Ako naučiť 3 ročné dieťa kakať do nočníka?

janajanajana
13. feb 2009

Moja trojrocna dcerka ma stale problem s kakanim do nocnika alebo WC. Bez plienky je samozrejme uz nieco vyse roka, s malou potrebou nemala nikdy problem, neodmietala ani nocnik ani WC, plienku nema ani pocas spanku. Avsak problem bol, ze odmietala sa vykakat do nocnika, takze na kakanie si stale vypyta plienku, a co je horsie, zvykla si kakat postojacky, co som ja samozrejme vobec za problem vtedy nepovazovala. Ale akokolvek ju vediem k tomu, aby sa vykakala do nocnika, uplne odmieta, skusila som uz vsetko mozne. Dokonca mam pocit, ze ona nevie kakat v sede, takze som skusila dat jej plienku a posadit na nocnik, ani tak sa nevykakala. Poradte, co robit, som zufala.

swajerova
2. sep 2012

kaja@73ahoj porat mi ja mam jednu dceru janku a pride ku mne bratranec 3,5 rocny rodicia idu na mesiac na skolenie do nemecka vsetko by bolo ok len ho teba davat cikat on si pipika nevie drzat a nanocniku aani na wc nechce sediet ako ho mam dat vycikat ja som to este nerobila ja z chlapcekom ze bi som ho dala cykat

swajerova
4. sep 2012

kaja73@ preco mi neodpises na odpoved

emily_666
4. sep 2012

@swajerova asi preto, že nemá info o tom, že si jej napísala. Musíš to dať takto: @kaja73 😀

kaja73
4. sep 2012

@emily_666 🙂
@swajerova to sa pytas vazne? 😕 Ved mu stiahnes nohavice,slipy,postavis sa za jeho zadok a chytis mu pipika , on sa vycika na stojaka-ci do vecka, alebo vonku na travu. Ved vonku maly chlapci bezne cikaju a mas moznost vidiet ako to ich maminy robia.
Ale myslim si, ze tuto otazku by si mala dat v prvom rade jeho mamine-ona najlepsie vie ako je zvyknuty. 😉

swajerova
4. sep 2012

@emili666 ano pitam sa to vazne ze ho neviem dat vykat pretoze jeho mamina ked som sa jej pitala ze ako cikka ta mi povedala ze vies mas dievcatko ale ja sa mu bojim chytit pipika lebo ja byvam v panelaku a raz som dala cikat malu a dostala som od meskych po pokutu 5 eur a ked uz konci cikat tak totom co mam robit aj ho treba utriet ako dievcatko

swajerova
5. sep 2012

@emili_666 vies zistila som ze sa mi bratranec nechce vicikat po stojačky on chce cikat tak ako moja janka co mam urobit lebo ked ho davam cikat po stojacky tak sa nevicika a on chce aby som mu utrela pipik

swajerova
5. sep 2012

@kaja 73 porat mi moj bratranec chce cikat ako dievcatko a chce utrie ako dievcatko musim mu stale po cikani utrie rytku aby sa mu to ratalo inac je mrzuti porat co mam robit

swajerova
7. sep 2012

@emili_666 preco neodpovedas

zlatica36
10. sep 2012

@swajerova tak to urob takl ako je nauceny 🙂

swajerova
11. sep 2012

@zlatica36 dakujem za radu ale to mu mam utierat rytku po kazdom cikani a mam takito problem on chce kakat z mojou cerkou na wc a stale lej pozera tam dolu uz som ho za to hresila ale nepomaha to co mam robit

zlatica36
11. sep 2012

@swajerova tvoj prvy prispevok s prosbou o radu ,ako zvladnut kakanie ci cikanie u 3,5 rocneho chlapca tu bol 2.septembra...dnes je 11.septembra... bud si tu zo vsetkych robis srandu,alebo je to asi fakt take tazke???lebo fakt nechapem ako si za 9 dni nedokazala zvladnut tak samozrejme prirodzenu vec ako je kakanie,ci cikanie u 3,5 rocneho dietata...pred tym si ho nikdy v zivote nevidela ci co??? take rady ako to zvladnut,ti mali dat hlavne jeho rodicia

mtsl
11. sep 2012

@zlatica36 v zásade máš pravdu ale ak má dievča tak to môže byť "problém" ja som po 2 babách tiež s malým vždy načúrala po stojačky do slipíkov, tak sme cikali ako dievča a až v škôlke sa naučil ako 4 ročný cikať ako chlap - sám.

@swajerova to že u tvojej malej hľadá pipík je normálne, nehreš ho a vysvetli mu rozdiel medzi dievčaťom a chlapcom a bude po probléme, len si nemysli že sa prestane pozerať. v tomto veku to nemá so sexom nič spoločné je to len zaujímavý rozdiel v anatómii 🙂

zlatica36
12. sep 2012

@mtsl ako ja chapem ,ze moze mat problem,ale ked si beriem na starost nejake dieta,tak sa od jeho rodicov povyzvedam vsetko... ja mam dvoch synov, a ked mala neter 3 roky,bola u mna prvykrat na par dni.a ziaden problem som nemala... fakt by ma v zivote nenapadlo riesit cikanie na nete.... naozaj mam pocit,ze niekto si tu robi dobry den...

skoricaxx
12. sep 2012

@swajerova
ahoj 3,5 roka normalne postojačky na veľke vecko už je dosť vysoky že tam dosiahne (pipika mu možeš chytiť aj ty, ale možno nebude ani treba, keď sa postavi pekne k vecku)

skoricaxx
12. sep 2012

@swajerova
nehrešiť vysvetliť že on ma pipika , dievčatka nie (a deti sa navzajom nemôžu dotykať)

swajerova
14. sep 2012

@mtsl dakujem ti ta vsetko a prosim ta moj bratrane vobec nevie cikat sam pretoze so skusala a nechala som ho cikat sameho avycikal sa mi mino zachod ja som volala jeho mamke aona povedala mi co som fainova ved to ze vraj nevadi a mam takito problem on si pipika stale chyta anatahuje a ked som ho kupala tak sa mi vykakal do vane

mtsl
14. sep 2012

@swajerova kakanie nerieš, nie je to tvoje dieťa, mesiac s ním vydržíš a bude, možno má stres alebo je jeho mamka pohodlná niečomu ho naučiť. aby si nemala ocikanú celú kúpelňu dávaj ho cikať posediačky ako dievča a bude aj u chlapov je to bežné. no a každý chlapec si pinďúra naťahuje - je mu akurát do ruky - tak ťahá a to vždy keď je holý 😀 však na čo iné ho chlapi majú - len na cikanie a naťahovanie 😀.

swajerova
15. sep 2012

@mtsl dakujem ti ale co mam robit ked ho musim strazit dnes sa mi celi pokakal a pocikal a z kakanim mi pomaloval stenu co mam robit a moja dcera sa mu smiala ze sa pokakal najviac ma hneva to ze mi zaspinil stenu stolicou

mtsl
15. sep 2012

@swajerova Kto sa dal na vojnu musí bojovať.

swajerova
16. sep 2012

@mtsll dakujem ti za povzbudenie ale konecne uz dnes bratranec odide domou a ja si uz oddichnem uz budeme len mi dve ja amoja janka ja s mojou jankou nemam problemi

swajerova
27. sep 2012

@mtsl dakujem za povzbudeńie uz som sama z cerkou u cerky som zbadala take male biele cerviky pohibujuce sa a skriabe sa v ritke co mam robit

mtsl
27. sep 2012

@swajerova odčrevniť. kúp v lekárni VERMOX - jedna tabletka by mala stačiť a preventívne si daj aj ty jednu neuškodí a je účinná. biele červíky sú detské hlísty - nič strašné - dieťa to chytí najskôr na pieskovisku.

mtsl
27. sep 2012

@swajerova super, že ste to celé prežili - s cudzími deťmi je kríž 🙂

swajerova
28. sep 2012

@mtsl dakujem ti dnes som bola kupit tie lieky a dala dom si aj ja a teraz mam ako sledovat malej stolicu to jej mam dat kakat do plienky a da hore nozicky a sledovat ako kaka

swajerova
28. sep 2012

@mtsl ti si moja super kamoska a dakujem ti mala janka už bude mat o mesiac 5,5 roka minule som jej zbala ze ma uz trozku aj taky slaby vytok ale je bez farby a zapachu mala to len jedej den

mtsl
29. sep 2012

@swajerova kaká sa do záchodu - hlísty sa musia vykakaťa v návode máš napísané po akom čase tabletku treba podať opakovane 🙂

swajerova
30. sep 2012

@mtsl dakujem ti a prajem ti vela zdravia a aj tvojim detickam prosim ta ako zbadam zeuz nema hlisti ked ona sa vykaka a rychlo splachne wc ona uz nechce aby som tam bola

mtsl
30. sep 2012

@swajerova tak použi nočník, je dosť veľká aby si jej vysvetlila že hovienko musíš skontrolovať. ak to nepôjde, choďte k lekárke a tá jej spraví výter a povie čo ďalej. ale tie tabletky zaberajú, tak by som sa netrápila. o 3 týždne jej daj ďalšiu tabletku a myslím že to bude vybavené. 🙂

swajerova
2. okt 2012

@mtsl dnes som mojej janke skontrolovala hovienko a visli snej vsetky hlisti dakujem ti za radu nakakala mi plny nocnik a bola som prekvapena ze ja som si tiez dala tabletku a ja som nic nemala a moja janka ano este ta poprosim o vysvetlenie moja janka ma vydela ze krvacam z posvi tak sa strasne zlakla a vysvetlovala som jej ze to bude mat aj ona ale janka to asi nepochopila ako jej to mam vysvetlit

mtsl
2. okt 2012

@swajerova myslím že tvoje vysvetlenie jej stačí, už sa k tomu nevracaj len keď sa spýta a potom jej povedz to čo predtým. v tomto veku stačí povedať len orientačne ale vždy pravdu aby si sa neskôr nezamotala.