Ako naučiť plne kojené dieťatko piť z fľaše?

anicka
31. aug 2008

Ahojte vyriešil alebo rieši niekto z Vás podobný problém ako máme my:
Máme 7 mesačnú dcérku, ktorá je plne kojená. Dr. povedala, že ako plne konenej jej netreba dávať ani čajík, tak sme nedávali, takže sa z pitím z fľaše dotreraz nestretla. Od šiesteho mesiaca jej dávame postupne zeleniku, ovocie a na večer sme jej chceli dávať umelé mliečko na dobrú noc. No ona vôbec nechce ťahať z fľaše, ani mliečko ani čajík. Mám doma minimálne desať druhov cumlíkov na fľašu a ani z jedného nechce piť. Skúšala som aj rôzne druhy čajíkov a mliečok, či nie je problém v nich, ale ani to nepomohlo. Pozná niekto z Vás spôsob ako ju naučiť papať z fľaše. Vopred ďakujem za všetky rady. 🙂 😉

caruzo19
1. sep 2008

anicka,nebude ti spinkat lepsie ked das um.zarucene.babu ide o to si cucnut a byt pri maminke,je zvyknute sa budit vnoci a zobudi sa aj najedene.my sme davali navecer kasu a v 13 mesiacoch sa budila vnoci 11x!! my mame skvelu skusenost s poharikom od mam,je tam taky naustok s dierkami,tym padom nemusi sat,formou velmi dobrej hry sa za par dni z neho naucila pit vodicku,trosicka staci.vydrz este chvilku,kym budete ne tom s prikrmovabim lepsie,aby nebola na noc hladna a potom jej(mu?nevsimla som si,prepac)vnoci ponukajte vodicku na kazde druhe kojenie,nech to radsej robi manzel,vezme to akoze iny ritual,mozno si troska poplacka,ale zaspinka.ja som nakojila vecer pred kupanom o 6,uspavat isiel manzel a do izby som isla spat az po polnoci,dovtedy jej manzel ponukal vodicku.treti den plakala uz o 11,tak som jej spievala a ponukala vodicku,poplakala,to ano,ale zaspinkala a odvtedy sa vnoci proste nebudi.teda meta sa vseliako,ale nepyta papat.kojila som ju potom uz len cez den

anicka
autor
2. sep 2008

bibula: aby, som jej mohla dať napríklad čajík. Jasné, že materské mliečko je super a cicka je to najlepšie.
😉
annag: ďakujem, som naozaj vďačná, že si mi pomohla vyriešiť naše trápenie. Proste som si povedala, že to nebudem riešiť. Budem jej ponúkať fľašku, fľašku s náustkom a pohárik. Nech si sama vyberie čo je pre ňu najlepšie. Možno bude pre ňu najlepšie piť rovno z pohárika a vyhneme tomu "cmúľaciemu zlozvyku" o ktorom si písala.

A s tým porovnávaním detičiek plne súhlasím. 😉 Každé je dieťatko je super. Je individualita a osonosť a "dobrému čas neušiel", takže si určite každé nájde spôsob na všekto, či to bude v šiestich mesiacoch alebo v roku. 🙂 😎

martinka máš pravdu, aj ja som radšej keď sa napije s prsníka, len to je o tom, že Ti všetci naokolo hovoria, veď jej daj to daj je ono a ono sa člove akosi snaží prispôsobiť a často krát je to asi nie práve najlešie. Okolie mi radilo, že ju mám nechať úplne vyhladovať a ona potom potiahne aj z fľašky. Ale to sa mi zdá strašne drastické a mám strach, že keď to vyženiem až do tákého extrému, tak možno z tej fľašky ťahať začne ale už nebude chcieť prsník a to by teda bola katastrofa. Radšej nech si pekne pocická a fľaša jej neujde. 🙂

caruzo, vieš my máme prvé bábätko a ja sa snažím to všetko robiť tak ako "sa to píše v kižkách" ale ako tu čítam skúsenosti mamičiek, tak sa v dobrom treba vykašľať na knižky a proste počúvať materinský inštinkt. Už som pošula o tom, že najlepšie ako odučiť dieťatko od nočného kojenia, je dať mu namiesto mliečka vodičku, pár nocí je ťažkých ale potom si dieťatko uvedomí, že sa mu "neoplatí" vstávať kôli vodičke a prespinká celú noc. Ale to si mylsím, že na to je ešte skoro. Včera som ju kolila o siedmej večer a zobudila sa už o deviatej, tak som skúsila, že jej nedám cicku ale nechám ju pri nás v posteli, chvíľu mrnkala ale po desiatich minútach znovu zaspinkala a zobudila sa až o pol noci. Možno ani nie je hladná, len jej je smuto. Skúsim to aj dnes v noci uvidíme či to zaberie.

geegee
2. sep 2008

Matusko nikdu nepil z flase s cumlom, bol kojeny rok. POuzivala som Avent hrnceky s naustkom a z nich pije UM doteraz.

caruzo19
2. sep 2008

jaj,az teraz pozeram ze aka je este malinka,to mozno aj prichadza obdobie separacnej uzkosti,to ta naozaj teraz este potrebuje vnoci 🙂 moj osobny nazor je,ze minimalne do roka sa oplati vydrzat,pokial to uz naozaj nieje neunosne,ved aj tebe potom bude luto ze sa skoncili tie noci s tym malym drobatkom 🙂

mimakro
3. sep 2008

Ja som fľašu ani neponúkala. Od pol roka mal Ondrejko pohárik s náustkom. Je pravda, že si musel zvyknúť, ale za pár dní to zvládol. Od roka mal pohárik s náustokom, v ktorom sú dierky a ten mal až do 2,5 roka. Nechcel sa naučiť piť z normálneho pohára. Bolo to na nervy. Všade sme museli ťahať so sebou jeho pohárik, lebo inak sa nevedel napiť. Pri Hanke som už bola múdrejšia. Žiadne poháriky so sosáčikmi. Od pol roka som jej dávala z normálneho pohára. Do roka bola dojčená a od roka pije Sunar. Ten jej dávam z pohárika so sosáčikom, čo má dierky. Teraz pije sama z normálneho pohára, neobleje sa.

macaeliska
5. sep 2008

kocky, tak ja uz naozaj neviem. O tri tyzdne ideme na svadbu a krpatu mi pride strazit svokra. Uz som zacala odsavat mlieko a davam ho do mrazaku, aby mala klud. Teraz neviem, ci mam skusit malu ucit na flasku, alebo co. Z lyzicky ma fobiu, ked ju vidi, tak strasne place. Neviem ale, ci sa jej nezapaci potom flaska a ci bude chciet tahat prsnik. Ma sice len dva mesiace, ale je uz riadna potvorka. A hlavne pohodlna.

annag
5. sep 2008

macaeliska, jeden krát jej fľaša neublíži, hlavne aby z cumlíka tieklo mlieko ťažko, ale môžeš skúsiť aj pohárik

caruzo19
5. sep 2008

skus avent flasu.aj ked,ja by som to asi vyriesila striekackou

zuzkapin
6. sep 2008

Aj nas Danko akosi flasku odmietal. Kupila som hadam vsetky flasky z reklam v casopisoch, ktore tvrdili, ze je cumlik podobny bradavke a je vhodne aj porpi krmeni a nuti babo aktivne sat. Ja maleho plne dojcim, ale obcas sa stane, ze potrebujem niekam odskocit a aby bolo prichystane ak by vyhladol.( Nastastie vzdy vydrzal) Ale ked som mu vzdy skusala dat pit z flase, iba sa mracil a cumel vypluval, az odstrkoval jazykom von z ust ☹ . Naposledy som vyskusala namiesto silikonoveho cumla, cumel z kaucuku a ten zabral! Ze ma to nenapadlo skor, ze aj cumel na upokojenie ma kaucukovy a nie silikonovy... sice to nie je este super satie, ale aspon mi neodstrkuje ruku 🙂 Takze treningom hadam docielime, ze aj flaska bude popri ciciku fungovat. Tak hadam to pomoze aj Vam, zamysliet sa, ci na flasi nie je cumel, aky babo nepozna, myslim ci silikon, alebo kaucuk. Podla mna ja toto hra velku rolu vo vybere cumla na flasu. Vela zdaru!

petka82
6. sep 2008

Mna este napadlo v suvislosti k tejto teme. Ak ucite babatko na flasku, treba tiez skontrolovat ci ma cumel dost velku dierku na vek babatka. U nas to tiez zohralo rolu. Ak mu tecie z flasky mlieko pomaly, nebude ho chciet lebo sa musi kvoli tomu prilis namahat a aj tak nic. Ked je zasa dierka privelka, bude sa dusit a mlieko vypluvat, lebo mu to pojde prirychlo. 🙂

anicka
autor
7. sep 2008

blumka skúšali sme aj fľašu od manžela nezabralo ☹

geegee aj ten máme doma aj ten sme skúšali nepomohlo ☹

caruzo19: do toho roka sa budem snažiť vydržať, to nočné vstávanie je riadna zaberačka, ale ten šťastný a spokojný detský úsmev stojí za to. 😀

zuzkapin: skúšali sme aj silikónový aj kaučukový. Cumlík, ktorý mame na upokojenie je silikónový od NUK-u, tak som jej chcela taký istý tvar kúpiť aj na pitie. Ale mám doma 3 cumlíky na fľašu od NUK-u a každý z nich je iný oproti tomu ukľudňujúcemu, tak neviem ako to vyrábajú 😠

petka82: to má určie pravdu, aj to sme kontrolovali.

Asi nám nezostáva nič iné, len trénovať a hádam sa to raz podarí. 😉

marorlinko
7. sep 2008

ja som len napisala svoju skusenost, takze asi tak, nepisala som,ze u kazdeho to funguje, to bola len mensia rada, nic viac, takze lepsie citat nabuduce

angua27
7. sep 2008

anička, nečítala som celú diskusiu, iba v podstate Tvoje príspevky. rada by som Ti dodala trošku sily. môj malý bol čisto kojený do 6. mesiacov, potom sme začali tak ako vy zeleninka, ovocie, mäsko, kaše, všetko postupne. ja som ho z flašky učiť nechcela, keďže nám 6 mesiacov nechýbala. skúsili sme pohárik s náustkom a dosť rýchlo sa chytil. ale nie to som chcela. to nočné vstávanie. cca. do 8. mesiacov som k nemu vstávala 3-5x za noc. potom sa to začalo zlepšovať. tiež som skúšala večer dať UM, ale malý to odmietal. vyskúšala som rôzne značky, skúšal dávať aj Maťkov otec, moja mama, nič. v tých 8. mesiacoch zo dňa na deň sa prestal budiť tak často. a vstáva už len raz za noc na jedenie. vtedy mu dávam UM, ale len kvôli tomu, že kvôli rodinnému trápeniu mám už len mliečka málo a to máme na večer a ráno. takže hlavu hore, treba vydržať a to spanie sa raz zlepší. 😉

zuzkapin
7. sep 2008

Anička, aj u nás nezostáva nič len tréning, tréning a tréning. Zatiaľ to našťastie nie je až tak urgentné, naučiť malého na fľašu - ťuk, ťuk, mliečka mám dosť.

Našťastie my používame MAM a aj ukľudňovací a aj cumeľ na fľaške sú aspoň dosť podobné.

Ale vieš ako to býva, dnes je dusno, tak som malému chcela dať čajík... a vyzerá to tak, že čo bolo včera, že aj trošku potiahol, dnes vyplúval a vyplúval a mračil sa... tak aj my budeme trénovať.

Anička, držím palce, aby ste to zvládli a malá si nyvykla na fľašu a trošku Ťa v noci odbremenila od častého vstávania k nej.

macaeliska
8. sep 2008

Caute kocky. Dakujem za poradenie. Vcera sme malej skusali dat flasku. Najprv zacala pekne tahat, len moj manzel chcel byt sikovny a zistit ci bude tahat aj o chvilu, tak jej ho nasilu vybral a frajer, ha ha, zistil ze nie. O chvilu mu uz tiekli nervy, ze nechce pit. Dnes jej dam pauzu a zajtra skusim pokracovat. Takze snad to do tej svadby stihneme. Ten kaucukovy cumel som este neskusala, ale vyskusam

anicka
autor
9. sep 2008

angua27 si strašne zlatučká, Ďakujem za povzdudenie. 🙂 😵 😵 Ja verím, že sa to zlepší. Som unavená, to priznávam, ale keď malú vyberám ráno z postieľky a ona na mňa hodí, ten krásny "bezzúbkový" úsmev, tak sa všetky starosti stratia a som strašne vďačná, že ju mám. 😵 A do ôsmich mesiacov nám chýbajú už len dva týždne. 😀
zuzkapin: aj Tebe ďakujem za povzbudenie. Aj ja mám našťasie dosť môjho mliečka ťuk ťuk, tak to hádam zvládneme. Som veľmi rada, že mám mliečko, veď to je pre Maťku to najlepšie, tak keď nezačne piť z fľaše, tak ju naučíme piť rovno z pohárika a bude ako veľká slečna. 😎

martina46
9. sep 2008

dost casto citam, ze deticky nechcu silikon, ale na kaucuk sa chytia, nemylim sa? cim to je, makkostou cumlika?

zade
12. sep 2008

skusali ste flasu LOVI?

martina46
12. sep 2008

zade, ty ano?
inac, ja uz neverim ziadnej flasi..... 😒

eros
12. sep 2008

zenske potesim Vas mne zacal papat az v skolke inak bol plne dojceny.vsetko mozne som skusala az v skolke sa naucil 😀 😀 😀 a to mal 3roky 😀 😀

martina46
12. sep 2008

eros, vari si plne kojila do 3 rokov???? 😀 😕 🤐

eros
12. sep 2008

jej troska odveci,ale daco na pozbudenie 😅 mozno netreba povolit alebo neh skusi niekdo blizky dat flasku 😉 jednej to tak pomohlo.

eros
12. sep 2008

ano prosiiiiiim 😀

sisa88
13. sep 2008

uhm, ani moja mala nechce flase, ziadne cumliky a mne sa tak zda, ze tie cumle na flasiach su nejake tvrde, alebo len malo podobne prsu, lebo sa tvari akoby to bolo nieco hnusne..takze sme doteraz s cumlom ani flasou neuspeli.aj suseda mala podobny problem, jej maly ma uz skoro 2 roky a od roka ked presli na UM tak pil z naustka a poharika......takze asi to bude aj u nas tak...mozno som nenatrafila na ten spravny cumel, skuste poradit..ale mala som asi 20 druhov od kaucuku, cez antisress a co ja viem co.

ivetah
13. sep 2008

u nas zabral len dudlik od aventu - aj to az v 5. mesiacoch, tak sme uspesne zaspavame s dudlikom (namiesto prsnika 😀 ) a potom, ked sme zacali s prikrmami v 6. mesiacoch vzala flasu s vodickou od firmy mam 😉
vraj sa tie dudle podobaju bradavke.

majcik
13. sep 2008

Ja som nedavno zacala dokrmovat z flase, zo zaciatku bol problem, zistila som, ze nie je spravna dierka cumlika - ako to tu uz bolo spomenute. Zohnali sme cumlik s najmensou dierkou - aby malemu mlieko netieklo velmi, nechcem, aby si odvykol od dojcenia. Sme spokojny s AVENT flasou a teraz pouzivam aj LOVI - tu novinku s dynamickym cumlikom a je to OK

janka1874
13. sep 2008

my používame od narodenia fľašu mam na čaj a zatiaľ som plne kojila no samozrejme od 6 mesiacov aj prikrmujeme už zeleninkou a tak ďalej

kacicka33
13. sep 2008

My mame rovnaky problem. Malicku este stale dojcim. Papa samozrejme od ukonceneho 6.mesiaca prikrmy tak ako sa ma. Ale problem mame s pitim. Myslim niecoho ineho ako MM. Kedze mame urologicky problem, potrebujem do nej dostat co najviac tekutin. Pije vodicku z poharika s naustkom, ine ako vodu mi vlastne ani nechce, a uz jej ani neponukam (myslim nejake caje, alebo nejake sladke tekutiny). problem je, ze pije malo. Ked vidim ako sa ine deti nalievaju vodou, cajom, alebo cim...kym nevidia dno, saju z flias. Az mi to je luto, ale neviem s tym nic urobit. Vypije mi asi 3dcl vodicky za den. Je to dost na take dieta? Niekde som citala, ze v jej veku by mali deticky vypit deci na kilo vahy, vratane MM. Takze pochybujem ze si to doplni tym MM. Skusala som flasu s cumlom, ale to nehrozi, pretoze nikdy nechcela ani obycajny dudlik. Uz mi je trosku aj luto, ze som nezacala s flasou skor, ale bala som sa aby nepzacala odmietat prsnik ☹ Takze anicka, sme na tom podobne. Ziadna flasa, asi uz na stalo len poharik 🙂

anicka
autor
15. sep 2008

martinka je možné že je to mäkkosťou, keby tak človek mohol zistiť ako tie naše zlatíčka rozmýšľajú 😵

Zade skúšali, ale bez výsledku ☹

eros, no to sa načakáme 😀 snažím sa nad tým netrápiť, ale niekedy keď vidím ako druhé detičky papkajú spokojne z fľašky, tak mi je ľúto 😢 ale potom si poviem, že mám zdravú kojenú dcéru a to je podstatné 😀

kacicka 33 myslím, že sme na tom úplne rovnako už som písala, že mi Dr. povedala, že keď je plne kojená tak nepotrebuje čajík. A teraz keď už by ho už piť mala tak fľašu ani za svet chytiť. Aj ja som rozmýšľala nad tým, že keby som s fľašou začala skôr mohlo to byť iné, ale možno by ju to zase odstavilo od materského mliečka a to by som určite nechcela.

Maťka na menini dostala detský čají od TEKANE a cumlík, ktorý je v takom tvare ako sú náustky na tých pohárikoch. No a keď má náladu, čo je tak každý tretí deň, tak s neho trošku potiahne. Nie je toho síce veľa, ale pre mňa je zázrak aj to, že si ten cumlík nechá v puse dlhšie ako tri sekundy a potiahne si aj čajík. 😀 ne chcem sa tešiť predčasne, ale dúfam, že je to začiatok nášho pitia z fľašky. Uvidíme, či sa to bude zlepšovať, alebo ju to omrzí a budeme sa už rovno učiť piť z pohárika. 😵

martina46
15. sep 2008

anicka,
keby si zacala skor s flasou, mozno by ste mali take iste problemy, aj ked mozno by to trvalo kratsie. ked mne zacala mala streckovat pri kojeni, mala malo cez 3 mesiace. uz vtedy som skusala flasu a nic. ale to som skusala malo. proste to nechcela chytit do pusinky.