Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

ptica
18. okt 2009

neumrzne za tu chvilku, neboj, tobe taky nemrzne🙂
davam curat i sve 9mesicni dite🙂 da se dost chodit i na verejna wc.

berenika39
18. okt 2009

ptica, na veřejné wc s miminkem? to bych nedala, aspon ne tady v praze, sama jsem z toho na větvi. Jediné, co funguje, jsou takové ty přebalovací koutky, už jsou dost rozšířené, ale představa, že beru prcka na veřejný záchod mě děsí..
Taky nás to čeká, kakat už si řekne, čůrat občas, ale asi přes zimu budem zkoušet doma a na ven pořád plínkovat, tak nějak to vjde, že mu bude rok a půl po vánocích. Těším se na jaro.

ptica
18. okt 2009

beri ja mam na mysli hl. wc na poliklinice, na mestskym urade, v tescu, mam vesmes dobre zkusenosti

zuza.m
18. okt 2009

zdenka ak sa ti pekne pyta tak sa neboj ho dat vonku cikat tu chvilku sa nič nestane aj ked je to asi hrozne celeho ho odbalit a ptoom zase zabalit.tiež neviemako to budem riešit ale ked ho už raz bez plienky maš tak ho nekaz .

ptica tebe sa pyta 9mes,dietatko??no tak to je krasne ,klobuk dole. 😅
ja osm maleho mala tiež v lete bez plienky ale ešte sa nepyta a vždy som ho davala iba podla svojho usudku,teras ako sa ochladilo už mu plienku davam ale tak tiež sa snažim väčšinou ho davat na nočnik.po stojačky sa mi nevycika a a tak aj vonku musi mat plienku ateda cika do nej.

zdenka26
18. okt 2009

Moc děkuji za rady,od zítřka začneme chodit ven bez plenky,jsem zvědavá jestli to půjde.No na veřejné záchodky asi ne,tam nechci chodit ani já 🙂

pepibubu
19. okt 2009

Ahoj holky, jen se chci zeptat, když si malej začíná sundavat plenku když je plná, tak je asi optimální začít s nočníkem a učícími kalhotkami, že? Jsme "látkové" dítě, jednorázovky jen na výlety, k doktorce a do kroužků nebo když nejsou čisté kalhotky na bavlnku 🙂 Je mu necelých 14 měsíců.

ptica
19. okt 2009

zuza ja na to jdu trochu jinak metodou bkm (mam vypozorovane jak se chova nez bude curat/kakat, on to tava najevo treba tak, ze z koberce prileze za mnou, dere se ven z nositka etc.. )
ale v tomto veku uz se rozdil stira, vetsina maminek driv to delala intuitivne, akorat tomu nerikal nikdo bkm. sorry za OT, zapojila sem se hlavne proto ze aktualne taky resim problem jak to delat v zime.
a k tem verejnym - vsude jsou napr mekace nebo obchodni centra a prochazka se da naplanovat tak aby se slo kolem zachoda🙂 vopruz sice ale kdyz je okolo nuly...

ptica
19. okt 2009

dobre je mit je oblecene tak aby stacilo odhalit jen ten zadek, takze zadne kombinezy, dupacky... mne se osvedcilo mit na nozickach navleky treba design socks, pak je po stazeni teplaku nozicka stale zakryta,

ptica
19. okt 2009

zuzo venku je vzdy moznost podrzet ho nad travou nebo wc misou jako holcicku🙂

zuza.m
19. okt 2009

ptica no tak o tom BKM som sa dočitala až ked maly mal niekolko mesiacov a ako som sa snažila tak som sa snažila jednoducho som nevidela žiadne signaly 😅 no a neviidm ich dodnes ,možno že mi aj maly dava najavo len ja to nejako prehliadnem 😅 .

hhanybany
19. okt 2009

Ahoj holky, mame doma taky takovy mensi problem s nocnikem....malemu je 2,5 roku....pres leto doma behal bez plenky a v pohode chodil na nocnik curat i kakat....ted jak se ochladilo, tak uz mu davam plenku a punchochace, ale kdyz potrebujeme k doktorovi zanest moc a nutim ho vycurat se na nocnik, utika, rve, krici, no proste ani boha se tam posadit. Pripadam si jak blbec, ze nemuzu tak stare dite donutit se vycurat, ale uz jsem vazne zkousela vsechno. Vanu, pustenou vodu, sama jsem mu to ukazala, jak se to dela 😀, ale nic nezabira...

leonunuska
19. okt 2009

Maminky prosím o radu jakými triky jste naučili svoje děti chodit na nočník. Vím, že to chce hodně trpělivosti, ale ta my nějak už dochází ☹ , pořád povídám, názorně ukazuji 😅 , ale malá kolem mě vždycky jenom se smíchem proběhne a nic 😒
Nechávám malou přes den bez plíny, běhá v kalhotkách a vždycky obrečí když se počůrá a pokaká. Moje mamča mi říká, že to takhle dělat nemám, že z toho bude akorád špatná. Jak jste začínali Vy?????

ptica
19. okt 2009

hhanybany a co to zkusit po probuzeni? to je malej vetsinou nejklidnejsi a curani je tutovka. neni skoda zase mit plenku jen kvuli ochlazeni?

krizulka003
19. okt 2009

My měli trochu jiný problém. ☹ ..do 27měsíců!!!! mě při posazení na nočník či záchod strašně začal malý plakat...byla jsem uplně zoufalá že snad nikdy nebudeme bez plen a pak... zničeho nic...jednou koukal na pata a mata..posadila jsem ho na nočník a ticho...koukal a najednou čural a moc se mu to líbilo......a během 3týdnů jsme byli bez plen 🙂 .tak jsem pochopila že je důležité dítě do ničeho nenutit,počkat, anebo ho zkusit něčím co má rádo zabavit a pak to půjde..aspoň my měli to štěstí.. 😉

hhanybany
19. okt 2009

ptica: jj, to uz zkousim dva dny po sobe, hned po probuzení mu sdelam plinku a cekam, kdyz uz cekam tak 5 hodin a nic, tak mu plenku dam a vidim jak je stastnym, ze se do ni konecne muze vycurat, protoze vim, ze stejne na nocnik nepujde a zase se pocura na podlahu, uz fakt nevim, co s tim ☹

marmazel
19. okt 2009

Ahojky, potřebuji poradit, malou na nočník nenutím, je nám 17 měsíců, nočník máme v obýváku, ví že se do něj dělá číí, že se dělá i na záchod, vždycky když ho vidí, tak ukazuje a říká čííí, ale když jí svleču tak stejně nic, když jínechám běhat bez plenky tak počůrá kde co, ale aby šla na nočník tak ne, vyčůrala se do něj cca 3x a to si myslím, jen že to bylo proto, že zrovna potřebovala a seděla něm, když nic neudělá občas řekne není a když vyjímečně udělá a my se radujem tak je z toho celá nějaká vyjulkaná, a když pořůrá koberec tak nic neříká, ale chce to se mnou utírat. Tak nevím, jestli mám hlídat, posazovat, aby se naučila, že když se vyčůrá do nočníku, že mám radost, nebo počkat, nočník schovat a vyndat ho až za pár týdnů, protož když na něj kouká a dělá číí nebo si na něj sedne oblečená je mi zas blbý nesvlíct jí a nezkusit to.

ptica
19. okt 2009

marmazel podle toho co pises to vypada ze nevi ze ciii je curat🙂 napada me rikat ji to ciii presne v ten okamzik kdy tam nahodou cura

el267
19. okt 2009

Ahoj, tak u nás to proběhlo takto. Někdy kolem 10.měsíce jsem koupila nočník. Zkoušela jsem jí posazovat, aby si zvykla. Bez úspěchu. Po roce to samé. Hysterák, když jsem jí tam chtěla posadit. Dnes je nám 20.měsíců.Někdy před měsícem jsem to začala zkoušet znova. Počůrala mi kde co.A přitom to taky věděla , kde se dělá čí. Tak jsem si řekla, že tomu nechám volný průběh. 😉 A stal se zázrak 🙂 Před 14 dny, si začala na něj sedat sama. Dnes jsme přes den bez plínek 🙂 Ven si ještě netroufnu jí nedat plínku. Ale vypozorovala jsem, že vydrží i 3 hod.
Jasně, musím se jí neustále ptát a vypozorovávám, kdy by mohla něco udělat. Zatím se daří 🙂 I když se nám sem tam nějaká nehoda taky stala. Na noc plínky dávám, protože malá dost pije.
Jinak malá, když něco do nočníku udělá, sama se začne radostí smát a hladit se, jak je nyny 😀

sylvka
19. okt 2009

u nás má nočník úspěch.posazuji od 10m.ale nevěděl co po něm chci.cca.od 12,5 měsíce to pochopil a když zrovna není vyčuraný,tak se vyčůrá do nočníku.jasně že si ještě něřekne,na to je malej...ale mám radost i z toho 😀 kdyby bylo léto,nechávala bych ho přes den bez plen,aby to lépe pochopil....

el267
19. okt 2009

To já jí nechávala celé léto běhat nahou, s nočníkem jsem za ní běhala i po zahradě a to jí bylo pomalu 18.měs.A stejně si nesedla a nesedla 😀 Asi je to fakt u každého dítěte jiné 😉
Taky jsem si představovala, že se to přes léto naučí. I ted by to bylo snažší, kdyby bylo tepleji, troufla bych se jí nechat bez plen i když někam jdeme. To bych jí snadněji převlékla.....

suki
19. okt 2009

malá se to teda přes léto naučila 😵 ale jen čůrat...kakání prostě jenom do plínky 😝 Co s tím teda nevím 😒

marmazel
19. okt 2009

No nevím, říkám jí, že uděla číí, i když ho udělá na koberec, ptám se jí co uděla, tak kouká ukazuje, chce ubrousek, aby mohla utřít, nenadávám jí, vysvětluju jí, že udělala čí, ukazuju kam se dělá číí, ale nic, tak nevím. Tak se budem uklidňovat tím, že se to naučili všichni tak my to taky zvládnem🙂

zuza.m
19. okt 2009

hhanybany
neskušala si malym piškat po stojačky,??bud do nočnika alebo rovno do zachoda??už je väčši a prave suseda tak naučila maleho od plienky.najskor piškali na travičku neskor ked sa ochladilo už chcel aj do zachoda.ešte po pišani ho naučili odklepat si pišulaka a maly z toho mal obrovsku radost že je ako dospelak. 😅
a určite je škoda že si mu nasadila plienku jednoducho plienku už nie a skušat po stojačky.možeš mu jemne pritlačit aj na mechur a hlavne vela chvalit .

leonunuska
my sme na tom podobne.tiež malemu ukazujem vela rozpravam a aj tak nie a nie sa vypytat.ale myslim že je to dobra technika že ejj to vysvetluješ a aj vyhrešiš ked vycika vedla.za to ked vycika do nočnička určite pochvališ.chce to moc trpezlivosti a mylsim že do 2,5roka sa to predca podari 😅 teda apson ja v tom dufam.

leonunuska
19. okt 2009

No právě já vím, že musím být trpělivá, ale pak mě dostanou maminy, který se v obchodě moc divý jak to, že malý ještě kupuju plíny když jí je rok a půl 🙄 Vážně někdy bych vraždila 😠

berenika39
19. okt 2009

rok a půl a plínky je snad dneska úplně normální, ne?

Petr nočník úplně vynechal. Před rokem jsem to zkoušela a bud zdrhnul nebo deset vteřin seděl a zdrhnul. Tak jsem ho schovala. Pomalu jsem ho začala upozornovat,když jsem viděla, že kaká (to se nedalo přehlídnout), sám to pochopil a nejdřív ze všeho sám bežel za mnou, že dělá ee. Do plínky. Uvědomil si to. Pak jsem ho brala s sebou na záchod (chápu, děsný, ale účinný) a říkala mu, že na záchod se dělá ee. Pak jsem koupila redukci a začal chodit rovnou na velké wc. Dneska si sám o kakání fakt vždycky řekne, protože ho to normálně baví, chodit jako vellkej na wc, směje se, jak to žblunkne, pak to obdivuje, co vytvořil, pak splachujeme, no sranda. Brácha to nazval "tanec kolem hovna" (pardon 😉 😉).
Čůrání spíš vychytáváme, po spaní, večer, když ho nechávám bez plínky, chodíme čůrat každou chvíli, ale ještě to neumí - neví, že už by měl jít. Času dost.
A moc se mi osvědčily ty tréninkový kalhotky, důležitě si je rve dolů, pak jako navlíká....máme období já sám....tak jsem toho využila.
I bez nočníku se dá žít 😀 😀 😀

helcenka
19. okt 2009

Ahojky, my chodíme na nočník od 10 měsíců, od 11 měsíců se malej nevykakal jinam než do nočníku. Před 14 dny jsme začali chodit na dětské prkýnko na záchod. Malýmu se to moc líbí, na nočník už nechce. Má radost, že si sám spláchne a utrhne toaletní papír. Máme ale problém s čůráním. Na záchodě se sice vždycky vyčůrá, ale stejně mu musím dávat plenky, protože se počůrá i mezitím, i když ví, že se na záchodě nejen kaká, ale i čůrá. Na kakání si buď řekne, nebo to prostě vydrží, než tam jdeme. Už nevím, jak bych mu to jinak měla vysvětlit. Nechávala jsem ho i bez plenky, ale stejně se počůral. A přitom plenky nerad nosí, chce si je pořád sundavat. Tak nevím, asi to zatím nechám u vysvětlování a častého chození na záchod, aby jsme co nejčastěji vychytali suchou plenku..., třeba to pomůže 😕

reruna
20. okt 2009

berenika jaký máš ty tréninkový kalhotky, papírovky nebo ty látkový?

mikijana
20. okt 2009

Ahojky, od kolika měsíců se prosím zkouší dávat na nočník? a to se pak používají ty tréninkové kalhotky?

helcenka
20. okt 2009

S chozením na nočník je to úplně individuální. My jsme malýho zkusili dát na nočník v 10 měsících a docela se mu tam líbilo. Tak jsme v tom pokračovali, vysvětlovali. Ze začátku tam neudělal nic, ale když se mu to povedlo, tak jsme mu to vždycky ukázali a pochválili ho. Od 11 měsíců už do plenky nekaká. S čůráním to máme horší. Znám ale chlapečka, který nechtěl na nočník ještě ani ve dvou letech. Je to fakt různé. S kalhotkama bych si v tvém případě nelámala hlavu, protože jste ještě moc malý. Na to máte čas, až když budete úspěšně chodit na nočník. 🙂

mikijana
21. okt 2009

helcenka: díky za odpověď. nám bude za chvíli 9 měs. tak uvdíme, asi čím dříve začnem tím lépe. Tak to jste šikulky🙂