Ako naučiť dojča piť vodu alebo čajík?

kvetinka511
20. okt 2008

Ahojte mám 5,5 mesačného chlapčeka, ktorého kŕmim odstriekaným MM z flašky zahusteným Nutritonom z dôvodu odmietania prsníka a refluxu. Skúšala som mu dávať prevarenú Lucku, ale úplne mi to odmietol, začal sa drhnúť. Mám pocit, že riedku vodičku vôbec nevie piť pretože je naučený na zahustené MM. Skúšala som aj lyžičku, ale všetko mi to vypľúva. Na MM používam Avent flašku s cumľom so spravenou dierkou pretože mi ten variabilný od Aventu nechcel. Nemáte niektorá s tým skúsenosti? Ďakujem za rady.

fifinna
20. okt 2008

kvetinka. môj maly mi tiez nechcel pit ziadnu inu tekutinu ako moje mlieko. ja som mu s flasky so sosakom potroske nalievala do ust, ale za cely den vypil okolo 30 - 40 . Skus detske cajiky ktore su vhodne uz od jedneho tyzdna. Mne teraz vypije za cely den ani nie deci, staci mu moje mlieko. A stava sa mu , ze sa drhne aj ked ma uz rok. Pokial nedavas tuhu stravu , tak asi nepotrbuje pit, staci mu mlieko.

kvetinka511
autor
20. okt 2008

fifinna, zatiaľ som skúšala dávať len mrkvičku so zemiakom. Spapal pár lyžičiek. On má niekedy dni kedy mi odmieta papať aj MM. Tak by som bola rada keby vypil aspoň trošku vodičky. Doteraz mi nie je jasné ako je to keď je dieťa dojčené a kŕmené MM z flašky. KeĎ je dojčené uhasí si smäd predným mliečkom. Keď je na flaške s MM pije stále rovnaké zloženie mliečka (nie predné, zadné) a väčšinou rovnakú dávku. Ako je vtedy s tekutinami? Mne malý na jednú dávku vypije max. 120ml a to má 5,5 mesiaca.

jaduska
20. okt 2008

Kvetinka, naša mladšia začala piť vodičku až keď mala hádam nejakých 9-10 mesiacov, dovtedy som skúšala rôzne typy fliaš, až sme natrafili na takú, z ktorej sa vedela napiť. Ale ona bola dojčená, tak asi aj preto inú tekutinu veľmi nepotrebovala a ja som ju ani nenútila....Tá fľaša bola od Baby nova, mala taký široký gumený náustok - ani cumeľ ani sosáčik...neviem to presne opísať...

fifinna
20. okt 2008

Mlieko s flasky som nedavala, stale kojim. Ale z flase to je to iste ako pri kojeni. Smäd mu to uhasi, aj ked to je vo flaske. Skus mu dat nejaky detsky cajik z flasky so sosakom, ale aby sosak nemal spätnu klapku. Po troske mu nalievaj do ust. Casom zacne tahat aj sam, hlavne ked prejde na tuhu stravu.

bibula
20. okt 2008

netreba mu pokial ma tvoje mliecko-hlavne teraz v zime.

janca704
20. okt 2008

Ani moje dieta nechce vodu ani cajik. Je plne kojeny a ked som mu v lete chcela vodicku z flasky "nanutit" , podala som mu flasku, on si ju oprel o hrudnicek a zuzlal cumlik na flaske a strasne sa na tom bavil 😀 Ale nevypil ani glg, ubudlo len to, co mu vytieklo po lickach 😀 A tak mu to uz nedavam. Asi nepotrebuje a ked nepotreboval v horucavach, tak teraz tiez nie. Pockame na prikrmy a uvidime 😉

annag
20. okt 2008

kvetinka, zatiaľ sa s vodou netráp, až keď začne papať viac príkrmu, tak mu na zapitie skús dať vodu (počas príkrmu, resp. tesne po ňom) a nie mliečko - nebude mu taká riedka, lebo sa zmieša so zeleninkou

odsaté mliečko je zmiešané predné aj zadné mliečko, aj pri saní sa zmieša, ale až v žalúdku, odsaté zmiešaš už vo fľaši 😉 🙂

amdeis
21. okt 2008

Moje deti od narodenia straaaasne ckali po jedle, refluxy, grckania a pod. Na ckanie nam zaberala prevarena vodicka ale z flasky odmietali (ani ja by som nepila prevarenu vodu bleee 😖 ), tak so im na moka lyzicku davala vodicku a sup do pusy. A aby ju nevypluli nechala som lyzicku v pusinke tak, aby bola pusa mierne pootvorena a teda nemohli vyplut ale prehltnut. Tak isto davame aj vigantol takze sa pomerne skoro naucili krasne papkat z lyzicky. Pri flaske s vodou alebo cajom sa viac natrapim, musim im odstrekovat. Preto ak velmi potrebujem aby pili tak dam do cajiku malilinko hroznoveho cukru. V nesladenom caji aj malilinke mnozstvo sprijatelni tu prazdnu chut. Ale nerobim to vzdy. Tot moja rada. 😉

lila794
21. okt 2008

No, my sme tiez boli pol roka plne kojeni, nikdy vodu ani caj nechcel, ani sme nedavali. Teraz pri prikrmoch - to iste!!! Nechce, ale niekedy vodicku vypije. Zalezi od toho, ci je smadny.

kisorka
21. okt 2008

vdaka za prispevky, aspon vidime ze v tom nie sme sami. leto bolo blbe, lebo sme museli davat aj striekackou,
lebo nam kojene babo popri prikrmoch nechcelo v horucavach prijimat tekutiny...
ale zlepsilo sa to! stale sme ponukali, skusali rozne caje, stavy, vodu a vsetci a vsetko/rozumej hracky ale cela rodina a zvierata/ sa stale hrali na pitie, tak to maslu zacalo tak bavit, zeprve co urobi ked rano vstane da napit babike, mackovi, nam aj sebe 😀

jankando
21. okt 2008

kvetinka5111
moja osobna skusenost - malicku mi tiez vodicku cistu odmieta ale cajik zvlada v pohode...ma ho rad.. 🙂
ja davam fenyklovy, pretoze ma maly zapchu a ble, chuti hrozne ale petik ho ma rad... 🙂
sem tam vypije 25 ml a stalo sa, ze stiaol i 100 ml.. 😠
mne tu sestricka poradila davat tak zo 30 ml cajiku poln hodinu pred papanim..

kvetinka511
autor
22. okt 2008

Ahojte, nešiel mi internet preto som nemohla reagovať na vaše príspevky. Ďakujem za rady. Tak tekutiny nebudem riešiť. Počkám kým nezačne poriadne papať príkrmy. Dúfam, že začne pekne piť. Mylý je totito riadny špekulant 😉 A čo dávate po príkrmoch mliečko alebo vodičku?

fifinna
22. okt 2008

po prikrme davam cajik, ale ty na zaciatku davaj mlieko, nech sa poriadne doplni jedlom. Teda aspon si myslim, ze na zaciatku ti nezje toho tolko, aby bol poriadne najedeny. Sak uvidis.

lila794
22. okt 2008

Presne tak, Davidko spapa malicko a musime dotlacit mlieckom. 😉

kisska
22. okt 2008

kveti - zo zaciatku, ked spapa prikrmu len par lyziciek, mozes ho dokrmit mlieckom. Neskor, ked toho bude viac a aj kasa bude hustejsia, tak sa mu mozno bude ziadat napit sa popri tom. Aspon Adamko to tak mava, ze ked sa zacina krutit a vymyslat, tak mu dam napit trochy prevarenej vody a potom bude este papa alebo ked uz ma dost, tak sa len doleje 😉 Aj ked casto si len "vyplachne" pusu 😀

danuska24
23. okt 2008

nasa odmietat pit okrem mlieka vsetko. neviem ci jej nechuti co jej dam (vodu, cajik, stavu hipp) alebo jej ,,nereze,, cumel... 😢

nadka01
24. okt 2008

aj my sa borime s tymto problemom.Malicka nechec vobec caj,vodu,dokonca ani moje odtriekane mlieko z flasky.Doma mam uz niekolko druhov poharikov,cumlov,flasiek...no nic.Trosku my vypila ovocny cajik detsky.20ml.to bol zazrak.Inak je strasny cickojed.Je schopna byt bez tekutin a pockat si az ju nakojim.Podotykam,ze chodim do prace a od 6 -12 nic nepije...Zato poobede a v noci je stale prisata.Trapi ma to a bojim sa ,aby nemala malo tekutin.

tinusi
24. okt 2008

Moja znama pouzila taku tu flasu, ktora ma cumel ako prsko - myslim, ze je od vyrobcu Nuk.
Ja som neoblomna a nemienim investovat do dalsej flase, takze cvicime s tou, co mame - inak uplne obyc... maly ju najskor pouzival na hranie. Sem-tam do dudla zahryzol - inak nic, ked som chcela, aby pil, tak protestoval. Kazdy den som mu ju na chvilku strcila do pusy... asi tyzden vobec nic... dnes som mu miesto prevarenej vody dala lucku - ruzovu a cvicili sme znovu. Robila som mu mnaaam a mlaskala som - tak sa pricucol (akoby to robil odjakziva) a zacal pit!!! Vela nevypil, len par hltov, neskor znovu. Oni vedia z flase pit, len nevedia preco by mali, ked maju prsko. Myslim, ze teraz uz len postupne ponukat vodicku castejsie a je po probleme. 🙂