Ako naučiť plne kojené dieťatko piť z fľaše?

anicka
31. aug 2008

Ahojte vyriešil alebo rieši niekto z Vás podobný problém ako máme my:
Máme 7 mesačnú dcérku, ktorá je plne kojená. Dr. povedala, že ako plne konenej jej netreba dávať ani čajík, tak sme nedávali, takže sa z pitím z fľaše dotreraz nestretla. Od šiesteho mesiaca jej dávame postupne zeleniku, ovocie a na večer sme jej chceli dávať umelé mliečko na dobrú noc. No ona vôbec nechce ťahať z fľaše, ani mliečko ani čajík. Mám doma minimálne desať druhov cumlíkov na fľašu a ani z jedného nechce piť. Skúšala som aj rôzne druhy čajíkov a mliečok, či nie je problém v nich, ale ani to nepomohlo. Pozná niekto z Vás spôsob ako ju naučiť papať z fľaše. Vopred ďakujem za všetky rady. 🙂 😉

zazana81
8. mar 2011

Ahoj, moje dcerka byla plně kojená a také odmítala lahev, nechtěla ani dudlík. Nakonec jsem lahev vzdala a začala ji učit na pítko - koupila jsem učící sadu od Aventu. A podařilo se. Trvalo to tak měsíc každodenního nabízení a povím vám, že dlouho to na úspěch nevypadalo. Ale trpělivost se vyplatí. 😉

bibap
31. júl 2011

ahojte, zo zdravotnych dovodov musim prestat kojit, ale mala sa vyse tyzdna nevie prisat na flasu... teda vodicku z flase sem tam logne, ale ked citi mliecko tak spusti rev... skusala som Nutrilon komfort, Bebu, flase avent aj Mam ale nic,.... mate niekto nejaky tip ako na to?
dakujem

kamilka22
31. júl 2011

@bibap podla mna, ked potiahne vodicku, tak jej vadi to UM, pocula som, ze kojene deticky lepsie prechadzaju na "sladsie" mliecka ako je napr. Sunar a tusim Hami. Ja som mala tento problem so synom, nechcel ziadne UM a ani kravske mlieko. Tak som dojcila prakticky doteraz. posledny mesiac je to uz len symbolicke, obcas si cucne rano. Ine mlieko mi vobec nepije. Takze mi ostavaju mliecne vyrobky... Skus ponuknut ten Sunar, mozno toto zaberie a ak nie, fu, tak potom neviem. Ale celkovo si myslim, ze dieta od hladu neumrie, a ak bude naozaj hladne, tak vypije aj UM. specialne, ked nepapa nic ine len mliecko. Drzim palce.

motylik136
30. okt 2011

@bibap ahoj, viem, že do tejto témy si prispievala už dávno,ale zaujímalo by ma ako si vyriešila tvoj problém, pretože ja mám ten istý....malá mi čaj z fľaše vypije ale UM ani za svet...dakujem 😉 🙂 🙂 🙂

livka299
30. okt 2011

Preto mne od narodenia kázala dr. dávať popri kojeniu aj pár krát cmurknúť z fľaše vodičku. A aj preto, že keby náhodou teplotovala, aby vedela a chcela piť vodičku.

bibap
30. okt 2011

@motylik136 ahoj no neviem co nakoniec pomohlo, ale mala sa mi strasne vyhadzovala z normalnych mliek - beba, nutrilon, sunar, hami a napinalo ju z toho, nechcela nic pit, robila cirkus... . tak sme sli k pediatrovi a ten predpisal specialne mliecko Nutrilon Alergy Care. Isli sme jeden den plavat a kedze mala nikde inde nevedela pit z prsa ako v lahu u nas doma, zobrala som pre istotu 70ml tohto mliecka do flase. Po plavani som ju obliekla a dala jej tu flasu a ona ju celu vypila. Taka som bola stastna, ze som jej doma spravila dalsiu 100vku a aj to vypila a odvtedy sme na flaske. Podotykam, ze som musela mat MAM dudel 1tku aby mohla pekne sat, ine flaskove dudle nechcela. Odlisovala som jej vodu z pila z cirej flase, mliecko z farebnej aby vedela co jej idem dat. teraz uz rozumie slovam mliecko aj vodicka, takze uz flase nekombinujem. Malu som prestala kojit v 7,5 mesiaci.

motylik136
30. okt 2011

@bibap Ďakujem....neviem ako dopadneme my...zatiaľ ju neplánujem prestať kojiť, ale skrátka chcem, aby sa naučila aj na fľašu, keby náhodou...človek ani nevie, čo sa môže stať a čo potom...asi musím len skúšať a skúšať.No neviem, či uspejem, lebo už ked vidí vo flaši mlieko, odstŕča mi ho rukou a do pusy ani za svet.

hamma
30. okt 2011

@motylik136 Dost často si děti nechtějí vzít mlíko z lahve od maminky, protože moc dobře vědí, že maminka má u sebe mlíčko lepší🙂 a nechápou, proč jim nedá to lepší. Doporučuje se zkusit dát lahvičku někomu jinýmu (tatínek, babička). Ale jinak si myslím, že je zbytečný učit na láhev jen tak pro jistotu. To už je podle mě lepší zkusit rovnou hrníček s pítkem 🙂.

bibap
30. okt 2011

@motylik136 no to este bude robit lebo ked citi cecik preco by mala pit nieco z flase? 🙂) skus ze jej to bude davat tvoj partner, zacni ked je cerstvo vyspata. My sme poskusali vsetko mozne, on daval, vrestala, ja som davala, odstrkovala ma, davali sme pred spanim, po zobudeni a takto asi mesiac...
az raz na prvy sup s tym mlieckom sa chytila

motylik136
31. okt 2011

@bibap musím všetko vyskúšať čo si mi poradila.... 🙂

motylik136
31. okt 2011

@hamma môže to tak byť....chcem vyskúšať aj ten hrnček, tak uvidím 🙂 🙂 🙂 🙂

luciferkax
31. okt 2011

@cartmanko fakt sa vám ešte nestalo, že niekto mal "blbé" pripomienky na dojčiacu matku? ja som sa za tých osem mesiacov napočúúúúúúúvala až až 🙂

janka_28
2. nov 2011

My sme tiež mali problem s tym že maly nechcel v 6 mesiacoch chytit flasku, tiez sme skusili vsetky mozne, ale o flaskach to nebolo, on jednoducho nechcel prist o cecik. A tak je to podla mna s vacsinou deti, plne kojenych od narodenie. nam pomohlo ze mu flasu pocas 2tyzdnovej dovolenky s mojimi rodicmi ponukala moja mama, a ked som sla na pol dna mimo, a nechala jej ho tak bez mojej pritomnosti sa jednoducho rozhodol ze sa napije a potom to uz islo. Dnes pije zo vsetkych typov flias a hrncekov a cokolvej, mliecko, cajik aj vodicku. 🙂

tutolina
14. nov 2011

ahoj vsetci...chcem sa len podelit s mojim uspechom...maly tiez nie a nie pit z flase a niekto odporucal flasu tommee tippee tak som si ju zohnala a...prvy krat-nic moc ale aspon ho tak nerozzurila ako tie pred nou 😠 ...skusala som UM aj caj-to ju len tak poobhryzal.a dnes som mu skusila do nej spravit taku riedku kasu-mliecnu z prasku malinovu (tie ma rad)a ked ochutnal-zacal pekne cicat 🙂 tak dufam ze to niekomu pomoze lebo vacsinou som tu citala rady ako-lyzickou a poharikom a to som si nejako nevedela predstavit otecka ako sa v noci sklana nad postielkou s lyzickou 😀 (kedze ja par dni nebudem doma)kojenie je fajn-lacne pohodlne a zostihlujuce 😉 ale ked niekedy musis...

monny89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadushka007
11. jan 2012

mam strasne velky problem s mojim13 mesacnym synom. uz 8 mesiacov sa kazdy den snazim ho ponukat inymi tekutinami ako mlieckom z prsnika a nic nepomaha. nechce pit ani z flasky (mame ich uz asi milion), ani z poharika ani lyzickou. keby aspon sa dal poriadne nakojit, ale on pije mliecko len rano ked vstane, v noci a pred spanim. jedinu radu od doktorky mam, ze mam stale ponukat ale to robim uz 8 mesiacov a nic. musim povedat, ze som z tejto situacie strasne smutna, lebo citim, ze ma nedostatok tekutin a neviem mu pomoct. samozrejme ani polievocky mi nepapa. ked sa snazim dostat do neho nejake tekutiny nasilu, tak to su take place a vresky, ze sa bojim, aby na mna susedia socialku neposlali. vie mi tu niekto pomoct, ako by som ho naucila pit??? dakujem za kazdu radu. apropo, ked niekto tvrdi, ze kojenim sa schudne, tak ja som zivy dokaz ze zo mna kojenim nesiel dole ani gram 🙂

tanija133
11. jan 2012

@dadushka007 Ahoj, aj moj kojeny krpec 15 m dlho odmietal fllase a tekutiny.....zacal pit az okolo roku a ked vypije 100 ml tak to je uspech....Flase stale odmieta, uz ani neskusam...a zadarilo sa az pitie z poharika Tomee Teppee http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2307... ..... A takisto kojenim vobec nechudnem, vaha stoji a stale som po porode plus 13 kg 😠

dadushka007
12. jan 2012

@tanija133 dakujem za radu, skusim teda ten hrncek, musim do leta nieco poriesit, lebo ak bude teplo mu uz asi moje mliecko ako jedina tekutina stacit nebude...

tanija133
12. jan 2012

@dadushka007 uz je dost velky, uz by mohol aj zacat pit, ponukaj, ponukaj, Ja som najpv davala vodu, a teraz uz to malo co vypijeme je cajik, sipkovy, dam do toho trosku medu a to teda vypije...nemoze to byt sladke, len tak light....Naozaj skus ten poharik, je vyborny, dobre sa drzi, a ako jediny netecie, a je aj normalna cena......Aj Aventacke tecu....Tak vela trpezlivosti.... 😉

rebesita
12. jan 2013

@zazana81 prosím Ťa, ktoré konkrétne pitítko ste používali...ja mám doma závisláka na prsník a aodmieta cumlík aj flašky

zazana81
13. jan 2013

@rebesita Bylo to měkké pítko od Aventu - je to takové bílé placaté. Dávala jsem jí do lahve vodu, ukazovala jak žbluňká a nabízela po jídle, pořád dokola. Tak hodně štěstí při učení !

zuzu31
19. jan 2013

ja som flasu ani neponukala, ked som zacala dcerku prikrmovat hned sme sa naucili pit slamkou a potom z poharikov sosakovych
teraz ma 16 mes a pije iba slamkou alebo z pohara, aj mliecko acidko, umele mlieko vobec nedavam ani som nedavala
urobila som to tak aj pri starsej dcere, a vyhoda bola ze nemala navyk na flasu

lienoocka1515
21. okt 2013

Ahojte zienky co robit ak mame 8 mesiacov 6 zubov hryze mi prsnik a nechce pit z flase tiez som uz skusala vsetky mozne druhy cumlov

zuny
21. okt 2013

syn mi taky nechtěl pít z flašky, zkoušelajsem všechno možné, a tak v 7mi měsících jsme začali pít z hrnečku, klasický umělohmotný s dvěma oušky, oddělala jsem tu násosku a po malých douškách pil.

salma333
3. feb 2014

Zachvilu bude mat mala 6mesiacov a tiez nechce flasku ani dudel

jankaba1
3. feb 2014

Ahoj, ja mam 2r dceru, ktoru este kojim. My sme nasej kupili SMASKA Detský hrnček
a BÖRJA Detský hrnček z Ikei
a pije z toho vodicku, caj, a uz aj mlieko. Nasa mala tiez nepouzila cumel, a naco ucit uz taketo babo na cumlikovu flasu, ked vie pit pekne. Moj nazor. Ked raz nechce cumlikovu flasu, tak nenutit.

lussiinka
4. feb 2014

ja mam podobny problem. mala ma 7mesiacov a nechcela mi ani cumel ani fasu od zaciatku. od 6mes som prikrmovaa, no nestaci jej to a stale sa dozaduje prsnika. vidim na nej, ze je nervozna a hladna a ja tiez, lebo uz som bezradna ako ju nasytit. pri starsej sme mali flasu, no teraz. neviem, ako ju mam naucit. nic nechce a ja som v noci aj 7krat hore. skusala som uz snad vsetko, vsetky flase.. uz naozaj neviem..

dolfy
29. máj 2014

ahojte 🙂 mám podobný problém syn ma začal hrýzť a asi som sa tak zľakla že v priebehu niekoľko dní som úplne stratila mlieko :( som z toho nešťastná lebo chcela som ho kojiť dlhšie ako 11,5 mesiaca no nie o tom som chcela ale tiež nechce piť mlieko z fľaše a najviac sa bojím noci lebo tak 2-3 krát ešte si troška dožadoval a teraz mu nemám čo ponúknuť už som skúšala aj pohár z ktorého pije čaj a vodu no potom ani to už nechcel lebo si myslel že tam ma mlieko :/ som zvedavá čo zaberie ale vyskúšam niektoré rady čo som si tu prečítala ďakujem a prajem pekný deň 🙂

mirka2305
20. mar 2024

@marorlinko máte link na ten zázrak?