• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako odnaučit dieťa od plienky na noc?

10. novembra 2017 
Ahoj, my máme v 4,5 rokoch plienku ešte vždy, ale akurát pred pár dňami som v jednej relácii o rodine počula hovoriť detskú lekárku, že je to Ok, takže som úplne prestala riešiť a názory dokonalých mamičiek ma prestali zaujímať. Jedna mi raz dokonca povedala, že dieťa treba v noci budiť aby piškalo a práve o tomto hovorila Dr, že je to úplne zle, lebo práve tým blokujeme správny nervový vývoj. Proste tá nervová sústava dieťaťa musí dozrieť tak, aby sa aj z hlbokého spánku vedelo samo zobudiť, keď ho tlačí močový mechúr. Aj ja som už skúšala nedať plienku, len gumenú podložku pod plachtu, ale popri ročnom dieťati som to po 2 týždňoch vzdala :slight_smile:
1. mar 2014 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Po niekoľkých rokoch otvorím zas túto tému ale už som zúfalá. Dcéra sa behom týždňa odplienkovala keď mala 20m . Cez deň a obedný spánok nemala plienky, na noc áno. Neskôr mala zakaždým suchú plienku, prestala som dávať plienku no keď sa narodil syn začala sa pocikávať (vtedy mala presne 2 roky) a mne sa popri synovom nočnom papaní, grganí, kakaní a revaní nechcelo riešiť ešte aj nočné cikanie dcéry tak som jej dala zas plienku a asi som to robiť nemala lebo doteraz (má 3 roky 5mes.) sa jej nevieme zbaviť :cry: dcéra sa dokonca ani nezobudí keď je pocikaná. Každý mi radí nech ju dávam v noci na nočník no keď som si dala budíky a stávala každú hodinu k nej pozerala či je popišaná, tak zakaždým už bola popišaná, potom prezliekať celú postel aj ju....aby sa zas nepocikala som ju každé 1-2h dávala pišať....akurát bola nevyspaná ona aj ja. Vodu jej pred spaním nedávam ale cca 1 pred spaním pije cca 200 ml mlieka. Už som počula od rodiny že to by nemalo vadiť ak ide pred spaním cikať.
Osobne nevidím význam v tom že ju dávam v noci cikať na nočník bo aj tak je v polospánku a ani nevie že pišá a to ju vyrušuje a aj preto je nevyspaná....už by som sa ju rada odplienkovala cez noc ale neviem ako :cry:
10. nov o 22:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok