Ako malú odučiť od cumlíku?

gabriella2
25. sep 2006

Babuľky chcem sa spýtať ako ste na tom s cumlíkmi. Moja 13 mesačná dcérka má cumeľ od narodenia spinká s ním ale vyžaduje si ho aj keď je hore. Keď ho dlhšie nemá začína byť nervózna. Bojím sa ako ju od neho odučím. Kedy a ako s tým začať? 😉

ena
25. sep 2006

gabriella: no, na niektore deti funguje, ze cumel niekde padne, odkial sa uz neda vybrat, pripadne ak mate psika, psi ho "zjedol".. a pod.. alebo ked sa narodi druhy surodenec, tak starsi mu daruje vsetky svoj cumle,... alebo mozno skus jej cumel aj nadalej davat, ale aby ho stale mala menej a menej casto, skus ju nejako zabavit, aby si nevsimla ze je dlhsie bez cumla..

gabriella2
autor
25. sep 2006

Skúsim s tým že jej ho budem dávať čoraz menej a menej uvidím ako sa to bude ďalej vyvíjať.

hankaa
26. sep 2006

gabriella2

Ked sa budete hrat vonku nafukaj malej balon zaviaz na snurku cumlik a pust ho do vzduchu, moja svagrina takto oducila dcerku.Chvala bohu moje ani jedno nemali cumlik.

gabriella2
autor
26. sep 2006

Ďakujem hankaa za radu, musím nájsť odhodlanie k takému kroku. 😉

cukrikk
26. sep 2006

u nas je to tak ze mala ten dudlik vobec nepotrebuje a ked bol maly maly 😉 tak dudlikoval ale nie vela a kede som si myslela ze dokazeme bez dudilka existovat tak sme leteli do usa a letuska nam povedala aby sme mu dali dudlik kvoli uskam ze to pomaha tak sme mu ho dali a od vtedy zacal opat dudlovat a to uz mal asi rok a pol .... a odnaucili sme sa tak ze mame doma psika a som mu povedala aby hodil psikovi dudku a on ju hodil a potom som mu vysvetlila ze uz dudku nema lebo ju spapal psik 😉 no a od vtedy dudka nie je 🙂)))

gabriella2
autor
26. sep 2006

Cukrikk a v akom veku ste sa odnaučili? Malá má 13 mesiacov myslíš že je vhodná doba alebo ju mám ešte nechať. Teraz sa snažím dávať jej cumlík čo najmenej. Ale asi by bez neho nezaspala.

bellezza
26. sep 2006

ak má dieťa do dvoch rokov cumlík je to ok, potom už nie.
A ak má už vyvinutý detský chrup

cukrikk
26. sep 2006

no prestal rychlo asi nieco po roku ale potom sa to pokazilo lietanim do usa. a prave som pozerala foto a prestal nosit dudlik mesiac pred 2 narodeninami ale to ho mal iba na ukludnenie nie ze by dudloval cely den davala a davam na to velky pozor kvoli chrupu ktory ma naozaj zatial ukazkovy. Mala ma 10 meisacov a vobec nedudluje ma ho asi minutku kym vecer zaspi vecer vobec (zatial tak casto nelietame hehe)

cherynka20
11. nov 2006

nas maly ma sice len 9 mesiacow,ale tiez mal cumlik od narodenia wzdy ked spal...bez neho newedel zaspat...a potom odrazu zo dna na den nechcel..som nechapala,ale ta aspon sme sa cumlika zbawili...teraz s cumlikom nezaspi ani za nic 😉

lubina
19. nov 2006

gabriella ak ma tvoja mala len 13 mesiacov a ma cumlik myslim si,z e je to este normalne.Ved ak jej aj mozno rastu zubky,tak ho aj hryzie.MOja mala ma 15 mes. a tiez ma este cumel.Ale vezme si ho len vtedy ked potrebuje.Teraz jej idu zuby a tak niekedy potrebuje "hryzt",ale hryzatko na zubky nefungovalo nikdy.No ten cumlik si otoci na stranu a zuje a zuje.Potom jej poviem aby ho dala vonku a ona ho polozi na svoj stolik a ani ho nechce naspat.Len vydrz, oni aj same pridu na to,ze bez cumla sa aj lepsie hovori a je to pohodlnejsie ako s cumlom.

vilki
19. nov 2006

moj maly ma 5 mesiacov a cumlik mi vobec nechce.neviem ci ho to este chyti ale od narodenia je to tak ze cumel zoberie len vtedy ked zaspava a ked zaspi tak ho aj tak vypluje...

samuelko
19. nov 2006

vilki ani moj nechce cumlík,iba vtedy keď už je veľmi hladný 🙂

vilki
19. nov 2006

ahoj, vidim ze aj ty mas samka ako ja.no tvoj je o nieco mladsi.mojmu keby som dala cumel ked je hladny tak by sa rozreval ze by som ho nevedela utisit.ten ked je hladny tak plati iba jedlo.

samuelko
19. nov 2006

cumľom ho len na chvíľočku viem oklamať,potom dostane obrovské nervy a musí papať.

leak
6. feb 2007

Ahojte, môj drobec od malička cumel nechcel, vždy ho naplo ked som mu ho dala.Radšej mal didi, ked išiel spať.Ale už aj didi som mu zrušila, už nedudká.

janula_nz
14. mar 2007

a co ak ma dieta viac cumlikov? ta moja ma jeden v ustach, druhy v jednej ruke a treti v dalsej ruke. a tiez ked ho nema , tak po case si ho pyta dovtedy, ze jej ho musim dat. a to uz ma 15mes ☹ ja som z toho bezradna

leva
16. apr 2007

prve dieta dcera mala cumel rada.mala ich viac ale len jeden oblubeny,ten uz bol taky mekky stoho dudkania.Druhy nechcela.Zubky jej isli az v roku.Tak ako zacali rast isli zasebou jeden po druhom ako huby po dazdi.raz som si vsimla ze je nesvoja a nechce svoju dudku.potom so si vsimla ze je rozkusana.tak som jej dala druhu ale ju nechcela.Tak si trosku poplakala a tak sa oducila.

arabeska
16. apr 2007

tak nas davidko bol hotovy zavislak na dudlikox 😅 a odnacuila som ho ked mal asi 18 mesiacov tak ze som mu ho davala postupne menej a menej a nakoniec iba na spanie a po 2 tyzdnox ho nemal uz ani na spanie.ale tie prve dni boli muky 😖

froschka
16. apr 2007

baby mne skoro oci vypadli ked som videla asi 3rocne dievcata na kolotoci a obe dudle....nielen ze je to nezdrave koli chrupu ale vyzera to strasne odpudivo.
inak som niekde citala ze je super uviazat dudlik na balon a pred dietatom ho pustit so slovami ze ho musi darovat inemu dietatu ku ktoremu prileti a potrebuje ho.....vyskusajte

maca793
7. júl 2007

moja najmladšia by dudlala aj celý deň ale cumlík hneď ráno skrývam. v noci si ho nepustí z pusy a ak hej, tak sa hneď preberie a hľadá si ho.

hanka274
9. júl 2007

maca pekna foto v nicke...velmi zaujimava s tym prstekom... 😎
krasne sa ti to podarilo odfotit....

bibinka
10. júl 2007

my pripravujeme malého na odnaučenie cumlíka tak, že keď v septembri príde nové bábo, všetky štari čo má mu daruje. vysvetľujeme mu , že on je už veľký chlapček a ten maličký ich bude potrebovať a on mu ich môže darovať, čím urobí pekný skutok. zatiaľ sa tvári nadšene, som len zvedavá ako to za pár mesiacov vypáli. 😀 . inak má ho len na zaspávanie a v noci. a ešte keď je chorý, tak sa s ním trochu ukľudní. inak ho ráno vždy hodíme havkovi a je celý deň kľud.ani si nespomenie. 😀 .ďalšie tri schovávam v skrini na hornej poličke aby ich nevidel 😀 😀 😀

ena
12. júl 2007

bibinka: to iste som zazila v aupairskej rocine, mala mala takmer 3 roky, ked sa jej narodil bracek.. a tiez sme mu isli darovat cumliky, tak ze sme mu ich zabalili ako darcek, dokonca aj list (od velkej segry) sme mu napisali 🙂 Ona bola cely den velka hrdinka, ale cumel mala len na spanie a ked prisiel vecer, tak bolo po hrdinstve a cumel si pytala do postele..
tak som to nakoniec skusila tak, ze som jej ten balicek dala do postielky a ze ked teda chce, nech si cumel naspat vezme, ale ze braceka to velmi nepotesi a tak, ze to uz boli cumliky pre neho.. a nechala som ju v posteli aj s tym balickom. A predstav si, ze ona ho neotvorila, ale vratila naspat na policku 🙂 Sice, par noci jej trvalo dlhsie kym zaspala, ale kym prisiel bracek z porodnice, uz bola uplne bez cumla 🙂) Takze nahodou to vyslo.. 🙂
Ale tusim v MAMA A JA som citala, ze praveze nie je velmi vhodne, oducat dieta od cumla v takych, pre neho tazsich obdobiach, ako je napriklad aj prichod surodenca..
Tak drzim palce 🙂

ena
12. júl 2007

froschka: no s tym cumlom pri vacsich detoch nic moc, ale stale lepsie, ako by si cmulali palec.. to je potom asi vacsi problem pri oducani, lebo ten je vzdy "poruke" 😒

bibinka
29. júl 2007

hlásim pokroky!!! 🙂 Fifko mal pred týždňom angínu a v ústočkách obrovskú žabu. nechcel nám skoro tri dni nič jesť, ani vytierať pusu a kupodivu nezniesol ani cumlík.tomu som sa potešila vari najviac, tak som ich hneď vyvarila a schovala pre prípad, že by sa o neho trhal. a ono sa nič nedeje 😀 - nepýta ho, keď vidí detičky vonku s dudou, povie, že daj havovi a ja som celá uveličená, že sa takto krásne popri chorobe sám od seba odučil od cumlíka. 😀 .slovko duda, cumlík apod .doma absolútne nepoužívame a on, beťár malý si ani nespomenie. uf, aspoň na niečo nám bola tá angína osožná 😀

maminka07
8. okt 2007

ahojte maminky, neskrivia sa babätku zubky ked ma cumlik? Myslim tym ked jej este len idu prve zubky... 😀

maca793
12. okt 2007

ahojte tak mi už nemáme len jeden cumlík, ale rovno 3. a to si prehadzujeme jeden cez druhý. 😢
ani ja si neviem predstaviť, ako sa od nich odnaučíme. bude to ťažké. 😨

sloboda4
12. okt 2007

ahojte....ja som v tomto cumlovani fakt zufalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ☹
cez den je to s malym v pohode, ani si nespomenie, ale akonahle poviem že sa ide spat alebo sam už vie že je jeho hodinka na spanok, tak si začne olizovat celu tvar a tak divne vykrucat jazyk na bok /až k licu/ 🙂 vyzera tak zlato ale tieto "absťaky" mi už začinaju nahanat strach 😒 ....
ja som už vyskusala asi všetko....este posledna nadej je, že davidkovi rozpravame že raz bude u maminy v brušku babatko a ono potrebuje dudlik, tak nech mu ho da.....no aj ho nachvilku z ust vyberie a položi mi ho na bruško, ale to je fakt iba na chvilku.
tak dufam že zaberie to že na 2. narodeniny chceme davidkovi kupit novu postel PRE VELKYCH CHLAPCOV BEZ DUDLIKA - hadam to zaberie 😉

maca793
12. okt 2007

a nechápem deti, ako moju malú. niekedy si ani cez noc nespomenie na cumlík a inikedy ide postieľku poprevracať. 😀

mvl8
18. okt 2007

ja som ponúkala malej cumel asi tak do3m a potom som prestala,vobec ho nechcela a kamoška mi povedala,že mám asi nevhodný a tvrdý silikónový,aby som skúsila kaučukový.ten sme neskúšali a nemáme žiadny.potom si cmˇúľala asi mesiac palček a potom prestala.