Ako naučiť malého spať pod perinkou? Mohol prechladnúť?

psyxooo
12. okt 2008

Moj syn /16mes/ celu noc cestuje po postielke, to vsak nie je taky problem, ale horsie je ze nevie spat pod paplonom, stale sa odkopava, dokonca sa aj castokrat zobudi, akonahle ho prikryjem. Uz je dost chladno, najma nad ranom, sice mu davam pod pyzamo aj body a k tomu ponozky. Ruky ma stale teple, aj nad ranom, ale napr. ked mu vyzujem rano ponozky, ma nohy uplne studene a vlhke.
Okrem toho je uz vyse mesiaca s pardnovymi prestavkami chory, neviem, ci to nema na svedomi aj to spanie bez zakrytia. Ako to vyriesit? Vecer ked zaspi, tak je az spoteny, cize viac ho asi obliekat nemozem, kurit tiez velmi nechcem, lebo sa mu zle dycha a dusi ho kasel, ked je v byte teplo. Navyse ja som zvyknuta spat aj v zime pri otvorenom okne, ale teraz si to veru neviem predstavit.
Mate niekto takyto problem?

androna
13. okt 2008

tak toto som tiez riesila ci mu nieje zima ale zistila som ze mu je proste bez prikrytia lepsie a spi dobre a je teplucky.ale ked ho prikryjem tak sa budi a odkopava.tak je v overalku a staci mu to.spaci pytel neznesie uplne rovnako.asi tym detickam proste neni zima,to len my to stale riesime.

dididi30
13. okt 2008

androna presne tak 😉 a nech sa vam podari dievcatko 😵

kalo
13. okt 2008

Tak to jsem ráda, že tento "problém" nemáme jenom my 🙂 Naše malá peřinu taky nesnese...Už jsem rezignovala a peřinu dala pryč..jediné co mi projde, je taková teplá, měkoučká, chlupatá deka..tu snese. Ale i tak..už je zima a teď na sobě mívá 2 tenké deky /a to ji v noci několikrát přikrývám/. Měla teď zánět ledvin, tak vstávám co hodinu jak magor a přikrývám 😝
...................Ono to naučit asi nejde.... 😉

titkovamiriam
14. okt 2008

tiez mam bezprikryvkove dieta 😀 ,no nevidim v tom problem,ma pyzamko a na nohach ponozky.spava tak od miminkovska,lebo je junovy a v lete bol bez prikryvky a potom uz ziadnu nechcel.
chory este nebol tak to detom asi staci,v izbe mame 20st. 😀

dididi30
14. okt 2008

podla mna kazde babo sa odkopava, vedia to hlavne tie co maju viac deti, ze? 😉
titko, my mavame v zime aj menej, ked nekurime 😀 a sme klop klop zdravi 😉

danka_ba
14. okt 2008

My máme tiez v izbe kde spime chladno a klop klop mala je zdrava. Pravidelne ju zakryvam, lebo sa bojim ze prechladne, niekedy dam cez nu len detsku deku - tu viac znesie 🙂

matica2
14. okt 2008

moje sa obe odkopávajú do vesela tak som kúpila hrubšie pižamká a dávam im ponožky. ale ked sa zobudím tak ich prikrývam ale kým si lahnem tak mladšia je odkopaná. staršia dlhšie vydrží.

vanila
14. okt 2008

Ahojte! Tak tuto dilemu riesime aj mi ako naucit spat pod paplonom. No nejako nedohladne!! Tolko co prikrijem hned je to prec. My mame tych 19 stupnou. Niekde som citala ze v spalni ma byt minimalne 18 stupnou. Tak nic mi neostava len ho lepsie obliekat a pripadne budit sa a prikrivat. 😉

gedren
14. okt 2008

Helenka je to same, co tady vsechny popisujete 🙂 Odmita spat pod perinou, jako mensi mela pytel, ted uz nechce ani ten. Takze ji lip oblikam - misto normalniho vrsku od pyzama delsi kosilku, aby ji netahlo na zadicka, a pod ni jeste vlneny natelnicek (a pyzamkove kalhoty) - a hodne topime. Rano ma sice nozicky uplne ledove, ale evidentne je spokojena, tak to tak nechavam 🙂

susanh
14. okt 2008

Pridávame sa 🙂 Obliekame body s krátkym rukávom, pančušky a vrch z pyžamka. Nana nikdy nie je studená. Len mne je trochu ľúto, že nemá oblečené pekné komplet pyžamko 😉 Keby mala pyžamové gate a ponožky, tie by hneď vyzula. 😒

ladunka
14. okt 2008

Karolínka taky nesnášela peřinu nebo přikrývku, spala odmala odkopaná. Sice mívala ledové nožičky, ale nemocná nebývala a nebývá doteď, říkala jsem si že asi ví co dělá. Od doby, co umí říct "pikýýt", využívá toho zejména při usínání k cepování mé osoby.. a spí pod peřinou. Prostě to období, kdy peřinu neměla ráda, nějak samo přešlo.