Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

vodnarky
7. apr 2010

😅 😅 😅 😉

stankapk
8. apr 2010

ahojte kocky.
potrebujem poradit... dnes sme zacali s oducanim od plienok. natalka uz zhruba v novembri - decembri sa krasne pytala, zostala aj cely den so suchou plienkou. ibaze som vtedy nedala nohavicky. raz som to aj skusila, ale ked sa mi viackrat pocikala a v zime mi straaasne dlho schlo oprate pradlo, tak som to vzdala. potom sa ale prestala pytat. nepyta sa vobec, ale ked ju posadim, tak sa vycika skoro vzdy. od decembra sa pokakala do plienky iba 2x - to sa pyta perfektne.
no a dnesok - vypytala sa iba dva krat, ale cikala do nocnika 18x !!! vonku sa vycikala do travy 2x a pocikala sa 10x. je to normalne ze cikala az 30x??? a vzdy bolo "co vyliat" nebolo to len cvrknutie. prechladnuta dufam nie je, skusala som tie diagnosticke pruzky a neukazali ani bielkoviny ani krv /raz uz mala zapal mocovych ciest/. tekutin si nemyslim ze by pila az tak vela - 7 dcl caju + polievka + 180 ml mlieka rano...
dakujem za rady.

simlenka
8. apr 2010

ahoj holky, chci se zeptat - máte někdo zkušenost s tímhle: naše prdelka chodí perfektně na nočník, jak na čurání tak na kadění ALE jen když je nahatá - resp. má nahý zadeček - jakmile jí dám kalhotky nebo i tepláčky atd, tak se zechčije jak amina 😅 - pokud je nahá, chodí automaticky, neptá se a jde, pak jen zavolá, aby se pochlubila... jakmile počůrá kalhotky, tak řekne, hmmm škoda a tím je to vyřešené 😎

janis79
9. apr 2010

Holky, stalo se vám to některé, malý už od 1,5 chodí bez plín, jen v noci má. ze začátku jsem ho hlídala, ptala jsem se ho a pak si začal říkat sám, už jsem nemusela mít strach, že se počůrá, ale teď od pondělka, nevím co se stalo, si prostě přestal říkat, i když jsem se ho zeptala tak nechtěl a pak se počůral, dneska tosice vypadá, že je to lepší, že když se zeptám, tak už aspoň řekne jo nebo ne, tak doufám, že si zase začne říkat sám.ale jinak co s tím? nechat to a čekat, že se to zase vrátí do stejných kolejí nebo to nějak řešit. dík. j.

blanblan
9. apr 2010

Dievcata ja mam s cikamim na nocnik dlhomesacne skusenosti aj po dobrom aj po zlom, myslim ze jedine co pomoze je trpezlivost. Ked sa im pred tym chcelo chodit na nocnik a teraz sa im nechce treba to asi nejak preckat kym zas pride obdobie ked sa im bude chciet a neprestavat chvalit za kazdy uspesny pokus. janis aj mne moja mala obcas povie ked sa spytam ze nechce cikat a 5min na to sa pocika...takze ja ked mam naozaj podozrenie ze by mohla cikat aj ked tvrdi ze nie tak ju tam proste posadim alebo aj na zachod aby sa citila velka a nerobila cirkus ze nechce 😉 Tvoj maly je este maly ma cas "sa zdokonalit" 🙂 Simlenka, s holou ritkou vobec skusenos nemam, ale ako vravim,trpezlivost, ved kazde dieta sa to nauci 😀 Nam to trvalo takmer rok!!!

ba80
9. apr 2010

ahojte, nasa mala si zas na nocnik sadne v pohode... sedi tam aj 10 minut a nic a pocika sa do pol minuty potom, co sa z neho postavi... do serblika necika ani nekaka ani za nic (ani na velkom wc)... ☹ 😠

blanblan
9. apr 2010

podla mna mas este cas, mozno to este nepochopila, ja som zacala ked mala mala 17mes. a ako vravim trvalo jej to takmer rok.nic si z toho zatial nerob.

pec
9. apr 2010

Ahoj holky, moc Vás prosím o radu. Moje malá začala kakat do nočníčku asi tak před měsícem. Sama od sebe, celkově ji k chození na nočník nenutím. Asi 2x proběhlo kakání v pořádku, ale teď si z toho udělala nějaký blok a nechce kakat ani do nočníku ani do plínky. Jsem z toho docela nešťastná, protože se dokáže nevykakat i 3-4 dny, ale ne, že by se jí nechtělo. Jí se chce, ale ona to zadržuje, zkouším jí v těch chvílích, kdy to na ni dojde dát na nočník, masírovat u toho bříško a nic, prostě nechce tlačit. Jenže je to fakt hrůza, jdeme ven a ona co chvíla zadržuje a brečí u toho. Když ji dám na nočník, tak chce plínku, když má plínku, chce nočník. Už jsem jí zkoušela dávat i švestky, ale ona to prostě zadrží. V zácpě problém není. Vypije mi litr čaje denně, po této stránce fakt pohoda. Když udělala bobek naposledy, tak rychle utekla od nočníku pryč a brečela... Už jsme se i dívala, jestli nemá nějaké prasklinky u zadečku, že by jí to třeba bolelo, ale nic. Prostě nějaký blok a já nevím, co s tím..... Budu moc vděčná za každou radu či zkušenost. Díky moc

robin154
9. apr 2010

Pec, já zatím zkušenosti s nočníkem nemám. Ale jen mě tak napadlo, co ji zkusit posadit rovnou na záchod? Třeba by si dala říct.

blanblan
9. apr 2010

Mozno sa ju ta kaka nejak traumatizovala, chudatko...mohla by si jej mozno ukazat(aj ked to bude zniet hlupo) ze aj mama kaka a ze to je dobre a tak to ma byt.

katakin
9. apr 2010

Ahojky, tak já se taky přidám... Začala jsem Kubíka učit na nočník teprve před 14-ti dny a zatím se nějak nedaří. Když se ptám, tak vždy řekne, že nechce,ale stane se, že pak se chvíli na to počůrá - ne vždy. Někdy řekne "čurat", ale v te chvíli je už počůranej nebo právě čůrá. Ještě se nám prostě nepovedlo ohlásit to, abychom stihli nočník ( a to jsem vždy rychlá, abych ho posadila včas 🙂 ). Nemáte na to nějaký fígl nebo radu, kdy už by se to mohlo přehoupnout?

vodnarky
9. apr 2010

ba80-tak u nas je to presne tak,ako pises.. 😅 😉
takze teraz len cakame a cakame.. 🙄

pec
10. apr 2010

Holky děkuji za rady, záchod už jsme zkoušeli a to stejný jako u nočníku. A na záchod se mnou chodí v podstatě od mala, jsme často samotné doma, takže spolu trávíme veškerý čas. 😀 No uvidíme, snad to nějak časem přejde....

marmazel
10. apr 2010

ahoj holky, prosím o radu, malé pleny nedávám, ona si řekne čí nebo rovnou že chce na záchod, ale několikrát za den je to i pozdě, takže převlékám tak 3-4 x deně, někdy víckrát, tak se jí radši ptám, ale ona dycky řekne nechci, a už je asi chudák tak vystresovaná, že jen vyslovím její jméno křičí nechci, venku se ptám dost často a radši jí dávám já, ale ona se vzteká ale přeperu jí a pak se vyčůrá. mám strah že se venku úpočůrá protože na písku je více zabraná do hra tak už tuplem nemá čas si říct. myslíte že se může počůrávat i tím že je vystresovaná ze mě jak se pořád ptám a nutím jí čůrat když si neřekne sema? protože ona mi řekne na počůrané kalhotky tytyty a že čí se dělá na záchod nebo do nočníku. ale když ona si říká pozdě že chce čí tak jí to chci usnadnit tím že juí dávám častějš. tak nevím. myslíte že když vydržím bez ptaní a ona se třeba tejden bude několikrát za den počůrávat tak jí to pak samo dojde? díky za odpovědi

bzucinka2
11. apr 2010

ahojte, my mame presne ten isty problem ako ba80 a vodnarky, nas sa aj vypyta, ze mu treba aj si posedi , ale neurobi nic, takto pribehne aj 2-3x a nic az sa nakoniec pocika do gati a tiez uz neviem co skusit, skusali sme nocnik, zachod, posediacky, postojacky a stale nic, tak co len cakat? 😖
marmazel, ja by som jej dala 1-2 tyzdne pauzu, mozno je naozaj len vystresovana tvojimi neustalymi otazkami, hoci ja sa tiez stale pytam, ale zatial odpoveda v klude 😉

kaciatko69
12. apr 2010

ahoj pec : my máme tiež taký problém, už piaty deň nekakala, tak sme boli na nakoniec na klystír, lebo už plakala, keď mala ísť kakať, no a keď sa tam vykakala - bolo toho strašne veľa a doki povedala, že by to sama ani nebola vykakala. No a teraz je od vtedy druhý deň, zatiaľ nekakala ale tiež sa mi už dnes zdalo, že to zadržiava. Tiež jej dávam kadečo, je dobre, pije tiež, tak si tiež myslím, že to bude tiež nejaký blok. Akurát som sa ale niekde na nete dočítala, že zapeká aj strúhané jablko - písala mamina jedného dievčatka, čo malo problémy s kakaním. Ja jej častejšie dávam strúhané jablko, ako celé, tak ešte to skúsim vysadiť. Doki nám dala Duphalac a dnes som kúpila aj probiotiká. Teraz idem ešte variť odvar zo sliviek. No a keď sa nevykaká, tak zasa neviem, čo budeme robiť ☹.

simlenka
12. apr 2010

pec, my jsme tímhle prošli taky a vpodstatě mi to přišlo jakoby se kakat styděla! nechápu proč, nikdy jsem jí neříkala, že je to fuj atd - ale prostě jakmile se vykakala, tak hrozně brečela, nechtěla aby to někdo viděl a kakání zadržovala 😔 trvalo to skoro dva měsíce, za každej bobek jsme jí děsně chválili, ať ho udělala kamkoli (včetně koberce) - prostě jsme byli rádi, že se vykákla no... a kamarádka měla to samé se synem, taky se styděl za bobek

fish
13. apr 2010

Holky,máme podobný problém s kakáním,taky to vypadá jako by se styděla nebo já nevím.Tváří se tak divně,že nevím,co se v ní odehráva.Je jí do pláče,vypadá vystrašeně a přitom nemá žádný důvod.Do nočníku se jí už podařilo vykadit ,jednou i do záchodu.Ale mám taky pocit,že to tak trochu zadržuje.Vždycky to na ní poznám,že se jí chce,ale prostě i kdyby seděla půl hodiny,nevykadí se.A vždy je po...,když se probudí ráno nebo po poledním spánku.Zatím ji nechávám.říkám si,že to příjde.Mám taky strach,abych pak s ní nemusela k dr.Tak radši ať se pokadí než by měla mít problém.Ona ví,že kakat se má do nočníku,ale příjde mi,že je jí na tom něco nepříjemného.Napadlo mne,že ta sedící poloha,protože jinak kadí ve stoje. 😝

enrikad
13. apr 2010

ahojte maminky... ja mám tiež problém s mojim drobcom, má 2 roky a 8 mes. a vôbec sa nechce pýtať... pociká sa mi aj 6x za deň a je mu to jedna, že mu cika tečie po nohách a sú mláčky po celom byte... vyskúšala som už všetko, aj pochvala, keď sa mu podarilo do nočníka, aj odmena - nejaká sladkosť... ale vôbec nič nezaberá, pýtam sa ho každú chvíľku ale on mi stále tvrdí, že nechce cikať/kakať.... neviem už ako na to, ak viete poraďte

ivarubi
13. apr 2010

Ahoj holky,náš malej je asi prasátko, libuje si v počůraném a pokakaném oblečení ☹ , jsem zoufalá a pokusy nechám na léto. Holt bude velkej s plínou. Je to hrůza, jsem z toho celá zoufalá až agresivní, nechci ho bít, přitom bych ho zabila!!!!! Jakto, že plyně od dvou let mluví jak dospělej a je chytrej jak rádio a nepůjde na záchod????? Nechápu ty pochody. NEvím jestli on nebo já, ale nejsme na to rozhodně ještě připraveni! Vám drržím palce!

mobina
13. apr 2010

marmazel tepláčky si sám stáhne a jakž takž i oblékne. pod nimi je na ostro. slipy odmítá. nehodu občas máme taky.
simlenko měli jsme ten samý problém. jak měl tepláky nebo slipy, tak se počůral, tak chodil s holým zadkem. nakonec jsem zjistila, že mu vadí asi ty slipy, protože když má tepláky na ostro, tak se počůrá málokdy. na ven jsem koupila ty tréningový plínky a hodně motivuju, ale nějak to zatím venku moc neřeším. taky jsem si všimla, že čím víc se ho ptám, tím víc je zpruzelej (třeba na návštěvě, kde trnu, aby se nepočůral).

bzucinka2
14. apr 2010

aj ja cakam kedy sa otepli a necham ho s holou ritkou, lebo tiez vtedy signalizuje a teraz ako je chladno, tak sa pocika, ked je obleceny 😉

vodnarky
14. apr 2010

ivarubi-neznepokojuj sa tak..my tiez cakame kedy to uz konecne pride..z nocnikom chodime cely den,ale ma ho len na hranie,ze akoze cika..kuknem a furt nic.. 😅 z holou prdelkou ju nemozem nechat,lebo neni najteplejsi (nieze by sme mrzli) tento dom v ktorom byvame..a ani leto tu neni take teple ako u nas.. ☹ ..takze ani neviem co mam podniknut..tak len cakam a cakam.. 🙄

simlenka
15. apr 2010

naše terka je dost otužilá, takže prostě ikdyž nepřetápíme, tak nahá běhá, no 😎 teď jsem někde viděla takový jkaože návleky na nohy - vypdá to jako punčochy, ale nemá to sed, je to jen na nohy, k tomu delší třičko a ponožky a je v podstatě v teple 😉

my jsme včera koupili malý prkýnko na záchod - no, tak na něm chce sice pořád sedět, ale neudělá nic 😝 a na nočník se jí teď nechce, když má to prkýnko, ach jo - to jsem zas vymyslela věc! 😠

zlobidlo
16. apr 2010

ahoj, můžu se přidat? 🙂
mám holčičku Mišku - teď v neděli bude mít 2 roky. máme látkovky, mokré ani pokaděné jí nevadí. Když sedí na nočníku tak nic, po čase vstane a za minutu se vyčůrá vedle. když tlačí a posadím na nočník tak nic, a furt "pínka (plínka 🙂)" dáme plínku a hovišo je hned tam. včera jsme ji nechali běhat jen v teplácích bez plíny, že jí to třeba dojde, tak přijde, že pálí kalhoty. převlíkli jsme a včera padlo 7 tepláků a vůbec jako by jí to nedocházelo. ptali jsme se jí, jestli chce čůrat tak že ne a za 10s se vyčůrala ve stoje do tepláků.
máte nějaké rady prosííííím? 🙂)) kuju!

viktoriakarin
16. apr 2010

Naša malá začala sedkať na nočníku asi od 16 mesiacov a to asi až o nejaké 2 týždne sa konečne po prvýkrát vycikala, keď mala 18 mesiacov 2 krát sa vykakala a odvtedy ako keby s ňou uťalo. Keď ju posadím tak o chvíľočku je hore... 😀 dúfam že sa to čokskoro opäť napraví ale nútiť ju tam sedieť nebudem.... akurát neušetríme toľko na pamperskách 🙂 🙂 🙂 🙂

blanblan
16. apr 2010

Baby a vam ked deti cely den tvrdia ze nechcu cikat, nie je vam to podozrive? 😀 Alebo je potom strasny krik ked ho tam chcete posadit nasilu?Lebo aj mne mala vacsinou povie ze nechce cikat ale ked ju posadim predsa cvrkne.A niekedy je okolo toho ozaj poriadny cirkus ale pritom sa poriadne vela vycika takze sa jej muselo uz chciet.A niekedy ju zas musim tahat aby uz vstala tak jej je na tom serbliku dobre 😀 😀 U nas je to tak ze skor ja som sa naucila jej rytmus kedy cika a kaka ako to ona vedela povedat.A v Podstate to tak funguje dodnes, i ked sa uz aj sama pyta.

carmenuca
16. apr 2010

zlobidlo, moja male je podobna. na nocnicku vydrzi sediet aj 10 minut ale cika len do pampersky alebo vedla nocniku na koberec v stoji. Bez plienky sme to skusili tiez ale po 4 prezleceni ma to prestalo bavit, ty si dobra, az 7 prezleceni 😀 😀

zlobidlo
16. apr 2010

blan, to víš že je to divné, ale posadit násilím jí nejde, je to beran jako poleno 🙂 co nechce sama udělat do toho jí moc nejde donutit. a ještě máme problém, že málo pije, takže je i 3h nahatá a nečůrá. carmen: dneska míň převlečení, ale to jen proto, že jsme byli víc venku 😀 ale je fakt, že dvakrát do nočníku - ale po dlouhém sezení, tak nevím jak moc si to uvědomuje...
už to nehodláme vzdát...teda povíme si za týden, dva kdo to vzdá že jo 😀 😀. koukám carmen, že jsou na tom holky podobně 🙄

carmenuca
17. apr 2010

A uz vobec nechapem. Mala povie kakat, ja poviem na nocnicek a ona nie!!!!!!!! Tak potom nasilim dam na nocnik a potom pohodicka sedi a kaka. Takto to je vzdy, pritom na nocnicku sedi casto bez problemov.