Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

jankapiknova
10. aug 2010

@annus - našemu sa tiež lubi na velkom WC a na nočnik ho už ani nedam,načo ked chodi na WCko. Skus možno sa jej zapači 😉

annus
10. aug 2010

@jankapiknova Díky moc, určite skúsim. Zajtra pôjdem a kúpim jej sedačku na WC a uvidíme, ako se jej bude páčiť. cmuk

vodnarky
11. aug 2010

@marmazel ..my mame podobny problem,ako u vas doma..len rosdiel je v tom,ze nasa mala sa vypisala do nocnika este ale pred rokom,tiez sme si mysleli,ze jak fajn nam to pojde..radovali sme sa s nou..ale odvtedy nic,ba co sa to len pohorsilo,ako som to uz spominala..robi mi strasne sceny,ked jej dam plienku dole.. 😠 ..boli sme s toho ozaj uz mimo,ale
dame jej na nejaku dobu pokoj a uvidime.. 😉 ..tym som ti len chcela len povedat,jak tu pisu aj ine maminky,cas je najlepsi liek..urcite pridu na to sami.. 😉 ..

marmazel
11. aug 2010

Holky díky. Uvidíme. Včera se nepočůrala vůbec a dneska jednou jednou a 2x bobek, ten dělá zásadně di kalhot. Ale jak říkám, musím jí posazovat já. když pije normálně tak každou hodinu a když víc tak každou půlhodinu.

dera
14. aug 2010

Ahojte všetci, tak hlásim, že malá je svetová 😵 Pekne sa sama pýta cikať, aj poobede keď ide spinkať, spí bez plienky. Už poriešime iba noc 😝

blanblan
14. aug 2010

tak to len ticho zavidim lebo moja mala ma pomaly tri roky a na svoju plienku je nesmierne hrda 😠

vodnarky
15. aug 2010

@dera ..tak blahozelaaaaaam...to je super..!!!.. 😀 .. 😉 ..
to u nas nic moc.. 🙄 ..malej len ta jemne naznacujem,ale nenutim...ale za 3 tyzdne k nam na navstevu pride babka,tak nieco skusime vymysliet..len tak jemne.. 😉 ..

vodnarky
15. aug 2010

@blanblan ..my to mame doma to iste.. 😠 .. 😉 ..

blanblan
17. aug 2010

snazim sa ju doviest aspon k tomu ze povie ze nechce plienku.Raz mi to povedala a pocikala sa a po sieste prisla za mnou s balikom plienok v ruke.A odvtedy chce plienku a ta je pravda vzdy plna i ded sa pekne vycika pol hodku pred spanim a aj tesne pred spanim. To jak keby robila naschval 😖

stvura
17. aug 2010

Podla mna treba pockat, kazdemu dietatku to "dojde" inokedy. Mi sme si odvykli z jedneho dna na druhy a to doslova ako to pisem. Uz mu davam plienku fakt len na noc, no troska sa bojim ze sa mi cely proces vrati ako budeme mat miminko...ved sa nechame prekvapit.

jajak
17. aug 2010

nasa mala sa uz pekne pytala na nocnik, cez den vobec nemala plienku, len na spanie a z nicoho nic sa prestala pytat a pocikava sa, nechapem, preco taka zmena, uz som si myslela, ze je to na dobrej ceste a mam pocit, ze sme zase na zaciatku, nemata niekto skusenosti s podobnou situaciou? poradte co mam robit. dakujem 🙂

andika10
17. aug 2010

@jajak u nas je to tak isto, dokonca keď mu nedám plienku, tak si ju pýta, nechápem tú zmenu, mne sa zdá že mu je to pohodlnejšie

martinka17
22. aug 2010

ahojte, ak som si dobre všimla, tak je tu aj pár maminiek s menšími detičkami, ktoré odnaúčajú od plienočiek. Malý ma skoro 19 mesiacov, skúšame nočník, je z ním kamarát, a slipky cez deň. Len sa chcem opýtať, koľko vám asi trvalo, kým ste plienočky na deň odložili.

jankapiknova
23. aug 2010

trvalo to zopar dni,okolo tyždna ale chodi na velke WC nie na nočnik 😉

martinka17
23. aug 2010

@jankapiknova šikulka 😵 😵 😵 , ja to skúšam s malým 3 týždne, ale nevie sa pýtať, pekne ciká, ke´d ho dám, zadrží, keď mu treba, ale nebude sa pýtať 😀

terezt
29. aug 2010

Cau holky. Jdu sem pro utechu. Je po prazdninach a my se vracime zpet do civilizace. V lete behal bez plin, jen ve slipkach, s tim, ze jsem ho davala vycurat. Nekdy jsme to vychytali tak, ze cely den nic. Ale jindy....(casteji).... katastrofa. Treba zrovna dneska uz prochcal 5 slipu a teplaku! ☹ Takze hlasim naprosty pedagogicky neuspech a po dvou mesicich "zkouseni" to asi balim a jdem zpatky do plin... ☹ ☹ ☹

dera
29. aug 2010

Ahojte žienky. Chcem len odkázať všetkým maminkám, aby ste neboli z toho nešťastné a smutné 😔 . Ja som tieto stavy absolvovala tiež. Ale je to NAOZAJ pravda, že dieťatko sa začne pýtať zo dňa na deň, z minúty na minútu, tak ako sa pýtalo na svet. Prišlo to a bum 😵
Terezt, ja by som ln taktrošku poradila, pokiaľ nieje zima, a malý nieje náchylný na choroby, tak ešte sa nevracaj k plienkam. My sme toto tiež robili, cikali kade tade, ako psíky po zemi kade tade. Skúsili kadečo, však kukni staršie príspevky v tejto téme a uvidíš ako sme sa dopracovali 😅 Nebojte, nebudú predsa celý život v plienkach 😝
Držím vám palčeky, ja dnes skúsim zrušiť na noc 😕

melanche
30. aug 2010

mne prave naopak, pomohlo vratit sa k plienkam. pred asi mesiacom cikala kade chodila, cely byt bol oznackovany. potom po tyzdni uz som bola zufala a k tomu nam do toho prisli hnacky, tak nebolo o com. musela som dat plienky-tie hnacky trvali asi tyzden a potom ked presli, skusila som len tak zo srandy dat opat nohavicky. a iba raz sa pocikala, a odvtedy nic. proste jej to docvaklo, za ten tyzden asi zistila ten rozdiel. chodime aj von a bez nehody. dokonca uz aj noci mame vacsinou suche. tolko nasa skusenost...

artepeli
2. sep 2010

Chtela bych se zeptat na zkusenosti. Tanicka doma uz plenky nenosi, ale mam ted problem s tim, jak ji oblikat, kdyz nastalo chladneji. Pres leto nosila tricko a kratasky. Ted ji davam teplaky naostro (nevidela jsem nikde tak male kalhotky - ma necelych 9kg a vel.74/80) a tricko s dlouhym rukavem, protoze bodicko na holy zadecek mi neprijde moc prijemny a navic nevim, jestli bysme to stihaly sundat, kdyz je treba. Ale mam strach, abych ji tim neuhnala nejake problemy s ledvinama, kdyz se ji triko furt vytahuje z kalhot. Jak jste to resily?

aleachim
2. sep 2010

Zdravím všechny🙂.

Moje malá je celkem šikovná, ale chození na nočník jí pořád nějak nejde. Když je pokakaná nebo počůraná, příjde a řekne, že je fuj, to je povel k tomu, že chce novou plínku. V létě, když jsme byli v bazénu, tak vždycky vylezla ven a vyčůrala se na trávu nebo když se jí chtělo kakat a byla na sedačce, tak slezla a zase šla na trávu, a tak podobně. Z toho všeho usuzuji, že tomu rozumí.

Ona se na nočník posadí, ale vždycky jen na chvilku a zase jde. Ani jednou se do nočníku nevyčůrala. Příjde mi jako by vůbec netušila, co tam má dělat. Dokonce, když jsem viděla, že tlačí, svlékla jsem ji a posadila na ten nočník a nic, slezla, podala mi plínku a vykadila se do ní. Fakt nevím, co s ní ☹ . Myslíte, že malé prkýnko na wc by bylo řešení ?

bubelko
2. sep 2010

@aleachim malu dosku na wc mozes skusit, nic tym nepokazis. ale mozno treba len pockat a dopriat jej cas.

martinka17
2. sep 2010

@artepeli v tescu majú slipky a teda iste aj gatulky veľkosť 1.5-2 roky, malý má síce necelých 11 kg,ale povedala by som ,že sú mu akurát a keď dáme o číslo väčšie slipky, tak trošku visia, ale pohoda 😀

stvura
2. sep 2010

@artepeli no ja som kupila pre maleho slipky velkost 1-1,5roka /moj krpec ma okolo 10kg ale je velmi stihly/, pisana velkost je 80 na nich, takze pozri obchodiky z dovozom z UK, pripadne sekaciky, tam tato velkost je. Tie slipky z Tesca co ti pisala martinka17 su nam velikanske , kamoskina mala ma 11kg a jej tiez, takze pri vasich 9kg aj vam budu.
Davam tielocko, slipky, nato dlhorukavkove tricko s nohavicami na traky /padaju nam samozrejme ako nemame plienku/, svetrik a vesticku. Tiez maly mi nechce body ani na slipky, lebo ho patentiky naspodu otravuju.

neumisa
2. sep 2010

já jsem kupovala malé slipečky u Vietnamců a v pohodě je nosí už dva měsíce, pomalu mi bojkotuje nočník, protože chce čurat "jako kluk" - tedy na stoličce do záchoda na stojáka ... jen to kakání nějak nejde, kam by mělo 😖 ... i když - dneska si poprvé zavolal a vykonal, tak sand už to konečně pochopil 😕
dokonce i venku si řekne a většinou si i vybere nějaký strom nebo kytičku, kterou počurá ...

takže plínku dávám jen na spaní, přes den ve slipech a teplákách.

zuza.m
2. sep 2010

ja osm kupila slipy v detskom obchode najmenšie ešte v lani ked mal rok a boli v pohode teras su mu už male.tak že ak pohladate kupite určite aj na 9kg,teras som kupila take troj balenie a tiež su v pohode ale aj v lidli mali aj ked tie su troška väčšie ale naštastie nepadaju daju sa znosit.mam ich hadam 15kusov. 😅 .ved ich nikdy nieje dost.
ked ideme von tak mu davam body aj ked ich nezapnem na spodku takich strčim do pančuch alebo slip.tak sa to tak lahko nevytiahne ked že su dost dlhe.
ale prechlandutia sa bojim aj ja ked ho vidim sadnut .inak sme už v noci mali celkom suchu plienku a posledne dva tyždne je mokra aj ked ho aj dva krat davam cikat.už len zistit ako sa odučaju od plienok aj na noc.nema niekto radu??

tonica
4. sep 2010

Alea - tak u nas je to v bledemodrem, jako bys popisovala moji dceru. Ja to prkynko na zachod koupila, ale je to to same. Vezme si ho, da ho na zachod, ja ji na nej vysadim. Ona se u toho rehni, dela "cccccc" a nic. Bere to jako hru. Asi to fakt chce jeste cas.

dera
4. sep 2010

veľká pravda - chce to čas 🙂

brisalek
4. sep 2010

Ahoj vsem, chtela bych se poradit. Chci zacit dceru(skoro 14 mesicu) davat na nocnik. Drive tam vubec nechtela ani posadit. Ted kdyz jdu na zachod ja, tak bezi se mnou a chce si sednou na nocnik, ktery je vedle zachodu, ale jakmile ji sliknu bud si nechce ani sednout nebo si sedne a okamzite vstava. Mate taky takovou zkusenost?? Mam to porad zkouset ? Nenechat ji tam sedat oblecenou? Nebo pockat? Diky za postrehy a rady.

jankapiknova
4. sep 2010

@martinka17 - je super že vie už zadržat,to už je len otazka chvilky a bude sa pytat. Slipy som tiež kupovala v tescu 5ks v baleni a su mu super 😉
čo sa tyka vietnamcov tak tam nekupujem,smrdi mi to tam a pre maleho už duplom nie 😉

martinka17
4. sep 2010

@jankapiknova
dík, už bolo super, necikol celý deň, max raz za deň asi týždeň parááááda.....len ako náhle sa ochladilo, rozhodol sa, že stačilo a začal ignorovať aj nočník aj slipky, takže som ho nechala tak, ak mu poviem, že ideme piši piši, tak rýchki cikne do plienky 😲 😀 😀 😀 , skúsim neskôr zase 😀