Ako malú odučiť od cumlíku?

gabriella2
25. sep 2006

Babuľky chcem sa spýtať ako ste na tom s cumlíkmi. Moja 13 mesačná dcérka má cumeľ od narodenia spinká s ním ale vyžaduje si ho aj keď je hore. Keď ho dlhšie nemá začína byť nervózna. Bojím sa ako ju od neho odučím. Kedy a ako s tým začať? 😉

vavka33
21. okt 2007

Nasa Lea cumlala cumel od narodenia,ale len pri zaspavani,potom ho vyplula.teraz uz piaty den cumel odmieta,neda ho do ust ani za svet.neviem preco,ale ak nebude chciet uz vobec najblizsie dni,tak jej ich schovam a uz nedam,aspon nebudeme mat problem s oducanim 😉

jacka
21. okt 2007

Aj moj drobec odmietol cumel okolo 8.mesiaca.Urobil si ho zo mna 😀 To je vraj celkom fajn,lebo je tažké odnaučit od cumlíka.

vavka33
22. okt 2007

Ale ja cumel byt nemozem,takze nema teraz ziadny,zaspi v pohode bez neho. 😉

mipako
21. nov 2009

Ahojte my mame teraz tiez problem s dudlikom, maly ma dudu velmi rad aj cez den a aj v noci, prednedavnom sa mu jeho oblubeny roztrhal, resp. odkusol z neho a sam ho zahodil 🙂 prebiehalo to celkom dobre, obcas si dudu vypytal ale pripomenula som mu ze ta jeho sa pokazila a ze ju vyhodil a bolo to v poriadku...............lenze jedneho dna ho strazila svokra a ked maly plackal tak mu dudu dala.............a vynadala mi ze ho trapim a ze moj muz mal dudel do 5rokov a nic sa mu nestalo ☹ .........teraz uz bude tazsie ho odnaucit.........uz ma 26mes

lienka79
23. nov 2009

ahoj,nas bol totalny zavislak.....
do 2 rokov bez nehgo nezaspal....potom nastalo oducanie.
Ale moja zasada bola...cez den ho nesmel mat...od 5 mes.som ho nedala,iba ozaj,ked bolo velmi zle, unaveny a pod...Odporucam,ci skor jej prestan davat cumel cez den,uz je dost velka a nepotrebuje ho..Na spanie by som ho nechala.....
Ja by som nechala aj dlhsie na spanie...lebo sme si fakt uzili pri oducani....ale malemu zacali rast zubky nakrivo..takz nekompromisne siel do kosa 😒

kazdovci
24. nov 2009

ahojte maminy. ja sa pridavam do klubu "cumlakov". nas drobec ma uz28 mesiacov a zaspat bez cumla, to veru nie. pytala som sa na to zubarky a ta ma uistovala ze cumel nema ziadny vplyv na krivost zubov. jedine co moze cmulanie cumla sposobit su vraj "osuchane" zubky. co tiez ale nie je bohvieake pekne. uz sme sa pokusali cumel odstavit ale vzdy sa najde nejaka situacia kedy si na neho spomenie🙂 asi to bez placu nepojde....

jaaty
24. nov 2009

Hanka mala cumlíík len na spanie do 1,5 roka a potom som sa rozhodla to zrušiť. My sme s Hankou upratovali - rada pomáha- papiere a iné nepotrebné veci sme hádzali do koša a opýtala som sa, či zahodníme aj dudu. Súhlasila, no keď došlo na večerné spanie, pýtala si ho. Ja som jej povedala, že sme ho predsa zahodili a nový musíme zajtra kúpiť v obchode- nech mi to pripomenie. Takto to fungovalo asi týždeň a potom na neho úplne zabudla. Skús niečo podobné a neboj sa.

simona55
24. nov 2009

jaaty,ako sikovno ste to vyriesily 😀 😀 😀 😀 😀 super. keby sa to dalo aj cecikom urobit 😀 😀 😀 u mojho 17mesacneho dudu neni problem lebo ked mu dam aj terz ho cmula, ale ked mu nedamaj tak je dobre, tak isto aj flaska je neni nevadi 😀 😀 😀 😀 ale cecik v noci,a ndranom bez pripomienky musi byt, 😀 😀 😀 😀 ked neni tak steny pukaju o106 😀 😀 😀 😀 😀

jaaty
24. nov 2009

simona55, Hanku som prestala v noci kojiť v 6,5 mesiacoch. Odvtedy prespala celú noc, od 7 mesiacov vo svojej izbičke. 😀 😀 😀 😀

rebeka1977
24. nov 2009

ach vidim ze nie som jedina, ktorej dieta ma viacej ako 1 cumlik, my mame asi 6....musia byt vsade, uz je to chore, skusali sme vselico, aj balonik, aj darovat mladsej - ta nechce cumlik vobec, aj schovavali, aj som od jedu zahodila dudliky do rieky, aj zaspinili, aj psikovi davali....no nic nam nezabralo. Cez den, ked je zabrata do hry, tak na cumlik si ani nespomenie, to iste ked je u nasich alebo u svokry. No akonahle sa trosku nudi, tak musi mat minimalne dva, ale optimum su tri, v pusinke a v kazdej ruke. No a ked ideme spat tak tri musia byt. Ona dokaze tak vytravlo plakat, az sa zachadza....mozno musim byt vytrvalejsia ja...ale potom nemoze spat ani moja mladsia, ked starsia place do popukania....
nema niekto este inu radu...ozaj nasa Emka ma 2roky a 3 mesiace

titulienka
24. nov 2009

tak ja sa hlasim mame rekordnych 15 cumlov .... 😀 😀 😀 to vazne a nepocitam kolko sme ich potraqtili...je to cumlovy zavislak ...nemala ho az tak ked som ju kojila ale prestali sme sa kojit len teraz v septembri cize na 2 roky a odvtedy je priam priviazana na dudke....takze urcite jej necham dudku ako starsim do 3 rokov kym nepojde do skolky , takto sa oducili aj tie 2 v podstate az v skolke 🙂 ...ked sla do skolky dali mi ho postrazit domov aby im ho nik nevzal a plakat sa asi hanbili medzi detmi tak to bola fakt otazka par dni co sa od cumla oducili ale az ked nastupili do skolky...mne osobne to vobec neprekaza 😉 😉

lenca13
24. nov 2009

Tak pridavam sa k vam moja dcera ma tiez stale cumel,aj ked cez den si malokedy nan spomenie 😉
Hovorim jej ze nedostane darceky ked ma stale cumel,tak radsej hovori ze ziadne darceky nechce 😀
My ich mame ale 6

rebeka1977
24. nov 2009

no maminy, viete co som urobila? ja som jej jeden z jej oblubenych cumlikov jednoducho prestrihla noznickami...chuda divala sa na mn mna....prisiel nas tatino a emka mu povedalal: tato mama pokazila dudku, musis kupit inu....samozrejme ze nekupime....no ale ostatne moc nema chut strihat, lebo cmula fakt drahe dudle....no uvidime....zatial som rozhodnuta, ze jej ich cez den jednoducho schovam a uvidime

elize
25. nov 2009

my sme sa rozhodli, ze od dvoch rokov je s dudlovanim koniec ... a basta ...
Dva mal pred styrmi dnami a stale dudluje 😔 ale chyba je na mojej strane ... bez dudlika velmi dlho zaspaval (aj hodinu, dve) a s velkym placom a mna to strasne vycerpava. No a ja mam teraz skuskove a potrebujem aby cim skor zaspal, nech sa mozem aspon na chvilku pozriet do skript. Ale hned po poslednej skuske poleti dudlik balonom, naozaj 😅 😅 😅
Inam Maxik s dudlikmi (s troma) len zaspava. Cez den mu ich nedavam. Niekedy ich hlada, ale vie, ze ich nedostane, pretoze sa nejde spinkat.

bobooo
27. nov 2009

ahojte tak ja som ten problém nemala moji mali cumlík v puse asi 5x aj to na pár sekund...veľmi v tom nevidím zmysel, ale ak to dieťa potrebuje...nemám nič proti ovšem v určitom veku už sa mi to nepáči ...ale to je môj názor..píšem vlastne pretože moja švagriná má 2dcery a obe boli s cumlíkom, pretože staršia už šla do škôlky musila odnaučiť aj tú menšiu aby sa tá druhá "nelakomila"..no problém je v tom že staršia to prijala v pohode a tá mladšia má teraz 4 roky a už druhý rok si cmúľa prstík - ukazovák ale skoro stále...je to problém pretože ho má doslova scmúľaný a je taký deformovaný... ☹ ☹ ☹ ja len toľko aby ste sa toho vyvarovali a včas si to všimli, aby sa vám niečo také neprihodilo...pekný večer..

edita84
27. nov 2009

ja som nastrihla špičku a ona na to povedala že je pokazený a aby som jej dala druhý ale aj ten som nastrihla a povedala jej že preto jej nechutí lebo je už veľká a tak ho mala ešte dva mesiace ale len v ruke. malá mala asi 20 mesiacov.

iinuska
28. nov 2009

tak nas Adamko zatial dudel vobec nechce, ale obavam sa toho, ze ho bude chciet neskor a nebudeme sa ho vediet zbavit 😀

marianka1122
30. nov 2009

moj matusko mal cumlik od 2mesiacov do 5mesiacov.Teraz uz vobec nechce,ale obcas si da prstik do pusini.Vacsinou vtedy ked je hladny.

cerkris
3. dec 2009

baby ja mám doma doch chalanov a obidva ja dudlú.na tom by nič nebolo keby starší nemal už 3 roky aj 4 mesiace.je pravda , že ho má len na spani eaj t mu vypadne asi po hodine.chrup má v pohode je to také čudné, ale neriešime to musí to prísť samo.dohovárali sme , zobrali sme ho a potom som si povedala, že nebudem decko trýzniť druhý má 6 mesiacov tak tam je to v pohode, vždy si myslím, že je horšie ak sa dieťa ešte v troch rokoch pokakáva ☹

ivushka
1. jan 2010

ahojte, nas kubik sa "odstavil" sam, ked bol raz chudak tak chory, ze nemohol dychat nosom, mal asi 2 roky. vyplul ho a bolo. a emuska ho mala uz len na noc, ale aj s tym sme sekli v lete na chate, mala 2 a tristvrte roka. povedali sme jej, ze sa v lese narodila malicka srnka, ktora nema dudlik a potrebuje ho. tak ho sama nechala na lavicke na lucke pre malicku srnku.. a rano sme sa isli pozriet a nebol tam, pochopitelne 😵
na chate zaspavaju vzdy dobre, cely den na horskom vzduchu im da zabrat, su uplne vystaveni, takze aj to sme vyuzili. no a este jedna "motivacia"... povedala som jej, ze ked bude pekne spinkat bez dudlika, rano dostane lizatko... ucel svati prostriedky 😀 (pre tento ucel som nakupila z lekarne tie z hroznoveho cukru...) .. zabralo to na 100%, hned prvu noc spala bez mrnknutia.. niekolkokrat sa potom este dalsie noci zobudila, pripomenula som jej, ze dudlik dala srnke a v klude zaspala... a po tyzdni si uz ani na lizatko nespomenula..
syncek jednych nasich kamaratov zase dal svoj dudlik jeziskovi, za darceky.. nechal mu ho na parapete a bolo 😀

kdesi som citala, ze deti nie su na tych dudloch tak zavisle, ako si my dospeli myslime.. no viem si predstavit, ze to nie je vzdy take jednoduche... tak vam vsetkym drzim palce 😵

cmulinko
5. jan 2010

Ja som cumlik vobec nedavala uz od narodenia.Ked nevedia deti co to je cumlik,tak im to ani nebude chybat 😉

martina48
8. jan 2010

ja som malému tiež dávala...ale bola som zásaditá na to aby ho nemal vonku..doma,som sa ho snažila schovávať,pretože mu moc nechýbal keď ho nevydel,ale keď ho zbadal tak silou mocou ho chcel...pri uspávaní a celý spánok ho mať musel...až jedného dňa sme ho nevedeli nájsť..prehladali sme celý byt a po cumli ani stopy..mal len jeden cumel a tak prvé uspávanie bez neho bolo dosť ťažké,ale dalo sa to vydržať...potom každé ďalšie uspávanie bolo čoraz lepšie a lepšie a už si ani nespomenie čo je to cumel...tak som veeeelmi rada,že si odvykol...cumel sa potom našiel a hneď letel do koša 😀

sstefi
8. jan 2010

našej slečne dudu rozkusala včera Stelka(susedovie pes) a ostali v dudke 2 diery po jej zuboch(našich nožnicia ch )
chudatenko bola velmi nešťastná, ale ukludnila sa s tym, že ma jednu taku istu u babky. Aj som jej nukala inu, čo mala ešte zač. leta, ale inu nechce, už viackrat ju zobrala do ruky a vratila naspat s tym, že tuto nechce.

kvoli tomu sme ani dnes nešli k babke, ešte by bolo fajn vymysliet niečo aj na tu dudku u babky

zatial v pohode, poživala ju len na spanie, tak dufam, že sa nam podari odnaučiť natrvalo.

m.a.r.t.i.n.a
11. jan 2010

My máme 15 mesiacov a dudku už len na spanie... Aj tak vačšinou keď zaspinká, tak ju vypľuje. V noci sa niekedy zobudí a začne sa mrviť, vtedy mu ju dám naspať do pusinky a ukludní sa a pokračuje v spánku... 😵
Od malinka preferuje len gulaté, také tie anatomické zrezané a ploské nikdy nechcel 😖

lulusy
13. jan 2010

Ahojte mamicky,
mam problem a neviem si rady,
Moja dcerka a ma etse stale cumlik cislo 1 a to uz ma 11 mesiacov!!! Davam jej 2-ku od 7.meho mesiaca ale nechce, vypluva, place- odmieta vacsi ....
Ako ju naucitna 2-ku? Mame ortodonticky silikonovy cumlik.
Mam obavy ci to nebude mat vyplv na vyvin chrupu.
Dakujem

jaaty
13. jan 2010

Lulusy, ja by som ju do iného nenútila, keď bude mať tú jednotku "vydudlanú" možno skončí s dudlíkom úplne a nebudeš mať problém s odnaúčaním 😀

vodnarky
13. jan 2010

My mame 3 cumliky a tiez dudlujeme jedna radost..na buduci mesiac budeme oslavovat 2 roky a uz teraz premyslam ako jej ho vziat..inak velmi sa mi pacil napad s tymi balonikmi.. 😉 je velmi na nich zavisla,tak sa pripravujeme na to najhorsie.. 😖 vyskusame urcite vselico mozne..mamicky,mate este nejake ine napady? 🙂

zuzula20
14. jan 2010

Ahojte baby, tak my tiez dudlikujeme, ale len na spanie, ked tvrdsie zaspi, tak jej vypadne a ked v noci potrebuje, vzdy si ho najde a dudlikuje dalej.
Tiez som sa ale zamyslala nad tym ci jej uz nie je maly a ci ho nevymenit za vacsi...ale na druhej strane si hovorim, ze ked jej uz bude ozaj velmi maly, tak sa jej bude zle dudlat a sama sa ho vzda... 😅

dsnadja
16. jan 2010

no moje dcerky sa odučili v školke,tam nemohly mať cez den,vlastne prve dni ked plačkali trošku alebo boli smutne tak mohli vybehnuť ku skrinke a podudlali si minutku,a potom späť,potom mali len na spanie teda v školke, ale aj to len asi tyžden,a potom už ani nechceli same od seba,asi sa hanbili,a potom sme mali už len na noc,(doma)a potom to nejako prišlo,same od seba,žiadne cirkusi a revanie sa nekonalo,a zvykli si za par tyždnov.... možno si pomyslite svoje,toto som už pisala v inej teme ale staršia mala flašku do 8 rokov,vždy rano a večer pila z nej kakao,a mladšia bude mať tento rok 8 v oktobri a ešte ma tiež flašku,a tak isto pije z nej mlieko rano a veečer,ona vie že može už len do 8 rokov tak ako staršia.rano ich budim do školy mala je prvačka staršia piatačka,staršia ide von ranajkovať a menšia si vypije svoje mlieko v posteli,aj sa pritom "zobudi" a je aj naranajkovana.ja z toho nerobim žiadnu vedu,jasne že to vedia len stari rodičia nikto iny,inak by sa hanbila,ale vedia že to nesmu(lebo nedovolim)komentovať,mala vie kedy to presne ukonči a bude pokoj,však sa s tym nevyda nie???no dufam že ma tu neukamenujete....inak nemaju žiadnu traumu,vo februari budeme mať 13 ročne vyročie svadby,sme šťastny,lubkame ich,proste nič aby ste si nemysleli že maju nejaku depku alebo traumu a preto to robia.....jo a k zubarovi chodime polročne na preventyyvne prehliadky a všetko je ok,žiadne krive zuby....

jankapiknova
17. jan 2010

dsnadja- neboj neokomentujeme,sice mam este maleho krpčeka oproti tebe ale ja uznavam pit mlieko rano a vecer dlho dlho,je to dobre pre deti ked neodmietnu uplne mlieko z jedalnicka a poznam tiez pripaad v nasom cinziaku a ta mala mala okolo 6 rokov a chodila cez den este aj von za nami s flaskou a v nej kakao 😕 , to sa mi uz tak nepozdava ale to ranne a vecerne preco nie,nech si to vychutnaju 😉