Ako naučiť dieťa na pohárik?

marianita
24. okt 2007

ahojte maminky
poradte ako sa vám podarilo naučiť dieťatko na pohárik. Môj synček má 9 mesiacov a rada by som ho naučila piť čajík a šťavy z pohárika. Problém je, že on to odmieta. Skúšame to už dlhšie. Nemáte nejaký typ ako ho presvedčiť, že aj z pohárika je čajík rovnako dobrý 🙂

maruschka
24. okt 2007

marianita,našej som tak nejako prirodzene prestala dávať fľašku-urobila som jej tam obrovský otvor a vždy veľmi až logala a to nemala rada a tak sa stále hrabkala za pohárikom a za tými fľaškami z figa.Jednoducho som jej fľašku dobre znechutila.v každom prípade to chce trpezlivosť.Musí sa naučiť cucať,nie sať tú tekutinu.Najlepšie je stále skúšať slamkou.Malá sa to nemohla naučiť,raz sme boli na výstave a fľašku sme nechali v aute a tak bola smädná,že na prvý ťah začala piť cez slamku džúsik a odvtedy chce len slamky.kúpili sme jej aj tú bandasku pre bábätká s tou zaklápacou slamkou aj z toho pije.a má aj pohárik-od 8 mesiacov,ale z toho nevedela piť,lebo to malo tvrdý sosák až teraz sa z toho naučila,keď sa vlastne naučila cucať-neviem,ako by som to inak mala nazvať.

janinah
24. okt 2007

ahoj,nenúť ho,ešte má čas,počkaj týždeň,aj mesiac a potom skúšaj ďalej,a hlavne nemeň fľašku za pohárik,ale k fľaške pridaj pohárik,napr. v noci ti určite fľaštička ešte pomôže,môj má skoro 2 r. a cez deň z pohárika,v noci a ráno po zobudení pije z fľašky

sloboda4
25. okt 2007

ahoj, no ja si myslim ze je na to este maly...a aj ked kupujes poharik tak pozor, lebo niektore pohariky maju fakt velke dierky a voda sa z nich leje a dieta nestiha pit 😒
my sme tiež presli na poharik s dierkou asi okolo 1 roku, teraz maly už cez den pije z normalneho pohara /ale aj to iba pre to ze to chcel sam/ a v noci pije z flase kde je slamka....

lenka386
25. okt 2007

Ahoj! Ja si tiez myslim, ze nie je az tak neskoro. My sme kupili poharik, kde je zvnutra taky stuplik, takze to netecie ani rychlo, ani nic nevytecie, ked poharik spadne. Maly z neho velmi dlho pil, az kym nezistil, ze z obycajneho to ide lahsie..Ale na vsetko treba cas..

katarinka308
25. okt 2007

myslím že na to ma ešte čas aj moji chalani dlho pili s flaše ateraz cez leto sa pekne naučilipiť spohara ked aj sa obliali nemusela som hned skakať aprezliekať bolo teplo a kolkrat to uschlo aj samo.

xxmargaretka
25. okt 2007

ahoj..my mame stale vlasku polozenu na dosah a ked je smedna tak sa obsluzi a v noci ju na v postielke a ked je smedna tak sa napije a spi dalej..skusala som sosak no to mi vysvetlila(polozila nan normalny cumlik a rozpravala,ze nemoze bo tam nieje duda..ked pijem ja s pohara,alebo flasky tak sa chce napit aj ona a ide jej to takze si myslim,ze s tym nebude problem..

zuky
26. okt 2007

...ahoj marianita, ja si tiež myslím, že je to trocha skoro....on má ešte právo na fľašu....len my mamičky chceme, aby sa to "už" naučilo /no ja tiež v niektorých prípadoch chcem, aby to či ono sa už naučil, 😝 ale jednoducho to tak nefunguje, tomu treba nechať voľný priebeh a ono to príde samo..../
...tiež odporúčam aj aj (fľašu aj pohárik) 😵

maca793
26. okt 2007

marianita
ja som malej dávala od 4-5 mesiaca po malých dúškoch z pohára čajík, naučila sa bez problémov, síce mliečko pijeme s fľašky ale aj s pohára sa jej ráta. skús mu dať do pohára slamku, nám to išlo od 10 mesiaca aj cez slamku. skúšali sme aj pohárik na učenie.

michalag
26. okt 2007

ahojte,
marianita, chce to cas 😉
my mu davame z poharika uz od 8 mesiacov, ale vzdy ked pije, tak nestiha prehltat a potom ma vsetko mokre, ale uz ma pomaly 19 mesiacov a... Myslim ze uz je dost stary nato aby vedel pit z poharika. Myslite, ze by bolo lepsie zacat slamkou?
Vdaka

maca793
27. okt 2007

michalag
ak vie cuckať cez slamku, tak nie je problém. u nás to funguje veľmi dobre.

lenka386
27. okt 2007

Ahojte! No, my sme mali s tou slamkou vacsie problemy ako s pomalym ucenim na poharik. Na vsetko treba asi len trpezlivost a nechciet od deti, aby hned vedeli vsetko - to mam z vlastnej skusenosti, ze velky natlak na urcite veci vie spravit viac skody ako uzitku..

famfrla
27. okt 2007

ahojte nasa mala pije caj od 9 mesiaca z poharika neviem ani ako sa to naucila najskor som jej dala poharik na hranie a potom vytlaceny sladky pomaranc s vodou a jej to velmi chutilo najskor len trosku cucla a potom to uz islo dnes pije len z hrnceka inak ten s tym sosacikom sme nepouzivali vobec a na jeden krat vypije i pol hrnceka 😀

lenka386
27. okt 2007

TAk to mas dobre. My sme mali strasne dlho problem s pitim - maly pil cca 2 dcl za cely den, tak mi baby tvrdili, ze budem musiet ustupit od poharika a dat flasu, ale tu ma len pred spanim a v noci.. Az teraz pred nedavnom zacal pit normalne, tak som rada..

susanh
1. nov 2007

My sme zacali trenovat poharik uz pred par mesiacmi, ale hned normalny bez sosacika. Najskor vela vylievala, ale teraz jej to celkom ide. Ale z pohara nevypije nic ine len vodu. Ked zisti, ze to je dzusik alebo mlieko, hned odmietne. Tak asi musim len skusat a cakat, az bude chciet sama. Radsej nech pije to mlieko z flase nez by nepila vobec.

shiju23
1. nov 2007

mojmu som tiez skusala davat uz od 7mes., nevedel sat z neho, teraz sa pokusa,ale nejde vela z toho pohara,tak siaha po flasi,aj ked sa snazi pit z poharika,tak ked ho to preestane bavit, tak sa s nim hra a chyta ten vrch kde sa pije a je len mokry, tiez by som ho chcela naucit pit z poharika.

marianita
autor
2. nov 2007

dakujem za Vase rady - so slamkou je to super. Strasne sa to malemu paci a aj vela vypije

milhaus
7. nov 2007

ja som kupila ten hrnček s nasoskou od Nuk a nechce ho, iba sa hra, nevie z neho sat

slaviks
21. nov 2007

Moja malá má 19 mesiacov a cez deń pri jedení pije z pohára, pred spaním jej dávam fľašku s mliekom, aby sa cucaním unavila a skôr zaspala, lebo so spaním je to hrozný problém. Vie piť aj cez slamku. Proste na všetky spôsoby. Keď ideme na návštevu tak nemusím so sebou brať fľašku. Myslím si, že odnaučiť tak skoro dieťa od fľašky je pre ňho stresujúce. Veď keď im idú zúbky tak ako si ich rýchlejšie prehryzie, keď nie dudlom, to si má hrýzť ruku?Také malé dieťa má nárok ešte na fľašku.

milhaus
26. nov 2007

ale s obyčajneho odkial ta tekutina tečie i bez sania to bude pit

marorlinko
27. nov 2007

to ja svojho ani odnaucit nemusim, on sam mi odmieta pit z flase,ani mlieko nechce z nej, davam mu po lyzickach, mame pohariky, zistil jak sa t pouziva aj ked potom sa zacne s nim hrat,co aj tak musim dat mu dzusik s lyzickou.
neviem co ho tak odrazu omrzela flasa, ked predtym pil len z flase. trva to asi 3dni.

marorlinko
27. nov 2007

mame aj so slamkou poharik,ale on tu slamku len chyta, ked cucne, tak ma len prekvapenu tvar, neviem,asi nie je zvyknuty nan

vanila
16. dec 2007

Ahojte! My máme 13 mesiacov a keď mu dám s pohára tak sa napije. Nemožem povedať že trochu nevipluje ale ide to. Ja som toho nazoru,že všetko raz príde a tlačiť by som nan nechcela. Manžel my stale vraví že s flaškou nebude behať celý život. Raz aj tak ho to omrzí. A ja stým si starosť nerobím lebo to aké mam sním starosti pitie s pohara nepokladám za nemožnosť sa naučiť.

lienka55
17. feb 2009

Ja som flasu jednoducho schovala,maly ju nehlada,a zvykame si na pitie so slamkou{mame aj pohar na takyto sposob pitia} alebo pijeme s flias od roznych dzusov,ktore su bez klasickeho dudla.

edita33
17. feb 2009

mi tiez pijeme mliecko z flasky,a vodicku z pohara,,ale nijak ho oducat nebudem,ved v skolke urcite sa nauci,,sem tam vipije aj mlieko z hrnceka ked pije aj jeho brat,,kamoska 5 rocnu dceru zacala oducat od flasky 🙂 a uz jej mlieko viac nevipila,, ☹ takze ja ho nutit nebudem ,ved doma nikto nevidi,z coho pije,,