Ako naučiť dieťa smrkať?

janetka
11. sep 2007

baby, poradte mi nejaku fintu, ako naucit maleho, ze ma fukat nosom a nie puskou, ma dva roky aj mesiac a nie a nie mu to vysvetlit, strasne sa snazi, lebo sa boji velmi odsavacky, ale stale fuka puskou....

lenocka23
12. sep 2007

janetka, vraj deti rady napodobnuju ako fuci jezko... no ale u nas to nefungovalo... my sme malemu stale dookola ukazovali, alo fukame so zavretou pusou.. potom sme ju mali aj zakrytu rukou.. tak to skusal aj on, dal si ruku na usta a "fukol"... sice som na prvvykrat bola cela osoplikovana, ale jemu sa to naramne pacilo... (je to skodoradostnik maly.. 😉 ).. skus mu to dookola ukazovat na sebe, nezabudni pripominat, ze mas zavrete usta a urcite to pojde...
zelam vela stastia a malo soplikov... 😉

vka
12. sep 2007

janetka moj syn ma 3roky a ked ma šťastie tak sa mu podari pekne fukať no ak nie tak fuka ustami ani u nas ježko nefungoval teraz je tiež nachladený a musi často fukať aby sa mu nezahlienilo hrdlo tak mu kažem nadychnuť sa ja mu chytim usta a soplik ide kade ma inač to nejde kedy sa nauči ☹ to netušim

ukana
12. sep 2007

my sme tiez sa hrali na jezka, ale maly byval casto chory tak sa to akosi rychlo naucil 😀 Momentalne mame problem s lenivostou, chodi so soplom az po zem 😀 , a kym mu to ja neutriem, tak mu to je jedno. Vreckovky sa povaluju vsade po byte, ale on si to utrie maximalne tak do rukava 😠

dadulka19
18. sep 2007

my sme mali šťastie,malá sa naučila veľmi rýchlo fúkať nosom,...doktorka nám radila....dať na dlaň pierko(z periny)alebo niečo lahulinké a skúšať do neho fúkať nosom... 😉

lenaka
21. sep 2007

podla rady znameho lekara mozete učiť aj pri sfukovaní sviečky. len treba dať pozor aby sa neopálili. 😒

jejke
21. sep 2007

No a ja si myslim ze najlepsie si vyfuka nos ked mu pusu pridrzite 😀 alebo mu treba dat nieco cmulat,napr.lizanku/tu neprehltne/
moj 3 a polrocny tiez fuka pusou a ked pohrozim ze idem pre odsavacku???
Rychlo sa to "nauci" nosom 😝
Niekde som citala ze dieta si ma drzat vreckovku samo oboma rukami, tak aby si nezakryvalo pri tom oci, nam to ale takto ide mimo vreckovky 🙄

andrea.m
23. sep 2007

môjho Filipa to naučil môj ocko jeho dedo milovaný.posadil ho na odrážadlo motorku a začali sa hrať na policajtov.Filipko bol vodič a dedo policajt.s pripravenou obrovskou klasickou(nie papierovou)vreckou dvihol ruku a povedal "stojte pán vodič budete fúkať" vytiahol vreckovku a Filip fúkal jak o dušu.mal asi 2,5 roka a vôbec mu nevadilo že v skutočnosti je to fúkanie vlastne úplne iné.aj tá vreckovka bola super lebo doma používame iba papierove.takže ja radím formou hry.a nech ho to naučí niekto koho strašne obdivuje.

janina0909
6. nov 2007

moj Misko, no akoby to vedel, ked bol chory, tak sme prilozili vreckovku(nezakryvat ocka) a vraveli fukni a on fukal, aj teraz ked je niekedy soplikavy,tak sam pribehne a chce smrkat, tak dakujem,ze s tymto sme problem nemali. Inac drzim mprsty 😉

janetka
autor
18. dec 2007

baby, nam sa to stale nedari... 😠 obdivujem, sviecky sfukujeme, hrame sa na krtkov a trosicku fukne, ale nie tak pekne, ze by mu vysiel soplik... preto nam vzdy nadcha trva aj dva tyzdne 😒

tilly
18. dec 2007

janetka, skúsime mu to ukázať, keď bude domčo smrkať... len, aby mu to nesadlo na ušká... nám sa to zas zhoršilo 😠

alex777
3. mar 2008

nám veru ježko veeeeľmi pomohol 😀 . malá už okolo roka vedela robiť ježka a keď mala asi 16 mesiacov a nádchu, stačilo priložiť vreckovku a robila ježka na povel. rýchlo pochopila aj význam slova silno, takže fúkala o dušu a soplíkov našťastie ubúdalo 🙂 . emu veľmi povzbudzuje pochvala a potlesk. keď sa ako ročná učila ježka, všetkým sa veľmi páčilo ako rozkošne pri tom krčí nos a tak jej vždy tlieskali a často to po nej chceli naši známi aj príbuzní, vďaka čomu si ježka nielenže zdokonalila ale aj obľúbila a robila ho vyslovene rada.

digysa
3. mar 2008

No ja som ho to naucila asi pred mesiacom a pred tyzdnom sme uz vypluli prve hlieny. My sme to urobili dost "nehygienicky"...tiez som prave teraz chora, tak som mu pekne krasne ukazala na sebe, ako fukam soplik, aj sa pozrel do servitky a hned sme zahlasili "fuuuuuuuuj" a potom maly zacal po mne fukat a vzdy chce vidiet, co mu vyslo 😅
Tie hlieny boli horsie....naposledy sa s nimi zacal dusit a vyplul to sam a to som mu v momente zacala tlieskat a chvalit a hovorit, ako kraaaaaasne vyplul hlieny a ako je to dobre, ze uz to nema v hrdielku.....Takze namiesto jeho zvycajneho plakania sa zacal tesit... 🙂

veverca
3. mar 2008

U nás zabralo strašenie odsávačkou. Bál sa jej ako čerta, tak fúkal ostošesť 😀

janetka
autor
4. mar 2008

uz smrkame 😉 dakujeme za rady

leilat
28. feb 2014

Ahojte, tu najdete tiez par trikov:
http://www.prosimspinkaj.sk/1/post/2014/02/ako-...

buba183
13. sep 2014

PANE boye nam nic neyabera skusala som všetko o 2 t ydne mam 3roky a nechce smrkat aj s odsavackou je to problem aj doktorka nechape ako to ye nevie pomooooooooooooc mate este niaku radu ☹

mandarinka34
12. dec 2014

U nás nezaberá nic,stale ich smrka do seba mame 2,5 tak sme na odsavacke stale.

kika2111
12. dec 2014

balonik na stole.zatvorit usta a fuknut do neho nosom🙂 funguje a je to sranda🙂

jadinka
12. dec 2014

Moj smrka uz od 1,5 roka, najprv mu to slo nesikovne ale tera sa uz krasne vyfuka, chce to len cas a pomalicky trening. Naucili sme ho tak, ze nas sledoval ako fukame a zakazdym sme mu prilozili vreckovku k nosteku, nech aj on skusi a sam sa to nejak pomalicky naucil.

mamainprogress
12. dec 2014

My sme si z alobalu postavili vojacikov, polozili na stol a nosom sme ich sfukovali. Ked bol zdravy, ako taku pripravu na smrkanie, bola to hra. Tak sa naucil dost silno vyfukovat vzduch nosom a potom ked bol nachladeny tak uz to nejako slo same. Ma 2,5 a fuka nos perfektne, vsetko vyfukne.

dahra
12. dec 2014

My sme len cvicili a ukazovali aj nasucho - ked nemal nadchu tak jezka robil a fukal nosom do papiera, takze som vedela, ze teoriu ovlada 🙂 To mal takmer tri roky. No ozaj to pochopil, ako činnosť potrebnu pri nádche, až keď mal 3 aj dačo, to sme fungovali ešte aj na odsavačke, lebo jemu problém robili sople samotné. Triaslo ho hnusom, keď mu to šlo von, tak nechcel. Nos fúkal vždy s revom a parminutovym placom nato, tak si viete predstaviť ten nervozny kolobeh - vyfukame, reveme, sople tecu este viac,zasa fukat,zasa rev. Nastastie nadchy nemal iba 4x co bol 4 mesiace v skolke🙂, potom doma a teraz od septembra fungujeme na fukani bez placu, ale boríme sa s tým, aby bol ochotný si drzat vreckovku sam. Jemu su tie sople hnusne a radsej 100x denne na mna bude kricat,"mama sopel". Sme skusali aj nechat tak, ale to reve a stoji a necha si ich tiect az ....a na to zasa nemam nervy ja.Tak so zvedava, kolko case na toto bude potrebovat.
Inak mala ma rok a pol a vyfuknut uz vie, ale este je to take slabe, no aspon pri utierani nosa nereve, ako syn 🙂

bronto227
2. feb 2015

ahojte baby moja dcerka ma 3 roky a neviem si s nou poradit ohladom smrkania nošteka. Už som jej to aj pekne vysvetlovala ako to ma urobit, aby sa nadychla ustami a nosom vyfukla a nič to na ňu nezabera. Jeden čas mi aj fukala noštek ale teraz nechce asi sa jej tie sople hnusia lebo zvikne ich len tak nechat aby jej tiekli vonka a ona si ich len poutiera. Kvoli tomu jej musim odsavat sople ale to potom robi vela kriku lebo to nema rada a potom som s toho len nervozna že nechce ich radšej vyfukať. Prosim vas pekne poradte mi čo mam urobit aby mi začala fukať nos lebo stale je chora od kedy nastupila do škôlky. Poteši každa dobra rada. 🙂 🙂 🙂

applede
2. feb 2015

@bronto227 my sme ju to naucili velmi jednoducho.....hrali sme sa na jezka najskor....neviem preco zrovna ten 😀 .....krcila nostek a funela ...akoze a ked mala nadchu a tak to robila a hned sa pri tom vysmrkala 😀 🙂 ..teraz uz nerobi jezka ..uz povieme len vysmrkat a ide to ...

luciad7
2. feb 2015

Chytit rukou usta a tak bude dychat iba nosom. A pri placi ze pust, nos vyfuka. Potom uz len pochvalit a skusit bez drzania ust. ;)

applede
2. feb 2015

@luciad7 nic v zlom....ale toto mi pride ako zo zleho filmu...este ten plac do toho 😀 😀

luciad7
2. feb 2015

No tak ked sme uz skusali vsetko mozne, od robenua jezka, cez sfukovanie sviecky a nic nezabrala. Az toto. Pritom mi mame alergicku nadchu, tak nis musi fukat.

patkaza
23. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

hrajte sa na nejaké zvieratko napr. na slona a fúkať .. alebo dajte na stol nejakú papierovú guličku a kto ju skôr nosom odfukne .. a ešte existuje vela dalších návodov ako naučiť dieťa smrkať http://akoapreco.com/ako-naucit-dieta-smrkat/

patricionella
7. apr 2016

@luciad7 tak toto skúsim...už som zúfalá...hrať futbal s loptou z vaty nezabralo...iba držať ústa synovou rukou na jeden deň zabralo...syn má už 4 roky a fúkať nevie...moja 2 ročná dcéra už vie...ale on jednoducho nechce...už asi len takto skúsim...
neviem či je to preto, že som mu ako malému stále vysávala nos pomocou odsávačky...super to šlo...len teraz vôbec nevie smrkať...a už ani nechce...

ivka82
18. apr 2016

@patricionella ahoj mam podobny problem, maly všetko taha do seba, sme o niečo starší ako tvoj syn
ako sa naučil nakoniec tvoj synček? ten môj by aj chcel, ale všetko taha do seba, už mu zalahlo ucho z toho..lekar povedal že to je tym, a nemame ani odsavat vraj mu vysajeme tlak či čo..no som z toho zufala:(

patricionella
18. apr 2016

@ivka82 zatiaľ nič...nepomohlo ani to :( a jednoducho som to prestala riešiť...jediné, čo pri mojom ako tak zabralo bolo to, že som znova začala používať v čase potreby vysávač...a toho sa bojí...ale šiel naň...lebo to bolo potrebné.....teraz časom si myslím, že používanie vysávača nie je dobré...ostatné deti so smrkaním problém nemajú...im som neodsávala.....ani najmenšej, ani najstaršej...tam jednoducho sama vysmrkne a sama si to aj utrie...na povel ešte moja najmenšia 2r. smrkať nevie. Ale vie to dostať zo seba von. Prvý krát zabralo, až keď som na neho riadne zaziapala...aspoň vyfúkol, ale nevysmrkal...jeden deň...potom povedal, že ho to nebaví :( teraz po dvoch týždňoch to už skúša aj sám...jednoducho som mu vysvetlila, že tie chrobáčiky ťahá do seba a potom robia zle...možno by pomohlo ukázať rozprávku bol raz jeden život...tam je jedna...na základe tej rozprávky si mi dcéra dala vŕtať zub. Veľa nervov prajem...ale hlavne treba prestať riešiť to a už vôbec nepýtať sa mamičiek, ktorých deti to už vedia...kto nezažil nepochopí...buď dieťa chce, alebo nechce....a nie je to o nevenovaní sa...toto pochopí iba tá, ktorá má s tým naozaj reálny problém. Mne to nešlo celé detstvo...až kým neprišiel nový doktor...mala som 26 a vraj mám asi zlú prepážku...pred operáciou druhá doktorka...pri jednej dierke...áno, vraj treba to urobiť a keď kukla do druhej...povedala iba ...Preboha...ako dýchate 🙂 a v detstve som bola na krčnom...nikto neriešil...nič idem...ešte mám toho dosť 🙂 kopec nervom prajem.