Ako naučiť dieťa štvornožkovať?

diddi
20. mar 2008

caute, mame skoro 10mesacne dvojicky a nejako sa im nechce - nevedia stvornozkovat. Pediatricka mi stale hovori, aby som ich podporovala v stvornozkovani...ked sa jej opytam ako, tak pocujem stale to iste - na brucho, na brucho, na brucho. Na bruchu su skoro od narodenia...keddam pre ne nejaku hracku, aby sa snazili ju dociahnut a pohnut sa, tak nastane HROZNY rev a krik az su obe brontove a cele snazenie sa skoncilo po 2 minutach...oni radi sedia, alebo lezia a valaju sa...aj na nafukovacich sulcoch skacu radi...len to lozenie nam nejde

Ako ste vy naucili, pripadne cvicili s detmi, aby zacali s lozenim?

susik77
20. mar 2008

diddi:ja si myslim, ze sa zacnu hybat, ked sa im bude chciet 😎 nedonutis ich 😎 neboj, ved kazdebaby sa raz vsetko nauci 😎

uhlikova09
20. mar 2008

to je jasne ze sa naucia

uhlikova09
20. mar 2008

no fakne som to napisala ako tatar ze moj sa posadi sa 😎

erika153
20. mar 2008

moj nazor je taky, ze co dieta naucis ty, nenauci sa samo. takze vsetkemu treba nechat cas...ked bude na to dieta pripravene zacne,liezt aj chodit. ja neverim, ze sme schopni to dieta prinutit robit skor.. mozno nejako posilnit svaly plavanim a tak...ale zeby som ucila maleho ako ma liezt 😅 to nie.

susik77
20. mar 2008

ja mam zase dotaz: ako naucit dieta stvornozkovat na bezpecnom mieste? 😎 moja uz obhryza kable okolo pocitaca. zanesiem ju na druhy konec miestnmosti, dam jej oblubene hracky a za chvilu je znovu pri kabloch 😎

biba12
20. mar 2008

My sice sedime/teda posadim ho a vyzdrzi bez pridrziavania dost dlho/,ale zasa nema rad polohu na brusku a aj ked cvicim, davam mu nozhy pod brusko, z coho ma strasnu srandu, tak nam nechce lozit. Neviem, ci to cakam skoro v polroku.Az dnes sa mi prevratil prvykrat z bruska na chrbatik a co sa tyka prevracania z chbrta na brusko, treba mu pomoct. Ale odmalicka nemal rad polohu na brusku a strasne sa jedoval, ked som ho tak davala . Ja si myslim, ze kazde dieta je ine. Kamoskin maly si sadol az v 9 mesiaci, vzdy len lezal, nemal to rad, ale zasa naopak lozil. Potom, ked sa postavil v 9 mesiaci popri nabytku, tak zistil, ze je pohodlnejsie pri hrackach sediet ako lezkat. Odvtedy sedka.

rebeca10
20. mar 2008

erika153 🙂 suhlasim plne s tvojim nazorom,dieta na vsetko musi dozriet 😉

mamacat
20. mar 2008

dobra tema diddi 😉 neviem ci sa da dieta na to naucit alebo nie. akoze predviest im to ako sa to robi asi nepomoze 😀 ved moja mala vzdy pozera ako ostatne deti lozia aj sa jej to paci 😉 aj my okolo nej mozeme lozit kolko chceme. proste sa to musi naucit sama.
inac ona sa da na stvornozky zo sedu. ale este dalej nedojde 😉

rebeca10
20. mar 2008

niektore deticky fazu stvornozkovanie preskocia,a idu rovno hore na nozky....moji zacali po styroch obaja na 8 mesiace... 😉

uhlikova09
20. mar 2008

susik neviem ci sa to da naucit,mi s tym bojujeme uz dlho ale ziadny vysledok,hracky 5 minut,vyberanie varesiek,hrncov,hryzenie kablov,hadzanie veci do vane,prepinasnie tv,vypinanie pc,pchanie prstov do zastrcky-kazdodenny boj trvajuci vela hodin 😖 krikom ani tym ze mu dam po zadku nic nedosahujem

susik77
20. mar 2008

ona je strasna 😒 vobec nevydrzi na chrbate, furt je na brusku a leze...a ked ju chcem udrzat na chrbte a obliect, krici 😎 taka mala a uz si presadzuje svoje 😎

leila
20. mar 2008

nas maly sa doteraz stale len plazil a to dost rychlo, takze stvornozkovanie mu nechybalo.. dnes sa prvykrat pohol na styroch ale zaroven sa zacal vytahovat hore a stavat sa na nozky.. takze si myslim, ze stvornozkovat tiez moc nebude..

ninuska
20. mar 2008

baby super tema chihci 😀
my zase lezieme dozadu aj si tiez ked je na styroch sadne ale ziedny efektivny pohyb ta moja babula neurobi najhorsie je ze nervaci lebo namiesto aby sa k hrackam priblizovala sa od nich vzdaluje no a lozili sme uz cela rodina vsetci zasebou nic nechtiila sa 😀

uhlikova09
20. mar 2008

no jasnacka to je predsa pani domaca tak ako nas pan majster 😀 😀 😀

dadulka19
20. mar 2008

diddi,dnes sme boli na poradni a dokina sa pýtala,či malá vie chodiť štvornožky...,reku nevie.A na to mi povedala že"nevadí,možno rovno začne chodiť 😉 ...

vladimira
20. mar 2008

nas maly sa sam posadil a zacal liez v odstoupe 3 dni na zaciatku 8-eho mesiaca...dovtedy sme nic neriesili ani ho nenutili...no a po dvoch tyzdnoch odkedy lezie a sedi sa odrazi v ohradke postavil na vlastne (!!!) a odvtedy ho to straaasne bavi a kde moze tak stoji...je srandovny, lebo ked ma pevnu oporu (napr.ked ho pridrziavame), tak si prudko cupne a prudko sa postavi a to opakuje niekolko krat a strasne sa pritom rehoce...a my s nim...
tak si myslim, ze decku treba nechat cas....ale v istom momente ho aj trocha podporit a motivovat...lebo ten nas smudlik sa vlastne snazil liezt uz skor, ale co mal robit, ked bol furt na dlazbe, teda podlahe, kde sa mu smykalo???? az ked sme prisli k babine, ktora ma koberce, poriadne sa zaprel a uz to slo 🙂 🙂 🙂 ...naucil sa to a teraz lozi po dlazbe, po koberci, vsade...a hlavne ku kablom, zastrckam a tak... 😎

uhlikova09
20. mar 2008

aj ja som pocula ze je to v pohode ze niektore deti vobec nelezu a je to pravda,mam kamosku v cechach a jej dcerka zacala rovno chodit

sofik
20. mar 2008

Neboj sa ono sa naučí samo len ho treba nechat. Moja sa naučila v 9 mesiacoch sama od seba. 🙂

lululu
20. mar 2008

myslim, ze u donosenych dvojiciek,ak su podla neurology ok, je to v poriadku a maju svoj cas..
nasi zcali,aj ked vdaka cviceniu v 9. a 10.m..
pdporovali sme ich tak, ze sme ich my davali na 4, aby si osvojili tu polohu.. na 4 domka stala 2m a az pak sa pohla. kubko z nicoho nic sa sam dal a siel..
a suhlasim, ze niektore deti potrebuju spoznat, "vobec maju nohy".. aby sa naucili ich pouzivat pri stvorkovani... blok mozgu staci niekedy len trosku nastartovat 😉
diddi, ak vidis pokrok ,hocijake napredovanie ako to bolo do teraz, tak myslim, ze budu ok 🙂 ved nie kazde dieta samo beha v 9m- ako moj synovec napr... a je to tazke, niekedy nemozne neporovnavat 😒
🙂

prunti
21. mar 2008

ahojte, no u nas to je dost divne...maly mi este nestvornozkuje, pokusa sa, ale po kazdom pokuse sa jeduje...prevracia sa iba z chrbta na brucho, ale...rad stoji, vlastne sam sa este nevie postavit ale ked mu dopomozem tak sa postavi...a posledne tri dni normalne robi kroky, ked ho chytim za ruky...je to asi skoro, bojim sa, aby sa mu chrbatik neznicil...ale ked ho nepostavim, tak reve jak pavian 😠

sylviiik
21. mar 2008

Ahoj, tak my zatím taky nelezeme (doufám, že jsem to přeložila správně 😀 ) Kam potřebuje, se doválí... Když se mu snažím pomoci, aby se houpal na kolínkách, nadává si pod fousy a pak se rozplácne jak žaba 😀 Tak tomu nechávám víceméně volný průběh. Do puberty to snad zvládneme 😀

ingrid78
21. mar 2008

Ahojte, ja som sa koli Kajke tiez trapila, ze jej ide vsetko neskor, ale uz som prisla na to ze to bola blbost. Najprv som sa trapila ze sa nepretaca, potom zesa sama neposadi. Ked zacala pred mesiacom4-nozkovat, tak som prisla na to ze vsetko pride a samo dieta si urci kedy, ked bude mat svaly na to dostatocne pripravene. Ono je to niekedy tazsie ked inym mamickam dietky robia veci skor, napr. aj na nasom fore deti uz davno stali , ale fakt ma kazde babo svoje tempo. Uz sa pomaly zacina staviat na nohy, takze pomaly ale isto napredujeme 🙂
Tak hlavne vela radosti a manej obav z nasich zdryvych deticiek 🙂

lencici
22. mar 2008

To je tak moja maličká sa vôbec nesnaží liezť v postielke sa postavía keď ju dám na bruško tak sa prevaľuje ostošesť 😀 A mala mojej kamošky je len o 2 tyždne staršia a tá už od 7 a pol mesiaca lezie a teraz sa už aj snaží chodiť s oporou

adetka
22. mar 2008

ahojte... ja upodozrievam moju kamaratku... ze dopomoha nasej Mirke ku stvornozkovaniu... stavala ju na 4, ked mala 7 mesiacov... zapacilo sa jej to... potom sa este sice zo dva tyzdne nevedela pohnut dopredu... a ked zacala, tak dvihala rucicky selmi vysoko... to napodobnovala mojho manzela... ked jej ukazoval, ako to ma robit, aby sa pohla... a tak sa jej po styroch zapacilo... ze sa po dvoch rozbehla, az ked mala 13,5 mesiaca (prve kroky v 12,5)... takze sa asi da pomoct... ale nic netreba silit 😉

froschka
22. mar 2008

ahoj diddi nerob z komara somara
ja viem ze je to nesmierna radost pozorovat deticky ako napreduju ako sa im dari a ake su sikovne...nboj oni to dobehnu v niecom inom uvidis 😉

a ked ich posadzas tak ich tahas z lahu za rucicky tak aby sa vlastne same pritahovali?skusaj to tak ze vlastnne ty ich len podrzis za rucky a nech sa vytiahnu ony same svojou silou...ja som ich asi od 5mes tak davala sediet...teda nie doslova davala sediet ale trenovali sme a asi sa nam to vyplatilo lebo nabrali silu...same sa vedeli posadit asi od 8 mes co sa im nahodou podarilo a aktivne si same sadali nieco pred 9m a vtedy zacali aj lozit...

teraz sa stavaju na nozicky ale este nestoja same....

neviem podla mna by mali trosku spevnit svalstvo skus ich tak motivovat ako som pisala na sedenie a popripade aj na statie...rob im len oporu a nech sa snazia vytiahnut same...ked uz stvornozkovanie preskocite tak nech pekne bezkate 😵

diddi
autor
22. mar 2008

cau frosch, aj ja od 5m.ich taham do sedu...vedia sa pekne pritiahnut, vydrzia sediet, maju sice za sebou vankus, ak by nahodou padli dozadu...pekne sa pretocia na brucho a spät, kopu nozickami, zdvihaju zadky a neskutocne pri tom zuria, lebo sa im nedari pohnut sa k hracke 😒

fiocco
26. mar 2008

Diddi, skus ked su na brusku pridrzat im hore brusko a posuvat dopredu nozicky, najprv jednu, potom druhu,respektive ked sa aspon plazia tak im staci pridrzat hore brusko. Moj maly stvornozkuje ako divy, ale tiez mi hovorili ze mam podporovat stvornozkovanie lebo sme mali trosku slabsie svalstvo dole na chrbatiku. Podporujeme to od 7 ho emsiaca. Ale super ze v 10 mesiaci si uz konecne sadol a sedi pekne rovno...

diddi
autor
26. mar 2008

ahoj fiocco, no skusim to zajtra...mam im nadvihnut brusko ked stojim nad nimi?...oni sa len mecu na bruchu, ale ziaden pohyb vpred

ria80
26. mar 2008

Ahoj,taky se přidávám,Michalka dělá přesně to co děti od Diddi.Je na bříšku,hraje si,točí se kolem osy,ale je pořád na stejným místě.Někdy kope nohama,zdvgihá zadek,všechno možný,ale nepohne se.Navíc mi přijde,že ona ani nemá tu potřebu,když je nějaká hračka daleko,zkusí na ni dosáhnout a když nedosáhne,tak nevadí,vezme si jinou.
Nemá snahu se ani přitahovat za něco,myslím,že na to vůbec nepřišla,že to jde.Když ji vezmu za ručičky,tak se sama přitáhne do sedu,ale neudrží se.

Zkoušela jsem ji nadzvihnout a dát na čtyři,ale nic nechápala a byl hrozný řev.

diddi
autor
26. mar 2008

ahoj ria, tak presne si to teraz opisala, akoby som videla moje knedlicky 😉