Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

brisalek
6. feb 2011

jo a to druhe melo byt okolo 18 mesicu, ze vsude pisou🙂

brisalek
6. feb 2011

@lili_mia plinky mame pampers. Koupila jsem i kalhotky na normalni latkove jake byly za nas, ale to si na sebe vubec nenecha dat🙂.

martinka17
6. feb 2011

@brisalek ja neporadím, malý bol ako 19 mesačná odučený. Asi týždeň pohoda, bez nehody...potom sa zaťal a sme bez nočníka. Neznáša ho a začíname od začiatku. Takže preto som ti hodila link, aj chrústik bol šikulka, rýchlo to pochopil, ale keď sa prvý deň začal pocikávať, dala som plienku. nemala som chuť nás oboch trápiť 😉

martinka17
6. feb 2011

@brisalek ten článok ešte len napíšu, teda tú druhú časť 😉
http://dvojickovo.webnode.sk/starostlivost/ucen...

u2jana
6. feb 2011

@brisalek
podla mna tych 18 mes je len odhad, tak by som sa tym nestresovala.
moja dcera sa oducila, ked mala 23 mes. a trvalo to asi tyzden.
Takze mu daj este cas. Ked dieta nie je zrele, je to fakt zbytocne trapenie.

petra_m
7. feb 2011

ahoj malej měl z nočniku hruzu až do 19 měsicu!Na nočnik si ani nesedl strašně ječel.Tak jsem ho nechala litat doma nahyho (na lině) a najednou začal čurat lekl se že to teče na zem tak to zastavil ja ho dala na nočnik v pohodě si sedl vyčural se do nočniku.Lital nahej tak celej den vždy trochu na zem a pak nočnik a večer si sedl i bez cvrnknutí na zem 🙂 4 den si už začal řikat 😉 Sice sem tam si cvrnkne do gati ale na to že chodi na nočnik teprve tyden tak je to šikulka 🙂 Pomohlo jen to že byl nahej 😉

susan87
8. feb 2011

nas chlapecekm bude mit v breznu 2 roky a s nocnikem mame velky problem,kdyz ho tam dam,snazim se 4 krat denne,tak se sem tam vycura,ale kakat tam nechce vubec,dnes sem mu plenku nedala vubec,dala ho na nocnik a nic do nej neudelal,dala sem mu zpet puncochy a pocural se do kalhot a tak to za dopoledne udelal asi 5krat,sem z toho nestastna,kolikrat dostane na nocniku hystericky zachvat,jeci vzpira se,no proste hruza,asi nemam tolik trpelivosti,ale chceme aby sel do skolky a tam pleny mit nesmi.prosim o radu....☹

germik
8. feb 2011

ahojky, už 5 mesiacov nemame plienky, mala sa bez problemov vyciká do nočníčka. Davam jej ju ale stále na denne i nočné spanie a myslím že by už mohol byt čas odnaučit ju aspon od plienok na denný spánok. Ako na to? vždy sa vyciká predtým ako ide spinkat ale ked sa zobudí ma plienočku zase pocikanu. A ked sa vam detičky vycikaju do nočníčka, utierate ich toalet.papierokom alebo len natiahnete nohavičky /slipky?/ Malá totiž začala mat asi pred 2 mesiacmi na zadočku ekzem a neviem či nerobím niečo špatne ☹ nemožme sa toho vobec zbavit ☹

sussanah
8. feb 2011

@germik ahoj. odpoledni spanek muzes zkusit odnaucit, proste ji to zkus pred spankem vysvetlit a plinku nedat. Mozna par dnu budes prevlikat postylku, ale u nas to zabralo. I ted se obcas stane, ze to nezvladne (kdyz ma na obed polivku nebo hodne po obede pije), ale me osobne vyhovuje vic, kdyz spi naostro a neutlacuje se v plince a myslim, ze i on to ma radeji (dle toho, kdyz mu chci obcas tu plinku odpoledne dat, tak se brani jako lev). Co se tyce toho zacervenani, to te asi moc nepotesim. Nas na to taky obcas trpi, obzvlaste kdyz ho zkusim utrit toaletnim papirem, to ma zadek rudy hned. Moje dr mi na to rekla, ze nektere deti jsou proste citlivejsi, ze to mam obcas namazat a ze by to melo casem prejit. My pouzivame misto toaletaku normalni ctvercovku, ma ji prehozenou pres nocnik a jenou za 1-2dny ji vymenit za cistou, vyzehlenou. Po kakani vzdy umyju vodou, nekdy omyju zadek i po vycurani, kdyz se nejak netrefi a ma mokry cely zadek 😀 Ale u holky je to v tomhle jine, mozna je fakt citlivejsi zkousela bych casjteji omyvat vodou.

hlavinka
9. feb 2011

@germik Adelka teda cura na wc teprve mesic, ale dobry. na noc ma stale plenku. Nicmene ma nekdy zarudlou pipinku:o( Ale nestezuje si, ze by ji bolela. tak nevim. Obcas namazu bepanthenem a zda se to lepsi.
Ale utiram ji normalnim toaletakem do sucha, tak nevim.
po kakani nastesti problem nema.
A holky, ty z vas, co maji holcicky, nemaji s pipinkou problemy? Adelka, kdyz byla mensi, tak ji srostl pysk s vnejsim pyskem a muselo se to trosku protrhavat. jenze jak uz chodi na zachod, nenecha mne tam podivat, takze absolutne netusim, zda je v poradku:o( Ma silu jak bejk, vazi 15 kilo a navic jsem ted tehule, takze ji proste nepreperu.o( Koukate se holcickam na pipcu, aby byla v pohode? Diky za info.

germik
9. feb 2011

@hlavinka - mna malá vobec nepustí, aby som sa jej tam pozrela, tiež ma strašnu silu, 15,5 kg a nožky nechce dat ani za svet od seba :D
Díky za rady, vyskušame odburat plienku na denne spanie a uvidíme či budeme slavit uspech :D

hlavinka
10. feb 2011

@germik to je teda taky blby:o( no, musim doufat, ze bude v pohode.

arrett
19. feb 2011

Ahojte baby. Môj syncek má 15 mesiacov a donedávna kakal do nocnika, iba do nocnika a vycikal sa, keď som ho tam posadila. Potom sme začali brat zelezo, jeho zapieklo, asi týždeň nekakal, potom sa kakat bál a teraz keď vidí nocnik tak hroza. Bude tam sedieť aj hodinku, no nič neurobí. Dám mu plienku a vycika sa. Neviem ako sa mame teraz vrátiť k predchádzajúcemu zvyku☹
pred mesiacom sa mi narodila dcérka, už nemám ani toľko času s ním sedieť na nocniku. Bojim sa, že si naň už nezvykne☹

sussanah
19. feb 2011

@arrett urcite si na neho zvykne znovu, toho bych se nabala, je spis otazka kdy 😅 S tim zelezem je to docela zapeklite, maleho to taky hoodne zatvrzovalo, ale resili jsme to hnedka od zacatku ovesnou kasi, takze takovy problem jsme nastesti neresili. Chapu to tak, ze uz na nocnik nechce ani curat? Z toho kakani, ze ma strach, to je mozne, ale jakmile se mu traveni opet upravi, melo by se i toto zlepsit. Kazdopadne netlac na neho, kdyz uz byl na neho zvykly, znamena to, ze vi na co je a co se tam dela. Takze treba ho fakt tak 1-2tydny nenut, zetej se, jestli pujde nebo chce plinku. Taky je mozne, ze i mimco na neho ma vliv (precejen mimco ma plinky, proc by on mel chodit na zachod 😉 ) Urcite nema cenu ho tam nechavat sedet dlouho, pokud do 5min neni hotovo, tak pryc z nocniku. On vi, co s tim, takze je to ted uz opravdu jen a jen v jeho hlave. Kazdopadne drzim palce, at se vam zase podari brzy najedete do puvodnich koleji 🙂

lucustek
19. feb 2011

ahojte dievcata, no moj maly bude mat o par mesiacov tri roky a stale sme na plienkach....aj ked v lete sa nam darilo chodit na nocnik no potom sme sa prestahovali a po stahovanie prisli znova plienky a teraz sa toho nevieme zbavit...asi tak dvakrat za tyzden sa nam podari vycikat do nocnika vacsinou ked ho osalim s niecim co chce tak poviem ze ked sa vycika tak mu to dam a on si sadne a nasilu tlaci aby trosku vycikal 😀 ale ani tieto vydieracky nezaberaju casto 😒 a o mesaic sa znovu budeme stahovat tak neviem ci to ma vobec nejaky zmysel znova ho oducat od plienok ... v septembri by mal nastupit do skolky tak som si vedoma toho ze s tym musime nieco robit ...ale otazka je ako ??? zaruceny recept neexistuje a taktiez uz neznesiem pocuvat z kazdej strany ake su ostatne deti uzasne ze uz ako rocne chodili na nocnik /aj ked este nevedeli chodit/ 😕

sonije
19. feb 2011

Adík chodil na nočník od 22 měsíců, ale jen čurat. Nechala jsem ho, nenutila, věděl kde nočník je a k čemu slouží. Jednoho dne si na něj sedl a do 4 dnů byl bez plen. Kakat ale chtěl pořád do nich, to se odnaučil až ve 25 měsících. Teda zpočátku kakal do ničníku, ale asi po 14 dnech přestal a jen čural.. Takže vydržte, nenuťte, nenaléhejte, dejte dítěti čas a hlavně volbu. Tak velké dítě už vás prokoukne.. U kluka můžete zkusit čurat venku na kamínek, na mravenečka, kytičku, to je baví. Doma může čurat jako táta🙂
No a pokud by už to bylo nutné do té školky, tak nátlaková metoda, která určitě zabírá - dát mu punčocháče a nechat ho v počuraných nějakou chvíli. Není to příjemné a snad pochopí. Ale to už jako opravdu krajní řešení...

lucustek
19. feb 2011

@sonije vonku sme este neskusali curat tak to skusime 😀 a tie mokre puncochy nezaberaju...on ked sa pocika tak mi povie maminka mokre mam pozri a to je asi tak vsetko ...kludne sa moze hrat dalej taky pocikany aky je ... ale zajtra budeme urcite cikat vonku a uvidime ci to zaberie

sonije
19. feb 2011

Tak držím palce, ať to vyjde🙂. A pozor, některý chlapi si na něj při čurání nenechají sáhnout. My to máme na střídačku, někdy můžu, někdy ne, někdy si podrží sám... Když mi to nedovolí a nechci počuraný gatě, tak ho prohnu v zádech a ono se to nasměruje 😀 . Jo a ještě do kanálu rádi čurají, trefují se třeba na vajgl nebo do nezírky😀

lucustek
19. feb 2011

@sonije dakujem pekne za rady to by ma ani nenapadlo trifat vajgly haha 😀

deyana
19. feb 2011

taky bych chtěla už malou naučit na nočníček.. jednou se zadařilo, asi tak před 2 týdny.. udělala tam bobek, seděla tam asi půl hodiny, my jí tleskali, tak ona byla ráda, druhej den běžím pro zásobu kalhotek a už se nám to nepodařilo ani jednou, na nočník sedne, ale jak ji chci svlíkat, tak je zle. Tak nevím, jestli mám počkat a nechat to na ní.. před týdnem jí byl rok a půl..

ma.senka
20. feb 2011

@lucustek ahoj, preco stahovanie vadi na oducanie od plienok? ja by som tieto 2 veci nedavala do suvisu, pomylis ho...

@arrett u nas to bolo tak, ze maleho som davala sedavat na nocnik od 9. mesiacov. Do 1 roka sa mi tam vykakal, vycikal, presedel na nom aj pol hodinu, pohral sa na nom, pohoda. Ale plienky som mu davala, predsa len bol maly, sam sa nevedel vypytat, bolo to skor pudove. No a cca od 1,5 roka - nechcel nocnik ani vidiet. Totalny zlom, ani za nic nan sadnut , dokonca mi ho raz zobral z roky a hodil do kosa 😀 Dala som pauzu, obcas som mu ho ponukla. Ako sa ale blizil k 2 rokom, tak znovu zacal sedavat na nocniku a zacal sa aj pytavat. No a od 25 mesiacov uz plienky nenosi vobec. Ani na spanie. Zacal sam plienky odmietat - povedal sam, ze "nedame plienku" (uz pekne rozprava). To som vyuzila a pred spanim som mu povedala, ideme sa vycikat, ak sa vycikame, nedame plienku. To akosi zacalo zaberat a fuguje to do dnes klop klop klop... Od odplienkovania sme mali sme 2 nehody - paradoxne cez den a nie v noci - ale aj tak to povazujem za velky uspech a zvlast u chalana...
Takze asi to ber ako taky nejaky vzdor, ktory prejde, ale nevzdavaj to ale ani netlac. Toto je normalne, ze deti po case ked sa zda, ze serblik uz konecne prijali, zrazu ho zacnu odmietat..

Este k tomu zelezu - mali sme tiez podobny problem. Tiez maly nekakal a bal sa ako keby tlacit. Asi tuha stolica a bolel ho zadocek. Mozno aj ranka tam z toho bola. Nezaberal ani duphaston!! Upravila som stravu - davala som viac masla (zivocisneho), oleja, ovsenne vlocky. Vysadila som na cas tavene syry a syry - vraj z nich tiez zapeka, niekoho zapeka ze vraj aj jablko (nikdy predtym som o tom nepocula). Skratka hlavne som viac mastila jedla....Po case -asi 2 tyzdnoch sa to upravilo a odvtedy nema problem...

ma.senka
20. feb 2011

@deyana daj pauzu, myslim, ze nie je na to este zrela... ja som davala maleho skoro, ale naozaj serblik prijal az okolo tych 2 rokov. A vraveli mi to viacere mamicky - ze az od tych 2 rokov tie deti zacnu vedome prijimat nocnik a vedome cikat kakat. Do vtedy je to pudove. A dnes im davam za pravdu... Takze ziaden stres, kludne chvilu vydrz, potom skus a tak dokola.... 😉

deyana
20. feb 2011

@ma.senka děkuju.. konečně čtu taky něco jiného.. já všude četla od roka a půl, což teda má, ona přijde počuraná/pokakaná a ukazuje na plínku a říká BE.. ale jen jednou se podařilo to chytit do nočníku a jindy zase už to držela, viděli jsme oba, že by chtěla čurat, ale vyčurala se až do plínečky

deyana
20. feb 2011

jo a budu trošku OT - mají vaši prckové na zádičkách po plínečce rudé skvrny? (malá tam má takové čáry, a mám trochu pocit, jestli to nedělají levnější plíny).. Mažu to, ale asi to nepomůže..

lucustek
20. feb 2011

@ma.senka asi si sa tak casto nestahovala ako ja...ja som sa za posledne 3mesice stahovala 4krat a to velmi vidno na tom dietati vies...zmena prostredia ze raz je doma tam potom zas uplne inde...stale balit vybalovat prebalovat to male dieta vobec nevie kam patria ale tak ked nechceme byt bezdomovci tak sa musime stahovat ☹ ale na druhy mesaic to uz bude finalna faza stahovania dufam ....takze snad bude vsetko ok ... predtym v tom dome kde sme byvali minuly rok uz tam bol zvyknuty byvali sme tam skoro dva roky a pekne mi chodil cikat na nocnicek aj na zachod na tu malu dosku vzdy ked sme sli my na wc tak siel s nami a cikal alebo kakal ale potom co sme sa prestahovali akoby zatal a s nocnikom sme skoncili...a potom sme sa stahovali este dalsich 3krat takze to urcite na to dieta posobi nejako

lucustek
20. feb 2011

@deyana no moj maly ma asi tka posledne dva mesiace cervenu ritku a dlho sme sa toho nevedeli zbavit tak sme sli k obvodnej doktorke a dala nam imazol tak to mazem s tym ale ani to nezabera zatial...a podla mna to ma tak velmi zaparene ze to nejde dole lebo plienocky som mu nemenila -teda znacku plienok od narodenia pouzivame len pampers len on uz tie pampersy ma velmi velmi dlho tak asi ta pokozka je citliva a jednoducho potrebuje vetrat 😀

nelly2932
20. feb 2011

@andrea.m snad aj moja sa tak nauci mame uz 2roky aj 2mes a odmieta aj nocnik aj wc ,ale oznami ze ,,cikam,, :D ale na nocnik ani pocut :(

sonije
20. feb 2011

@deyana : Opravdu nech malou, ať si na to přijde sama.. Já zhruba od toho roka synovi ukazovala nočník, co se na něm dělá, jeho kamarádi občas taky předvedli... A tak jednou za měsíc jsem vždycky zkusila posadit. nechtěl, nenutila jsem ho. A prostě jednoho dne přišel chtěl na nočník. Od té doby (22 m) chodí na nočník... Mě taky honily babičky a všechny kamarádky se chlubily, jak jim to dítě chodí čurat na nočník, ale bylo to za cenu toho, že se co půl hodiny dítěte ptaly a posazovaly ho na nočník. Mě se takhle trápit nechtěl a taky jsem asi líná 😀 . Taky jsme nechtěla s sebou tahat náhradní oblečení. No a vyplatilo se.. Ještě teda musím dodat, že když se to naučil, byl květen, ono možná hraje roli i to, že si toho nemusí tolik vysvlíkat..

deyana
20. feb 2011

@sonije Tak to je pravda, souhlas, nechám to na ní 🙂 Taky jsem asi ta líná matka.. 😀

sandra81
23. feb 2011

Nasi Helence je 19 mesicu a od 18 mesicu zkousim ucit na nocnik. Kdyz ji bylo 16 mesicu dokonce se na nocnik parkrat vycurala nebo udelala bobek.

Ted ale jako by naschval nechtela. Casto rika BA, jako ze chce bud curat nebo kakat ale kdyz ji posadim na nocnik sedi a nic. Pak se postavi a zacne kolikrat brecet jako ze BA BA a nechce si sednout, napne se jak struna. Ani na zachod a to uz vim ze bud bude curat nebo to druhe....A tak nevim zda na chvili schovat nocnik nebo ji vic nechat po doma bez plen....znate tohle nekdo, ja nechapu proc to dela. Proc mi nosi nocnik a chce si sednout kdyz do nej nic stejne vetsinou neudela a breci kdyz nema plinku a chce BA ale nechce si sednout na zachod ani nocnik.

Co by jste mi poradili????dik