Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

syraell
27. jan 2010

U nas ted bezkonkurencne zabira nahata prdelka🙂 Kubajs desne zboznuje valet se nahy v posteli a je zajimavy, ze kdyz nema nic na sobe, dava si nejak vic pozor 😉

sue
27. jan 2010

Tak my sme stále bez cikacej nehody, len s kakaním je furt problém...ale to by som chcela asi veľa naraz od neho 🙂

reruna
27. jan 2010

Ahoj, kdyby měl někdo zájem, tak prodávám pratelné tréninkové kalhtotky Popoliny https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...
Už několik dní jsme neměli nehodu, tak abych to nazakřikla, snad je to na dobré cestě, ale musím ho dávat na nočníček já, sám si zatím neřekne. VEnku a na noc má plenku.

skrecok
27. jan 2010

Ahojte, tak my máme problém s nočníkom.
Náš malý síce sám sadne na nočník, ale berie to ako kvázi hračku alebo stoličku. Keď ho ja tam posadím bez plienky, tak ani za svet si tam nesadne. Nerobím to nasilu, skúšam všetko možné, motivujem ho... Už fakt neviem čo mám robiť, už som aj mesiac dala pauzu. Možno je to pre neho asi skoro, keď mu ani pokakaná plienka nevadí. 😖

ivika18
28. jan 2010

Tak my taky bojujeme s nočníkem. Malý ví, co se na něm dělá, jenom si odmítá na něho sednout, zkusili jsme i redukci na záchod, ale je to to samé. Ve stoje taky nechce čurat. Už jsem porušila všechny svoje zásady a slibuju koko, ale radši ho nechce. Na nočník si může vzít hračku jakou chce, nebo nějakou věc z koupelny, kterou jinak nesmí, ale to zabere jenom občas. A když se ho zeptám, tak chce čurat do plinky. A to už asi před půl rokem jsme na nočník celkem normálně chodili, ale nehlásil ani tehdy. Pak se babička rozhodla, že ho odnaučí úplně a za jedno odpoledne ho sice odnaučila, ale ne od plinek, ale od nočníku 😝 . Jak ho furt nutila co půl hodiny, tak mu to asi totálně zhnusila. No, ale jelikož se nám blíží roky, tak pomalu začínám zkoušet, ale nějak nevím, čím ten odpor zlomit. Zkoušeli jsme motivovat i trenkama, ale ty chce jen do té doby, než mu je chci obléct, pak zase brečí, že radši plinku. Tak jestli někdo máte podobnou zkušenost, tak budu ráda za rady, co zabralo na vašeho prcka 😉

kubaka
28. jan 2010

skrecok - je to brzo, když to nechápe, nic nezmůžeš . Zkus to ve 20 měsících. Dřív to fakt nemá cenu - čas strávený učením neodpovídá výsledkům. Po druhém roce věku na to stačí fakt dva dny a je pokoj jednou provždy. Dvakrát se mi to potvrdilo - žádný strach. 🙂
ivika - zabralo jedině to, ho nechat, až to jednou pochopil a vzal. Musí k tomu psychicky dozrát - pochopit. Našemu to trvalo dlooouho, taky bez plíny ani ránu. Pak to šlo ze den na den a teď je i v noci suchý a ráno si jde sundat plínu sám a sedne si na redukci.
Jestli to dítě během tří dnů nepochopí samo a nezačne dělat automaticky, nemá smysl ho něco učit - stejně vidítě, že to nejde a nefunguje. 😉

ivika18
28. jan 2010

kubaka, díky, když já mám pocit, že to chápe moc dobře, ale nechce. No ale nucením nic nezmůžu, tak asi dáme měsíc pauzu a zkusíme znovu. A to jsem se těšila, že než se narodí druhý, tak budeme bez plinek, no už tomu nevěřím 😖 , ale třeba malej překvapí 😉

bublinkajasminka
28. jan 2010

moja teda na nocniku nema problem obsediet, ak sa mi podari posadit ju vcas tak sa aj vycika ale to len ked si fakt odstriehnem presne v akom case pravidelne cika inak nie....a sama sa nepyta stale vobec, hoci vie ze cika sa do nocnika, ukazuje, hovori to, ale proste nevypyta sa 😒

enrikad
28. jan 2010

bublinkajasminka: aj môj malý teóriu ovláda na jednotku, ale s praxou je problém 😒 , každé ráno ho posadím na nočník a sedí tam aj 30 min - a sem-tam sa mu podarí vykakať sa aj vycikať- ale nie stále to viem ustriehnuť, a tiež sa mi nechce pýtať...

meleri
28. jan 2010

ahoj stává se vám že se dítě do nočníku v pohodě vyčůrá ale kadit do něj nechce?

kubaka
28. jan 2010

ivik - nevěš hlavu - máš ještě 10 týdnů, za tu dobu může udělat veliký skok - já si zase myslela, že půjdeme s plínou do školky - za měsíc mu budou 3 - fakt mě to už strašilo - no a mladý pán to zvládl za 2 dny z ničeho nic, nechal se posadit a udělal potřebu - prostě dospěl - později, ale přeci. 😎 Klíídek

matova
28. jan 2010

melerei. tak to je tvoj malý šikovný, môj má rok a štyri mesiace a ani sa tam zatiaľ nevyčúra, ale teóriu už tiež ovláda 🙂

meleri
28. jan 2010

matova,
aha to je mi líto a zkoušíš při tom dělat šššš?

babulina
28. jan 2010

ked urobim ja ššššššššš ked je na nocniku tak mala mi iba odpovie ššššššššššš a sladko sa usmeje, vstane a ide si po svojom, som uz zufalaaaaaaaaaaaa 😅

meleri
28. jan 2010

babulino,

aha tak to fakt nevím! malý nám taky zdrhal ale pořád sme to zkoušeli a ted tam sedí sice taky moc dlouho ne. ale aspon už nezdrhá..

sue
28. jan 2010

...tak dnes u nás presne potýždni takmer bez nehody trikrát pocikanie do slipkov 😢 neviem čo sa stalo 😢

ivika18
28. jan 2010

Kubaka, díky za podporu 😉 , třeba se to ještě zlomí a když ne, tak to hold bude později, jsou horší věci.

u2jana
28. jan 2010

ahojte
my nocnikujem so striedavymi uspechmi, ale to zatial nejak nesilim
skor sa chcem spytat
je normalne, ked sa mala pokaka a nechce sa dat prebalit?
akoby jej to ani nevadilo, chodila by kaknuta aj cely den 😒

matova
28. jan 2010

meleri, babulina: o tom šššššššš som ešte ani nepočula 😅 skúsim, uvidíme. náš vyberie knižku ktorú si tam vezme, prezrie ju a ide pa 😀 . podľa toho čo tu čítavam tak niektoré deti síce vedia o čo ide, ale musia nato jednoducho vyzrieť 😖 . My už máme však problém s prebaľovaním-vyslovene to neznáša, chytá záchvaty keď ho položím a chcem vymeniť plienku...ale predsa ho v tom zas nenechám 😲

meleri
28. jan 2010

u2jano,

tak normální nevím ale máme stejný problém, asi po roce odmítá přebalování..jak je pokakaný tak to ví a zdrhne mi, musím ho honit po bytě.. 😅 a pak je to strašný boj...celé to omývání atd..až jak je suchý tak je klid..tak mu říkám vidíš kdybys kadil na nočník měl bys klid! 😝

Matova

tak to fakt nechápu proč je to tak štve najednou! malý má taky záchvaty, je to boj ho přebalit, kolikrát volám manžela aby ho trochu zklidnil...možná že je to už další fáze nějaká k tomu že bude bez plen? kdo ví..

meleri
28. jan 2010

jo a nejlepší je když vím že je pokakaný a zeptám se ho pokakal ses? tak řekne ne ne ne.. 😅

matova
28. jan 2010

melerei: no a môj zas túto otázku po pokakaní zas ignoruje- akoby ma nepočul a robí všetko možné a čím ďalej odo mňa 🙂 aby som ho asi hneď neschmatla...zatiaľ to riešim tak, že ho nechám kým sa ešte po pokakaní trošku pohrá 😀 😀 😀 ale aj tak je potom boj, tak tiež neviem. ale taktiež si myslím že je to už nejaká predzvesť zmeny 😀 dúfam 😉

jankapiknova
28. jan 2010

naľ maly ked ide kakat tak pride s krikom KAKA KAKA KAKA ale uz vacsinou tlaci,takze mam co robit aby som stihla stiahnut gate a dala ho vykakat na nocnik.niekedy aj nestiham 😀 . Ale no musim uznat snazi sa povedat co robi 😉

ivika18
28. jan 2010

Náš prcek taky dlouho zapíral, že má pokakanou plinku, ale teď asi 14 dní hlásí, že "kaká", i když na nočník ani omylem. Ale aspoň trochu pokrok. Jinak přebalování je taky boj, pokaděnýho když už ho chytnu, tak drží, ale v počurané plince by byl celý den. A přebaluju zásadně ve stoje, protože v leže začne řvát, že nechce ležet. No a v poslední době si začal nosit i plinku na přebalení, když ho teda pošlu, a po chvilce přemlouvání se nechá i přebalit.
O tom šššš jsem taky ještě neslyšela, zkusíme, až se uráčí si na ten nočník sednout. Já jsem dřív, než se mi šprajcnul, pustila vždycky vodu a malý byl hned vyčuraný.

quika
28. jan 2010

poradte mi, ma zmysel ucit 21 mesacneho na serblik, ked vie co sa tam robi, asi 50% cikani aj kakani pekne dopredu zahlasi a hned po usadeni na serblik sa pekne vycika alebo vykaka, ale zvysnych 50% si najprv trosku cvrkne a az potom sa spamata, a obcas to neudrzi a vypusti celu nadrz. obednajsi spanok vydrzi bez plienky celkom spolahlivo. zatial to skusame tyzden - nauci sa to lepsie ovladat, alebo je este priskoro?

ivika18
28. jan 2010

quika, já bych teda vydržela, když hlásí aspoň něco, aby viděl, že má smysl to hlásit. Kéž by náš hlásil aspoň 50:50.

petruska77
28. jan 2010

sue, nieco podobne sa aj nam stalo... asi tyzden bol uplne bez nehody a potom z nicoho nic si vzdy najprv cvrkol, az potom sa posadil na nocnik... nebolo to nikdy vela, take male mokre kolecko na slipkoch, ale prezliekali sme niekolkokrat denne... trvalo to asi mesiac, potom to samovolne preslo 🙂

babulina
28. jan 2010

quika, akykolvek uspech by som podporovala, takze urcite by som posadzala na ten nocnik, 50% v mojich ociach je totalny uspech u takeho stareho drobca ako mas ty 🙂

capy
28. jan 2010

quika podla mna to ma zmysel. my sme s tym zacali aktivne pred dvoma tyzdnami a uz sme uplne bez plienok, aj v noci. a to sme stary ako vy 😉 a tiez sa sam nepyta. iba niekedy. ale ja to robim tak ze ho posadim na serbel hned rano ako sa zobudi, ked ide spat, ked ideme von, ked prideme z vonku a ked sme doma tak cca kazdu hodinku. tak drzim palceky nech to pekne zvladnete.

sue
29. jan 2010

Petruska, ďakujem za podporu 🙂 včera to bolo nejaké zakliate, dnes dúfam bude lepšie 😔