Ako naučiť 3 ročné dieťa kakať do nočníka?

janajanajana
13. feb 2009

Moja trojrocna dcerka ma stale problem s kakanim do nocnika alebo WC. Bez plienky je samozrejme uz nieco vyse roka, s malou potrebou nemala nikdy problem, neodmietala ani nocnik ani WC, plienku nema ani pocas spanku. Avsak problem bol, ze odmietala sa vykakat do nocnika, takze na kakanie si stale vypyta plienku, a co je horsie, zvykla si kakat postojacky, co som ja samozrejme vobec za problem vtedy nepovazovala. Ale akokolvek ju vediem k tomu, aby sa vykakala do nocnika, uplne odmieta, skusila som uz vsetko mozne. Dokonca mam pocit, ze ona nevie kakat v sede, takze som skusila dat jej plienku a posadit na nocnik, ani tak sa nevykakala. Poradte, co robit, som zufala.

sipcek
12. apr 2010

ahojte,tak sme dnes boli u dr.,mame Duphalac a uvidime ako nam to pojde.najhorsie je,ze mala nechce jest co by mala,tak to musime poriesit,ale dnes zvladla jablko so supkou-natahuje ju z toho,ale dnes jedla trosku tak som stastna.este strukoviny so supkou jest a hlavne zeleninu surovu chrumat no a potom uz je na nej ci potlaci alebo nie.V stredu budu robit krvne testy na mlieko,muku,nejake este ale nepostrehla som.Dnes sme boli bez kakanicky.ak sa do 2 tyzdnov nezmeni stolica musime na gastro vysetrenie.
yanikovamamina dakujem velmi pekne,dam vediet ako sme dopadli 😉

lilinka76
18. máj 2010

Sipcek, mame deticky v rovnakom veku. Ja mam problem s kakanim u jedneho zo syncekov. Duphalac nam moc nepomohol, skus ho ale davat pravidelne a dost dlhu dobu. My sme uz absolvovali vysetrenie konecnika, nic mu nenasli, doktor poradil posadit hodinu po prebudeni na nocnik, predtym dat vypit teple mlieko (vraj sa vtedy telo vyprazdnuje) - doktor bol asi humorista, nasho syna dlhsie ako 10 sekund (co potrebuje na vycikanie) na nocniku neudrzim.

Ale... skusila som mu davat s lyzickou (lebo vypit nechcel) zakvas TAMI alebo aj RAJO plnotucne acidko, cca 500 ml. denne ho vypije a trosku sa nam kakanie upravilo. Do kazdej polievky, kde sa to hodi davam za hrst ovsenych vlociek, viac tekutin, hrusky, jablka, ale ty to uz urcite poznas.

Mna teraz skor trapi, ze vzdy kakaju iba do nocnika a v septembri idu do jasiel, dovtedy by som ich chcela naucit na nocnik, ale asi to bude tvrdy oriesok. Vela stastia a daj prosim vediet, ako ste dopadli s vysetrenim potravinovych alergii. Ja si tiez myslim, ze tam bude "pes zakopany".

07111980
19. máj 2010

edurko stim si nepomožeš ked sa budes rozculovat,ja mam dceru bude mat dva roky a mne na vsetko hovori,kakat este aj ked chce ist cikat,maj vzdi po ruke nocnik a lebo ked ti kvokne a vidis ze ide nieco robyt tak ju daj na nocnik,mne sa to tiez stavalo ze jej uslo alebo sa pri hre pozabudla a pokakala sa,tak sa vzdy racej opitam ked sa mi volaco nezda.pri malom som to nepoznala ale ako sa hovori kazde dieta je ine a ja to môzem len potvrdit lebo mam viskusane na synovi.Tlak okolia to neni pravda ja sa stretavam poslednu dobu takymi argumentmy ze niekedy si mislim ze som az priliz richla.na to aby nemela cez den plienku./davam len ked ide spat lebo sa neprecitne na to ze chce cikat,inak cezden som uz zvladla/ nato ze bude mat len dva .to neni o dokonalosti jedno dieta je sikovne druhe nie,niektore sa nauci richlo rozpravat a ine nema plienky,je to roznorode.mam kamaratku a ta mi tiež povie ze sme sikovne ale otom to neny kazde dieta dozriava nielen vekom ale aj rozumom.moze sa stat že teraz maš problem takyto a otyžden alebo mesiac sa len nad tym pousmejes apovies si ta to zme zvladly.ta vam drzym palce. 🙂

daniela1978
19. máj 2010

Ahojte, môj syn začal kakať na záchode až keď mal asi tak 4 roky. dovtedy keď chcel ísť na veľkú, museli sme mu dať plienku a ak sme odmietli, tak sa nevykakal aj desať dní. tak sme to nechali tak a sám (trochu sme mu dopomohli nejakým hračkami) sa rozhodol ísť na veľký záchod a dnes keď ide kakať, tak to je hotový rituál, zoberie si knižku a číta si tam aj 15 minút. podľa mňa netreba nič síliť, všetko má svoj čas a každé dieťa je idividuálne. 🙂

ivush
19. máj 2010

daniela my sme na tom presne tak ako vy. Keď mu treba kakať tak si ide po plienku, za dve minútky sa vykaká a je happy. Cikať chodí na WC i nočník, s tým problém nemá...no kdesi som čítala, že je to bežný problém u chlapčekov, ktorí cikajú od začiatku po stojačky...a mne to fakt tak príde, že jemu je proste zatiaľ neprirodzené kakať po sediačky 😀 Verím, že príde deň keď sám uzná za vhodné chodiť na wc ako dospeláci.... 🙂

daniela1978
20. máj 2010

Ivush dnes s odstupom času si tak poviem, že načo som to vôbec riešila (hlavne to riešili starší okolo mňa), prišlo to kedy to malo prísť a je to. Určite to bol nejaký psychický blok, lebo keď išiel kakať aj s plienkou, tak sa schoval a musel byť sám inak mu to nešlo. Na nočník nechcel ísť vôbec, to sa mu nepáčilo, tak sme mu kúpili takú detskú dosku so schodíkom na veľký záchod a dnes nepoužíva ani to. Držím palce. 😉

romana29
26. máj 2010

My začali celkově podle někoho pozdě podle mě akorát (protože sám chtěl a pochopil) čůrat do nočníku ve dvou a půl letech - během pár dní absolutně bez problémů přešel z plíny, pak chtěl chodit čůrat i kakat na záchod, říkala jsem si, to je nádhera, paráda! Bohužel pak mu cosi přeletělo přes jeho malý mozeček a na záchodě už kakat nechce, prý je tam bubák.....takže jsme vytáhli zpátky nočník a kaká do něho. Nechávám ho, nenutím ho na wc, ale pevně doufám, že se brzy na wc zase přeorientuje, nějak mi nedělá dobře ty hovínka polívat vodou splachovat, umývat nočník, no kolikrát u toho i zvracím,.....zlatý plíny - to se sbalí-utře-vyhodí, takhle na nočníku mi to fakt dělá problém ☹ . I malej se kolikrát diví, když pak zvracím, ale i když mu vysvětluju, že bych nezvracela, kdyby kakal do záchodu, tak nechce, no co už s ním 🙂.

Takže přeji všem, aby si dětičky dali říct a brzo kakali a čúrali jak chceme my rodiče 🙂

marorlinko
5. jún 2010

aj ja mam ten problem,maly mi nechce kakat do nocnika ani na zachod. s cikanim sm enikdy problem nemali, v noci spal bez plienky uz od 2rokoch a nepocikal sa,cez den si sadk ana nocnik ,al eked pride rad na kakanie,tak si poyta plienku,casto mi ju donesie a povie mama kakak a ukaze,ze ho boli brusko,co mam robit, tak mu ju dam,uz som mu slubil atolko veci a nic,ked sa vykakak,stale mu vravim,z iba babatka kakaju do plienky,ale on stal eto svoje,ked mu dam plienku,tak ma vyzeni eprec a chce byt sam, vezm edaku hracku ,alebo knizku,popripade nejaky casopis a apozera si to, chce mat sukromie,necham ho,vravim mu,ze ho necham aj na nocniku alebo na wc sameho,nic, poradte mi,necitala som vsetko co st etun apisali,nemam tolko casu,ale ak mi niekto odpovie velmi mi to pomoze,prosim poradte,vidim,ze nie som sama,maly ma uz 3 a pol roka,vyskusam vsetko nove,len u zneviem co.

garfieldmail1
8. júl 2010

ahojte 🙂
Tuhle diskuzi už dlouho sleduji, máme stejný problém 😖 Kolikrát si říkáme, že jinak je syn po všech stránkách šikulka, že holt nemůže být ve všem "dokonalý", tak se tím nebudem stresovat. Ale jak už to trvá dlouho, tak to už je fakt někdy o nervy 😒
Syn měl teda v dubnu 3 roky, čůrat do nočníku se naučil ze dne na den, když měl 2 roky a 3 měsíce, nespěchali jsme na něj. Do měsíce byl pak bez plínky i v noci. No ale kadit chce jen do plínky. Snažíme se na něj za to nezlobit, má slíbenou novou hračku, ale nic nepomáhá. I tu knížku "Víš, co má v plínce myš" jsme pořídili, ale nepomohlo. V září jde do školky, tak doufám, že jak tam uvidí jiné děti kadit do záchodu, tak to snad taky zkusí. Jinak se nebojím, že by se jim tam pokakal, to on taky umí zadržet a nechá si to prostě na doma.
Dneska mne napadlo, že mu řeknu, že mu dám plínku, ale ať si na ten záchod aspoň sedne a když to nepůjde, tak se může klidně vykakat do plínky. Klasika - zadržel to. Ještě to zkusím a pak asi budem muset to zcela ignorovat, jestli to vůbec jde 😅

garfieldmail1
18. júl 2010

Sláváááá!!! Dokázali jsme to!!!! 😎 😅
Tak představte si, ono to pomohlo, co jsem psala v předchozím příspěvku. Po asi dvou dnech jsem ho přece jen přesvědčila, aby si na ten záchod aspoň sednul, že pak mu dám klidně plínku. Takže si ale opravdu jen sednul a vstal 😅 a dala jsem mu plínku. Další dny to vypadalo tak, že to šel zkusit (posadil se a vstal), ale plínku nechtěl, zadržel to a až to na něj zase přišlo, zase to zkusil. O plínku si řekl, až když už to nemohl vydržet. Včera jsem mu řekla, že jestli se nenaučí kadit do záchodu, tak se nebude přes den dívat na pohádky, jen chvilku večer než půjde spát. Naposled do plínky kadil včera. Dnes to na něj přišlo v poledne, šel na záchod, tentokrát seděl déle, ale netlačil. Pak zase odpoledne, opět bez úspěchu, no a nakonec večer a.... konečně se podařilo, konečně na záchodě jen neseděl, ale tlačil a podařilo se!!!! 😎
Pak prohlásil, že si myslel, že to bude těžké, ale že to teda těžké nebylo 😅 A byl na sebe patřičně hrdý 😅 Dostal hned už ale asi třičtvrtě roku slibovanou hračku 😅
Myslím, že to, že jsem ho donutila si na ten záchod aspoň sednout ve chvíli, kdy se mu chtělo na velkou, že to pomohlo. Snad to pomůže i dalším, držím palce 😉

strociatka
22. júl 2010

gratulujem, kazde dieta je ine, na niektore treba najst spravnu motivaciu, nam sa dlho nedarilo a nakoniec nam neuveritelne pomohla jej vasen pre kupanie. Jednoducho som jej zakazala bazen, kym nezacne kakat do nocnika a v tej sekunde sa ona sama otocila, sadla na nocnik a vykakala 😀 😀 😀 odvtedy sama kaka do nocnika, predtym som mohla kupovat lizatka, ponukat vsetko mozne od vymyslu sveta, zakazovat rozpravky, jednoducho nic, az bazen a to zabralo priam do sekundy 😀 😀 😀

bobsove
30. júl 2010

Mně ještě napadlo - možná je to blbost, ale kdyby nááhodou...
My měli v nočníku takovou nálepku, co se rozsvítila, když ji malej počůral.. A když kakal, většinou i učůrnul. Třeba by je nálepka mohla taky motivovat... Nevím, jen mě to napadlo... 🙂
http://www.mamaja.cz/trenujeme-na-nocnik/my-wee...

denisocka
5. aug 2010

baby,nečítala som vobec temu , ale potrebujem poradiť , maly konečne cika mimo plienky,pekne sa pýta ..ale potvora jedna - ked ma kakať ,tak si drzo pride pýtať plienku 🙄 a ked mu ju nedam,tak vydrži aj den nekakať. sice mu ešte davame na spanie,tak sa snaži po zobudení,alebo pred zaspaním do plienky natlačiť,ale ako na zachod nehrozi . na nočnik nesadne a na zachode cika tak max. , inač cikame do takeho "vedierka" 🙄 po stojačky doma,a vonku kdekolvek do trávy

no len ma zaujíma,čo to budeme robiť v školke,ked tam plienku nedam

bambulka026
5. aug 2010

Asi to bude zniet ze som hrozna matka, no musis sa zatat a nepopustit.

Mne Martinko takto vymyslal o kakani do plienky takmer rok, a ja som vzdy ustupila, ze kakanie do zachoda pride casom...
Napokon ma tak nahneval ze som ho posadila na nocnik a povedala, ze tam bude sediet kym sa nevykaka.
Sice plakal, a vstaval z nocnika, no vzdy som ho posadila naspat.

Takto to trvalo asi 2 dni, ze sa radsej nevykakal ako mal sediet na nocniku, napokon na 3 den to uz nevydrzal a vykakal sa tam s velikanskym revom.
Dalsi den zase plakal, no ked videl ze nepopustim, vykakal sa aj ked asi po 1/2 hodinke sedenia na nocniku.

Na dalsi den sa uz pytal sam a vykakal sa pekne sam bez placu......

Odvtedy uz nie je problem, dokonca si ide sam po nocnik, sam sa pozoblieka i oblecie, akurat ma ritku zavola utriet.

Skoda ze som to nespravila skor...

denisocka
5. aug 2010

no jedine tak , a ešte nejak prežiť bez plienky spanok, len sa neviem do toho pustiť,mohla by svokra kým budem v porodnici,nech ocikava ich matrace 😀

daniela1978
6. aug 2010

@denisocka - každé dieťa je iné, ale ak ti môžem poradiť, zaťať sa nieje vždy to pravé. Náš malý jednoducho keď sme mu nedali plienku, tak dokázal nekakať aj 8 dní, čo už bolo teda na nervy a potom chúďatko keď dostal plienku, tak kakal s plačom,lebo mu to po takej dobe nešlo. Ta sme si povedali, že to nemá význam, že to nebudeme síliť a nechali sme to tak. Myslím, že sme urobili dobre. Kakať na záchod začal asi tak okolo 4 rokov (nočník, ten nechcel vôbec ani na cikanie) a teraz je to v pohode. Podľa mňa to chce čas, aj keď to lezie na nervy, že v takom veku musíš mať ešte plienku, ale zasa lepšie, ako keby som mu mala nejako uškodiť, povedal, že chce akať, dali sme plienku, za dve minútky sme utrel zadok a bolo. 🙂
Nezúfaj a hlavne na neho netlač, to je teda môj názor, aj keď od niektorých odlišný.

imarikai
6. aug 2010

@denisocka neviem či ti spáva poobede bez plienky ale ked mu ju na noc dáš jasné že sa pociká ved daj pod plachtu gumenný obrus alebo igelit náš je tak už druhý týždeň a mal včera jednu nehodu sem tam sa nad ránom zobudí že ide na nočník mam ho pri posteli a to kakanie aj moj chcel plienku ja som mu ju aj dala pýtal ju pár dni ale pár krát sa vykakal do nočníka ale stále máme problem niekedy mi aj tri dni tancuje a zadržiava stolicu a ide tam až ked už má tlaky

barbis
12. aug 2010

maminy ja viem, že toto je téma kakacia 🙂) aj my s tým máme problém ale viac ma hnevá, že krpec ide teraz v septembri do škôlky a nechce cikať nikde inde len do svojho nočníka. Doma je to v pohode, keď ideme na návštevu vezmeme nočník a ciká tam ale horšie je to napr. keď ideme do mesta alebo na ihrisko...nechce cikať na trávičku ani na WC v reštaurácií, už som z neho zúfalá. Doma na záhrade keď behá s holím zadkom ociká aj stromček ale v cudzom prostredí do gatí. Neviem či mu už mám ten jeho krikľavo zelený nočník nabaliť aj do škôlky lebo sa bojím, že tam im cikať inde nebude a máme už len pár dní :((( poradte nejáké finty....dnes sa mi pocikal v obchode a celý vysmiaty, ani mu to nevadilo 😢

jankajs
12. aug 2010

@barbis - tak mu ho pribaľ, učiteľky to určite skôr uvítajú akoby sa tam mal pocikať. Ak sa dá, kúp taký istý domov a máš po starosti. 🙂 Nášho drobca od roka otravujem s nočníkom a s prestávkami sme ešte aj tak na plienkach. Dnes ich nedostal - akože sa minuli a tak mi kakal a cikal postojačky do pančúch 😠 . Ale keď sa naposledy pocikal ledva som ho prezliekla a ešte mi aj pekne zahlásil, že cikáááám (na jediný koberec, ktorý máme pri dverách), tak som už zvýšila hlas a to dosť nepríjemne. Potom sa vycikal už len do vane, keď sa kúpal, a teraz čakám potopu v posteli 😀 . Zaujímavé ale je, že v noci vydrží suchý (pokiaľ si teda v tomto teple nevypýta fľašu čaju) aj počas obedňajšieho spánku. Ale cez deň nie, keby sa aspoň vypýtal... keď má holý zadok, ciká kde ho napadne, aj keď predtým letecky navštívi nočník aj WC. Keď nemá plienku a je oblečený, povie, že ciká/kaká, ale nevyzlečie sa a tak je to v nohaviciach. Ani ten nočník nehľadá, potvorka malá... Tiež počúvam svokru a mamu, aká som v podstate neschopná matka a aké mám nešikovné dieťa... horšie je, že sa mu vysmievajú a malý len dá hlavu dolu a klame, že necikal, že je suchý . ☹ V septembri ide tiež do škôlky... našťastie, majú triedu malých detí a berú aj s plienkami, tak nemusím stresovať ako niektoré maminy, ktorých práca a škôlka závisí od plienok..., čo si myslím, že by nemalo byť až tak striktné, no škôlok je málo a tak si vyberajú ľahšiu cestu - deti bez plienky.

barbis
13. aug 2010

@jankajs a sedí ti aspoň chvíľku na nočníku? možno ho má nepohodlný, ja som malému kúpila taký kde je vpredu volant akože sedí na aute 🙂) tam obsedel aj pol hodiny...na obyčajnom nechcel sedieť ani sekundu. Tiež sme ho tam dávali sedieť tak každy druhý deň aby si zvykol ale vycikal sa vždy do gatí :((( tak som sa teraz v pondelok naštvala a dávala som ho každú hodinu a asi na 4 krát sa vycikal tak som mu poriadne zatlieskala, vypusinkovala ho a tľapli sme si rukami..proste strašné ovácie. Stále som sa ho pýtala či ide cikať, dávala na nočník. Od utorka sa asi každé 2 hodky vyciká vždy keď ho tam posadím.
A dnes prišiel za mnou a MAMI CIKAŤ hľadaj nočník, tak sme bežali. Proste ho musíš strašne chváliť aj keď tam len sedí...potom vždy spolu vyliať do záchoda, sám si ho osprchuje a tak...ľutujem, že sme nezačali takto skôr
Len horšie to je keď nie sme doma :((

jankajs
15. aug 2010

@barbis, má podobný nočník ako máte vy, len je tam loptička s hrkálkou. Ale nebaví ho to, proste si sadne a ide preč, nepomáhajú ani knižky, ani hračky, prv som ho tam ráno dala s fľašou mlieka a kým pil, sedel na nočníku a pozeral rozprávku aj sa vycikal, ale keď som začala chodiť do roboty, tak je to o ničom... snáď v škôlke bude mať pevný režim, a naučí sa, aj keď uvidí iné deti, že tam sedia a aj obsedia. Jeho vylievanie a splachovanie nevzrušuje... takže ako "odmena" toto nefunguje. Uvidíme. Možno len potrebuje iný stimul, alebo to chce čas, a možno je to o vytrvalosti a opakovaní, čo zatiaľ nebolo veľmi možné, lebo chodil raz k babke, inokedy k dedovi a potom ku opatrovateľke, podľa toho, ako mal kto nočnú, dennú a voľno ☹ . Teším sa však, že tebe sa to podarilo, tak nech to drobcovi vydrží a ide to len k lepšiemu 😉 .

barbis
16. aug 2010

@jankajs a babka s dedkom ho dávajú tiež? pretože to je tiež veľmi dôležité...on si potom uvedomí, že keď je u babičky môže cikať do plienky tak prečo by nemohol aj doma....keď už sa ti vyciká raz tak nepovoľuj. Uvidíš, že to pôjde..ja mám takého tvrdohlavca, že som nechápala ako rýchlo sa to mohol naučiť. Teraz keď mu dám plienku na noc tak si ju stále odlepuje lebo je mu to už nepohodlné a omína ho, zistil, že lepšie je v slipikoch. Aj si ich bol sám vybrať, teraz by len slipiky nakupoval 😀 A tiež keď ide ku babičke cez víkend tak ho ona dáva na nočník, žiadne plienky...no len ešte to spanie musím vymyslieť, pretože keď sa ráno zobudí, má plnú plienku. Tak držíme palce nech sa vám to podarí 🙂

jankajs
22. aug 2010

@barbis, no u nich to občas šlo, ale dedo s ním chodí aj na dve-tri hodiny preč z domu, a tak má malý plienku, aby sa mu nepocikal v meste. Babka to občas skúšala, tá je zas s ním stále doma, alebo na dvore, raz sa podarilo, päť razy nič. Asi tak. Slipky sme boli kupovať spolu, ale akosi je to bez viditeľného výsledku. Keď som ho ráno nechala bez plienky, kým sme nešli do obchodu -tak 2 hodky, tak sa nepocikal. Ale ani sa nevycikal do nočníka. Počkal si na plienku. A zas do obchodu nemôžem ísť s ním naostro. 😅

rozala111
26. aug 2010

baby, aj mne poradte. Náš malý sa pýta na nočník od mája, sem-tam má ešte nehodu, ale - tzv- cvrknutie do slipiek je ale dosť časté ☹
čo ma ale najviac trápi, je že kaká len do plienky, a kedže ide do škôlky, a poobede má na spánok ešte plienku, tak sa vždy predtým do nej vykaká. čo máme robiť, mám to učiteľke vopred oznámiť, že máme takýto problém - on až do svojho roku a 4 mesiacov nevedel sám kakať, len pomocou rektálky. A teraz toto, keď mu nedám plienku, tak radšej nekaká a pobehuje po byte a zadržiava, a to trvá aj 6 dní, a potom sa s plačom vykaká do plienky, lebo sa už na to nemôžem pozerať ako trpí.

jankajs
29. aug 2010

@rozala111 niekde tu radili, že dať ho na záchodík - redukciu, nočník... s tým, že mu povieš, nech sa skúsi tam, a ak to nepôjde, plienku mu dáš. Nebude pod tlakom a možno sa zadarí. Alebo daj plienku, a nechaj mu čas. Ja som už tiež v koncoch s tým mojím drobcom. Keď nie je oblečený, pýta sa cikať, inak pocvrkáva po pančušiek a kaká zásadne do plienky alebo do "gatí", záchod pri kakaní nechce ani vidieť... ☹

miri34
31. aug 2010

Ahojte baby. Čo by som ja dala zato, aby mi dieťa kakalo do plienky. Ja som moju malú dávala nasilu do nočníka kakať a odvtedy máme začarovaný kruh, nechce kakať vôbec. Prečítajte si tému"zadržiavanie stolice 2,5 rocne dieta". Moja kamoska davala vzdy plienku na kakanie a 1.krat sa jej vykakal do zachoda sam, ked mal jej maly 4 roky. No a co, aspon kakal. PA.

duvi11
10. okt 2010

prosim pomozte mi mam pomaly 3 roc syna a asi pred 4 mes sme si odvykli od plienky a traz ju mame uz len na noc aj to sem tam .Len ako sme dali prec plienku tak prisiel problem s kakanim nie a nie kakat na wc alebo do nocnika.bud to zadrzi az do vecerneho kupania ale bo to radsej pusti do slipov.uz som velmi zufala slubovali sme vsetko,sem tam sme aj dali po ritke,ale nic nam neako nezabera a mna to max nici.aj ked sme vonku tak uz vidim ze potrebuje kakat ale radsej si sadne vedla mna a nehra sa len aby to nahodou nevyslo do slipov.v january budeme mat druhe babo a ja mam strach ako to bude potom takto este ako tak utekam za nim prosikam sa ale co potom???prosim poradte mi co alebo ako mam robit????????:(

zitaje
10. okt 2010

@duvi11 podla mna nerob nic 😅 .
Moja osobna skusenost: dcera sa odplienkovala v 17 mesiacoch, ale odvtedy kakala postojacky do gatiek. Asi do veku dvoch rokov, aj dlhsie, uz sa nepamatam presne. Vzdy sa niekam zasila, vykakala sa a potom prisla s chvostikom 😎. Vzdy som jej ho hned zlikvidovala, zadok umyla, malej vysvetlila, ze dobre ze sa vykakala (mavala s tym problem), ale ze nabuduce nech si sadne na nocnik, lebo do gatiek sa nekaka. My kakame do zachodu, ona nech kaka tiez do zachodu alebo do nocnika. A to bolo vsetko. Tiez mi uz po case nebolo vsetko jedno. 😅 Vecne som gatky prala. 😖
Po nejakom case sa jej obcas podarilo vykakat sa do nocnika, a po dalsich niekolkych tyzdnoch som si uvedomila, ze uz kaka do nocnika stale. 🙂 Vzdy si ho zoberie a schova sa niekam. 😀
Takze podla mna vydrzat. U nas sa tato taktika maximalne osvedcila.

lara1705
9. nov 2010

no tak problem s nočnikom mame aj my.Mam synčeka ktory ma 2 roky a 2 mesiace a nie a nie isť na nočnik. Len čo spomeniem slovo nočnik, tak hned je krik,že on nejde ani na zachod nemame šancu. Už neviem čo s tym.

mircka
9. nov 2010

@lara1705 takový problém jsem měla i se svým synem. Taky jsme toto prožívali - jít na nočník nebo dokonce na záchod?!!! To bylo jako bych do něj řezala za živa, jak křičel. Když mu byly 2 roky a 4 měsíce, tak jsem se naštvala a plínku jsem mu sebrala. Dostával ji jen na spaní a když jsme šli ven. Samozřejmě byl řev. Plakal, že chce plínku. Když udělal loužičku, tak jsem mu vysvětlila, že musí čůrat do hrníčku nebo do záchodu. Zpočátku byla docela velká spotřeba slipů (cca 12 ks na den, možná i víc). Trvalo to docela dlouho, ale pak najednou nastal zlom, přišel a řekl, že chce čůrat. Přiznávám, že jsem ani nedoufala, že nastane zlom. ☹ Kolikrát jsem byla už z utírání loužiček, převlíkání a vysvětlování docela grogy. 😝 Když jsme začali chodit ven bez plínky (bylo už teplo), tak se stalo, že se 2x počůral. Bohužel stále bojujeme s plínkou na noc - stále ji vyžaduje. 😠