Ako naučiť malého spať pod perinkou? Mohol prechladnúť?

psyxooo
12. okt 2008

Moj syn /16mes/ celu noc cestuje po postielke, to vsak nie je taky problem, ale horsie je ze nevie spat pod paplonom, stale sa odkopava, dokonca sa aj castokrat zobudi, akonahle ho prikryjem. Uz je dost chladno, najma nad ranom, sice mu davam pod pyzamo aj body a k tomu ponozky. Ruky ma stale teple, aj nad ranom, ale napr. ked mu vyzujem rano ponozky, ma nohy uplne studene a vlhke.
Okrem toho je uz vyse mesiaca s pardnovymi prestavkami chory, neviem, ci to nema na svedomi aj to spanie bez zakrytia. Ako to vyriesit? Vecer ked zaspi, tak je az spoteny, cize viac ho asi obliekat nemozem, kurit tiez velmi nechcem, lebo sa mu zle dycha a dusi ho kasel, ked je v byte teplo. Navyse ja som zvyknuta spat aj v zime pri otvorenom okne, ale teraz si to veru neviem predstavit.
Mate niekto takyto problem?

kacka79
12. okt 2008

U nás je to úplně stejné, už měsíc máme pořád rýmu. Fílovi je 15 měs, do spacího pytle se už nevejde.. spí v pyžámku a ponožkách, doma máme cca 21°C, ale ráno má taky sudené nožky... nevím jak to řešit - v noci už ho ani nepřikrývám když se odkope, nemá to cenu..

roasha
12. okt 2008

moja dcera je uz velka,a stale spava"odkopana",tiez ju celu noc zakryvam. 😒 akonahle ju zakryjem,hned sa odkope,mozno sa jej tak spi lepsie?...tazko povedat. 😒 😅

martinka1704
12. okt 2008

ahojte.tak s tymto problemom bojujem aj ja.syn ma 20 mesiacov,ale akonahle ho prikrijem co i len s dekou tak sa hned zobudi.chori sme este neboli /nastastie/ ale i tak sa mi nepaci to ze nechce byt prikryti.snad sa najde niketo kto nam poradi 😉

jaduska
12. okt 2008

psyxooo, to ho jednoducho nenaučíš. Čo ja poznám deti, tak veľká väčšina nechce spať prikrytá. Už je tu o tom viac tém. Jednoducho ho treba na noc teplejšie obliecť, prípadne zakryť úplne ľahulinkou dečkou a ešte nejaký rok,dva vydržať, kým sa bude prikrývať sám... Možno niekedy okolo 2 - 2,5 roka začne ten paplón akceptovať, ale aj tak sa v noci nechtiac odkope.
naša mladšia dcéra je napr.úplne zúrivá, keď ju v noci prikryjem, tak to ani nerobím....

petra2204
12. okt 2008

Ahoj, malý zásadně pod peřinou nespí. Koupila jsem mu velký spací pytel a je to. Je hodně dlouhý (ten pytel 😀 ) a má být až do 3 let 😉

mirka
12. okt 2008

ani moja nespí pod perinou, večer ešte zaspí, potom ale sa už prevracia a ke%d ju chcem zakryť, v momente sa odkope, takže som sa na to vykašľala a obliekam ju na noc teplejšie+nechám radiátor na teplejšie,aby jej nebola zima. A spinká do rána 🙂

ivca82
12. okt 2008

Ani moja nechce spať pod ničím, ešte aj pyžamko si rozopne. Takže kúrime naplno v noci ☹
psyxooo ja by som skúsila zvlhčovač vzduchu, to že ho trápi kašel v tom teple môže byť práve tým, že je s kúrenia suchý vzduch. 😉

pietra
12. okt 2008

psychoo, podla mna to nenaucis, na to musi dietatko prist same 😉
ale ak su tie nozicky rano aj vlhke, a ruky teple, skor to vyzera, ze sa mu tie nohy potia, ja by som naopak skusila jednu noc bez ponoziek 😉

bubba
12. okt 2008

baby to je asi normalne lebo ked som narazila na podobny propblem tak som si zistovala u znamych a ich detska takisto spavaju.teraz ma mala 27mesiacov a ako keby utal asi pred 2 mesiacmi sa nechala prikryt dekou..dovtedy som skusala vsetko,paplon,deky rozneho typu,ci uz farby,alebo materialu,aj tu pod ktorou teraz spava...tak som to riesila len teplejsim oblecenim-pancichy,body kr.r.alebo dl.rukav a navrch fleesovu miniku alebo nieco teplejsie.a bola vzdy teplucka a nepotila sa.teraz ju koencne obliekam uz iba do pyzamka kedze sa pekne prikryva.

grisgot
12. okt 2008

Ahojky, my taky nechceme spát přikrytý..dokonce se Štěpínek vždy vzbudí, když ho přikryju..ale máme taky spací pytel..veliký, koupila jsem ho na MMB 😉 A konečně mám klidný spaní..protože vždycky jsem se v noci budila a strachovala, že je malému zima ☹

greta24
12. okt 2008

aj nas neznesie prykrivku, teplejsie ho obliekam. Ako sa vam osvedcil ten spaci pytel, zvykli si na neho deti ?

greta24
12. okt 2008

Sorry, prikryvku 😀 😀 😀

majaaita
12. okt 2008

Náš starší spí taky nepřikrytý. Neřeším - deku v posteli má, ale zahodí jí do kouta 🙂 Spí v teplejším overalu a fuskách. Spí klidně, tak nemám obavy.

Ještě vstávat z postele kvůli přikrývání ... na to bych neměla 🙂 Stačí mi kojení mladšího 🙂

Myslím, že kdyby byla dětem opravdu zima, zapláčou nebo budou spát neklidně.

kacka79
12. okt 2008

majaaita něco na tom asi je, Fíla spí taky celou noc a klidně, nebudí se...tak asi jim zima nebi, ja bych teda umrzla 🤐

danulka2
12. okt 2008

grata24 moj maly spi asi od 4mesiaca vo vaku a neviem si ho vynachvalit /ten vak 😀 /. Dovtedy som celu noc vstavala, lebo maly sa budil, bolo mu chladno a chcel sa zohriat mliekom, tak som usila vak a to bola zmena 😉 ,ked sme prespali celu noc. Je to uzasna vec. Usila som mu dva vaky - tensi na leto a hrubsi na zimu. Teraz uz ma len jeden riadne velky a myslim, ze mu aj dlho vydrzi, takze u nas problemy s paplonom zatial nehrozia 😉

dika
12. okt 2008

no tak my mame rovnaky problem (16M). Ked malu prikryjem , zachvilu sa zobudi a hrozne zuri 😠
a vak nehrozi! ako som ho kupila, tak ostal nedotknuty.....
takze tiez obliekam pod pyzamko body a pancusky.

prasiatko30
12. okt 2008

moja dcera tiez moc neoblubuje zakryvanie ale minulu zimu som to riesila asi tak ze som jej na pyzamko este obliekala taku kombinezu - fliskovu a v tom som ju mala pokial nezaspala a potom som jej este prehodila deku - nie paplon lebo to by jej uz bolo prilis teplo - a to mame doma v zime aj tych 18º cez noc a bolo to do pohody. teraz sa problem viac menej vyriesil tym, ze sme ju prelozili do normalnej postele a je prikryta velkym paplonom - nie prilis hrubym a nevie sa z neho vymotat. 😉

tamia
13. okt 2008

skús pspací vak, je to super vec..

lyongirl
13. okt 2008

tak vidím, že nie sme sami a je nás neúrekom, malý tak isto nechce spať zakrytý. Keď bol menší tak áno, ale v lete bolo horko, tak som to neriešila a teraz tiež neviem ako to mám riešiť. Teda riešila som to tak, že som kúpila spací vak, ale spal v ňom len jednu noc, pretože sa naňho hrozne hneval a celú noc sa potil, bolo mu v ňom horko a to mal pod ním len overal. Čiže mal v podstate na sebe toľko vrstiev čo ja a nechápem, ako mu mohlo byť horko. Tak spáva nadalej len v overale a nezakrytý, v noci je teplučký, len ráno keď sa zobudí a lozí pri mne v posteli kým sa preberiem, tak je jak ľad, ale zjavne mu to nevadí. Soplavý bol už 2x, ale neviem, či z toho v čom spí, alebo z počasia.

wali
13. okt 2008

no uplne rovnaky problem mam aj ja. ked ho aj v noci prikryjem, za chvilu je odkopany a to este za zuriveho placu, ako sa do periny zamota a snazi sa dostat spod nej. tak uz neviem, obcas v noci vstanem a prikryjem ho, pretoze ja by som rovno zmrzla spat odokryta a je mi ho luto, ale asi je vazne lepsie nechat ho tak. ten vak ani skusat nejdem - v tom by sa nemohol postavit a to by este len potom boli zachvaty zurivosti! on nan totiz nebol zvyknuty a myslim, ze by to boli u nas zbytocne vyhodene peniaze, presne ako pisu niektore maminky. inak v noci je teplucky, ale rano - ako u lyongirl, ladove ruky 😔

lennis
13. okt 2008

taky řeším tenhle problém, hodně dlouho spal v pytli, což bylo super, ale začal se hooodně převalovat a jak je ten pytel větší a širší, tak se do něj zamotal a plakal, nemohl se hnout, takže jsem z pytle vyndali a učíme spát pod dekou, odkopává se fest, dávám mu fleecový overaly na spaní a po kojení ho přikrývám, ale cca půl noce spí odkopaný, už jsem i přemýšlela, že mu v zimě budu dával bodýčko a ponožky pod ten overal a bude to.

sassi
13. okt 2008

my amme relativne teplo, maly spáva v overalikovom pyžamku, ale už som nezohnala aj dole so "šlapkami" tak spinka v tenkych ponožkách a tiež odkopaný... asi mu to neva, lebo je zdravý aj ked v spálni nekúrime 😉

sassi
13. okt 2008

no a vreco na spanie mam 110cm dlhe, a nepoužívame ho, je vlastne nove, len vyprané a možem ho tak akurát predať, lebo v nom reve ako odušu, čo ho ani viedieť nexchce
ked ho prikryjem, hned sa odkope a v horšom prípade aj zobudí a plače 😒

sofik
13. okt 2008

tak tento problém máme aj my, len čo malú prikryjem hned sa skope a tak to je celú noc. Skúšala som aj spací vak ale ten jej vadí viac- ona sa rada pohybuje po celej posteli v spánku a vak jej vadí. Ale obliekam ju pre istotu teplejšie aby nenachladla. Spáva v pyžamku ale má pod nim punčocháče a body s dlhým rukávom. 😉

ingrid78
13. okt 2008

My tiez nechceme spat pod paplonom, osvedcil sa nam od malicka spaci vak, teraz mame velky do 3 rokov a je po probleme 🙂

kvetinka1234
13. okt 2008

ahojte maminy, my sme tiež aktívni odkopávači. Najprv som to riešila vakom, ale to ho brzdilo v pohybe a rano, predtym, ako sa nam ohlasi, že je hore, zvykne sa postaviť zobrať si knižku, ktorú mu nechávam na dosah a ešte si chvíľu číta a vak ho znervózňoval a potom vrčal aj počas noci. Potom som naďabila na také držiaky paplónu, čo sú vlastne také 4 háky, ktoré sa zaháčknu o rebriny a o perinu a akože ju majú fixovať. Samozrejme, aj z toho sa vyvliekol a perinu mal celú noc pod sebou. Tak som to prestala riešiť. Taktiež ho naobliekam a sem tam, keď som v noci hore chodím zakryť. Ale asi to nie je taký problém, keď drobci nám z toho neochorievajú.

danka_ba
13. okt 2008

Ako tak čítam tak sme neni jediný 😀 . My s odkopávaním bojujeme odjakživa. Vo fusaku mi byť nechce, nakoľko beha po posteli, takže ju tvak znervozňuje. Kym nie je až taká veľká zima riešim to teplejším pyžamkom - potom uvidím. Tiež nechcem kúriť, lebo malá má laryngitídu.

dididi30
13. okt 2008

😀 dobra tema, ja mam 5 rocnu dceru a ta sa stale odkopava, lebo vraj jej je horuco aj ked spime pri otvorenom okne 😕 , ale nozicky ma teple,takze je to ok a je otuzila, nemava chripky, klop klop
syn sa tiez odkopava, sice je malicky ale aj tak, aj nasu tazku perinu odkope 😅
vlastne sa odkopavame aj my s muzom, tak co je na tom 😀

lenka1977
13. okt 2008

od kedy prikryvate deti perinou???nasa mala spi od narodenia bez periny tak ju len lepsie obleciem.

dididi30
13. okt 2008

leni, nemsis sa bat, aj nasa mala bola viac naobliekana a perina jej nechybala ani nechyba 😉 teraz spi dokonca len v spodno pradle 😉