Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

meleri
21. dec 2010

holky já to vzdávám, nikam to nevede..:(

moje poslední snažení vypadá tak, že na nočníku už nevytvoří nic, a (podle mě záměrně) se vyčůrá okamžitě do plíny.....tak to zas nechávám být..

alti
21. dec 2010

ahojky holky nevěště hlavu!
U nás to vypadalo tak, že to vzdáme a uklidíme nočník do skříně, ale vytrvala jsem - bylo to kdo z koho!!! 😒 Taky mi připadalo, že to malý dělá schválně a vždy po posadzení na nočník, okamžitě vstal a počkal na plínu! ☹
Začala jsem teda dost drahou metodou, ale po týdnu se osvědčila.
Hned ráno jak vstaneme sundáme plínu a dostane jen tepláčky. Každou chvilku ho vemu a posadím na nočník (ze začátku hned vstal, později si konečně sedl i když zpočátku bydržel jen 2-3sekundy a bez touženého výsledku) když nechce - nenutím a nechám jej. Ze začátku chodil každou chvilku počuranej! Sundala jsem tepláčky, okomentovala a ukázala, že se chodí na nočníček a dala (převlékla) jiné. Takto to šlo asi týden potom si asi řekl že ho to nebaví být mokrý a studený popř. pokakaný a začal čurat do nočníku. Chce to trpělivost a nedávat přes den plíny! Denně jsme pročůrali tak 5-6 tepláků, ale úspěch se dostavil! Dnes si pěkně chodí a říká si ! Letí k nočníku a volá čurý, čurý nebo kaka 😉 Plínu máme na spaní a když jdeme ven jinak přes den v pohodě. 😵

ined77
21. dec 2010

@mcoya 🙂 ...u nás to bylo celkem dlouho podobné.vždycky si pár dnů pěkně říkal a z toho to pustil v klidu do tepláčků 😝 .
asi to chce jen trošku víc času a trpělivosti 😉 .my jsme teď už asi 3-4 týdny bez nehody....a přišlo to tak nějak samo.pokud ale plenku má...myslím na spaní a nesundám mu ji hned jak se vzbudí, klidně se tam vykaká a i vyčurká 😀 , ale jak je ve slípkách tak si chodí říkat na oboje 😉 .
prostě to přijde...a podle mého už brzy..jak už si dokáže aspoń občas číct, je to super znamení 😉 .to už je jen otázka času 🙂 .

martinka30
21. dec 2010

ahojte. ja to mam podobne. ☹ moj najmensi syn tiez nechce nocnik ani videt aj nasadka nezabrala huci ako o dušu.tak som to vzdala.
ale vidim ze s tym maju problem vačšinou chlapci. su proste lenivý. ja mam 3 synov a obaja starsi sa naucili. jeden v 2,5 roku a druhy az po 3 rokoch. 😝 co som mala s nimi robiť?
Baby nebojte pokým pojdu do školky naučia sa 😀

martinka30
21. dec 2010

@neu.sona
tak to máš šikulu taký malý.... ale to deti a zvlašt take malé robia schovajú sa a... kamaratka ma 3 ročného syna s tým istým problémom.
vykaka sa len a len do plienky nikde inde.to s tým asi nič nespravíš. 😒 ono príde čas uvidíš je ešte moc malinký

mcoya
21. dec 2010

@mirka099 dakujem, to s tymi slipkami sme skusali, ale nejak len vzdy povie, ze maminka teraz treba oprat slipky a podava mi mydlo na pranie 🙂, uz som aj vravela, ze ked slipky pocika, tak ich vsetky zoberiem spat do obchodu 🙂, ja som ho za to, ze sa docikal nikdy nejak nehresila, tak to berie aj on sportovo 🙂.

My byvame v panelaku a mame dost teplo a tak to teraz robim tak, ze ho nechavam po byte s holou ritkou a vzdy sa vycika do serblika - duufam, ze nenachladne. No a snad, ked to este den dva vydrzi, tak si na to zvykne a bude sa pytat aj obleceny, vyskusame, uvidime. Hadam sa to do noveho roka podari 🙂))

Babulky dakujem a budem vas potom informovat, ze ako to dopadlo 🙂.

dusanab
27. dec 2010

Ahojte maminky, prosím vás o radu. Krpec bol konečne ochotný sedieť na nočníku keď mal asi 2 roky a mesiac. Posledný mesiac bolo nehôd málo, skoro vždy sa mi podarilo posadiť ho na nočník pred tým ako sa pocikal a posledné cca dva týždne sa začal sám pýtať cikať. Kakať doň nechcel a aj naďalej to odmieta. Podarilo sa mu to len dva razy a bol celý zhrozený čo to tam je. Takže začal dostávať po večeroch plienku aby sa vykakal. Väčší problém nastal keď sa sám začal pýtať na nočník cikať, to už úplne odmietol kakať. Ani na wc, ani do nočníka, ani do plienky. Skoro týždeň všemožne odmietal, už nepomáhali ani džúsy, ani slivková šťava, museli sme ísť k Dr po lieky aby sa konečne vykakal. Nedal si vysvetliť že ho bruško bolí preto lebo nechce kakať. Potom sa mu zas podarilo pár dní po sebe pustiť do slipov a to bol zas zhrozený z toho čo to má na nožičkách. Teraz už zas dva dni odmieta kakať, hovorí že ho bolí bruško a zas si nedá vysvetliť prečo ho bolí a čo treba urobiť aby ho nebolelo. S cikaním problém nie je, cez deň má už dlhšie slipy aj na spanie, aj ráno je skôr výnimočné ak má v plienke nacikané (od +- ôsmej večer do +- 7 ráno). Ako ho presvedčiť aby kakal do nočníka? Ako ho na to presvedčiť kamkoľvek? Už totiž nepomáha ani keď mu dám plienku. Spraviť krok späť a dávať mu plienku celý deň? Aj mu masírujem bruško, aj s ním cvičím aby sa mu ľahšie kakalo a nič nepomáha. Zaťal sa a koniec. Ja som už v koncoch. Čo by som podľa vás mala ešte vyskúšať? Ďakujem za každú radu.

makak21
27. dec 2010

Ahojky, tak i já vám jdu povzbudit. Náš malý byl v tomhle zabedněneček, prostě čůrat nechtěl, nečůtal ale ani nikam jinam, prostě to celé hodiny držel, dokud nedostla plány 😖 a jednoho dne prostě řekl, že chce čůrat a vyčůral se 😅 relativně krátce na to se i vykakal a hned na to začal čůrat do záchodu 😵 nejdřív v sedě, teď už u toho i stojí jako velkej kluk 😵 Přes den je komplet bez plín a bez nehody...jde prostě o to, že se musí počkat, dokud nebudou ty děti samy chtít...pokud oni nechtějí, tak i kdybyste se na hlavu stavěly, tak se nic nezmění 😅 😀 Držím palce... Jo a ještě, na nočník začal chodit ne přelomu listopadu a prosince, takže se s tím opravdu dával na čas, ale stálo za to si počkat 🙂

marmazel
30. dec 2010

ahoj holky, tak já nevím, už trénujeme rok a pořád je to jak na houpačce, jednou dobrý pak ne, teď byla týden zas suchá, sama chodila na nočník, svlíkla se , vyčůrala a oblíkla a teď 3 dny zas jak když utne, vždy je přičůrnutá, někdy míň, někdy víc, ale suchý kalhotky ne a ne a bobek dneska dělala taky do kalhotek 2x, už vážně nevím co s ní. po dobrým to nejde, po zlým taky ne, tak nevím.

zelmirka1
31. dec 2010

ja si myslim ze ked trva oducanie niekolko mesiacov az rok a stale to nie je uplne OK tak dieta proste nie je pripravene, je to zbytocny stres pre dieta aj maminku, centralna nervova sustava musi byt zrela a ten cas sa moze u deti velmi lisit, preto sa velmi tazko porovnava ze napr. jedno dieta od roka je bez plienok ale ine zase ma plienky skoro 3 rokov. Tu naozaj plati jedine, povedat si ze kazdy sa to raz nauci, nikto z nas plienky nema 😀 a snazit sa vystihnut ten spravny cas. 😉

milenik
5. jan 2011

ahoj, dneska jsem byla s malou u lékařky, doporučila nám lactulosu a koupila jsem jí i probiotika, doufám, že se do zítřka vykaká. Má to psychického rázu. Ráda bych s ní byla doma, ale bohužel musím chodit do práce, ani tatínek jí mě nedokáže vynahradit☹

mcoya
8. jan 2011

Ahojte slubila som, ze budem informovat o nasich uspechoch.
Takze vianocne sviatky boli hrozne, skusala som mu dat uz slipky, ale vzdy ich pocikal. Tak som to vzdala a zasa som ho nechala behat s holou ritulou - dokoca aj to mal nehody, co uz bolo pred tym uplne bez problemov. No, ale nebrala som to tragicky, lebo tie sviatky bolo dost divoke, stale sme boli mimo domu, cize raz mal plienky, raz nie a urcite bol z toho mimo. Ale aby teda nemal uplne hole nozicky, tak som mu dala na jeho tricko este moje tricko - mal to samozrejme dlhsie a tak, ked si sadal na nocnicek, musel vyvinut nejaky pobyb, aby si na to tricko nesadol. Cuduj sa svete, celkom to islo. Tento tyzden sme tak fungovali a od stredy som mu dala slipky a stale to moje tricko aaa islo to. Nehoda bola len raz 😉 . Tak este tyzden vydrzime takto a potom skusim pridat teplacky 🙂 , proste pekne pomaly postupne, asi to jedine na mojho drobca zaberie 😉

sussanah
10. jan 2011

Ahoj, chtela jsem se zepta, mela jste nektera problem s preucenim ditete na jiny typ nocniku? Jakoze kdyz uz v pohode chodil a i hlasil na nocnik, ale museli jste vymenit (nebo treba na dovci), setkali jste se s tim, ze na jinem nocniku dite nechtelo? Jak jste to pripadne resily? Diky

pajafra
10. jan 2011

Ahoj holky, já bych potřebovala poradit. Naše princezna bude mít za měsíc 2 roky. Na nočník jsem jí začala dávat cca okolo 1 roku - když jsem ji tamposadila, tak se vyčůrala, někdy i vykakala. Potom začalo období, že když viděla nočník, tak plakala a za žádnou cenu si na něj nechtěla ani sednout. Proběhlo i období, kdy jsme měli nějakou dobu nočník schovaný, nepomohlo to. Teď si na něj sedne, občas se vyčůrá a jinak jde všechno do plíny. Dnes jsem jí zkusila plínky odpoledne (kdy jsme byly doma) nedávat - výsledkem bylo během 3 hodin počůraných 7 kalhotek a 7 tepláků. Neustále jsem se jí ptala, jestli se jí nechce čůrat nebo kakat, říkala, že ne a připom pořád čůrala do kalhotek. Doufám, že nebudeme chodit s plínkama ještě do školky....

andrea487
11. jan 2011

pajafra
naša má 20mes,od 16mes.nechodíme s plienkou,už vobec ani cez noc..
takisto sme dávai na nočník len tak sadnut okolo 8mes,náhodne vycikania sme mali..ale nikdy nemala odpor,a nebálasa,no v lete sme chceli s plienkou preč no nepodarilo sa,chodila po byte holá,a cikala na nočník občas,kakala kde prišlo ked som si nevšimla 😠 ,okolo 15mes,som kupila sedák,a schody na wc,najprv sme dali len sedák,a ona ked videla na wc nás,nejak sa jej zapáčilo dávala som hej tam hracky,a vycikala,pochválila som ju,a bola doma bez plienky ked som videla žesa krúti,dala som vycikala,a znovu,niekedy som si nevsimla,a boli mokre tepláky,inokedy som varila a ona sa točila ukazovala mi že jej treba,a vycikala sa lebo som si ja neskoro všimla,no začala to chápat,a hlavne zapáčili sa jej gatky s hello kitty 😀 😀
od nejakého 18mes. som pridala sáj schodíky,a ked jej treba fá dole gatky a ciká,kaká
v spálni máme nočníkaby mala ráno blízsko,a ked vstane ma nezobudí ona ale to ako začne ten prúd na nočníku 😀
držím palce,a odporúčam sedák 🙂

pajafra
11. jan 2011

@andrea487 Sedák - prkýnko máme taky a zatím nepomohlo🙂 Děkuji za radu. Dnes ráno si sama řekla a byl bobek na nočník🙂

petronuska
11. jan 2011

Ahojky. Ja teda maleho na nocnik nikdy neposazovala, i kdyz nocnik mame doma, jeste, nez bylo prdolovi rok. Sedet mi na nem stejne nechtel, max oblecenej a to taky jen tak par sekund a pryc. Tak jsem si rikala, na co budu stresovat a nechala to tak. Stejne se rika, ze to to dite zacne chapat az tak kolem druheho roku. Tak proc by se mel stresovat rodic i to dite driv, kdyz stejne nechce?
No, kazdopadne nekdy mesic a neco pred druhym rokem jsem si rekla, ze ho zkusim mit doma bez plinky. Jsem sundala a cely den nedostal, krome na spani. Samo bylo pocuranych nekolik slipu a teplacku, ale prece jen se to uci, ne? Ale tedamusim rict, ze prdolka byl super. Hlasil "cuat" a normalne si sednul na nocnik a nebo i na zachod (s detskym prkynkem). Ze zacatku teda hodne ucurkaval a pak dodelal na nocniku, ale po nejakem tom tydnu uz to slo v pohode. Zahlasil a pockal, az dame na nocnik a nebo jdeme na zachod.
No a tedka uz si i vysvlece teplacky i slipky a pres den jsme bez nehod.
Dokonce pres den spinka bez pliny, ale na noc davame. To jeste bude na dlouho, ma rad svoje mliko pred spanim 😀

Takze za me: nenutit a nestresovat dite s nocnikem,kdyz chodit nechce. A pak, kdyz se rozhodnete odplenkovavat, tak to musi byt furt, ze proste cely den bez pliny, i kdyz se bude ze zacatku dost pocuravat. Ale taky vas muze mile prekvapit! 😉

gartneroval
11. jan 2011

Tak zrovna nás Niki překvapila. Měsíc před druhými narozeninami, ráno řekla KAKA, posadila jsem ji na nočník a ona se vyčůrala. V tu chvíli jsem se rozhodla nedat už plínku. Ten den měla asi 3 nehody s tím, že jsem se snad stokrát za den zeptala jestli chce čůrat, no a na druhý den po obědě si najednou začala i sama říkat, takže za 2 dny jsme byli zcela bez plínek.

hrozinka
24. jan 2011

ahoj maminky, můžete mi poradit. Mám syna (2 roky), snažíme se učit na nočník už od listopadu. Ze začátku se sem tam počůral, pak jsme mu koupili sedací prkýnko přímo na záchod a to ho tak bavilo, že jsem myslela, že už jsme bez plen. Na vánoce jsme byli u rodičů, dítě bylo strašně šikovné 2 dny byl úplně bez plen vždycky si zavolal, plenu dostal jen na noc. od ledna co jsme se vrátili zpátky domů jako by naschvál se počůrává a nechce vůbec zavolat. V obýváku má nachystaný nočník na očích, snad co půl hodiny se ho ptám zda neche čůrat, a většinou se ho zeptám on řekne ne a za 5 minut se jako by schválně někde vyčůrá a když ho chytím a řeknu že pudem na nočník nebo na záchod tak jako by rychle se snaží vše nechat na koberci. už jsem z něj celkem zoufalá. říkám si, že čas na nočník už byl a ted se to nějak tak se*e ☹ a nevím proč. nemáte nějakou radu jak ho naučit zpátky volat? už jsem opravdu zoufalá, nechci mu zpátky dávat plenu i na celý den a naopak mám zas počůranej koberec snad všude jak od psa ☹ ☹ za každou radu moc děkuju

meleri
24. jan 2011

@hrozinka u nás to bylo naopak...doma chodil na nočník, i kakal, ale pak jsme přijeli k rodičům a byl konec...:( od té doby to bylo nahoře dole, a ted je to jak píšeš. prostě dám ho na nočník, neudělá nic a schválně se vyčůrá pak do plíny nebo na podlahu.....ptala jsem se na to doktorky a řekla mi at to nechám být že pokud sám nebude chtít tak je to marný boj.....ale pak mi zas nadávají naši že na to kašlu. 😒 ale když nechce tak nechce no a nic s ním nehne!
obdivuju tě že dáváš slipy, to bych neměla síly měnit deset slip za den. já počkám do léta, plína se vezme a bude konec... 😅

hrozinka
24. jan 2011

@meleri tak mě naštěstí nikdo nenadává zda má plenu nebo ne, dělám to sama za sebe a taky, že pleny jsou čím dál dražší a on už má věk na to se jich pomalu zbavit, Jo kéž bych dávala slípky, máme boxerky a to zatím jen 1, takže má tepláčky nebo kraťasy, mám to všude po topení hrůza. Před chvilkou jsem ač nerada mu už musela dát nazadek, mám komodu z ikea, otvírání je přímo na tom šuplíku po celé délce takové seřízlé, ta moje potvora to vzala jako schůdky, vylezl až nahoru vzal si dudel, který mimochodem jsme včera vzali bo už mi i zubařka řekla, že mu křiví zuby ( měl ho snad 20h denně) a samozřejmě se nahoře vyčůral takže všechno steklo do šuplíků, měl štěstí, že v prnvím mám jen pleny, kdyby počůral všechno oblečení tak se neznám... no ale co s ním, dostal na prdel a stejně to k ničemu není ☹ do léta je strašně daleko a já uvažuju, že v září malej půjde do školky, tak bych chtěla, aby byl bez plen.

martinka17
24. jan 2011

@hrozinka mala som niečo podobné, len malý mal vtedy 19 mesiacov. Mesiac bol v pohode, týždeň už bez nehody, potom to sekol a začal cikať kade chodil.Lenže ja som to nechala a vrátila sa k plienkam. A teraz sa po 4 mesiacovh od začiatku začíname kamarátiť s nočníkom. Ak sa ho opýtam, či chce cikať, tak nie, nočník nieeeee.... niekedy si sadne a hneď cikne, inokedy sa rozplače. Vtedy ho nechám tak, ani mu ho neukážem. Ja na tvojom mieste nechám malého v plienkach a nestresujem ho nasilu nočníkom. Alebo mu miesto slipiek kúp odúčacie plienky. Malému ich občas dám a poviem, že má nové slipky, ak pociká, tak akože ich idem dať prať. Ale hlavné je, že on nie je v strese a ja viem, že nebude behať mokrý natruc 😀

meleri
24. jan 2011

@hrozinka hele a nemáš nějakou kamarádku která by byla ochotná ti půjčit třeba látkovky? jstačí pár svrchních kalhotek a k tomu čtvercovky....je to jen můj tip takový, třeba tím jak je zvyklý být v suchu v papírovkách, kdo ví třeba by mu to vadilo a radši by šel na záchod nebo na nočník...
já teda používám látkovky od jeho 4 měsíců a jemu je to úplně jedno jestli je totálně mokrý....ale možná že u vás by to byl šok 😅 pro něho mít zadek v mokru..

u nás to zkouší manžel o víkendech, já na to nemám fakt sílu. jo naši mi nadávají, vyloženě, že jsme to pros..ali...atd.. naštěstí jsou daleko na toto.

jej to se ti nedivím! taky by mi ujely nervy toto udělat! podle mě už by mohli přece vědět že se nečůrá na nábytek nebo na zem....no ale fakt klukům je to asi jedno......vydrž to určitě se to poddá! já tě chlácholím ale sama si říkám jak to zvládnem...toto je podle mě daleko těžší než odstavení než učení jíst, ach jojojo...

hrozinka
24. jan 2011

@meleri tak já látkové doma mám, použivála jsem je pod hlavičku, zkusit to mohu, ale nevím bo mu nevadí ani morké boxerky nebo tepláčky, klidně v tom běhá dál. 😒

elliott
24. jan 2011

Ahojky, taky se připádávám...ale mám to asi horší.
Dceři budou v červnu 3 roky, a stále jsme na plenkách. Bojí se kakat, a prdět...(pardon, že to píšu takhle natrvrdo...). když vidí nočník, tak řve bojí bojí. Posadím jí tam, a ječí, jak kdyby jí na nože brali. Takže nejde kakat třeba i 4 dny, protože se to snaží zadržovat, a típ pádem, když už jí dám čípek, aby se vykakala...tak jí to bojí. začarovaný kruh... 😢
Byli jsme samosebou i u dr. na gastru, ale prý je to psychický, a snad to přejde samo....
Jsem docela už zoufalá, protože pláče a já jí nemůžu pomoct. Uvítám jakoukoli radu 🙂 🙂 🙂
Díky

hrozinka
24. jan 2011

@elliott no tak to každopádně není co závidět. a nepomůže třeba začít chodit na velké wc? mě mamka radila, když jsem s tím začínala ať normálně beru na wc malého a říkám mu, že děláme aa a že bude vědět, že tam má chodit taky, je fakt, že netrvalo dlouho a chtěl tam taky, co je blbý naučil se utírat jak ženská, bez toho nechce odejít 😀 . ale jak píšu výš, ted se nám to nějak pokazilo, nebo co hrací nočník, když se do něj načůrá tak hraje, nebo sem teď viděla v kauflandu v letáku nočník co byl ve tvaru židle, bud se na něm dalo sedět jako na židli, nebo se oddělal deklík a byl z toho nočňák ba nožičkách. jinak moc neporadím ☹

hrozinka
24. jan 2011

nebo něco takového co nevypadá jako nočňák
http://www.vseprokuchynadomacnost.cz/domaci-pot...
http://www.kocarky-vydeko.cz/katalog-detail/102... - tento má kamarádka ještě i s poklopem, když jsem viděla prvně, myslela jsem, že je to jen auto

elliott
26. jan 2011

Ahoj, brý večer... 😉
moc děkuju, ale zkoušela jsem jí dávat na záchod, ale bez úspěchu...
ona se ani tak nebojí nočníku, jako toho, že se má prostě vykakat...bojí se toho hovínka a řve šiška bojí bojí, ale když už je šiška v nočníku, tak je to strašná sranda... 😀
Snad to přejde, totéž se děje i když má prdíky, tak taky šílí....
No, snad nebude nosit pleny i do školy, tak to doufejme přejde... 🙂
Taky mě napadá, koupit prostě jinej nočník, jestli by to nepomohlo....

elliott
26. jan 2011

Hrozinko...
nevím jak u vás, ale tady u nás je podmínka k přijetí do školky - dítě bez plen....
Děsím se, až půjdueme v březnu k zápisu. V červnu jí budou 3 roky !!!!

blandik
26. jan 2011

asi bych se snažila o pohodu při čůrání a kakání a nechala bych to plně na dítěti - dtíě se nepotřebuje naučit, že je potřeba čůrat a kakat - přijde do senzitivního období, odmítne si nasadit plenku /pak je potřeba mu vyhovět a nenutit mu ji/ a bude bez plen, nebude mít potřeba čůrat po nábytku ani jinam schválně...uřčitě bych v té souvislosti nijak netrestala ani nevyjadřovala nelibost ani přehnaně nechválila, nestrašila...prostě nechala to na těch dětech...když se stane nehoda...ok, jsi mokrý, převlíknem...a tím bych to ukončila...