Ako odnaučiť 2 - ročné dieťa od fľašky?

benabianca
12. aug 2007

Moj syn bude mat o tyzden 2 roky,sem tam ponuknem hrncek,ale vzdy ho chce vymenit za flasu,len z nej sa vie poriadne napit.Ako ho mam odnaucit?Skoro vsetky specialne hrnceky na ucenie a aj normalne odmieta.

wladka
12. aug 2007

a co z pohara?? co keby si ho nejak motivovala?? 😉 ..vy dvaja sa spolocne napijete z pohara, raz on raz ty.. take male preteky.. a dostane odmenu 😉 .. nemyslim sladku, barsco..

tretulka
12. aug 2007

ja mam iny problem, nas maly nechce pit z nicoho a nic, niekedy mi vypije len 20-30ml za den, rekord mame 105ml 😒 , dudel nevie chytit, hra sa s nim a hryzie ho, sosacik moze byt, ale len niekedy a s poharikom to vacsinou skonci tak, ze ho musim prezliekat 😖

benabianca
autor
12. aug 2007

on sa napije zpohara trosku,ani zdaleka nie tolko co z flasky(cca 1,5 litra za den),z pohara len cucne parkrat,nemozem ho predsa nechat dehydrovaneho a flasky mu schovat.

tretulka-predpokladam,ze len kojis teda.Moja Bianca odmietala flasu doteraz,len 10ml vypije a potom len hryzie.

vesi
12. aug 2007

mala som ten istý problém s dcérou, nahradila som jej fľašu s cumlom za fľašu od malinovky Jupík, z pohára pila málo, tak som to musela riešiť takto. kakao pila z fľašky s cumlom až do 3 rokov, potom som jej dovolila vybrať si hrnček v obchode, tak sa dala presvedčiť, že bude piť z tohoto hrnčeka, lebo si ho sama "kúpila" 😀

hanka274
13. aug 2007

skus tak ako vesi, nech si vyberie poharik, ktory bude jeho, daj mu peniazky, nech ich da pokladnicke-snad mu tym zvacsis sebavedomie a bude rad...vsetky flasky odloz do pivnice napriklad, tak ako to niektore maminy robia s cumlom...proste radikalne vyhodia, alebo kombinuju s havom-ze ho spapal a duda neni....2rocny si myslim, ze dostatocne rozmysla na to aby to pochopil, ze na flasku je uz velky a ak si kupi sam poharik, ktory bude JEHO, tak bude fajn, uvidis....

Alebo 2 moznost je, ktoru odporucam aj tretulke je SLAMKA. Je to nieco nove, zabavne, nam pomohla uplne najviac, sice len na pitie, pretoze tiez nechcela...teraz pije uz odhocikadial...z poharika, so slamkou, dokonca aj normalne z flase-nie kojeneckej-take nepozname-klop-klop, ani sosacik nam nic nevravi....Najlepsie je ak zena koji cumle a flasky nepouzivat-no problem 😎 😎 😎

drzim palce!!

vavka33
14. aug 2007

A preco ho ides odnaucat,ked chce,nechaj mu aj flasku a popri tom mu ponukaj pit z poharika.aj ked sa napije cez den len par-krat,aj to je uspech.
Vanes pila kakvko z flasky do styroch rokov-vecer a co,potom zrazu uz chcela len z pohara so slamkou.Ved deticky sa s tym ukludnuju.neber mu to,co ma rad a co mu pripomina babatkovske casy.
Ako ucitelka som poznala deti,co prisli domov zo skoly,lahli si a vypili mlieko z flasky.znie to divne,ale kazde dieta ma iny sposob ukludnenia a ked to pomahalo,tak preco nie.Casom ich to preslo.
Uvidis,ked zacne pit z poharika Bianca,bude chciet aj on. 😉

certica
14. aug 2007

benabianca,
my mame doma celu zbierku rozlicny poharikov so sosacikom, bez, aspon 15 uz od vikiho 6 mes. a tiez ich vzdy odmietal. ma 2,5 roka a tiez vzdy skoncime pri flaske, aj ked sa sem tam napije so slamky, pripadne aj normalne z pohara, ale to mu nejak stale nevonia - pchal mi jazyk dovnutra pohara, a to uz sme mu milionkrat nazorne ukazali a vysvetlili. teraz je to lepsie, ale on tu flasu berie ako nieco len JEHO. cumel odhodil asi v 7 mesiacoch, ale na tu flasku ma proste slabost.
mna to velmi netesi, ale viem, ze pride cas, ked sa sam rozhodne ako aj v inych veciach a pojde to bez zbytocnych ceremonii na zaklade jeho vlastneho rozhodnutia

kamajka
14. aug 2007

súhlasím s Vavkou33 🙂
naša malá mala fľašku do troch rokov, piť sme jej ponúkali z pohárika, chcelo to trochu času, ale stálo to za to. Naša pije len z pohára už teraz, ale fľaškou nepohrdne, niekedy v nepozorovanej chvíli schmatne malého fľašku s nedopitým mliečkom alebo čajíkom juj a tak jej to chutí.... 😀
Tiež som počula o detičkách, ktoré prišli zo školy, fľaška s mliečkom do ruky a ideš.... Podľa mňa je to v pohode, ako písala čertica - nechaj ho, nech sa sám rozhodne kedy prestať. Ale tým, že mu budeš dávať tekutiny z pohárika, nič nepokazíš, len ho trochu k tomu posunieš aby si od fľašky odvykol.
Prajem pekné učenie 😉

vavka33
14. aug 2007

kamajka dakujem 😉

vavka33
14. aug 2007

Inak aj Lea ma speci hrncek na ucenie sa pit,co nevyteka atd.,no ona chce pit z toho,co vidi Vanesku,zo zlteho umelohmotneho pohara,alebo z flasku od dzusu,vid moj album 😉

benabianca
autor
14. aug 2007

dakujem za rady,asi nam to pojde velmi pomaly,aj slamku sme uz mali,ale to ho po case omrzelo

kkatrina
15. aug 2007

ahoj, pripájam sa k babám, prečo ho chceš odnaučiť? môj kubko bude mať v septembri 3 roky a mlieko stále pije z fľaše. Ani sa nesnažím ho preonačiť, lebo moja svokra to spravila manželovi a do dnešného dňa od svojich 3 rokov nemal mlieko v ústach.
Ale čaj sa naučil piť minulý rok takým spôsobom že keď bol na prázdninách u mojich rodičov moja mama mu kúpila detský džús figo vo fľaške, a z tej potom pil všetko, neskôr už v pohode aj z pohára a na cumeľ si ani nespomenul.

certica
15. aug 2007

kkatrina, tak z tych flasiek ako jupik, figo... so sosacikom aj viki vie pit, len problem je, ze ja mu take "šity" odmietam davat a zas ked to mam kupit, obsah vyliat a naliat tam nieco normalnejsie, nic moc. keby ta flaska aspon vydrzala dlhsie, ale to su fakt take jednorazovky, potom to napachne.
u nas je to skor o nocnom piti a cucani 😒

hasleerka
17. aug 2007

maminy, moja dcéra pila mliečko z flaše do 4,5 roka a nič sa mi na tom nezdalo blbé ... skúsili sme začať z pohára, ale to jej chutí už iba kakao

benabianca
autor
18. aug 2007

Len tak mimochodom je nehygienicke davat do jupikovych napojov znova nieco ine,aj ked su umyte.
A odnaucit ho chcem kvoli zubkom-vecne cmulanie nie je dobre na zubky

babulka
20. aug 2007

Moj Matik tiez pije len z flasticky s cumlikom, z tych "sosacikovych" pit nevie, mame rozne od vymyslu sveta, ale nevie cez to potiahnut. Ani slamka nam nejde, takze u nas zostavme pri flaske. Popriapde sa vie napit aj normalne z hrnceka, ked mu ho pridrzam, par glgov pomalicky. Tiez sa utesujem, ze snad nebude mat tu flasu do osemnastky 🙂 a som rada, ze ma dobry pitny rezim, lebo pije naozaj dost. Tie zubky - to je naozaj pravda, ale snazime sa cistit poriadne, dvakrat denne, takze to snad nejako prezijeme.
Reci supermatiek (supersvokier, supersusied...), ze uz by nemal mat flasu, plienky, mal by rozpravat, jest klobasy... ignorujem. aj tu sa najdu v kazdej teme tie iste superzeny, ktorych superdeti vedia vsteko prve a najlepsie (ergo tie nase su menejcenne), a to tiez ignorujem 🙂 Flastickam zdar 😀

ramzesa
20. aug 2007

http://www.nuby.platformtwo.com/index.php?optio...

pozri na tuto stranku, su tam flase s takym sosacikom,nie v strede ale na boku. My sme cumlove flase pouzivali velmi malo, tuto flasu sme si oblubili uz pri syncekovi. Poradila mi ju kamoska 🙂 . Z nej sme presli na Nuby so slamkou a uz nechybalo vela k salocke, ale z tej sme pili az ked mal tri roky, dovtedy bolo pre mna jednoduchsie, aby pil so slamkou 😉 .

ramzesa
20. aug 2007

vyhodou tychto flias je,ze je to sosacik, nie cumel,ale silikonovy, cize si dietatko lahsie "prevykne". Staci ked do toho kusne a uz ide pitivo. Lahko sa cistia a pokial nie je sosak prilis okusany, alebo si nanho priamo dieta nesadne,tak z nej netecie. Stoji okolo 119 alebo 129 Sk,kde ako a nahradny vrch sme kupovali za 79 sk, ale uz dlho som sa s nahradou nestretla,ani som zatial nehladala, vydrzi dost dlho. Pasuju na to aj silikonove cumle Nuby. V KE som ich kupila v Carrefoure v lekarni a v Optime v Alltoys.

ena
20. aug 2007

benabianca: skus ho ponuknut vtedy, ked pijes z pohara aj ty. Nas maly zazracne "vysmadne" najcastejsievtedy, ked vidi, ze pri nom niekto iny pije z pohara 🙂 My mame zatial ranne a vecerne mlieko z flase, vonku flasa, ale ked ma cez den napadne, tak ma na striedacku, vie sa napit aj z klasickej cumlovej flase, flase so slamkou, pohara, aj pohara so sosakom...
Samozrejme ze z pohara obcas este vyleje, ale to skor tak, ze drzi pohar v ruke a este mu nedoslo, ze ked sa nakloni aj s poharom, tak sa voda vyleje 🙂 potom sa zacne obzerat, ze co sa deje a rozleje este viacej 🙂

jejke
20. aug 2007

Jeeeej, diky za tuto temu, uz som ju chcela zalozit, hoci my budeme mat 17mesiacov, stale zaspavame na flasi s cumlom a mam pocit ze sa zubky zacinaju krivit dopredu 😒
Cez den davam uz len "sosacik" ale na spanie to je cela postielka mokra a malo co vypije...myslim zo sosacika, takze ak to skusame,ide mu to pomimo...inac starsi mi takto zo sosacika pil pred spanim az do 3 rokov a ma dost zubky vpredu...preto by som tentoraz zasiahla skor...NO AKO???? 😅

lenadka
20. aug 2007

Caute babule, tiez som za to neoducat nasilu, aj moja 2,5 rocna pije kakavko z flase a nepride mi o divne. Ked je smadna vypije aj z poharika na ex napr.1 dcl alebo 1,5 dcl viac nie, z flase jej chuti lepsie. Ja pouzivam figo flase. Po pouziti ju vzdy treba dobre vyumyvat a ja ich obden aj dezinfikujem savom a dobre pooplachujem-vratane sosacika /a nechat celkom ususit!!!/, lebo sa tam lahko tvoria plesne-tak im nedam sancu. Dlho nevydrzia, ale ked si da figo raz za 2-4 tyzne nezahynie s toho. Vselijako to striedam mame aj flasku chicco taku co sa dobre drzi v strede ma dieru a na to som kupila sosaky-odtial ju bavi pit. Striedam aj slamku, ale najcastejsie v poslednom case vodu pije zo skleneho poharika-duritky/nerozbitna/. Pohariky zo sosakom mala 2, jeden dostala a bol velmi tazky do jej ruciciek, no zamer darujuceho bol dobry-nedal sa prevratit a druhy sa rychlo dopraskal, ten ju bavil boli na nom zabky a tak som jej vzdy vravela nech vypije zabke po krcik, po kolienka.../.Musim ju motivovat, lebo malo pije sama od seba. 😉

jejke
20. aug 2007

Lenadka a odkedy Ti pije zo slamky?Pouzivas tu hrubsiu z original hrnceka, alebo tenke jednorazovky?

hanka274
20. aug 2007

lenadka, savom dezinfikujes detske flase????? 😕 😖 😖

lenadka
20. aug 2007

jejke, tie tenke z dzusikov 😉
Hanka? A preco nie? Toto co mam doma sa pouziva aj na dezinfekciu vody v studni. Jasne ze to musis potom dobre oplachnut, taka umela flasa sa totiz neda vyvarit by dopadla 😝 Savom sa bezne dezifikuje, napr. aj salatove misky, pohariky v skolke, si este nepocula??? 😅

ramzesa
20. aug 2007

lenadka to co mas za savo? 😕 😕 😕 Ja savo pouzivam iba na WC, vanu, umyvadlo a specialne na podlahu a na plesne, sem tam sa nam z vlhka spravia v kupelni...ale na riad? a este detsky plastovy? 😕 😕 😕

jejke my sme pouzivali zo zaciatku tu, co je sucastou flase, ale v pohode vypil aj z normalnej slamky, teraz s tym uz vobec problem nema. Ked chcem, aby sa napil rychlo dam mu slapku, ked mi je to jedno,tak sa pekne napije aj zo salocky. Malokedy vyleje, vacsinou,ked sa s tym uz hraje 🙄 .

ramzesa
20. aug 2007

😀 😀 😀 😀 😀 😀 slamku som chcela napisat 😅 😅 😅 😅

benabianca
autor
20. aug 2007

ramzesa-presne take flasky mame,aj tie odmieta

ena-ked sa napijem ja z pohara,on mi ochotne popmoze,podrzi mi pohar,da mi napit.Ked to iste urobim ja jemu,pohar mi odtlaci od seba a este nas aj obleje obidvoch 😒

lenadka-savo?!!!no ty musis vediet,co robis.Flase sa maju umyvat v setrnych pripravkoch,savo mi velmi setrne neznie ale.

vavka33
20. aug 2007

Bacha,lenadka robi na hygiene,asi sa v tom trosku vyzna,i ked ja by som to savom tiez neumyvala.

maryam
20. aug 2007

benabianca, myslis, ze je to take zle, ze nepije z pohara? podla mna nie, ja a brat sme pili z flase do nejakych 6 rokov, kym sme nezacali chodit do skoly, lebo ked nas mama chystala do skolky, rano jej bolo najlahsie spravit puding alebo krupicu do dvoch flasi, my sme sa vyvalili na rohovu lavicu, vypili, kym sa ona chystala do prace a bolo... 🙂
a maly ma len 2 rociky, neboj, nauci sa, nieje to take hrozne, skor alebo neskor...

benabianca
autor
20. aug 2007

ked bol ako rocny v skolke,tak na nas v podstate tie opatrovatelky tlacili,nech ho naucime pit z pohara(bol jediny kto v jeho veku pil z flasky).Viem,ze do jedneho roka by sa to dieta malo odnaucit,vsade sa to odporuca,ale preco vlastne,to neviem.Dokonca ani kase sa nemaju davat do flias.Robilo sa to pred 20rokmi,ale dnes sa to uz neodporuca.