Ako odnaučiť 2 - ročné dieťa od fľašky?

benabianca
12. aug 2007

Moj syn bude mat o tyzden 2 roky,sem tam ponuknem hrncek,ale vzdy ho chce vymenit za flasu,len z nej sa vie poriadne napit.Ako ho mam odnaucit?Skoro vsetky specialne hrnceky na ucenie a aj normalne odmieta.

babulka
20. aug 2007

Benabianca, vies co vsteko sa popise v mudrych knihach? Co vsteko by malo dieta zvladat vtedy a vtedy? a ked nezvlada je divne? Blbosti. Kazde dietatko ma svoje tempo, kazde je ine, nieco vie skor, nieco neskor. Vzdy, ked sa snazime nieco ho naucit nasilu askor, ako je samo schopne, vypomsti sa to. Do troch rokov hlavne pokoj 🙂 tym nechcem povedat, ze nemame deticky ucit nove veci, motivovat ich, skusat stale nove, ale len potial, pokial samo chce. ked nechce pit z hrnceka, nech pije z toho, z coho mu je najlepsie. A som prekvapena, ze na rocne dieta v skolke ucitelky tlacili, aby pil z pohara. tam by som uz dieta nedala 😖

benabianca
autor
20. aug 2007

zijem v Irsku,iny styl,ina mentalita.Tu bezne piju uz polrocne babatka z tych sosacikovych hrncekov,mozno je to aj tym,ze neboli kojene a na flaske boli odmalicka.Neviem.No necham tomu volny priebeh,sem tam ponuknem,ked odmietne,skusim nabuduce.Dakujem teda vsetkym velmi pekne za rady. 🙂

hanka274
20. aug 2007

lenadka, nie nepocula som este o tom nic (asi aj nastastie)...savo nesavo....ja to dokonca ani na WC nepouzivam bo ma napina....iba nasi na plesne na stenach v kupelni-maju zle vetranie, resp. mali, uz maju ok-nemusia pouzivat....
no ale asi myslis ine "savo"-take na veci ktore ty spominas....toto savo co myslim ja a ine baby je asi to "zachodove savo" nie???
ani nevrav, ze nie...

lenadka
21. aug 2007

Sava su rozne - asi 10 druhov 😀 😀 😀
Na pranie ine, na dezinfekciu podlah a zachodov ine...na dezinfekciu hraciek, pitnej vody ine 😀 ked si ho kupite vzadu je na co sa pouziva. Tak ja mam to cim sa dezinfikuje pitna voda, to sa vam naleje do studne a potom tu vodu pijete 😀 😀 😀 ale musite dodrzat pomer a 30 minutovy casovy interval kym sa rozlozi. Moji rodicia napr. ziju v obci kde nie je este!!! obecny vodovod a maju studnu, svokrovci tak isto spojazdnili tu ich ani mi neracili oznamit ze tou vodou malu kupem.😠 Tak seci dezinfikuju vodu podla navodu savom, moze sa aj chloraminom alebo inymi prostriedkami ale zaklad ze je to chlorovy pripravok je ten isty. V navode je ako s nim co cistit a dezinfikovt aj koncentracie-lopatisticke lyzica vody, deci vody na 10 l a pod. aby si to clovek aj doma mohol namiesat.
Ked to vie clovek pouzivat /koncentravie, cas posobenia, druh/nic s neho nesmrdi, nic sa nerozozerie 😉

lenadka
21. aug 2007

pardon chcela som napisat lyzica sava, deci sava na tolko a tolko litrov vody...prave som kukla ake to mam zazracne ze o nom nik nepocul 😅 : "Nove Savo k cisteniu a dezinfekcii"-tak tak sa vola, je na cistenie hraciek, predmetov prichadzajucich do styku s potravinami, pitnu vodu, bazeny...samo sebou ked s nim umyjete podlahu nic sa nestane, horsie by bolo keby sa to stane opacne savom proti plesni dezinfikujete pitnu vodu, alebo umyvate hracky, spravit to zo savom na zachod-no neviem neviem 😀
Jeeejda to je ale do inej temy..tu je o oducani od flase 😅
inak Hani savo smrdi aj vseobecne vsetky prostriedky na dezinfekciu,to je fakt, ale ked idem niekam na kontrolu a citim chlor som straaasne rada, lebo tam kde to zanedbavaju tam su potom epidemie a ja to musim riesit 🙄

hanka274
21. aug 2007

lenadka 😀 😀 😀
ahááá, no tak vidis bezny smrtelnik ako ja....uz som si myslela, ze prevaras "VWSAVOM" 😀 😀 😀 😀 😀 poznam iba take a este na plesne....

hej, ten smrad...fuj! ale mas pravdu aspon pouzivaju.

lenadka
22. aug 2007

hani ja som uz taka deformita, ze mne to uz nesmrdi, vydim za tym skapate bakterie a hned krajsie vonia 😀 😀 😀

hanka274
22. aug 2007

😀 😀 😀 😀 😀 🙂

lenadka
23. aug 2007

hanka co v noci spavat nemozes 😕 no no no...v noci sa spi nie buntosi na konikovi 😉 😀

hanka274
26. aug 2007

cau lenadka...este ani jedna nebola...ani teraz este neni...robim faktury po veceroch.. 😅 😅 😅 -cez den na to kaslem, mam ine povinnosti a zaujmy.... 😅 😅 😎 😎

janinah
7. sep 2007

joooj,neberte deťom fľaštičku priskoro (2 roky je skoro),môže sa stať,že nebudú chcieť mlieko vôbec

hanka274
8. sep 2007

janinah...nebrat-brat....ide o to naucit deti bez flasky a nie im to silou a placom a nutenim brat....cim skor, tym lepsie.a ked vobec nie, tak najlepsie 😉

maca793
8. sep 2007

ja som deti odnaučila od fľašky tak, že sa mi nepatrne rozbila jedna fľaška, potom druhá a na ďaľšie som nemala už korunky. deti to zhltli, dala som im pohárik aj so slamkou, a tak sa odnaučili. mali vtedy 2,5roka. odnaučiť sa museli aj preto, lebo začali chodiť do škôlky.

sulamith
28. sep 2007

ahojte,aj ja sa zapojim,tak my sme chceli odnaucit malu od flase uz skor,ale bol to taky velky boj a plac,ze sme si povedali, ze pockame,ked bude zrelsia a budeme jej to moct vysvetlit.Minuly tyzden som jej povedala ze flasu sme uz s tatikom vyhodili,takze mlicko uz bude pit z pohara.(ona pritom z pohara pije velmi rada,ale vecer pred spanim mala flasu ako upokojenie,namiesto cumla)
Na moje velke prekvapenie,zaspava pokojne a bez placu,nechavam jej v postielke orazkovu knizku,ktoru si rada pozrie pred spanim. "precita" a zspinka. tak sa nam to podarilo 🙂 ,ale kazde diet je ine...

hanka274
30. sep 2007

sulamith...mile. 😵 😵

susika
21. apr 2009

malá mi sama odmietla flašku s cumlom na čaj akurát včera.videla deti piť s tých flaiš s tým sosáčikom, ako je aj na niektorých minerálkach,a le s takým, že to musí vytiahnuť, keď sa chce napiť a ked to zatvorí, tak zaklapnúť späť. su také na detských dzusových flaškách ako je Jupík. na dospeláckych je ten, že sa musí flaša stlačiť, aby sa to v tom štupli uvolnilo, cez taký ešte nevie, alebo to vela stlačí. tak som jej ho kupila. džus som vypila ja (samá umelina) a z flašky pije čaj. naleje si do pusy, prehltne a znova. ešte nevie celkom tak piť, aby pila v kuse. z hrnčeka pije srandovne. bud si všetko vyleje na seba alebo len tak "cucká" po troške. ale z neho pije málo. večerné mlieko ešte z flašky, ale aj to dnes vymýšlala, tak dúfam, že to nebude chieť piť cez ten štupeľ. 🙂 flašu máme zatial ako rituál večerného spania. tie špeciálne hrnčeky so soswákmi a dierkami u nás nepochodili, fungovali ako hryzadlo. 🙂

dsnadja
22. apr 2009

ako čitam budem tu ako unikat ale neda mi aj ked si pomyslite svoje moja dcera teda staršia pila kakao s flase dlllllhoooo prestala stym ako 8 ročna a menšia bude mať tento rok a oktobri 7 a ešte stale pije kakao z flaše.ako nemyslite si že su nejake divne alebo nezrele alebo nejaku vadu že by mali a ani sa nerozvadzame ani nič žiadne a tragicke sa u nas nestalo proste nič len ja som na nich netlačila a zostalo to takto.aj staršia si zrazu povedala že dosť(8 ročna 😅 ) a odvtedy flašku nechcela.inak funguju normalne cez den ani jupikove flaše ani nič podobne len niekedy ked to vidia u kamaratok vačšinou piju vodu alebo jemne perlivu mineralku a niekedy džuse a všetko z poharov, dudlik nemali už ako 2 ročne lebo ho nechceli,plienky sme zahodili tiež zavčasu a bez nasilia to ešte tiež nemali 2 roky,no takže len tato flaška,rano ked ešte je v posteli,a večer ked už je v posteli.no snad sa nebude vydavať s flašou v ruke 😀 (jo ani zuby nema krive)takže sa nejak extra nestresujem.

zuzkafuny
23. apr 2009

Ja som Zuzku odnaučila tým, že som pomohla cumľu aby sa pokazil a keď sa pokazil, tak úplne bez problémov to zvládla...
Pri Miškovi mi to nevadí že ešte pije z fľašky... vie aj z pohára, aj cez slamku a na búvanie má fľašku... a nech má aj do 18tky, keď bude chcieť 😀 😀 😀 asi to bude vekom, že mi to nevadí... 😀 😀 😀

martao
23. apr 2009

Je veľa detí, ktoré chodia do školky, školy a píjú doma s flašky. My sme ju nebrali von, tam pil z pohárika, z flašky od jupíka.
Nakoniec si zobral flašku aj von, našťastie ju niekde zabudol a zrazu to išlo aj bez nej. 🙂

sasiki
23. apr 2009

moja pije z fľaše každý večer mlieko 🙂 Zatiaľ som nerozmýšľala o tom, že by som jej tú fľašku vzala, keďže je to len večer pred spaním.

zuzmag
24. apr 2009

Ahojte tak aj my mame taky problem ale len pri zaspavaní ked ide spat musi mat plnu fľašu čaju žiadne mlieko ani kakao nechce piť vobec.A v noci je to iste keď sa prebudí tak rychlo musí maľ čaj a niekedy aj 5-6krát za noc ☹ ☹ ☹ keď jej nedám začne revať jak najatá 😒 a rano vstane počuraná až pod bradou 😅 cez deň plienky už nenosí ale v noci jej ju musím davať pre to večne pitie.Tiež ju chcem dať do škôlky ale sa bojím ako tam bude zaspávať 🤐

martao
24. apr 2009

zuzmag,
neviem akú veľkú flašu čaju dávaš. Skús jej dať menšiu, možno jej to bude stačiť. Alebo menšiu dierku na cumlíku, unaví sa a skor zaspí.

Školky sa neboj, učiteľky sú na to zvyknuté. Náš mal 3 roky a cumel, ale v školke, keď videl, že iné deti ho nemajú, tak ho nechcel.

sakura77
25. apr 2009

no pit 5-6 krat za noc je teda uz podla mna terorizovanie-u nas to bolo to iste,ked som mu zrusila nocne mlieko-takze u mna zabralo:
1.vodu-nie caj-ta tak nechuti ze ano
2.od smadu by malo stacit tak maximalne dvakrat za noc äaj ked vacsine netreba ani to) ,pokial nie su nejake extremne horucavy-takze je to len o trpezlivosti-nepopustit-mozno si poreve par noci-ale prejde ju to-u nas to skoncilo za dva dni 😉

drzim palce
🙂

jevel
25. apr 2009

dsnadja - u nás to bolo podobne ako u vás. syn pil pred spaním kakavko z fľaše do 6 rokov 😅 .
potom sme sa dohodli, že keď už bude veľký školák tak fľašku zahodíme a aj tak bolo . Nostalgicky jej zamával do koša a bol s fľašou koniec.
On to mal ako uspávací rituál. Inak dudlík moc v láske nemal iba tú fľašu.

dsnadja
25. apr 2009

jevel no normalne som sa stresovala že čo to tu budu za odozvy ale ako vidim chvala bohu ma tu nikto neodsudzuje....diky....skušala som že či nahodou nezabudne, alebo čo, a že čo by bolo, keby nepila z flaše, ale pri takychto otazkach pozera na mna ako na zjavenie....necham ju tak, uvidim kedy ju to prestane baviť...onedlo pojde do talianska so švagrinou a jej muž je extra mudri...teraz maju babatko a všetko určuje on,100 chuti mam ho prefackať totižto ich dieťatko je neprikryte,zle ju drži tak všeliak nepodopiera jej hlavičku,do umelej vyživi jej daval menej mlieka,nedavaju jej napiť od smadu a podobne jo a vybera ju z kočika ked vonku fuka a mala len tak v tenkych dupačkach bez ničiho na hlave a stoji s nou v prievane a ta moja zlata švagrina, ktora videla a aj pomahala mne s dcerkami ma mozog od porodu ako vygumovani,ja už fakt neviem čo s nou....no ale čo som chcela že tento švagor čiže mister extra mozog, ked mi bude terorizovať malu kvoli tej flaške, tak ho asi zabijem 😎 ,ked odučiť tak doma no nie???

dsnadja
25. apr 2009

jo zabudla som, že oni su v taliansku to ano ale, nie pri mori, ale kde sa lyžuje... to aby ste si nemysleli, že sa niekde vypekaju na slnku a ja mam problem s prikryvanim....inač som švagrinej len tak jemne naznačovala, aby nebola blba a nenechala si do všetkeho kecať, ale nerobim natlaky, radšej sa nepozeram, snad neprechladne mala alebo čo....inač su tu malo takže radšej si malu radšej uživam.....

daleja
2. máj 2009

Ahojte. Ja by som flasu este neriesila. Moja starsia dcerka mala tri roky a este teraz obcas pije rano mlieko z flase. a vobec mi to nevadi, som rada, ze do nej mlieko dostanem. Z pohara by sa napila len trosicku a uz by nechcela. Ak nepije mlieko, tak papa gulicky s mlieckom, velmi jej to chuti. Takzeto striedame. Ale ak si flasu popyta, dam jej ju. Uvidime dokedy..... 😉

miri3
5. máj 2009

ahoj bebanica. nasa mala sa snaží opakovať všetko čo robíme my, takže aj piť z pohára sa naučila skoro. my mame skôr problem odnaučiť sa od cumlov,vždy keď ide spať musí mať minimálne dva. jeden v puse a druhý v ruke.snaď sa aj toho zbavíme. a inak poznám vela detí čo strááášne dlho pili z flašky minimalne večer pred spaním. časom sa odnaučí 🙂

asimama
1. máj 2014

@zuzmag ahoj..vidim,ze pripspevok bol pisany davno..by ma zaujimalo,ako ste to vyriesili..momentalne mame tento isty problem..dakujem 🙂

zuzmag
2. máj 2014

@asimama ahoj tak to uz bolo poriadne davno z malej slečny uz mame prvacku....skúšala som jej davat pomenej čaju lebo ona ten caj pila ako podvedome v spánku ťahala cumel dovtedy kym jej isiel ten caj ak ho mala menej tak ho vypila hodila fľašu a spala ďalej ...a vyrástli sme z toho ...treba tomu len čas deti postupom času prídu na vsetko...pametam ze niekedy to bolo strasne ked uprostred noci som musela vsetko prezliekat aj trikrat vsetko ocurane od paplonu az po matrac.Este jedna dobra rada je kup malej plachtu do postielky ktora je podsita gumou a tym sa ti matrac nepremoci tak vela šťastia 🙂