Ako naučiť malú jesť lyžičkou?

junovka
28. máj 2008

Chcela by som zacat davat mojej Nely, ktora ma uz rok tanierik s jedlom, tak aby si brala, cize skusala sama jest s lyzickou, nakolko ked ju stale krmim, tak mi berie lyzicu a pokusa sa jest sama.Lenze, problem je vtom ako udrzat tanier s jedlom na pultiku dets.jedal.stolicke????Mate nejake tipy???tak sem s tym.Ako ste si poradili s tym???Vdaka 😉

lefika
28. máj 2008

existuju tanieriky s prisavkou, problem ale je, ze ked sa uz dietatu podari odtrhnut zo stola, tak jedlo lietA po celej kuchyni 😅
ja som to riesila tak, ze sme jedli spolu vedla seba a davala som pozor, aj ked som dojedla, tak som sedela vedla nej...

junovka
autor
28. máj 2008

a nevies, kde ich dostat kupit???

lefika
28. máj 2008

my mame z ikey, ta zelena zabacia suprava ma tanier s prisavkou 😉 ...ale urcite maju aj inde

mimakro
28. máj 2008

My nemáme stoličku s pultíkom, iba takú drevenú a tam je pultík veľmi malý. Tanierik sa tam nezmestí. Keď už Hanka chcela držať lyžicu sama,sedela som oproti nej a pomáhala som jej naberať. V druhej ruke som držala misku. Teraz už jedáva sama. Za normálnym stolom. Máme tanier od firmy Chicco. Má prísavku a dvojité dno. Dá sa tam naliať horúca voda a jedlo nevychladne. Predtým sme tiež mali zelenú súpravu z Ikey

monkap
28. máj 2008

my tiez pouzivame tanierik s prisavkou, je super ... napr. http://www.babydirekt.eu/sk/tanierik-priehladny... 😉

junovka
autor
28. máj 2008

jeeej, dakujem vam babule, nemyslela som si, ze aj take daco existuje 😅
Monkap, a este....a maly ti ho neodlepi????

monkap
28. máj 2008

junovka: my mame presne ten, co som poslala link len iny obrazok ..... drzi velmi dobre ... najprv som vsade videla iba taky melaminovy od Canpol Babies http://www.nasimdetom.sk/melaminova-miska-s-pri... - ale vyskusala som ho v obchode prilepit na pultik a nedrzal dobre (potom som sa vsak dozvedela, ze mozno to bola taka prisavka, ktoru treba namocit) ... nakoniec som kupila tento co som poslala link - riskla som to, nedal sa vyskusat, lebo bol zabaleny v sacku a je naozaj super ... drzi perfektne - musi byt ale cistucky pultik, drobec sa velakrat skusal ho dat dole ale neuspesne 🙂

junovka
autor
28. máj 2008

dobry tip.Skusim pozriet aj v Dm Drogerie, nakolko aj tam maju znacku Canpol Babies 😉

monkap
28. máj 2008

ja som tomu moc neverila, ze to bude silno drzat nakolko moj drobec velmi, velmi vymysla pri papani .... ale naozaj som nic lepsie kupit nemohla .... velmi dobra vec je to 🙂 len mat stastie a kupit taky co dobre drzi ....

eva4444
29. máj 2008

no ja som kupila tanierik s prisavkou. to ze mi nebude drzat na drevenom pultiku ma ani az tak neprekvapilo ako to, ze sice na plastovom stole drzi, ale drobec ho dvakrat potiahne a je tam. cize na figu. aspon nas maly je schopny zmobilizovat vsetku svoju energiu na to aby ho dostla zo stola. takze jedavame z velkeho 'nasho' taniera na plachte. ale nie lyzickou, ale skusame vidlickou, pretoze skor si trafi vidlickou s napr. uvarenou mrkvou do pusy ako s kasou na lyzicke. ale sme co sa tyka samostatneho jedenia este uplne v plienkach 😀

mimakro
29. máj 2008

Našťastie ten náš drží aj na drevenom stole. Lebo inak... 😀

prasiatko30
29. máj 2008

ja som skusala hned ako to bolo mozne a dcera vedela drzat lyzicku v rucke - skkor teda ako kolik ale aj tak - posadit ju s nami za stol - a to pomahalo uplne zazracne - velmi sa jej pacilo, ze bola s nami, na tej istej urovni a jedla ako jedna z nas - tym padom mame skor problem jej ten tanier zobrat 🙂 a taniere pouzivame normalne nase dospelacke - zatial sme nerozbili ani jeden - teda rozbilo sa(ako vie povedat moja draha krpana 😀 ) - ale to bola prilisna pracovna vasen dcery - chcela ponakladat cisty riad do mycky a tak to dopadlo 😵

ivankaalenka
30. máj 2008

ja som ten tanierik s prisavkou kupila vBille, doktorka nam poradila aj suchy zips, jednu cast prilepit na pultik, druhu na tanierik