Ako naučiť plne kojené dieťatko piť z fľaše?

anicka
31. aug 2008

Ahojte vyriešil alebo rieši niekto z Vás podobný problém ako máme my:
Máme 7 mesačnú dcérku, ktorá je plne kojená. Dr. povedala, že ako plne konenej jej netreba dávať ani čajík, tak sme nedávali, takže sa z pitím z fľaše dotreraz nestretla. Od šiesteho mesiaca jej dávame postupne zeleniku, ovocie a na večer sme jej chceli dávať umelé mliečko na dobrú noc. No ona vôbec nechce ťahať z fľaše, ani mliečko ani čajík. Mám doma minimálne desať druhov cumlíkov na fľašu a ani z jedného nechce piť. Skúšala som aj rôzne druhy čajíkov a mliečok, či nie je problém v nich, ale ani to nepomohlo. Pozná niekto z Vás spôsob ako ju naučiť papať z fľaše. Vopred ďakujem za všetky rady. 🙂 😉

zrzulka
15. sep 2008

my mame tiez ten problem:( ja malej davam so striekackou. tie pohlady v lekarni ked manzel kupuje striekacky🙂))
ale co uz. Mna zaujima ze je potrebne davat dietatu (9.5 mesacnemu) aj ine tekutiny ako MM? Ja davam malej ovocie do jedla davam vodu a od smadu len prsnik kedze nechce pit z flase ani z pohara.

julie6
15. sep 2008

kacicka,neviem kolko ma mala kil, ale 300 ml vody je podla mna dost,teda neviem kolko krat kojis,my mame rovnaky problem,no nas maly vypije len tak 80-100ml vody,viac do neho nedostanem, iba lyzickami,aj to musi byt stava z melonu,ovocia,proste sladka,nechce velmi ani UM,a teda len skusat a skusat dookola,

martina46
15. sep 2008

zrzulka, staci MM. my to mame tak ako vy.
pokial mas dost mliecka, v pohode. ja malej davam casto, len si cucne par tahov a to jej staci. je v pohode.

zrzulka
15. sep 2008

vdaka mata. dehydrovana nie je tak to neriesim len niekedy ma napadne ze ci predsa nie. ale zase liat to do nej nasilu??? radsej jej dam cucnut.

szivem
15. sep 2008

nemusite sa bat,MM dietatku staci,v tom ma vsetky vytaminy co potrebuje,no ak predsa tak skus vymenit cumel na flaske,ja som zacala s kaucukovym so vzduchovou bublinou,ten mal na mlieko ked som prestala kojit,na vodicku alebo cajik mal silikonovy,ale menit som ich nemohla-je vybity.

eros
15. sep 2008

anicka neboj mozno tvojamala sa odstavi sama.aj kamoskam sa same dievcence odstavili myslm same od seba.
a ta chvilka ubehne neboj moj maly nechcel nic ani cumel prsote nic len didi,ale poviem,ze bol fakt zdravucky aj krasne zubky mal kym sa mu nestala nehaoda.

takze nebojte trba trpezlivost a neskor dojdu vysledky 😀 😀

emjee
18. nov 2008

banga • 1d, 64tt • Včera o 23:53
Ahoj, moja malá úplne odmieta piť z fľašky. Má 5. mesiacov a až doteraz bola plne kojená, ale dr. povedala, že za posledný mesiac málo pribrala, tak aby sme jedno dojčenie denne nahradili UM. Lenže naša "potvorka" od narodenia nechce ani dudel a teraz sme prišli na to, že úplne odmieta piť z fľašky. Skúšame to aj lyžičkou, ale vyzerá to ako by sme ju mučili. V mlieku problém nie je lebo som skúsila dať z fľašky aj odstriekané MM a výsledok bol rovnaký. Už sme z toho trochu zúfalí, skúšali sme ju nechať aj trošku dlhšie "vyhladovať" a nič. Ona chce iba prsník. Máte niekto podobnú skúsenosť? Viete mi poradiť ako to riešiť?

jaja0110 • 2d • Dnes o 00:42
banga-ahojkaj, najprv ti napisem ze som prekvapena "radou" tvojej dokiny zacat prikrmovat 😕 😕 🙄

Ja na tvojom mieste by som kojila krasne dalej, ved vaha babetiek nemusi stupat kazdy mesiac, moze aj stagnovat. Pokial mala neschudla rapidne niekolko kilov (asi nie) tak ja by som UM neriskovala.
Z prsnika je uplne ina sacia technika ako z flasky-preto ti ju odmieta. Ak ju nanutis na flasku, mozes ju akurat zmagorit a nebude chciet ani jedno ani druhe, alebo ju naucis na flasku ale na ukor tvojho mliecka- ktoreho sa ti bude postupne tvorit coraz menej a tym padom ju postupne odstavis- co by bola velka skoda!!!

Poznam maminy s podobnym problemom, tiez skusali cokolvek. Ale babetka su dost inteligentne, vedia co je pre ne najlepsie. A ty to tvojej malej mozes dat, bud rada ze flasu ti odmieta 😉

Viem ze toto nieje odpoved na to, co si sa pytala, len pisem ako by som to vyriesila ja. 😉

Pretoze tvoj problem nieje flasa, ale hmotnostny prirastok, ktory naozaj nie vzdy musi byt indikatorom toho, ze nieco nieje v poriadku.
Doveruj malej a uzivajte si spolu krasne chvile kojenie, kym sa da. 🙂 🙂
Drzim palceky!

capy • 2d • Dnes o 01:07
ahoj banga. ja mam taky isty problem. maly mi odmieta flasku. teda on sa s nou hra. dva krat si potiahne, potom vyberie, pootaca,potom pokuse dudel a tak. ja som mu z nej chcela davat vodu, cajik. skusala soom aj mlieko ale nic. ani my nemame dudlik.

moj starsi syn bol na tom podobne. a z flasky sa naucil pit kakao az ked mal skoro dva roky.

takze ja by som to nesurila. kludne koj dalej pokial mozes. ja som si kojenie uzivala 22 mesiacov a potom sme natvrdo odstavili pretoze isiel do jasliciek. prekonali sme aj laktacnu krizu v siestich mesiacoh aj ked ma vsetci prehovarali ze uz sa nemusim trapit a mam mu dat UM. ale ja som si stala za svojim

teraz pri tominovi budem tiez kojit do vtedy pokial to uznam za vhodne a pokial budem moct. tiez nepriberame neako extra, ale vobec mi to nevadi. ved vidim ze je zdrave a stastne dieta. porodnu vahu sme mali 3380g a v piatich mesiacoch sme mali 6290g ak by si chcela porovnat. a teraz mame cca7100g

dufam ze som ti pomohla a ak by si este nieco chcela vediet kludne sa pytaj. drzim palceky

simona55
18. nov 2008

ahoj banga poprve ja byt tebov tak nepocuvam na dokinu a podruhe kolko vazi tvoje mimi ? apreco ho nezacnes uz krmit skasickami ja napriklad davam detsku krupicu na veceru aj na obed ale moj mali tiez je kojeni ale mu davam uz vsetko papat co navarim uz ti teras nebude papat s flase to je 100% ani duduku nezoberie vermi ja som sprvim synom bola tak ale stimto som vybabrala ahned ako sme opustili porodnicu som mu dala dudel akazdi sa cuduje ze je kojeni ama dudel aj sflaski pije caj neboj sa ono ti neschudne as natolko a stym prikrmovanim vobec nezacinaj racj stravu az lizickov dva dni azvikne si na lyzicu a zvelkov nie malov lyzicov uvidis ze to bude dobre.

moni83
18. nov 2008

Ahoj emjee ja som prvu dcerku ani kojit nevedela. Pri druhej uz mliecko mam. Je tiez plne kojena ale uz od porodnice som jej davala dudel hoci sa to tam sestrickam velmi nepacilo. Vodu alebo caj som jej tiez odmalicka davala s flaskou. A vobec mi neodmieta prsnik. Zaciatky boli sice tazke kym si zvikla ale prave o tom to je treba velku trpezlivost kym sa nauci.

fifinna
18. nov 2008

banga, nam doktorka odporucila v piatich mesiacoch polievocky. Nechapem preco by si ju mala teraz ucit na flasku. Tym , ze jej zacnes davat zeleninku jej neublizis, ved nekojene deti ju môzu uz od styroch mesiacov, takze aj ked kojis, nic sa nestane. Skus. 😉

banga
27. nov 2008

Ďakujem Vám všetkým za rady, stále bojujeme. Malinká odmieta fľašku úplne zúrivo naďalej a to sme naozaj už vyskúšali všetky tvary dudlíkov Jediné ako sa nám do nej podarí dostať trocšku mliečka ja lyžička ale ten boj je hrozný. Keby nás videla sociálka.... 🙂 S prikrmovaním nám Dr. povedala že až od ukončeného 6. mesiaca. Ja chcem kojiť aj ďalej a myslím že mliečka mám dosť, ale tá moja potvorka si častokrát iba cucne, vykaká sa do plienky a je spokojná a o chvíľu znovu. Nerozumiem tomu, lebo na noc jej to úplne stačí a už od narodenia mi prespinká celú noc. Dnes má 5 a pol mesiaca a v noci sa budila iba keď jej išli dva spodné zúbky (naraz).

kikiriki
26. dec 2008

Prosim Vás napíse mi niekto na moju mail adresu imo.@post.sk od kedy môžem davat dietatu ovocné alebo zeleninové stavicky? Dietatko ma 4 mesiace a je na umelej strave od 2 mesiaca pije NEOCATE lebo je alergicka na kravské mlieko... Dakujeeem

lemge
10. jan 2009

ahojte.mame 4mes.dcerku,plne ju dojcim,nikdy z flase nepila.ani dudlik nechcela,odmietala ho.
pisem len moju skusenost z vysetrenia noziciek- klbikov.
prvy krat-dcerka mala 1mesic co sme tam boli,ma doktor zvozil preco nemam flasku pre malu.povedala som,je plne kojena,flasu nepozna a naco!? jeho odpoved:nabuduce si doneste flasku.
druhy krat-v 3mesiacoch sme boli.samozrejme flasu nemame zo sebou,ved snad si nas pan doktor nebude pamatat,😖 no on si pamatal!a jeho slova:uz minule som vam povedal,ze flasku treba nosit! bol nahnevany,ja tiez,ale bola som ticho. 🙄
teraz mame ist opat na kontrolu,a urcite bude zas nasrdeny ked neuvidi flasku.

chcela som len opisat,na margo tej flase,ako ma Udivuje,ze postarsi pan doktor nevie alebo nechce pochopit,ze existuju deti co flasku vobec nepoznaju.a moja dcera polkial ju nepotrebuje,tak jej ju strkat do ust kvoli zasadovemu doktorovi nebudem! 😝

adulikka
10. jan 2009

lemge som nepochopila načo tú fľašku mala ma pri kontrole nožičiek ?

lemge
10. jan 2009

adulikka,vraj na ukludnenie,ked jej robil sono.

adulikka
10. jan 2009

no u nás tak rýchlo robia sono ,že ani neviem ,že som tam bola -boli a nie ešte piť z fľašky

adulikka
10. jan 2009

ináč ja som mala všetky tri deti dojčené ,ale som nemala problém aby mi nevzali fľašku do úst.

lemge
10. jan 2009

no ja som zvedava,ako to bude ked budem davat aj prikrmy.pokial nebude treba a budem mat dost MM,flasu nedam.niekde som sa docitala,ze niektore deti z kojenia hned prejdu na poharik so sosacikom.to ale asi zalezi od veku.

annag
10. jan 2009

lemge 🙄 , ale čo už s postarším pánom doktorom - jeho úlohou je vyšetriť dieťa rýchlo, ozaj je zlé, ak sa bábo pri vyšetrení vrtí, no ak potrebuje , nadaj sa , Ty za jeho neschopnosť zmonitorovať dieťa nemôžeš 😉

p.s. - aj moje deti fľašu nikdy nemali

bambusko
10. jan 2009

ani nase 😉 lemge, nas marek je stale kojeny, ma takmer rok a pije vodu alebo caj z poharika so silikonovym naustkom. chvilu mu trvalo, kym pochopil ako to funguje 😀 a pije uz pekne sam

lemge
11. jan 2009

verim,ze sa mi to podari tak ako vam,a flasu nebudeme musit pouzivat.. 🙂

skrecok
11. máj 2009

Ahojte,
chcela by som sa spytat kde ste kupili taky specialny poharik pre kojencov? Skusala som rozne plastove pohariky, ale su velke. A s lyzickou je to zdlhave....
Zacala som mu davat tekute kase, ale z flasky ani nechce pit. Doteraz ho kojim, takze s flaskou mame velke problemy. On flasku berie ako hracku, ale ked je velmi smadny tak bezproblemov vypije aj flasku.

anawi
4. máj 2010

Ahojte, chcela by som sa poradit. Mam 3 a pol mesacnu dcerku a bohuzial malo mliecka tak ju dokrmujem UM z flase. A to je ten problem. Ked jej dam flasu, robi vsetko mozne len nepije. Kruti sa, otaca hlavicku na vsetky strany, smeje sa, rozprava. Skusala som vsetko mozne, menila som mlieka, kupila som asi 5 flias, cumle ani nehovorim, silikonove, kaucukove, rozne tvary s roznymi prietokmi. Skusala som si aj odstriekat mliecko a dat jej z flase moje ani to nepomohlo. Jedine do nej nieco dostanem ked ju mam na rukach a beham s nou po byte. Nielenze mi ide odpadnut ruka lebo to pije pol hodinu ale mi uz aj nervy tecu 😀 Jedine ked mi vypije z flase je vtedy ked uz skoro spi 😖 Ako ju mam naucit pit z flase 😒

ewana73
4. máj 2010

anawi , nas maly tiez odmieta flasu a o cumliku ani nehovorim,tak som sa od urciteho casu tym prestala zaoberat,ze ako to urobit lebo som od neho nemohla nikdy odist kedze stale je plne dojceny a od narodenia papal kazdu hodinu aj v noci,potom sa to postupne upravilo na dlhsie intervaly..dostat do neho nieco cez flasu bol horor.teraz uz tyzden krasne papame zeleninku lyzickou 😀 a kasu bude tiez papat lytickou. aj vodicku pije lyzickou.a pritom je stale dojceny 🙂 . teraz uz zacnem ucit aj na poharik. a vsetky druhy cumlov a flias mame pekne odlozene ,mozno sa niekomu zidu.. 😀

dadis
4. máj 2010

anawi, ako vies, ze mas malo mliecka? Mozno iba nie je hladna

anawi
4. máj 2010

dadis za tyzden nepribrala ani gram a bola strasne nervozna. Ked som si skusala odsat z plnych prs cize za tri hodiny odsajem 50 - 60 ml a to z obidvoch prs ☹

januarova
5. máj 2010

anawi, ale to ze neodsajes viacej to je normalne. to nie je znak ze mas malo mlieka 😎 . ked nepribrala mozno iba nepije zadne mliecko. koj ju viac krat z jedneho prsnika a castejsie, cize aj kazdu hodinu. napr. o deviatej z praveho, o desiatej z praveho az jedenastej a dvanastej z laveho a tak, aby ti prsniky vyprazdnila. a ze bola nervozna, nemusi byt hladna, moze ju trapit aj nieco ine. skus si pozriet tuto stranku
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ma...
mozes tam aj napisat priamo laktacnej poradkyni, ona pomaha aj tu na konikovi v teme Dakujeme Annag.
Bola by skoda skoncit len tak dojcenie ked nemusis.
🙂

brisalek
6. máj 2010

Ahoj vsem, mala take nechtela nic, zadny dudlik ani flasku, vse bylo jen hracka.... Zkouseli jsme na caj vsemozna pitka, brcka, velke diry do dudliku, ale to byla porad mokra....a nic az dnes jsem koupila lahvicku baby nova a funguje to.
http://eshop.lekarnice.info/shop.php?action=sho...

sasenocka253
3. mar 2011

@anicka ahoj ja mam taky isty problem ako ty mam 7 mesacnu dcerku a chcem ju naucit pit s flase sunar poradi smi prosim

cate
7. mar 2011

@sasenocka253 ahoj, aj nas maly bude mat 7 mesiacov a chcela by som ho naucit pit z poharika so sosacikom. Do 6. mesiacov bol plne kojeny. Teraz uz mesiac zavadzame zeleninkove prikrmy a kojime. Flasku mi zacal odmietat (do 6. mesiaca, ked som musela odbehnut,, nemal problem to 1 kojenie papat z flasky moje odstriekane MM). Na flasku ho uz ucit nechcem, tak skor ten poharik. Je to pre nas ale boj. O to horsie to bolo, ked bol chory s teplotami cez 39 a nic okrem MM nevypil :(.