Ako odnaučiť detičky od zvykov ako napr. cumlík, plienky, hojdanie?

nelinka
1. apr 2007

ahojte babenky, nemate nahodou nejaky trik a ucinny aby som odnaucila Talinku (7mesačná) od kolísania v kočiari?

večer mi talinka zaspi pekne v posteli pri mne a potom ju preložím do postielky ale cez den vobec....musi byt hojdana az kym nezaspi.... snazila som sa ju nechat aj zaspat samu v postielke aj vyplakat sa ale nic nezabralo.....
vdaka za rady

escada17
1. apr 2007

nelinka, moju sme sice nikdy takto neuspavali, ale zase uspavame ju pri nas, nikdy ju nedavame spinkat samu - nikdy ju nenchavame plakat...ja myslim, ze z mnohych veci deti vyrastu same, s tym kociarikom- moja v nom nesedela, odkedy zacala chodkat, tak vtedy uz iste nebude v nom ani zaspavat...nemas nejaku hojdacku, ktora napodobnuje kolisanie? To by ti pomohlo...su mnohe typy na baterku, co same kolisu a hraju k tomu nejaku hudbu...mozno toto by pomohlo...

yanikovamamina
1. apr 2007

Neviem, nakolko potrebujes odnaucit ju to, mozno len vela trpezlivosti. maly ma uz 13 mesiacov a vsetci mi omielaju, ze najvyssi cas aby zaspaval sam. Ja som ho stale nechavala a teraz sa on sam pomaly pyta rovno do postielky. potrebujeme nato ucrcite este zopar tyzdnov, ale uz je to na dobrej ceste. Ja som sa ho vzdy snazila podporit v tom, co sa chcel ucit, menej cumlika, skusat kakat na wc a tak, vsetko ma svoj cas. Ale napady samozrejme uvitam aj ja.

escada17
2. apr 2007

inak vsetko sa moze otocit, cely rezim pokazit- nam sa rutina narusila velkymi navstevami, ktore spavali u nas v byte alebo zubkami...ale nam to nevadi, neplanujeme zaspavanie sprisnit, dcerka bude mat uz dva roky a nevadi nam, ze dokonca ma v postielku s nami v spalni..

lenadka
2. apr 2007

Mna by zaujimalo, ako tu nasu princeznu oducit od dudy /zaspava s nou/. Trosku zabrala rozpravka, kde sa princeznicka vzdala dudy /ako 4 rocna 🙄 /. Tak vecer povedala ze je velka a ide spat bez nej. Strcila si ju do vrecka na hniezde, ale ked som isla spat uz ju mala v ustach. Ma 2 r. a 2 mes 😎

vavka33
2. apr 2007

Nelinka,prave koli tomu zvyku na hojdanie som ja nechcela hojdaci kocik ani za nic na svete.uz pri vanes som mala pevny a teraz tiez.Ja ju tak vozim,akoby posuvnym krokom vpred,neda sa to napisat,ale ked som videla ako vozi manzel malu a snazi sa ma napodobnit,vyzeralo to ako chodza pri kladeni vencov-on je vojak tak asi preto to tak vie-hihi.Proste ju tam nehojdaj,bude sice urcity cas plakat,ale zvykne si,uvidis.

yanikovamamina
2. apr 2007

lenadka, ma ju iba pri zaspavani? Nas maly ju tiez potrebuje na zaspinkanie, nie vzdy, ale obcas pomaha. Cez den sa mu ju snazim schovat ,ked uz je celkom hore, zide z oci, zide z mysle... A nepamatam si, ze by cumlik niekedy hladal, alebo tak.

mimma
2. apr 2007

Moja malá doobeda spí v postieľke, poobede v kočíku, niekedy zaspí sama, alebo ju musím hojdať. Zatiaľ mi to nevadí, večer si ku nej niekedy musím ľahnúť. Má 9mes, tak si vravím, že po troške to do toho roka a pol alebo dvoch zvládneme. hlavne, že ti večer zaspí bez väčších problémov. A koľko ti to trvá, kým v tom koči zaspí? a potom koľko spí?

vavka33
2. apr 2007

to sa pytas mna?

mimma
2. apr 2007

Nie. Vavka, ja sa pýtam Nelinky. Ty ešte malú vozíš? ja som to pochopila tak, že nie.

vavka33
2. apr 2007

ved ma dva mesiace,tak ju vozim-ja ju len nehojdam 😉

mimma
2. apr 2007

Aha, no to je ešte malé, to si myslím, sa nemusíš báť, že si ju naučíš. 🙂

lenadka
2. apr 2007

Nasa mala mala tiez nehojdaci kocik-co inak mne niekedy vadilo, lenze nase niektore cesty v obci su taaak hrbolate, ze stacilo ist na ne. Ked mala nemohla zaspat isli sme uspavat na "hrbolatu cestu" - dve ulice v katastrofalnom stave
Inak mala dudu cez den nemoze, ma zakaz, aj ked vstane tak ju sama vopcha do vrecuska, niekedy si ju po spani ide umyt a da ju sama do postielky. Obcas sa stane, ze ju pyta cez den, vravi ze je strasne unavena, ide pre dudu a lahne si, lezi vsak v posteli, lebo vie ze inak by som jej dudu vzala. Inak ked zaspi tak ju vypluje, alebo jej ju vytiahnem. 😔

nelinka
autor
2. apr 2007

dakujem babenky,

mimma: no v kociari mi zaspi asi tak o tych 10minutach a spinka ako kedy ale priblizne tu 1 hodinu..

vite na co som prisla ze nas doma mi mala nikdy nezaspi cez den v postielke ale akonahle sme pri mojich rodicoh tak v postielk zaspi bez problemov 😒

vavka33
2. apr 2007

mimma,tomu never,ze by sa nenaucila-naucila a veeeelmi rychlo 🙂

verulka
2. apr 2007

nel, podla mna ak zaspi vecer normalne, tak cez den ten kocik nevadi, ci ano? Mne vacsinou inde ako vonku nespali(aj vtedy len chvilku) a to som ich vozila. Najstarsia dcera zaspavala s nami v jednej izbe do 15mes, potom sme si k nej chodili lahnut. U mladsich deti s tym problem nebol, nakolko neboli sami v izbe.
Od dudla sme sa oducili vzdy pred 2.narodkami. Od roku dudlali len na zaspavanie a potom sme dudu dali malemu havovi a vymenili za nejaku dobrotu. normalne sme ich podplatili. Potom sme museli vydrzat obdobie, kym sa naucili zaspavat bez nej. Trvalo to aj 2 hodky- nudili sa v postely a nevedeli ako zaspat. Nikdy mi neplakali za dudou, ani si na nu nespomenuli 😉

mimma
2. apr 2007

ja som teraz pri druhej dcérke prestala myslieť na to " aby som si ju nenaučila" a povedala som si, že už keď na nej uvidím, že so mnou "točí", tak sa dá vždy zakročiť. Takže najprv zaspávala len na rukách a musela som ju hojdať, neskôr som ju dala do postieľky a ležala som pri nej, potom znova hojdala, istý čas zaspávala sama, ale najnovšie si zasa ku nej ľahnem. A nebojím sa, že si ju naučím, staršiu dcérku som si nechcela "naučiť" a zbytočne som s ňou robila kadejaké pokusy a ona na to bola ešte fakt malá...Sebe som zbytočne narobila starosti a malá bola nervózna...

jankamanikova
2. apr 2007

Ahojte!

Nelinka - ked TI cez den zaspava v kociari, tak to ries prechadzkou. Chod s nou von, neuc ju zaspavat doma. Nas Janik sa to naucil, ked mal 13 mesiacov, dovtedy sme chodili von a pohoda. Prechadzala som sa sice aj tri hodiny, ale spal. Ja som zatial presla kus cesty; sluchadla na usiach, hudba pustena a parada. Neznervoznuj sa tym, ze nespi doma. Ono to chce cas. A ked budes chodit von a kocikovat ju, tak to bude dobre, lebo bude na vzduchu a este aj bude spat.

lenadka - co sa tyka cumlika, psychologovia tvrdia, ze sa detom nesmu brat ich oblubene "hracky". To sa tyka aj cumlika, jednoducho oducat netreba, pokial dieta samo nespolupracuje. Nas Janik mal rok, ked sam pochopil, ze ho nepotrebuje. Zistili sme to tak, ze ho stale vypluval a smial sa pritom. Manzel sa nazlostil a vyhodil cumlik von oknom a bolo. Odvtedy zaspaval tak, ze si sam spieval.

Inac nase obe deti spia s nami, vobec nam to nevadi. Dokonce spia s nami v nasej posteli. Ked pride spravny cas, tak im urobim aj izbu (ale to ked Matusko bude vacsi). A uspavame ich tak, ze pri Janikovi je manzel a ja uspavam Matuska na fit lopte. Ked manzel nie je doma, tak ich uspavam naraz v posteli. Tak nam to vyhovuje a je to tak dobre. Vsetko chce svoj cas.

yanikovamamina
2. apr 2007

kym sa narodil maly, tiez som mala kadejake predstavy o "vychove". Ale teraz si myslim, naco ho stresovat.a este k tomu vidim, ze ma naozaj problemy so spankom. Obcas ockami naozaj prosi o pomoc aby mohol zaspinkat a nie a nie, pre neho to tiez nie je zabava. Nedavno zacal spinkat celu noc v kuse, asi tak kazdy druhy den. Prespi mi iba 7 hodin a potom este hodinku poobede, jemu to staci. Mne celkom nie, ale co uz, vravim si, ked bude starsi, bude sa mu spinkanie snad viacej pacit. Teraz sa mu to snazim ulahcit, ako sa len da. Najdolezitejsie je, aby sa on citil dobre, no nie?

lenadka
3. apr 2007

Baby dik za rady s cumlikom, skusila som malu ukecat na Mikulasa ze dudu dame jemu a on jej da balicek a nezabralo☹...mne to vadi kvoli tomu, aby sa jej zubky nepokrivili a nekazili. No snad ta chvilka kym zaspi az tak neuskodi. Rozmyslam, este "naschval" dudu zabudnut doma a ist na par dni k babke, mozno sa oduci ked nebude ina moznost 😉

vavka33
3. apr 2007

lenadka,neboj,nepokryvia sa jej zubky,okrem toho su to mliecaky a tie vypadnu 😀

yanikovamamina
3. apr 2007

Vadilo by, keby mala cumlik stale, a to nema. Vraj su horsie detske flase ako cumliky.

jankamanikova
3. apr 2007

lenadka - ked Ta to upokoji, docitala som sa, ze deti, ktore pouzivaju cumlik, si cvicia jazyk, ktory je velmi dolezity pre rozvoj reci a nemaju problem s vyslovnostou. Tiez sa lalhsie ucia "r" a nemaju recove vady (ale to individualne). Ako som pisala, vsetko chce svoj cas. Pozri sa na to ocami svojej dcerky, z jej pohladu. Pre nu je ten cumel momentalne dolezity. Drz sa!

janina0909
4. apr 2007

no neda mi aby som neprispela, moj maly ma rok a pol, co sa tyka hojdania-uspavania, babky mi ho naucili, a doteraz som ho uspavala na fit lopte,tak ma nebolel chrbat.Teraz maly spinka vacsinou raz denne 2 az 3 hodiny,niekedy si poobede este zdriemne.Vecer mu dam vypit kakao v postielke,dostane dudu otoci sa a spi.Ked ho pridem skontrolovat o hodku uz ju nema skoro celunoc. Inac to cucanie cumlika podporuje tvorbu slin a zabranuje zubnym kazom, to som citala.Fakt je to o trpezlivosti, casom sa vsetko spravi.tak drzim prsty 😉

janina0909
4. apr 2007

yanikovamamina........co sa tyka detskych flias,tie fakt nie su dobre, hlavne na zubky, dlhe pitie cajikou a stiav(sladsich) podporuje ten zubny kaz, preto odporucaju pohariky, aby sa deti napili a necucali kym vsetko nevycucaju. Inac mam problem odnaucit ho od flase na caj, ale uz sa lepsi, dostava poharik s naustkom, hlavne co sa nevylieva tak snad aj to pomoze pa 🙂

yanikovamamina
4. apr 2007

No vidis, ja sa snazim maleho naucit na flasu a skratka to nejde. Pije iba z poharika, co je super, ale o to lahsie by bolo, keby zaspal s flasou.

hankaa
4. apr 2007

lenadka
moja svagrina oducila malu od cumlika tak ze v lete sa hrali vonku ona si ju zobrala na kolena porospravala sa s nou ze uz je velka a ze potrebuju anjelicky a vtaciky cumlik nafukala balin zaviazala snurku a dala malej aby uviazala dudlik na balon potom jej vysvetllila co sa stane dale a pustili balov do vzduchu mala zamavala poslala pusu a viacej dudku nepytala a ked popytala tak jej povedala pripomenula co spravily vonku a mala bola spokojna
skus to tam mozno to pomoze

a druha sesternica zase dala hodit babetku cumlik konikovy a on potom stale rozpraval nemam dudku konik spapkal
tak sa oducil

marijka1104
12. apr 2007

vavka33 - ten výraz: "chôdza pri kladení vencov" bolo to dobré. Smiala som sa 10 minút.

stonozka
25. jún 2007

maminky, ja by som potrebovala poradiť ako odnaučiť drobca aby zaspával na rukách alebo pri hojdaní v kočíku. Vždy ked isa mu chce spať- začne mrnkať a byť "protivný", tak viem, že chce spať ale sám v postielke nezaspí a po hodine mrčania to vzdám a uspím ho hojdaním v kočíku alebo na rukách. Je jedno kedy takto to robí aj ez deň aj v večer, v noci sa zobudí napapá a spí.
A ešte, ked ideme von, nemôžem mať malého v kočíku, príšerne tam vreští ale nikde inde nevie zaspať... Niekedy som z jeho zaspávania na prášky. Ďakujem za pomoc...

mokuska
16. júl 2008

mila stonozka a nelinka my sme s manzelom museli obidvoch synov doslova natriasat v kociku aby zaspali a mali sme co robit,chce to len vydrzat a neskor to samo akosi prejde aj deti toho budu mat dost.A s cumlikomje to to iste,vyhodili sme ho akoze oblokom bubakovi a deti sa z toho strasne smiali a bol pokoj.Dnes su uz vacsi a smeju sa z toho.Drzim palce.

mirrinka
23. júl 2008

mokuska,to sú presne moje slová.akoby si mi ich zobrala z jazyka...u nás to bolo presne tak isto ako píšeš.malú som v kočíku natriasala 19 mesiacov a to večer,v noci i cez deň ☹ takže katastrófa - myslela som si,že to nikdy neskončí a že sa kočíka nezbavíme ani do piatich rokov.ale našťastie to akosi samo od seba prešlo 🙂 len raz som tak skúsila dať malú spať na postel,a ona mi tam v pohode zaspala....ešte pár dní potom sme mali kočiar nablízku a potom s ním šup do pivnice 😀
a čo sa týka cumlíka,tak Lianka chcela vždy len jeden a ten istý,už mi z toho bolo niekedy až zle,ked som videla aký je hnusný 😝 už strašne smrdel,bol natrhnutý,ale ona sa ho nechcela vzdať,aj ked mala doma kopu čistých ešte nepoužitých cumlíkov...až raz manžel spravil rázny krok - natrhnutý cumeľ roztrhol úplne a hodil do koša.od vtedy je pokoj.už sú to asi 4 mesiace. 😉