Ako odnaučit dieťa od plienky na noc?

zuzana19851
17. jún 2009

Ahojte ja by som vas chcela poprosit o vaše rady ako odnaučit dieta od plienky na noc.Jednoducho mu ju nedavam ale celu noc ho kontrolujem či sa nepopisal.ma už tri roky a davat mu plienku mi pride už neprirodzene kupila som si podlozky take čo mu dam pod plachtu a chrani to matrac ale to sem tak poskopuje nepoznate nejaku pomocku čo by to ulahcila?a ked si nastavim budik a budim ho tak okolo 1 v noci dam ho spiaceho na nočnik tak ani to nie je velmi dobre lebo potom sa mi zobudi aj o 3 a pyta si jest a nespi kludne ako predtym nezda sa mi to ako dobry napad budit dieta v noci ani mne by sa to nepačilo dakujem za rady

endi82
1. mar 2014

Ahoj, my máme v 4,5 rokoch plienku ešte vždy, ale akurát pred pár dňami som v jednej relácii o rodine počula hovoriť detskú lekárku, že je to Ok, takže som úplne prestala riešiť a názory dokonalých mamičiek ma prestali zaujímať. Jedna mi raz dokonca povedala, že dieťa treba v noci budiť aby piškalo a práve o tomto hovorila Dr, že je to úplne zle, lebo práve tým blokujeme správny nervový vývoj. Proste tá nervová sústava dieťaťa musí dozrieť tak, aby sa aj z hlbokého spánku vedelo samo zobudiť, keď ho tlačí močový mechúr. Aj ja som už skúšala nedať plienku, len gumenú podložku pod plachtu, ale popri ročnom dieťati som to po 2 týždňoch vzdala 🙂

hanulienka
10. nov 2017

Po niekoľkých rokoch otvorím zas túto tému ale už som zúfalá. Dcéra sa behom týždňa odplienkovala keď mala 20m . Cez deň a obedný spánok nemala plienky, na noc áno. Neskôr mala zakaždým suchú plienku, prestala som dávať plienku no keď sa narodil syn začala sa pocikávať (vtedy mala presne 2 roky) a mne sa popri synovom nočnom papaní, grganí, kakaní a revaní nechcelo riešiť ešte aj nočné cikanie dcéry tak som jej dala zas plienku a asi som to robiť nemala lebo doteraz (má 3 roky 5mes.) sa jej nevieme zbaviť 😢 dcéra sa dokonca ani nezobudí keď je pocikaná. Každý mi radí nech ju dávam v noci na nočník no keď som si dala budíky a stávala každú hodinu k nej pozerala či je popišaná, tak zakaždým už bola popišaná, potom prezliekať celú postel aj ju....aby sa zas nepocikala som ju každé 1-2h dávala pišať....akurát bola nevyspaná ona aj ja. Vodu jej pred spaním nedávam ale cca 1 pred spaním pije cca 200 ml mlieka. Už som počula od rodiny že to by nemalo vadiť ak ide pred spaním cikať.
Osobne nevidím význam v tom že ju dávam v noci cikať na nočník bo aj tak je v polospánku a ani nevie že pišá a to ju vyrušuje a aj preto je nevyspaná....už by som sa ju rada odplienkovala cez noc ale neviem ako 😢

mama5555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujzaveghova2100
3. dec 2020

Dobrý deň môj malý ako dvojročný a 2 mesačný sa odnaucal od plienok cez deň pohoda nočník na obed PR eistotu plienkach ale vždy suchá ale v noci katastrofa keď ho zobudím na nočník je zlý nevrlý nechce ani sadnúť na nočník a v noci jasne všetko mokré od paplónu až po všetko proste podložky mam to áno ale on s avrti a tiež ich nemôžem dať 100 pod plachtu. Krásne chodil aj cez deň teraz si sem tam cvrkne chápem stane sa lenže cez aj 4x a ma 2 roky a 7 mesiacov prvého synčeka som od naučila za 5 dní krásne v noci na noční kked spinkal a bolo ale druhý synček no nechápem na noc som myslela ze m ubudem dávať plienku sem tam som skúsila a plienka plná ani ne papa už pred spaním Nejde o to ze sa to nenaučí ale ak oho odnaucit leb ouz neviem dnes to isté zobudí msa že ho idem zakryť a on celý mokrý 🥺🥺🥺už neviem

3petka
3. dec 2020

@zuzana19851 ja som ho tiež dávala cca v troch rokoch. V noci okolo 1 som vstala a dala spiaceho vycikat ale nebolo to účinne dlhu dobu nakoľko ani nevedel že cikava na záchode tak som pockala a potom som znova začala tesne pred 4 rokom. Robila som to asi dva týždne a potom mi sám povedal že on už plienočku nechce že on vydrží a od vtedy vydrží.

lujzaveghova2100
3. dec 2020

@3petka ďakujem kamoška mi vravela ze moja ved večer aj keby bol už v škôlke mu plienku môžeš dat ved je doma v škôlke ju potrebovať nebude na obed ti vydrží aj 3 hodiny bez plienky spinkať doma myslela lrn mozn Oto tak beriem ze prvý za 5 dní nič a teraz rozdiel proste viem ze čas leb ocez deň sa pýta ide sám nemá problém sem tam v zápale hry si cvrkne trošičku ale to sa stane 2x za mesiac snáď to zvládneme do ksoly uvidíme len neviem co už ani kričať človek nemôže ani nechce ani karát ho upozonim ukážem nočník záchod leb o chodí aj aj podľa staršieho brata ☺️☺️☺️

stanislavicenka
3. dec 2020

@zuzana19851 oducat ho vobec nemusis, a ani si takto vyrabat stresu, paneboze. Mam 5 rocnu dceru, a v noci nosila plienky do 4,5 roka, a je to uplne ok. Tu nejde o lenivist, ale o hormon,ktory sa vytvara deetom. Nasa sa pocikala, a absolutne ju to nezobudilo. Aj lekarka nam povedal a, ze je to ok. Riesi sa to, az led ma dieta 5 rokov. Ved ich nebude mat vecne😊. Upokoj sa, nehres ho, vsetko je v poriadku, a vyspi sa

stanislavicenka
3. dec 2020

@lujzaveghova2100 takto stresijete seba, a aj to dieta🤦

stanislavicenka
3. dec 2020

@endi82 presne tak. Tiez som nasu nikdy nebudila, mala cez 4 a stale v noci plienku a bolo to ok

3petka
3. dec 2020

@lujzaveghova2100 my sme ho hlavne veľa chválili. Keď som ho dával ja cikat. Tak ráno som ho chválila aký je on už veľký že sa bol vycikat a a nie je pocikany a hlavne to spojenie že už je veľký v ňom vzbudilo to že on to už vydrzi

tami2014
3. dec 2020

Nas syn sa odplienkoval, ked este nemal ani 2 roky. Teraz ma 4, ale na noc plienku stale ma. 😔Mne sa zda, ze on sa pocika v momente, ked sa prebudza. Vtedy citim cerstvy moc a nacikane je malicko. Nijako to neriesim, ale uz sa nad tym zacinam zamyslat.

lujzaveghova2100
4. dec 2020

@3petka to isté aj u nás aj sladké odmeny niekedy ☺️ale nemal problém s nočníkom tak sme ho nechceli uplacat keďže pekne chodil aj sam príbehol z vedľajšej izby sem tam trosku len bodka na trenkach 🙊🙉🙈 ale len to večerné

lujzaveghova2100
4. dec 2020

@3petka ma nejako mrzí včera som mu zabudla dat plienku lebo ju odhodil že nechce spať ešte a keď som ho vzala už má to nenapadlo zobudím sa o druhej ráno že ho zakryje a všetko mokré ako by som vyliala vedro na neho a on si spi pokojne ešte že mám plachtu nepremokavá lbo matrac za 400 eur by šiel do kelu 😩😩😩😩 a to ze nechce niekedy plienku a bez nej ho späť nechcem dat keďže denne som prala paplóny aj vankúš lebo sa vráti strašne v postely ma to tak mrzí 🥺🥺🥺

lujzaveghova2100
4. dec 2020

@stanislavicenka ja som to len raz vyskúšala pri prvom synovy bez problémov ani nevedel ze je na nočník spal mi na ramene pri tom ☺️☺️☺️ A kľudne som ho uložila a spinkal do rána to boli asi 3 dní nejaké potkm kľud len druhého som skúsila tak isto a nešlo to proste človek vyskúša veci a nebol Oto myslím žiadne týranie strašenie si myslím neurobila so mto viackrát keďže som videla ze to nejde a najmä kéd viem ze je mrzutý keďže ho budím poobede do ksoly pre staršieho ale skúsila som za skúšku nič nedám

lujzaveghova2100
4. dec 2020

@stanislavicenka a ak to bol ona vetu že neviem či kričať ci co len osm to tak napísala nikdy som nekricala na deti každé je iné co s a týka učenia a podobne len už človek nevie ci niečo zaberie ci to vyskúšať ale kričať na neho by som na nočník nikdy bála by som sa ze mi ho potom odmietne alebo niečo takto ako to nebolo myslene len proste musím prísť nato ze večer keď ešte cika nieje nič hrozné a ze nemôže byť ako jeho starší brat ktorý sa to naučil do 5 dní nechcem aby bol super najlepsi že o nto vie a iné deti nie o to mi tiež nejde len ma to ako matku mrzí a preto osm písala aj sem a vdii mze je náš viac co mame taky problém vtedy človek tak príde nato ze nieje jediný v takej situácii ako ké mi prvý synček nechcel rozprávať v 3 rokoch moc a prišla som na modrý koník. Ama to ukludnilo že je viac takich detičiek kezde som v kontakte bola len s jedným dieťatko mco malo taky istý problém a bo lto jeho kamoš ☺️☺️☺️takže ja som vďačná za rady a ak niečo napíšem možno len v tako mzapale ale deti milujem. A svoje obzvlášť takže sa k ní m správam ako bolo ku mne doma ☺️☺️☺️☺️☺️

lellla
4. dec 2020

Ahojte ja mám teraz 3 ročného syna a na noc má stále plienku ....akože ja to moc neriešim lebo podľa mňa nedozrel na to ešte aby tu plienku nemal...každú noc sa zobudí že chce piť ( mlieko,čaj,vodu to je jedno) dám mu vždy ..už som skúšala nedať no nevydržal a buď sa každú pol hodinu z revom nech mu dám napiť...na volanie nočné sa teda ani náhodou nezobudí...vždy ráno ma úplne plní plienku a chodí cikať pred spaním.vzdy....ja čakám že to nočné pitie ho prejde a potom bude aj plienka suchá pretože sem tam s ani stalo že fakt spal celú noc a nebol pocikany ráno ale to bolo asi 4krat celkovo...tak snáď sa nejak idúci a neriešim to radšej...zbytočne stresovať seba dieťa a ešte ja muža ktorý by musel nočné hulakanie syna počúvať a chodí o 4rano do roboty..asi by nás vysťahoval😂..

lujzaveghova2100
5. dec 2020

@lellla ja ani nedávam piť malému leb pmi spinka chvalabohu celú noc a aj pred spaní mvycika pol nočník a ráno plná plienka ako by nebol celý deň ale aj nám sa stalo ze asi 5x sme ráno boli suchý a to pije večer okolo pol deviatej posledný krát vycika a sa okolo deviatej večer a ide spinkať ale asi len čas co iné nám ostáva 🙂

lellla
5. dec 2020

@lujzaveghova2100 Veď áno veď nebudú mať plienky do 15tich....ja to už neriešim keď sa niekto spýta či je odplienkovany poviem áno lebo cez deň je pekne bez plienky aj spí v škôlke bez plienky ...a o noci nehovorím nikomu lebo tie blbé reči mudrlantov nemám záujem počúvať....ja som sa s tým už zmierika

tuttii
31. dec 2021

@zuzana19851 moj nazor, mam 4r a na noc ma este plienku. Velmi vela pije a v noci sa jednoduho nezobudi na cikanie. Tiez mi je to uz divne ale llepsie ako mat mrzuteho huncuta .takto prespi celu noc a ja tiez. Kamaradky to riesili az ked bola plienka v noci sucha. Asi cez leto to skusim zmenit ale nerobim z toho dramu. U nas sa nna to dost tlaci, vo svete je to uplne normalne ....