Ako naučiť 3 ročné dieťa kakať do nočníka?

janajanajana
13. feb 2009

Moja trojrocna dcerka ma stale problem s kakanim do nocnika alebo WC. Bez plienky je samozrejme uz nieco vyse roka, s malou potrebou nemala nikdy problem, neodmietala ani nocnik ani WC, plienku nema ani pocas spanku. Avsak problem bol, ze odmietala sa vykakat do nocnika, takze na kakanie si stale vypyta plienku, a co je horsie, zvykla si kakat postojacky, co som ja samozrejme vobec za problem vtedy nepovazovala. Ale akokolvek ju vediem k tomu, aby sa vykakala do nocnika, uplne odmieta, skusila som uz vsetko mozne. Dokonca mam pocit, ze ona nevie kakat v sede, takze som skusila dat jej plienku a posadit na nocnik, ani tak sa nevykakala. Poradte, co robit, som zufala.

zdenka112
5. jún 2009

ahojte dievcata nasa viktorka mala v aprili dva roky ale od januara sme uz boli aj bez plienok v noci.u nas to bolo najprv ze sa pytala kakat na nocnik a dlhsie jej trvalo cikat.a edurko ja by som na okolie kaslala ved ked dieta sa bude na to citit ze uz nechce plienky tak ti to da samo zdat.drzim ti palce 🙂

renca3
5. jún 2009

edurko...ved tu sa pise o 3-rocnych ci takmer 3-rocnych detoch. naco sutazit a nervovat sa pri 2-rocnom?

bibinka
5. jún 2009

edurko- presne, kašli na okolie. Ty vychovávaš svoju dcéru. Napr môj starší kakal zásadne do plienky do cca 2,5 roka. A svet nespadol a kto ma chcel kameňovať zato, že som neschopná matka, tak mi mohol vyliezť na hrb 😝 😝 . Stačila jedna návšteva u babky,ktorá nemala ani nočník ani redukciu na wc a milý Filipko sa normálne vykakal do wecka. a odvtedy chodil len tam. Tak sa nestresuj, v pohode má malá ešte kooooopec času. 😉

matica2
6. jún 2009

edurko moja známa má syna a on sa vykakal až vtedy ked mu dala plienku na obednajšie spanie. trápila sa s ním asi pol roka a potom to okosi prišlo samo. ked sa mu podarilo vykakat do wc tak mal skoro tri roky 😉 deti musia na to príst samy ako sa kaká v inej polohe ako boli zviknutý. vôbec sa s tým nestresuj. 🙂

kubomaly
28. sep 2009

dobry den mamicky!moj syn bude mat v novembri 3 rocky a stale sa mi nechce pytat na nocnk ci wc,vsetkemu rozumie,ale jednoducho m nepovie,ze uz to ide,chcem cikat.vyskusala som uz nemozne,od kazdeho som si nechala poradit,bohuzial,zadna zmena.jednoucho nechce.ked ho tam posad,sem-tm sa stane,ze sa vykyka c vycika,je pochvaleny celou rodinou a tym to pre neho skoncilo.sam od seba nic nepovie.som uz zufala,lebo v novembri ma ist do skolky,ja do prace a s lenakmi mi ho tam nezoberu.prosim o rady.

dai
28. sep 2009

edurko 🙂 prepac, ina reakcia ma nenapada - mas v okoli asi len same dokonale matky 😎

nasa mala prestala pouzivat plienku asi v 2-och rokoch, kakala ale asi este 2 mesiace len do plienky...

chcela som k tej rade - ak vam nechcu ist na nocnik, skuste velky zachod - nasa mala sa do nocnika v pohode vycika, ale preferuje zachod, kaka viac menej len do zachoda - do nocnika nechce, lebo ze ju tlaci ritka - pochopila som to tak ze jej asi zavadza ta kaka co vykaka 🙂

takze mame tu podlozku, jedno WC je len jej, tam ma aj stupienok a dost jej pomohla pesnicka potlac bobik - vzdy ked sa jej tazko kaka jej ju zacnem spievat a ona sa rozosmeje - potom ju spieva so mnou a tlaci 😀

kubomaly - skus mu nedat plienku - on tym ze mu asi davas plienky tak neciti potrebu ist na zachod, lebo nevie co to spravi - ja som mojej kupila tie trenovacie nohavicky, vysvetlila ze tam nemoze cikat ani kakat lebo nema plienku - samozrejme ze sa tam par krat vycikala, vzdy ale hned zacala plakat, lebo jej to velmi vadilo, tak som ju vyzliekla, veci sme spolu hodili do pracky, aby pochopila ze to zaspinila a potom som ju este posadila na zachod a utrela... po par pocikanych gatkach a asi 3-och vykakaniach sa do teplackov, pripadne na chodbu 😝 pochopila ze to tak nepojde a zacala sa pytat na zachod...

kubomaly
2. okt 2009

od 1,septembra mu nedavam plienku,cely den je v slipkoch,aj na velky zachod chodime,jednoducho on nechce.uz mi to pripada,ako keby mal psychicky blok.....aj sme skusali tyzden ho nenukat,nespominat mu to,......nic.....ma aj gatky plienkove.....on je inak velmi rozumny,vsetko chape,ale nechce sa stale pytat.neviem,co mam este vyskusat...aj som ho nahovarala,ze ocikame mravcekov,dali sme mu stupienok k zachodu,ale jednoducho nie......kto ma este nejake napady?prosim,budem velmi vdacna......

dai
5. okt 2009

kubomaly,
jemu to nevadi ked sa pocika alebo pokaka?

bodka13
5. okt 2009

kubomalý....pochopila som to dobre? plienkové nohavičky=plienka?....skús mu zobrať plienku a obleč mu normálne slipky,aby cítil mokré a studené...je to náročné na prezliekanie a pranie ale inak asi nepochopí,že sa musí pýtať...v tej plienke sú totižto stále suchý 😉
...na spanie mu plienky dávaj...najskôr musíte natrénovať deň...my sme na začiatku chodili cikať každé 2 hodiny,a keď sa aj pocikal tak som ho tiež posadila ešte na wcko 😉 ...moji boli bez plienok za dva týždene 🙂 (aj v noci)

aksulvap
5. okt 2009

kubomaly, úplne ťa chápem, aj ja som sa natrápila, nautierala, naumývala, naprala... bol to des... nášmu malému to bolo fuk či a kde sa vycikal alebo vykakal, len mi to vždy prišiel oznámiť po akcii 😝 Ono sa to fakt asi musí zlomiť samé, ťažko radiť, u nás sa to vyriešilo tiež až krátko pred 3. narodeninami v podstate tak samé od seba, teraz si doma sám vypýta šerbel, na WC ho dostanem iba výnimočne... aj v škôlke mu ešte niekedy ujde, pretože nemá čas sa vypýtať a keď idú ostatné detičky, tak povie, že "nemá benzín" 😅 Ja si pamätám, že mne radili povedať, že za ním budú lietať muchy, keď bude pocikaný, ale on z toho mal tak akurát srandu 🙂

kubomaly
5. okt 2009

och,aspon nie som sama🙂))aj mojmu je vsetko jedno,nic mu nevadi,ziadne uplatky nezaberaju,ani vyhresenie,ani ked ho naschval nenukam,ani ked ho pochvalim.......a to mam v novembri naplno uz pracovat,ale uz zvazujem,ze ho nedam v novembri do skolky,ked sa nechce pytat,lebo mi ho tam zakeho nezoberu...:(((((a to som sama na neho,ide ma slahnut....

kubomaly
5. okt 2009

plienky mu davam len na noc,no a teraz je chory,tak som spravila vynimku,ale akonahle bude fit,uz mam zas slipky nachystane....ja to nechapem,ako mu to nemoze vadit,rit ma vystipanu,ale ani nemukne.....ani neratam,kolkokrat ho prezliekam.......

kristina25
5. okt 2009

moja mala kakala do plienky, neskor ked som plienku nedala niekde do kutika do troch rokov. 😠
Ked isla do skolky, tak som sa hanbila, ze to iste bude robit v skolke. Ale tam to nikdy neurobila, asi sa hanbila deti, chodila na zachod a potom uz aj doma chodila normalne kakat na zachod.

kubomaly
6. okt 2009

no len mne v skolke povedali,ze mi ho nezoberu,pokial sa sam nevie vypytat...a to by hned zistili........uz som z toho tak unavena a ustvana,vsetko zalezi od neho,aj skolka,aj moj navrat do prace,len v novembri bude mat 3 rocky a ked on stale nic,tak netusim,z coho budeme zit........jajha,porazi ma uz.......

dai
7. okt 2009

kubomaly,
neviem ci mas moznost pozriet ine skolky - u nas su aj take co beru plienkove deti, vyskusaj sa popytat, hadam to niekto pochopi 😔

aksulvap
7. okt 2009

Neboj, zvládnete 😉 držím palce 🙂

kubomaly
7. okt 2009

bohuzial,nemam taku moznost..byvame na dedine,a skolka je od nasho doma 1min cesty.........

kubomaly
7. okt 2009

a pavluske a vsetkym ostatnym dakujem za podporu!!!!

danu
4. jan 2010

jakoubka • 1d • Dnes o 16:45
Ahoj holky,
Co se týká čůrání je to v pohodě(má jen na spaní).
Co se týká kakání,tak pouze do pleny ☹ ,nechce ani na nočník ani na WC

Nechci,aby kakání zadržoval,tak mu dám plínu a během minuty se vykadí.

minea • 1d, 18tt • Dnes o 19:33
Skvělá pomůcka pro "starší" děti, s kterými se už o tom dá mluvit:
http://www.artbos.cz/zbozi/8771/Vis--co-ma-v-pl...

Myška se ptá zvířátek, co mají v plínce a na každé stránce se dá pod plínku podívat - jsou tam všude bobky a hovínka, prostě fuj 😀. No a pointa je v tom, že pak se zvířátka zeptají myšky, co má v plínce ona, dítě se podívá, a myška tam nemá vůbec nic. Pak jim předvede, že má čistou plínku, protože chodí na nočník a všechny zvířátka to naučí.
Je to fakt skvěle zpracovaný, moje dcera četbu bere naprosto vážně a dokonale tomu rozumí 🙂

segricka • 2d • Dnes o 19:44
zrejme sa mu to protiví, viac mu vyhovuje,keď mamina pekne všetko načisto uprace.
skús - ale nenásilne - pri prebaľovaní nechať prcka, aby plienku sám zbalil a šiel vyhodiť. tak si ho navykni, nech to robí stále on napriek riziku, že občas niečo upatle.
fyziologický by ten problém byť nemal, močenie sa kontroluje ťažšie a keď to zvláda, malo by ísť aj kakanie.

jakoubka • 1d • Dnes o 22:06
Holky,děkuji 🙂

danu
3. mar 2010

elenaakiko • 2d • Včera o 22:46
ahojte všetky mamičky, máme taký problémik-synček má 2 roky. na nočník chodí cikať bez problémov, ale kakať chce len do plienky. máte s takýmto problémom skúsenosti? ako ste to riešili vy?

danu
8. mar 2010

kajdzas88 • Dnes o 08:33
Ahoj holky potřebovala by jsem poradit, mýmu malemu je 2,5let, celý den je bez plenky, řekne si sám když chce čůrat, ale když chce kakat chce plenku. Když ho dam na wc plače i na nočník.Nevíte mi poradit?Díky moc

mirka414 • 1d • Dnes o 08:38
poradim,nechaj tomu volny priebeh a uvidis,ze sa na to wc kakat vypyta aj sam.moja to dosiahla len minuly tyzden.dovtedy ani pocut a tiez bola cely den bez plienocky.raz jej to hovienko same cluplo do wc az sa zlakla a spytala sa co to bolo? a ja ze hovienko cluplo do zachoda.potom mu este pekne zakyvla na cestu a odvtedy to ide same len do zachoda.

hanka274 • 2d • Dnes o 08:39
kajdzas...pozri vo fore skolkari, alebo babatka....je tu vela tem o tom.

spevacka • 2d • Dnes o 11:12
no my sme mali s prvým podobnmý problém a vyriešili sme to takto:
ked si Maťo pýtal tú plienku, že chce kakať, tak som mu ju nedala, on plakal ale som si povedala že nie, nekakal tri dni a potom to už nevydržal a privolil, že teda ideme na záchod. Dovtedy tam nechcel vôbec sedieť. Možno trocha tvrdé, ale zabralo to. Posadil sa na záchodík 😉 , potlačil a bolo...zistil, že to vôbec nič nie je, nebolí ani nehryzie, zatlieskali sme a odvtedy bolo po probléme. Podotýkam, že to už mal skoro 3 roky, takže mi nezostávalo iné, len sa trocha zaťať.Inšpiráciu som získala v časopise Dieťa, ktorému dôverujem, takže som nemala pocit, že robím niečo zlé. dúfam, že pomôže, držím palce 🙂

jankatr
8. mar 2010

ahoj - měli jsme stejný problém - malý se naučil pěkně chodit čůrat ale kakat bez plíny ani ránu - nechtěla jsem ho vyloženě trápit tím že mu ji vůbec nedám. Nakonec jsem to probrala s dr. - měla jsem taky strach aby si neuhnal nějakou zácpu. Poradila mi Lactulosu - přírodní projímadlo, apak se nám jeden den, kdy už byl bez plíny druhý den stalo, že to na hřišti neudržel, a druhý den už si nechal říct a zkusil nočník - zjistil že to nic není a díky té laktulose to ani po těch dvou dnech nebylo žádná hrůza (jak se říká porod ježků proti srsti...) zjistil že to jde - a v pohodě 😵 😵

evuliena7
14. mar 2010

Ahojte maminky.
My máme podobný problém 😒 ,ako to tu čítám,tak ho máte aj Vy.Náš Alexko bude mať v oktobri 3,piškať sa mi pýtá sám cca 2 týždeň,ale kakať sa nám ešte nepodarilo do nočníka ani na wc.Naposledy kakal asi pred 3 dňami,na noc mu dávám plienky,ale ani vtedy nekaká,tak teraz neviem,či má zápchu,alebo nejaký blok o čom sa tu aj píše.
Bola by som rada,keby bolo do septembra všetko ok,nakoľko by mohol aj do škôlky nastupiť...u Nas detičky s plienkami neberú..... 😠

yanikovamamina
5. apr 2010

Ahojte, to asi neuverite ze po roku som tu zase... my mame uz 4 rocky a nervy v kybli. Nechavali sme volny priebeh, potom sme skusali triky, a vsetko, co sme tu citali a este viac. Teraz ideme na to tvrdo, ale ani tak nic. Najskor nekakal 2 dni, bolelo ho brusko, dali sme liecky a cakali na wc kym pride. A prislo. Vytesili sme sa, vychvalili, vypusinkovali, povymyslali, ze kaka ide teraz na smykalku a maly dovymyslal, ze ide urobit piknik s ostatnymi kaka. Ja som sa uz tesila, ze teraz to pojde. No na druhy den rano, zase kaka v gatiach. Aj sme sa uz trestali a teraz uz zase 2 dni nekakame. Vycikame sa v pohode, ale tak za 5 sekund. Ak ma sediet dlhsie, spusti rev, ze myslim, ze uz susedovci na policiu volat budu. Ale ludia, 4 roky, ved uz dlhsie cakat nemozem. No a zase ako ho mam donutit uz ozaj neviem. No, pisem uz len tak zo zufalstva...

ivankaalenka
6. apr 2010

Fuha....tak to neviem, musi to chciet, inak si asi neporadis...musi to pochopit, nasu bolela v poslednej dobe rituska, tak viem pochopit, ze to je stres, ale mat to tak stale...

yanikovamamina
6. apr 2010

no, vcera vecer ho bolelo brusko, tak som dufala, ze snad... ale nic a to je dnes uz 3. den, neviem, ci mu mam zase nieco dat... Asi pojdem do lekarne a vypytam nejake to prirodne prehanadlo alebo co. Teraz je celkom v pohode aj ranajkoval normalne, no uvidime. Inak je to zlade dieta ale trvdohlaveeee neskutocne.

yanikovamamina
6. apr 2010

Tak sme konecne boli v lekarni a viete, co mi dali??? Kvapky na ukludnenie pre maleho. Vraj tak v strese sa neda kakat 😀 To som ozaj necakala, tak nejdeme momentalne na to uz tak tvrdo, uvidime, co dalej. Moja mamina mala napad, nech mu dam samemu vyprat gate, ked sa zase raz nepodari. To som este nepocula, ani neskusala. No nemame co stratit....

jakoubka
7. apr 2010

ahoj

možná jsem to tu už dávala,ale nám pomohla tato knížka http://www.artbos.cz/zbozi/8771/Vis--co-ma-v-pl...

sipcek
10. apr 2010

ahojte,tak citam,ze nie som sama s takym problemom,moja dcerka nemala ani 2 rocky a plienky sme cez den nemali,uz mi aj kakala do nocnika ale uz pol roka sa trapime s tvrdou stolicou,malo papa a nechce jest vyzivne jedla,mliecne ani nehovorim,dopracovali sme to k tej tvrdej stolici a raz ju musela zaboliet dupka,lebo prestala kakat a ja hlupa som jej dala po niekolkych dnoch plienku,ze ked nemoze tak,tak nech si do plienky nalozi.no a odvtedy sa to taha.Dr.mi odporucila aby som ju to rychlo odnaucila nech pouziva nocnik alebo WC.no a momentalne sme na tom tak,ze uz ani plienku nechce,len pobehuje chudatko sem a tam a place uz len ked si prdne.je z toho velmi vystrasena a ja uz tiez,lebo neviem ako jej upravit stolicu aby ju to nebolelo.a to sme bojovali s riedkou stolicou skoro rok.tym,ze nechce skoro nic jest je to tazke,lebo do nej nedostanem co potrebujem.Robim odvar z ovsenych vlociek a riedim tym UM.zajtra nastupuje cipok ak sa nevykaka.

yanikovamamina
11. apr 2010

Ludia, zvadli sme to!!!!!!!!!Urobila som vsetko, zase raz, co mi radili. Tak som sa snazila ukludnit ja, malemu som davala bylinkove kvapky na ukludnenie asi tak 3 dni. Ked sa mu nepodarilo, nerobila som dramu, ale musel si sam vyprat gate. Nakoniec som mu este kupila taky ten vlhky toaletny s macikom, velmi sa mu pacil. No a potom sa rozbehol sam dobrovolne. Potom sa raz nepodarilo, ale zoztali sme v klude a potom uz zase ano. On sam sa strasne z toho tesi, ze to zvladol. Teraz uz mozeme otvorit sampanske, sak sme sa nacakali!!!!!

Este som zabudla, predtym ked cikal sa vobec nebal splachovania, teraz bezi prec ako divy a posle splachnut mna. MOzno aj ked sa vam zdalo, ze uz daco zvladli, mozno dostali potom strach z nejakej hluposti a nevedia to vysvetlit. Ja som sa ho 100-x pytala a nepovedal mi nic.

Sipcek, viem, ze teraz sa mi lahko hovori, ale snazte sa obidve ukludnit. Mne to doslo az v tej lekarni, ozaj ked je clovek alebo rodina v strese, telo nefunguje. A obcas ani netreba riesit kakanie (ako to bolo u nas), skor nervy. Ja som mu tie kvapky zacala davat pred 5 dnami, doteraz to nie je celkom v normale, ale aspon kaka a uz ho brusko neboli.Teraz si to urcite upravi sam.