Ako naučiť 3 ročné dieťa kakať do nočníka?

janajanajana
13. feb 2009

Moja trojrocna dcerka ma stale problem s kakanim do nocnika alebo WC. Bez plienky je samozrejme uz nieco vyse roka, s malou potrebou nemala nikdy problem, neodmietala ani nocnik ani WC, plienku nema ani pocas spanku. Avsak problem bol, ze odmietala sa vykakat do nocnika, takze na kakanie si stale vypyta plienku, a co je horsie, zvykla si kakat postojacky, co som ja samozrejme vobec za problem vtedy nepovazovala. Ale akokolvek ju vediem k tomu, aby sa vykakala do nocnika, uplne odmieta, skusila som uz vsetko mozne. Dokonca mam pocit, ze ona nevie kakat v sede, takze som skusila dat jej plienku a posadit na nocnik, ani tak sa nevykakala. Poradte, co robit, som zufala.

danula.ch
21. jan 2014

@pile84 my sme to vyriesili az v 3 rokoch spravnou motivaciou. na kazde dieta plati nieco ine, u nas zabrali nalepky cisel a lentilky. cim menej das najavo, ze ta to trapi, cim menej tym budes zit, o to menej bude maly pod tlakom a bude lepsie spolupracovat. hlavne to musi chciet on sam, nie ty. musi to urobit pre seba, nie pre teba. takze spravna motivacia podla mna robi zazraky. my sme ju hladali vyse roka, a ked sme ju nasli, prisiel okamzity vysledok 🙂
alebo potom skuste psychologa, odhali kde je problem a vtedy sa vsetko lahsie vyriesi. ak poznas problem do hlbky, vies ho riesit 😉

kubomaly
2. feb 2014

Ahojte,dlhoo som tu nebola.my sme to nakoniec zvladli takto:vypratala som mu celu jeho detsku izbu od hraciek.ani jednu som mu tam nenechala.s tym ze sa mu zacnu postupne vracat ak sa zacne pytat kakat.presne 3 dni placu,ale zatala som sa.na stvrty den sa vypytal a prva hracka sa vratila....🙂 teraz sme prvaci a zas mu davat zabrat,aby som sa nahodu pri nom nenudila🙂

anel1
17. apr 2014

@deninko aj my to mame.....ma tvrdu stolicu a lekarka mu este predpisala zelezo...to ho uplne zapieklo a od vtedy na nocnik ani za nic...potomaj 5-7 dni.....ale co je najhorsie....on tlaci tak, ze si sadne na zem na riťu a potom mu to jasne, ze nevyjde a povie - mama chod prec, kakam, je tu smrad......uz som tiez vselico skusila....tak hladam dalej 😉

profil
24. sep 2014

@janajanajana aj ja mam dcerku misku a aj mi stale kakame do pienociek inac sa mi nevykaka a ked tak je to potom velmi tvde musim jej pomahat

zuzullik3
21. okt 2014

Ahojte tak aj ja by som sa chcela pripojiť a podeliť sa s našim trápením. Moja dcérka bude mať v decembri tri rôčky a s kakaním nenormálny problém tiež si vypýta plienočku na kakanie cikanie je v poriadku riadne ciká do záchoda ale keď jej len spomeniem nech sa tam aj vykaká už aj zoskakuje a už je zle ... najhoršie je na tom že to nemá nejako dané teda myslím časovo že kedy kaká do tej plienky a v januári má nastúpiť do škôlky a s toho mám strach ako to bude tam 😒 máte aj vy niektorá dieťatko v škôlke ktoré ešte kaká do plienočky??? urobilo si nejaký režim? lebo v jediné to dúfam, že si ten režim urobí a kakať bude doma. Už skúšam všetko možné ale zatial nič nezaberá na všetko má argument ... 😝

vivi
27. nov 2014

Tak baby ja som tiež uz zúfalá. My sa pýtame uz od júna cikat pekne sami. Ale kakat sa nechce, buď sa vykakame do plienky alebo kľudne aj do slipok ☹ v marci ma ist do škôlky. Vyskúšala som uz úplatky, vysvetľovanie aj vyhrážky 😖 a nič, aj som ho s tým kakom nechala poldna a nič ☹ neviem co mam robiť je to strašne

nenabaja
27. nov 2014

Z vlastnej skúsenosti este neviem, nas krpec kaka zatial do nocnika, ale u mojho mladsieho brata zabrala metoda mojho otca. Ked nakakal do nohavic, sup s nim do sprchy a umyl mu zadok v studenej vode. Mal uz takmer tri roky a odvtedy s wc nemal problem. Mozno trochu drasticka metoda na dnesne uzkostlive mamicky, nuz ale davam aspon ako tip pre odvazne 🙂

laurencikova
25. jún 2015

Ahojte potrebovala by som radu neviem čo by som mala robiť mám 5 ročného syna a nechce kakat do nocnika ani do záchodu.Kdo by mi mohol poradiť som v koncoch.

siska53
25. jún 2015

@laurencikova ani cez redukciu?
Nasmu 3,5r. Sme po navrate z dovolenky povedali (a aj to bola pravda), ze plienky sa minuli a ci chce kakat do nocnika alebo na redukciu. A bolo.
Mala ma 3,obcas plienku na spanie,ale vacsinou je to o tom,ze plienky su pre babatka (aj ked cez den nehody obcas mava odkedy zacala chodit do skolky.

On ti aj povedal ze preco nechce chodit na zachod? Ja si uz takeho velkeho na nocniku ani neviem predstavit. Tiez mam 5r.a teda..na nocniku? Ved by sa nan asi nezmestil a hlavne pri kakani aj cika a to uz by sa nedalo do nocnika zabezpecit...

Netlacite na neho nejak,ze by vas tak vydieral? Niektore deti jedlom,ine zas maju inu paku ako nas ovladat...

verokm
8. júl 2016

@polasmartina Dobrý večer, zohnali ste nakoniec túto knihu. Ja ju taktiež zháňam.
Veronika

sarah024
28. jan 2017

Ahojte neviete mi poradit moj 3 r syn sa nechce vykakat ked uz ma plne brusko a tlaci mu to dolu tak z necho vychadzaju kusocky do slipov on to uz asi ani nevie odhadnut kedy mu ujde. Davam mu vlakninu stolica super makka.ale on to nevie vytlacit. Ked uz je extrem davam easylac a niekedy je problem uz aj s tym nechcem aby si na to zvykol. Nema niekto skusenost? Ako by ho tak svojvolne pohnalo. Slivky sme skusali to mi nechce.

superholka77
29. aug 2017

@deninko prosím vás ako ste dávali to mydielko ?

pampuliska
27. jan 2019

Ahojte baby. Takze u nas syn 2 r4mesiace, s cikanim nemame vobec problem, cika bud do nocnika, zachoda alebo do pisoara. ALE kakat vie len postojacky. Nema problem sa vykakat len do slipov (nema potrebu mat plienku pre pocit istoty). Plienky teda vobec nenosime. Kakat vie LEN postojacky, posediacky sa podla mna nevie uvolnit a nevie si do nocnika alebo do zachoda ani len prdnut, nie to sa este vykakat. Nepomahaju uplatky, pesnicky ani vyhrazanie sa. Ako mam tento problem s kakanim postojacky odstanit?