Ako naučiť dieťa jesť každé 3 hodiny?

pizik
17. dec 2010

Mám synčeka, ktorý mal mesiac. Veľmi málo spinká a veľmi rád papá. Väčšinou spinká polhodinku - najviac hodinku a keď sa zobudí pýta sa na prsník. 2 -3 hodinky prespí len na prechádzke po vonku a v noci. Mali sme teraz problém s tým, že po kojení veľmi plakal, tak sme boli na pohotovosti, kde sa lekárka zarazila, keď som jej povedala, ako často ho kojím. Povedala mi, že ho mám naučiť papať každé 3 hodinky. Neviem čo mám robiť....nemôže ho nechať preplakať 2 hodiny....

iron
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roo
17. dec 2010

Take rady nepocuvaj, ako Ti povedala lekarka... Davaj mu materske mliecko, kedy si poziada a ako dlho bude chciet. Netrap svoje dieta. Predstav si, ze Ty mas nejaku potrebu a si malinke miminko a si odkazana na inu osobu. A ta osoba Ta necha plakat, lebo vsak tabulky a stare zvyky hovoria, ze mozes jest len kazde tri hodiny. A nezaujima ju, ze Ty mas inu potrebu. Dobre Ti srdiecko nasepkava, ze svojho synceka nenechas trapit a plakat.
Nechat dieta vyplakat nieje vychovna metoda a o vychove sa u malinkeho babatka vobec neda hovorit. U malinkeho mimina mozme robit len jedno - splnit vsetky jeho priania 😵

Aby si bola kludnejsia - moja prva dcerka bola presne taka ista ako Tvoj syncek v tom veku. Polhodinu som ju drncala na rukach, kym zaspala, polhodinu spala. Jedla pred spanim, po spani, kedykolvek, najcastejsie kazdu hodinu a na prsniku bola pricucnuta nekonecne dlho. Pri kojeni som citavala knizky a pozerala filmy. S cuckanim sa to vekom zlepsilo, ked bola starsia, uz ju kadeco zaujimalo, takze sa napapala a pustila, ale s tym spanim to bola bieda stale. Cez den prestala spavat ked mala 2 a stvrt, a noc prespala celu, az ked som ju uplne odstavila od kojenia.
Ze po kojeni plakal, mozno nemalo vobec suvis s kojenim. Mozno bol len predrazdeny, alebo uz privelmi unaveny, ze nevedel zaspat.
Ak je Tvoj syncek taka "citlivka", odporucam nieco na nosenie (satku, alebo ak mozes drahsie - manducu, ergo, alebo iny kvalitny nosic - nie klokanku).

lussy666
17. dec 2010

presne ako vravi roo....kojit na poziadanie, nie kazde tri hodiny...ved to nie je len o jedle, chce byt pri tebe🙂
vela stastia, drz sa🙂

berus222
17. dec 2010

presne ako hovoria baby. kojit ako potrebuje. my sme si tym tiez presli. pripadala som si ako indianska zena - kojila som aj v stoji a pri praci. casom sa to zlepsilo. kojila som 8 mesiacov a 3 hodiny mi nevydrzal ani raz (okrem noci). az ked sme presli na UM, tak vydrzal 3 hodiny.

michaelabj
17. dec 2010

Nechapem tie lekarky niekedy... dieťa sa predsa nechová ako tabuľky priemernosti...
Moje dieťa má takmer 3 mesiace, je na UM a ani tak mi nevydrží 3 hodiny takmer nikdy...

Tiež som písala, dotazovala sa presne v tom období ako ty - ked mal mesiac, tiež chcel jesť aj každú hodinku a iba po trošku... snažila sa s ním hrať, nosila ho, nič nepomohlo - jesť a hotovo!

Nerieš to vôbec a určite ho nenechaj dve hodiny plakať - po prvé je to nemožné - ty to nevydržíš a po druhé by sa stalo len to, že sa ti dieťa zreve chúdatko do nemoty a už ani nebude od únavy vládať ťahať, tak sa to len zhorší, lebo o pol hodinku bude zasa hladné :(.

Uvidíš o mesiac-dva sa to zlepší a okrem toho hlavne že ti pospí v noci, cez deň to zvládneš - ved si tu pre neho - nik iný nie je teraz dôležitejší 🙂)))) Hlavu hore a papkajte!

lienockaa
17. dec 2010

@pizik, tvoj syncek je este malicky..ver, bude sa to lepsit, este nie je nikde napisane, ze sa sam nenastavi na dlhsie intervaly.. 😉 ale nechaj to na neho, neboj sa, on vie, kedy ma papat..3 hodiny su zasada z davnej minulosti.. 😉 daj mu kedy chce a hlavne daj mu cas, mesacne babo naozaj este nemoze mat dlhe intervaly medzi kojeniami..to sa zlepsi az casom.. 😉

stvura
17. dec 2010

Neriesila by som to teda absolutne, nech si necha svoje rady, urcite je to "stara skola"....moj starsi syncek bol presne ako tvoj, ako si pisala spal mi len vonku, vnutri sa chcel len nosit, byt neustale na prse a stale stale papat (musim povedat ze nikdy nebol tucny, ani teraz nie je, co su to zarezy na telicku som nepoznala). Kojila som ho na poziadanie ako chcel.
Moja dcerka teraz tiez je kedy sa jej zachce, nevydrzi nejest dlhsie ako dve, tri hodinky a to aj v noci. Ako keby mala zabudovany budik, kazde dve- dakedy vynimocne tri hodiny si pyta papat.
Urcite to zvladnes, vidis, stale som tu a to mam uz druhe nespave dieta.... 😉 (nastastie toto druhe neplace, starsi bol ako tvoj, len som ho nosila a vela vela sa mu venovala).

gumimaci
17. dec 2010

Moj Ondrej ma 3 mesiace a dojcim na poziadanie. 3 hodiny vydrzi bez jedla len ked spi. 😉 Ale ked potrebuje len dudlovat a netaha mliecko, skus dudel. Ja viem, ze laktacne poradkyne to nemaju rady, ale moj by inak na mne vysal 24hodin 😅

jakubivova
17. dec 2010

Ja si tiez myslim,ze take rady lekarok netreba pocuvat, ...moj syncek do 5 mesiacov papal kazdych 15-20 minut, prsnik mi nepustil skor ako po polhodinke a cez den spal vzdy len po 5-7minut. v noci spal vkuse max. 1 hodinku. Kojila som aj pri vareni, vysavani ... - uf, ked si teraz na to spomeniem, bolo to velmi velmi narocne, ale aj tak nadherne obdobie... len to treba vydrzat ...ja, ked uz mi bolo najhorsie, tak som si vzdy vravela, ze hlavne, ze je zdravy, ... od kadekoho (vratane lekarky) som pocuvala,ze mam malo mlieka, ze mu treba stanovit rezim a pod... Dnes ma moje zlaticko 1,5 rocka, teda bude onedlho bude mat, dojcim ho uz len 2-krat za den a max. 5-krat v noci, ale skor je to uz len o takom prituleni a pocuckani 🙂 - celkovo papka stale casto, ale male susta ...a dospela som k zaveru, ze netreba dat na overene rady kadekoho,obcas prehltnut kritiku na svoju osobu, ved kazdy ma pravo na svoj vlastny nazor 🙂 , ale hlavne treba robit veci tak, ako to ty citis - nesilit sa k niecomu, co ti je proti srsti...

monuska342
17. dec 2010

nepocuvaj lekarky moj malicky si tiez tak casto pytal mliecko a tiez mi hovoril pediater ze by som ho mala naucit kazde tri hodiny ale to je hlupost malicky si pyta kedy je hladny tak vtedy mu treba dat 🙂

martuska75
17. dec 2010

3 hodiny bez jedla nevydržím ani ja 😉 nie to ešte malé babatko. Moja dcéra na začiatku 20 min. jedla a 20 min. spala a takto celý deň 😉 Postupne a pomaličky sme ten interval medzi jedením prirodzene predlžovali, ale určite nie podľa príručky 3 hod. a hotovo. Vyrástla z nej teraz šikovná prváčka a nemyslím že by mala z toho že jedla tak často nejakú újmu na zdraví.

lucinka4
17. dec 2010

kazde 3 hodiny je podla doktorky casto? 😲 😲 😲 😲 tak neviem,co by povedala na moju malu,ktora jedavala kazde dve a niekedy aj kazdu hodinu..proste bola papkac a aj tak potom vyzerala ale to akoze necham babatko o hlade? bola proste mala reklama na michelin 😀 😀 😀 vykasli sa zvysoka na celu doktorku a daj malemu prsnik kolko a kedy bude chciet,robis pre neho to najlepsie 🙂

gdadag
17. dec 2010

ja som mojej malej dávala istý čas aj každú pol hodinu, ked si pýtala....potom sa to upravilo na cca každé 2 hodiny a to som bola spokojná a aj som, že je to tak a nie každú pol hodinu.....materským mliekom sa nedá prejesť a preto je úplne v pohode ked pije aj častejšie....to len ked je dieťa na umelom mlieku tak nesmie piť tak často.....kludne dávaj kolko si pýta, kedy si pýta.....dieťa sa dojčí nielen, aby sa najedlo, ale aj napilo a aby cítilo blízkosť svojej mamy a niektoré deti potrebujú mať mamu pri sebe častejšie, tak mu to treba dopriať...nenechaj ho plakať, nemá to žiaden význam nechať ho plakať, práveže si treba vychutnať tú blízkosť s dieťaťom a naučiť sa pri dojčení oddychovať 🙂

titkovamiriam
17. dec 2010

žienky toto mi pripomenulo ked bol marek po porode mesiac v nemocke a ja som za nim od 5,30-22,00 chodila a tam tiez buzeracia s troma hodinami ,ja chapem ze sestricky nemozu skakat podla kazdeho babatka-no zasa na takom oddeleni by mali-ked tie deti preživaju stresy po porode,popripade maju malu hmotnost a tam sa k nim chovaju ako k tovaru-poviem vam tam som zostarla o 10 rokov

no a k teme ja som do 3m kazdeho kojila aj kazdu 1 1/2 hodinu po 8-10t. tak 2-3h-zaciatky boli veru tazke esteze pri marekovi mi starsi vela pomahali lebo som fakt 10t len kojila a polospala 😀 😀 😀

určite by som dieta nenehala dlho plakat aby este nedajbože chytilo pruh 😠

erikaka
17. dec 2010

ja mám 3dieťa aje plne kojené.Všetky svoje deti som kojila na požiadanie a nie podľa harmonogramu. A to predchadzajucu dceru som kojila do 3rokov. Naša detská lekárka /a aj ta ktorú sme mala pred tým pri starších deťoch/ tiež povedala že najlepšie je dieťa dojčiť podla potreby aj keby to bolo po 15min. od predchadzajúceho dojčenia. 🙂

ba80
17. dec 2010

my sme sa tiez kojili aj 15x za noc... netrap ho... 😉

katka1981
17. dec 2010

Nasa mala mala reflux do 14-15 mesiaca a ajked ako 9 tyzdnova presla na UM antirefluxove lebo som musela prestat kojit ani vtedy nevydrzala 3 hodiny. Jedavala cca kazde 2,5 hodiny. A ked bola kojena jedevala niekedy aj kazdu pol hodinu. Podla mna ked sa koji, velmi sledovat cas, pokial je babatko zdrave. Napis annag, ona ti urcite dobre poradi.

evabb35
17. dec 2010

Skontaktuj sa s laktačnou poradkyňou.
Ak je tam reflux, tak treba dieťatko polohovať, stále aby malo hlavičku vyššie ako nôžky, potom bude aj viac jesť, aj viac spať. Nuž my sme reflux mali a krmili sme sa počas dňa niekedy aj každú hodinu. Ale to som robila preto, aby dieťa v noci lepšie spalo. Aby sa mi nezačalo v noci budievať od hladu.

tul1p
18. dec 2010

pridavam sa k davu matiek, ktore koja kedy mozu. ja kojim presne kazdu hodinu a to bude mat 4 mesiace. prve 3 mesiace som ho mala na prsniku takmer stale. dala som ho prec a spustil plac. takze to vyzeralo tak, ze papal, spal alebo plakal, ze chce na prsnik. zmenilo sa to presne 3 mesiacom. dokaze sa najest za 5 minut a zvysok hodiny uz neplace ale sleduje. presne po 60 minutach zacne byt nervozny a nic to nezmeni iba dalsie papanie a zaspatie. skusali sme nosit, kocikovat, aj dudel, aj hracky... proste chce jest kazdu hodinu. moja matka tvrdi, ze mne davala flasu presne kazde 3 hodiny - ako tvrdila knizka. ak som plakala ukocikovala ma. lenze to bola flasa a nemyslim, ze je to to iste ako materske mlieko. ja ho nenecham plakat od hladu a myslim, ze ziadna matka nie. takze pokial ozaj nema zdravotne problemy, ktore ti moze potvrdit iba odbornik, vydrz kojit. ved je to taky krasny zazitok!

ivett1
18. dec 2010

ahoj...aj ja som obe moje deti kojila - skoro každú hodinu-až okolo tretieho mesiaca sa začal ten interval upravovať v môj prospech 😉 ...inak nerozumiem, prečo ti doktorka povedala, aby si ho naučila papkať každé tri hodinky...nemyslela to v dobrom ako radu do budúcna? (možno si sa jej zdala príliš unavená...)

bubulka722
18. dec 2010

Pri kojení nikdy nevieš koľko mliečka si vytiahol a teda ako dlho vydrží sýty. Doktorka je asi veľmi stará komunistická škola, keď ti povedala túto blbosť. Dieťa treba nakojiť tak často ako si zažiada a časom sa interval medzi kojeniami sám upraví. Trápiť vlastné dieťa hladom nedokáže žiadna normálna matka a reči doktorky by som nebrala vôbec vážne.

lenulice
18. dec 2010

Ahojky, no my byli těsně po narození hospitalizovaní a strašně nám vštěpovali do hlavy, že každé 3 hodiny a bla bla, jenže bylo to hrozný malýho kvůli tomu budit, chudáček. Kolikrát sotva zaspal, už jsem ho budila, tak jsme se na to rychle vykašlali a kojila jsem podle jeho potřeb a podle mě není nic lepšího než poslechnout potřeby malýho.

valika_val
18. dec 2010

pizik, sama si si odpovedala v zavere otazky 😉
"nemôžem ho nechať preplakať 2 hodiny..." 😵 a tak je to spravne - spolahni sa na materinsky instinkt. dojcenie na poziadanie, aktivne ponukanie prsnika, laskanie, hojdanie, nosenie, maznanie, to vsetko patri k prvym mesiacom vasho spolocneho zivota. tolko, kolko je vam to s babatkom prijemne. 😵

akurat je skoda, ze nie vsetkym lekarom sa da verit, ze? 😒

zuzkat1
19. dec 2010

@pizik to je lekarka z roku 2-3?? hroza! pekne koj kedy chce, ved to ma aj od smadu, netreba mu caje ani vodu len mliecko kedy chce..kojit sa ma na poziadanie...teda ked si pyta a ked by si nahodou nepytal tak aj ponukaj... ved ani ty nejes a nepijes podla toho kolko je hodin ale podla toho ci citis hlad alebo smad..maly je este velmi malinky tak je uplne normalne ze na prsniku travi vela casu...

rebeka25
22. dec 2010

Moj dorbček zacal papat kazde 3 hod teraz v 4.mesiacoch aj to preto ze on sam si to tak ziada. Ked mal mesiac tak sme sa kojili hadam aj kazdu hodinku

titulienka
22. dec 2010

podla mna sa to naucit neda...dieta nieje na baterky a pyta si ked potrebuje , ja som na zaciatku kojila snad 24 hodin denne 😀 😀 ..teraz sa to pomalicky zacina davat do spravnych kolaji ale nieje to pravidlo 3 hodky, niekedy je to 3 inokedy 5 a niekedy sa chce na didke len mojkat aj po hodke a pol 🙂 🙂

zuzlina1
22. dec 2010

jest kazde tri hodiny sa praktizuje hlavne u umeleho mlieka a to aj tri hodiny dieta vydrzi, za inych podmienok by som to neskusala a dokonca aj na umelom mlieku vychovane dieta si cas od casu poziada uplne iny rezim

jony1019
23. mar 2011

ahoj chela by som sa spitat moj mali ma osem mesiacom a stale mi pospi pol hodinku a vecer ked ho idem dat spat tak mi zaspi o jedenastej ,a priklad ho dam spat o siedmej tak sa zobudi za hodinu a nehce spat az o tej jedenastej prosim poradte mi v com robim hibu,dakujem raffajova ruzena ☹ 😒

vune
27. sep 2017

@pizik Samozrejme, že malé dieťatko "v štvrtom trimestri" treba kojiť na požiadanie a nie mu robiť z kojenia vojnu a nechať ho hodinu plakať. Takto pravdepodobne dochádza k trvalým deformáciám osobností - neviem kto toto (vojenské kojenie) v komunizme na zdravotníckych školách vyučoval ale dodnes to tvrdí a vyžaduje! mnoho sestier v Slovenských nemocniciach. Touto technikou niekedy rozbijú kojenie matky tak, že sa prechádza na umelú výživu. Je to čistý zločin na matkách s deťmi. ... A potom sa čudujme ako Slovensko a iné postkomunistické krajiny a ľudia v nich vyzerajú - bez sebavedomia, zakomplexovaní, neproduktívni.

pizik
autor
29. sep 2017

@vune prispevok je z roku 2011