Ako malú naučiť vysmrkať si nos?

belanka
26. dec 2008

máme obrovský problém s noštekom.dcérka si za ten svet nevie vysmrkať nos.skúšali sme všetko možné.ale bezvýsledne.najnovšie už nechce kapesník ani vidieť.ak si ho dá k nosu,tak stále ťahá naopak dovnútra.ako ste to zvládli?

bubba
26. dec 2008

odsavacka soplov to isti 😀

sakura77
26. dec 2008

my sme tiez pouzivali odsavacku-dobrovolne nasilu-uz len ked zbadal vysavac ,uz hucal
potom videl "velkeho"4rocneho bratranca ako fuka a odvtedy uz fukame jak odusu,krasne,odsavacku vobec nepouzivame-uz asi 4 mesiace

jaduska
26. dec 2008

Belanka, naša skoro 6-ročná si nevie nos vyfúkať. Teda techniku ovláda, aj si to robí samozrejme sama, ale fúkne do tej vreckovky ako mravček, že nič neide von. Zato malá fúka ako odušu... To isté mala suseda -starší syn nevedela fúkať strašne dlho a mladší sa naučil raz dva.
Raz som niekde čítala, že treba dať do lavóra vodu, tam orechové škrupinky, alebo niečo, čo pláva a dieťa má na to fúkať noštekom tak, aby sa to pohlo, že tak sa naučí aj vyfúkať noštek...

maca793
26. dec 2008

mne malá vie sniakať od 1 roka. učila som ju štýlom ako robí ježko a ona to napodobňovala až sa to naučila.

janinah
26. dec 2008

guličku z vaty urob a nech ju fúkaním snaží sa posúvať napr. po stole alebo nech skúša zarosiť zrkadlo,že naň fúkne nosom,pri tom zakry jednu nosovú dierku a fúka len tou druhou a potom naopak,lebo správne sa fúka nos tak,že jedna dierka sa pritlačí a fúka z druhej obsah von a potom naopak-druhú pritlačiť a fúkať z tej prvej 😉

bodka13
26. dec 2008

jaduška potvrdzujem-starší syn tiež techniku ovláda ale vo vreckovke žiaden výsledok a mladší vedel vyfúkať keď ešte nemal ani rok-ale to možno preto lebo opakoval čo sme chceli od staršieho a hlavne to robil zo zábavy 😉

-tiež sme sa učili fúkať ako ježko,ale úspešnejšie boli škrupinky vo vode a najlepšia bola vata:to sme mali ako súťaž-najskôr sme fúkali cez obe dierky/ústa museli byť zatvorené/,potom po jednej-vyhral ten čo najskôr alebo najďalej odfúkol chumáčik vaty 🙂

bambusko
26. dec 2008

nase dievcata vedeli smrkat pred 1. rokom, chodili sme plavat od 3 mesiacov, tak sa to nejako automaticky naucili. maly teraz, ked ma sopliky, krci nos a potahuje, chce aby som mu odsala. mal hrozne sople a zistil, ze po odsavani sa mu ulavi. ked ho kupem, mokrou rukou mu stlacam jemne nostek a hovorim smrk-smrk a on daco vysmrka a rehoce sa z toho, zda sa, ze chape, co ma robit. skus tak 😉

belanka
autor
27. dec 2008

ježka sme skúšali.asi skúsime to zrkadlo al. škrupinky.díky za rady.

other_side
27. dec 2008

maca793 my sme presne tak ako ty naucili maleho smrkat do vreckovky.. podla jezka 🙂 a pekne sa vie vysmrkat zhruba od 1,5 roka 😉 a odsavacku sme nikdy nepouzivali 😎

violetka1
8. jan 2009

Ahoj baby, moja sa naucila smrkat tiez podla "ježka" a potom som jej hovorievala, ze "pustíme soplíky na prechádzku, na výlet, z nošteka von"- to sa jej pacilo asi najviac a odvtedy fuka odusu aj sa pekne vysmrka, ked je nadcha, len ked ma uz odretu kozicku okolo nosa od smrkania, tak ani za svet nechce.

este jedna mamina tu kedysi pisala,ze jej syn sa naucil fukat od jeho dedka..dedko sa hral na policajta a maly syn jazdil na odrazacke po izbe..dedo ho zastavil a..!"dobry den pan vodic, dychova kontrola- fukajte" 😀 😀 😀 a maly vraj fukal o sto sest.