu když dostane na zadek,je víc flegmatickej a asi nade mnou mávne vždycky rukou a řekne si že to udělá stejně znovu,a myslím si že ani zakázat mu něco nepomůže,i když zkusit to můžu,má svou hlavu nebo to fakt nechápe,ale to bohužel nevím,je škoda že mu nevidím do té jeho hlavičky 😀 ale já zase nechápu jak to může pochopit 18ti měsíční dítě a on ne ☹ kamarádka má syna dvou a půl letého,už do Vánoc,bude to rok,ho zkoušela,a do teď se jí třeba 3x za den počůrá,asi to fakt nemá cenu zkoušet u kluků dopředu,ale až po tom druhym roce,i když každé dítě je jiné...........druhá kamarádka malou taky neposazovala,a na jaře,ve 28 měsících byla taky bez,jednou ju posadila a bylo to..........takže to asi na chvilku utnu,a začnu za měsíc možná víc,do školky nejdeme tak mě to tak moc trápit prej nemusí,i když mě to nedá ☹ když vidím toho staršího jak jde sám na záchod.........musím si hold asi ještě počkat

hankaajirik
8. dec 2009

Lusi80, máme podobný problém. Již několikrát s odstupem času jsem zkoušela dát syna bez plen a bez úspěchu. Naposledy jsem to vydržela celý týden prát slipy´, punčochy a vytírat podlahu. Byla jsem trpělivá, ale nic. Jiřík si ani po týdnu neřekl na nočník a ani, že je mokrý. Vůbec mu to nevadilo. Ložičku rozetřel rukou. Zkusím to zase za měsíc. Mám možnost porovnávat svého syna a o tři měsíčního synovce.Synovec nemá problém a na nočník už chodí delší dobu. Je totiž víc učenlivější a Jiřík je zase živější dítko. Nebudu to lámat přes nohu. Neprospěje to nikomu.

kinsli
8. dec 2009

holky my chodíme na ročník asi 3 týdny a zlomilo se to ze dne na den, tak to moc neřeště ono to příjde samo 😉

kinsli
8. dec 2009

lusi80: Tak ho zkus nečím zaujmout 😉 My jsme dávali kačku na nočník od 8 měsíců, a fakt hned věděla k čemu slouží 😀 😀 😀 vždycky jsme jí pochválili když se vyčůrala nabo vykakala. Asi před 2 měsíci začala Kačka říkat, že udělala bobek ( do plíny ) od doby co je bez plen říká ee, takže se řekne ee já jí dám na nočník ona se vyčůrá následně si zatleská a jdeme to společně vylít, ona si hodí do záchodu papír a já spláchnu. Fakt jí to vyložene baví 😀 😀 😀

lusi80
9. dec 2009

hankaajirik:když to tady čtu,tak jsem ráda že nejsu v tom sama a jenom ten náš synáček není pohodlnej..........taky to vydržím klidně i týden i dýl,ale malej žádná snaha,vůbec mu nevadí že dostane na zadek asi si říká to nebolí nebo nevím co.........právě když si asi za 14 dní ani jednou neřekne má se přestat a z odstupem času začít znovu.Náš malej je taky takovej živej,někdy mi připadá k neutahání,ale zase je chytřejší a šikovnější než ten starší,starší syn mi připadal ještě takovy mimino po tom 2 roce,ale čůrání pochopyl rychleji teda,ten mladší je takovej víc flegmatickej a bojovnej 🙂 .Asi to taky nechám protože ani dopoledne teda žádnej úspěch,sice už upozornil že čůrá ale až se něco dělo,dřív ne 😠 No právě,neprospěje to nikomu,manžel pořád nechápe proč su nabroušená 😖 😀 ale zase vidí že s snažím a malej nic,ale jsem ráda že se můžu někomu svěřit a nejsem v tom sama,manžel jenom přikyvuje a pak se mě zeptá,co jsi říkala 😠 😠 😠 a v tu ranu bych vraždila 😀

lusi80
9. dec 2009

kinsli:tak zaujmout už jsem se taky snažila ale nic,máme na záchodě střešní okýnko tak mu vždycky říkám,slyšíš jak prší,nebo jede auto,hele...........ale on nic,buď hned řekne dolů,to pochopím že asi fakt nic nebude nebo poslouchá a třeba se vyčůrá,ale jenom třeba,taky splachujeme a tleskáme,ví ¨co udělám když se vyčůrá,tleskám ale nevím proč si neřekne,u nás to trvá už teda s přestávkama od září ☹ ............on dřív když měl plínku taky říkal aa a ukazoval dopředu že čůrá nebo bobo,ale bylo už pozdě,bylo to tam a teď se vyčůrá a neřekne už nic,toho našeho nebaví asi nic 😒

lenkazdenek
9. dec 2009

Holky mám problém,malá už je několik měsíců bez plenky,dokonce sme začly uvažovat,že nebudem dávat plenku na noc,protože plenka byla třeba 14 dní ráno suchá a teď poslední 4 dny stávkuje,když jí na nočník neposadím tak se klidně počůrá nebo pokaká do kalhotek a absolutní nezájem-máte některá zkušenosti? Já už jí dneska frkla plínku,protože mě už nebavilo zas a znova vytírat louže a přemáchávat kalhotky a kalhoty 😒

jandalinka
9. dec 2009

lenkazdenek:tohle jsme měli také a známá mi doporučila,že at dávám už na velký záchod!!!Už i malé na nočníku se špatně sedělo,vrtěla se a pak se jí podlomil a jinak už je nízký a nožičky krčí chudina.Takže jsem to vydržela 2dny máchat a máchat počuraný.Koupila to malé prkýnko násadu na velké prkýnko 😉 a chodíme na velký a je na to hrozně hrdá,že chodí na stejný záchod jako mamča a taťka 😉 .V noci už nedáváme plenku,dala jsem pod ní přebalovací podložky,na to deku starou,na to prostěradlo(at to nepročurá až na matraci 😅) a pokud se počurá v noci,což je tak jednou za 14dní nebo když je nachlazená,tak zjistila,že je celá mokrá a nelíbí se jí to.Dokonce i venku před barákem mi už vydržela až domů,což jsem byla za to hrozně ráda,nerada jí vylékám venku,když je zima.

lenkazdenek
9. dec 2009

Jandalinka,to mě napadlo taky,ale ona nechce ani na záchod-přímo se vzpíná když tam má jít ☹ ☹

jandalinka
9. dec 2009

lenkazdenek:někde jsme tady v diskusích četla,že je takové období,kdy se najednou začnou počůrávat a jakoby to na nás zkoušet,tak setrvej a vydrž!!!Já byla také na nervy,co se děje,ale byla jsem rázná a prostě jsem jí plenku nedala,když se počurávala z ničeho nic.Znovu jakoby od začátku jí vysvětlovala,že musí jít na nočník a je už velká holka.Trvalo to tak 3dny.
Teď když vypereme prádlo,tak otevřu pračku a malá mi podává prádlo a říká,co je čí a když vezme z pračky své kalhotky,tak řekne:počuraný kalhotky Elinky,ostuda..... 😀

lenkazdenek
9. dec 2009

Jé tak to jsem ráda,že v tom nejsem sama 😅 naše dává normálně vyčůrat panenky i plyšáky,pokaždý jí říkám,že jí dám plínku jako miminku a ona se postavý a prohlásí-já nejsem miminko já jsem děťátko 😀 😀

angie14281
10. dec 2009

Ahojte, moj maly ma 13 mesiacov,niejak som ho na nocnik nenutila , sem tam ho tam posadim,vydrzi tam hadam minutku a utecie,niekedy trafim a akurat sa vycika 😵 inokedy nie,ale vcera a dnes sa tam vykakal,vytesena som bola jak male dieta. Sam dosiel vcera a hovoril stale kaka kaka kaka a zrazu som videla vaznu tvar(na nom dost vidiet ze kaka) tak som ho rychlo posadila a vykakal sa pekne a dnes rano sa to zopakovalo 😵 , uvidime co zajtra 🙂

kovik
11. dec 2009

mi jsme nakonec dali nočník na záchod a chodíme sním. takže oba sedíme na WC. A teď už ví že ráno jdeme první čurat a když si to sám vychitá, letí ke dveřím nebo si sáhá na plínu. chodíme často a i když nemá čuráni, jde vidět že se snaží a pochopil to. Je to srandovní, když se vyčůrá ukáže na toaletní papír, dám mu ho a utře si sám pinďu a hodí do nočníku, pak to i se mnou vylije a naučil se i splachovat. S toho má važně srandu.

kulimka
11. dec 2009

tak malý si dnes donesl nočník, tak jsem ho posadila on si 3x prdnul a šel dolů jakože to je vše 😀 😀

danca27
12. dec 2009

holky jejda tak to abychom začali taky uz trenovat máme nejvyšší čas..já si s tím moc hlavu nedělám až bude chtít čurat na nočník tak bude ono v 15 uz si na záchod pujde sám žejo 😀 😀 😀 😀 .....ale tedy když už začneme pořádně, tak raději rovnou ještě koupim ten nasazovací na wc, páč na nočník jsme ho zkoušeli dávat tam vydrží asi minutu a pak utíká☹...takže ted začneme pořádně🙂omrknu vaše tipy ...jdu na to...🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

ewelly
28. dec 2009

ahojky holky
hledala jsem tohle tema a jsem rada ze jsem nasla.mame s chozenim na nocnik taky problemy..mala chodila od deseti mesicu kazde rano,to curala i kakala,pak uz jsem ji nenutila a rikala jsem si ze to udelame postupne..ale pak trpela na mykozy,mela chudera celou buchtinu rudou,tak jsme s tim sli k dr a ta mi rekla,ze v jejim veku ma uz chodit doma jen v kalhotkach,ze se nemam divit,ze ma z tech plen mykozu.tak jsem ji chuderu nutila porad na nocnik az jsem ji ho tak zhnusila,ze uz na nem neudela nic,sedet na nem vydrzi max.minutu! ☹
ted si porad nadavam ze jsem dr vubec poslouchala,ze kdybych si to udelala po svym,tak uz ted treba jsme doma bez plen 😠 😠 ale rikala jsem si ze je asi chytrejsi a tak na ni dam,ale uz takovou blbost neudelam.4.1.jdeme na 18.mesicni a rozhodla jsem se ze uz ji nic rikat nebudu,ze ji reknu ze doma jsme bez plen a dal budeme bojovat🙂...ale myslim ze v 18.m na tom nejsme jeste nejak zle

lola13
28. dec 2009

ahojte mam chlapceka ktory uplne odmieta chodit na nocnik ma 2 pol roka a zachvilu pojde do skolky takze ho musim co najrichlejsie oducit od plinok nevie mi dakto poradit daky iny sposob odnaucenia na zachodiku trocha vydrzi ale akoby sa mu tam zle sedelo a tam sa mu to vetsinou moc nepodari do nocnika kope a vobec tam nechce sediet niekedy ho tam prinutim sa aspon vykakat ale s cikanim to je hroza .Niekedy mi pripada akoby to robil schvalne ze tam nechce ist cikat ked sa ho pytam nechce sa mu ked ho posadim nic a nakoniec sa pocika tak som ho raz nechala v tom pocikanom aby citil co urobil ale on sa vyzliekol z toho a bolo.

lendik1983
29. dec 2009

Ahoj holky, jsem moc ráda, že jsem tuhle diskuzi našla.. Náš malý má čerstvé 2 roky a na nočník, ani na záchod nechce chodit - vůbec nechápe, co po něm chceme, tak často brečí a vzteká se ☹ Osobně jsem chtěla ještě počkat, až bude víc rozumnější a pochopí, o co jde (plinky mi nevadí a do školky taky nejde). Ale moje rodina... To je nátlak neuvěřitelný a ty historky typu "joooooo, naše děcka už uměly na nočník v tolikati a tolikati..." Nedá se to poslouchat, tenhle jejich nátlak mě trápí daleko víc, než to, že Lexík čůrá do plinek 😖 Takže ho budu muset nějak donutit, abysme už tohle dál neposlouchali... Kdyby tak byl nějaký zaručený recept 🙂

Hezký den všem 🙂

jitrulka
29. dec 2009

lendik: jejej na reptání okolí se vykašli, to je to nejhorší. Nevím jací vaši jsou, ale já taky slýchám podobné "kydy". Vždycky jim na to odopvím že malá je jiná, že nemá cenu ji trápit, když to nechápe a tak jí to zprotivit, a že jednou se to naučí jako každý. Na to snad nemá kdokoli co namítat. A vůbec, je to tvoje výchova a basta, oni měli třeba jiná trápení se kterými si nevěděli rady. Ale tím se nikdo nechlubí...

lola13
29. dec 2009

nas maly ma 2 roky aj 8 mesiacov a ze by bol v tomto ohlade rozumnejsi nemozem povedat zachvilu pojde do skolky a stale mu to dako nedochadza ze do slipkov sa necika tak neviem ci sa da na to spoliehat ze az bude vetsi bude tomu rozumiet ale nutit ho sediet na tom nocniku na silu tiez neni bohovie co tak mi mame taku taktiku ze stale iba vysvetlujeme kam to treba robit a popri tom stale pereme nove ocikane veci obcas ho v tom aj nechame aby citil ze sa pocikal ale moc to nepomaha vizlecie sa z toho aj sam a je po nauke

evi3
29. dec 2009

Tiež máme problém s nočníkom cez deň ... má 2 roky a mesiac, v noci sa zobudí, povie si cikať a hotovo. Mokrá je v noci zriedka. Cez deň horor, občas sa stane, že sa sama vyzlečie, posadí, vyciká. Ale vačšinou sa nedá ani vyzliecť, ani posadiť a ešte aj zatĺka a tvrdí, že nie je mokrá ... Podozrievam ju, že sa jej v plienkach páči, lebo vie o čo ide a v noci sa pýta. Nik v mojom okolí to nekomentuje a mne by to asi ani nevadilo. Len ma štve, že to robí naschvál. Vačšinu času bola v látkových, papierové má len teraz ako chodí jo jaslí

siuzi
30. dec 2009

asi to chce čas a nič nesiliť.my sme začali cikať na nočník asi v 9mes.-rsp.ráno sme sa posadili po zobudení a väčšinou sa hned vycikal,to bolo také skôr zvykanie si tam sadnúť a v 1,5roku sa začal pýtať,všetko v pohode,občas za malý zabudol,ked sa hral, vtedy sa pocikal,alebo mu ušlo a v 2rokoch zo dňa na deň začal zase plienkovať-ešte aj kakanie.najprv som sa snažila to ustriehnuť,ale potom som to vzdala a nechala som ho tak,po2t. sa zase začal pýtať a už nemá plienku ani v noci ani cez deň.ved drobci sami zistia,že bez plienky je to lepšie 😀