Ako naučiť dieťa štvornožkovať?

diddi
20. mar 2008

caute, mame skoro 10mesacne dvojicky a nejako sa im nechce - nevedia stvornozkovat. Pediatricka mi stale hovori, aby som ich podporovala v stvornozkovani...ked sa jej opytam ako, tak pocujem stale to iste - na brucho, na brucho, na brucho. Na bruchu su skoro od narodenia...keddam pre ne nejaku hracku, aby sa snazili ju dociahnut a pohnut sa, tak nastane HROZNY rev a krik az su obe brontove a cele snazenie sa skoncilo po 2 minutach...oni radi sedia, alebo lezia a valaju sa...aj na nafukovacich sulcoch skacu radi...len to lozenie nam nejde

Ako ste vy naucili, pripadne cvicili s detmi, aby zacali s lozenim?

lubinkas
9. dec 2015

Mile maminky, chceli by ste sa dozvediet akymi fazami vyvoja prechadza vase dietatko v prvom roku svojho zivota? Mate otazky, ktore by ste sa radi spytali, pripadne problem s ktorym si ste sa radi s niekym poradili? Je tu moznost stravit prijemny vikend v krasnom prostredi, venovany vasim babatkam. Pre viac informacii kliknite na link http://www.bublinka.org/bublivikendy/psychomoto....

tanicka207
24. jan 2016

@uhlikova09 vam sa same babo posadilo v 4 mesiacoch?

mischell0110
24. jan 2016

moja mala bola pozadu oproti inym detom,bola som na nervy z toho,kazdy do mna hucal roalb to a tamto.ale,kedze sme zili vo Svajciarsku,kde sa aj narodila,chodili sme k DR tam a tam mi povedali,ze nemam na dieta tlacit,dieta sa nauci vsetko same,ked pride jeho cas.a tym som sa riadila.Nenutila som ju nic robit,co nechcela,nenutila som ju na nohy,nenutila som ju na brucho-neznasala to,neodsudzovala som choditko,ako mi vela mam radilo nedavaj ju tam.jedine,co som robila bolo,ze som ju nechavala vela vela na zemi-len tak,aby sa dala ko jej pasuje.ked na brucho,tak som ju nechala,ked chcela lezat,lezala,ked sa chcela gulat,tak sa gulala.ked mala 12mesiacov sa postavila na nohy popri stole,gaucu a tak-podotykam nevedela dovetdy stvornochovat-niektore deti to proste preskocia ako mi bolo povedane a moja bola toho prikladom.cupitala kade tade popri nabytku a ked mala 13,5mesiaca zacala stvornochovat-takze mala to opacne.a co na tom,ze to malo ine poradie,vedela to,len iny cas ako ine deti a v inom poradi.nezufaj,vsetko pride,len daj tomu cas.

uhlikova09
25. jan 2016

@tanicka207 neviem čo som písala predskoro 9 rokmi ale asi áno,viem,že chodiť začal v 8.mesiacoch,teraz mám 3.mesačného a nehrozí aby bol čo i len náznak toho aby bol ako starší,ešte poriadne nedrží ani hlávku 🙂