Ako odnaučit dieťa od plienky na noc?

zuzana19851
17. jún 2009

Ahojte ja by som vas chcela poprosit o vaše rady ako odnaučit dieta od plienky na noc.Jednoducho mu ju nedavam ale celu noc ho kontrolujem či sa nepopisal.ma už tri roky a davat mu plienku mi pride už neprirodzene kupila som si podlozky take čo mu dam pod plachtu a chrani to matrac ale to sem tak poskopuje nepoznate nejaku pomocku čo by to ulahcila?a ked si nastavim budik a budim ho tak okolo 1 v noci dam ho spiaceho na nočnik tak ani to nie je velmi dobre lebo potom sa mi zobudi aj o 3 a pyta si jest a nespi kludne ako predtym nezda sa mi to ako dobry napad budit dieta v noci ani mne by sa to nepačilo dakujem za rady

andulkau
17. jún 2009

Ahoj Zuzka.No ja mam uz vacsieho syna.Ked som ho oducala bez plienky,tak som ho davala tak okolo 23 cikat .Nesla som spat a pockala.On bol tiez v polospanku.Vycikal a spal dalej.Davala som mu, tiez tu podlozku ,ako ty.No jest som nedavala.A potom v noci som ho uz nebudila.Tiez sa mi to zdalo, zle ho budit.

Ja budem mat teraz rovnake problemy ako ty.Oducavam aj malu od plienok ,ale v noci nie, este je podla mna mala.Takze tak, aby si bola v obraze. 🙂

jaaty
17. jún 2009

Ahojte, my máme tento problém už za sebou 🙂 , ale dcérku som nikdy nebudila. Jednoducho sa išla tesne predtým, ako išla spať vycikať a vydržala až do rána. Spí od 20,00 do cca 7,00 hod a vždy bez nehody, už dva mesiace. Podložky má pod plachtou stále - pre istotu. Zuzana 19851 a skúšla si ho už nebudiť? Ja by som to určite rizkla. Veď 3 ročné dieťa pochopí, že plienku na noc nebude mať a ak bude chcieť v noci cikať . musí ťa zavolať. Ak ste bez plienky cez deň - skús to aj v noci - možno mu treba iba trošku veriť 😉 . Držím palce

gabak
17. jún 2009

Ahojte. Moja malá mala 3 roky v apríli a pred mesiacom sama už nechcela na noc plienku. Dovtedy som sa ani nepokúšala ju odúčať, lebo ráno mala plienku vždy plnú a vnoci sa jej chytiť, to začala vrieskať. Lenže moja v noci dosť ciká.Či pije viac alebo menej. Pred spaním ju dám vycikať, chodí okolo pol ôsmej, potom okolo desiatej ju zoberem a dám spiacu na šerblík-keď prídem neskôr, tak je vždy pocikaná.potom za takú hodinku znovu, keď nestihnem zase nehoda a niekedy sa prezliekame aj 4x za noc a to už je malá nevyspatá a ráno je mrzká.Takto to ide celý mesiac. Ja sa nevyspím ani ona. Minule som jej nedala od šiestej nič piť a cikala ajtak. Ale väčšinou ešte pri večeri popíja a pýta si že je smädná.Ona celkovo aj cez deň chodí viac cikať. Nezdrží nejako dlho.Tak uvidíme či sa to polepší. Kvôli častému cikaniu som jej už dala aj moč vyšetriť, bol negat. a dokt. povedala, že to musí dozrieť.Takže tak 😉

jaaty
17. jún 2009

Určite chce všeetko svoj čas a každé dieťa je iné. Nám veľmi pomohlo, keď videla kamarátov (sused o niečo starší a 4 ročné krstňatko), ž eplienky nemajú. Na záchod začala chodiť práve preto, lebo videla ako to robí kamarátka. Dovtedy ho nechcela ani vidieť

susik77
17. jún 2009

Ahoj Zuzi-my sme kupili chranic na matrac. je to super. Vyzera to ako tenulinky paplonik-je to prijemne na lezanie a neprepusti to tekutiny. Da sa to pripevnit na matrac-v rohoch gumickami takze dieta nema sancu to pokrcit al. skopat. Mala sa normalne cez dnen na tom hra 😉 Je to sice drahsia vec, ale vyplati sa. Ja som to kupila v SCAN-e rozmer 140x200 cm-my mame 1,5 postel stal asi 1200 Kc. Takze na mensiu postel to bude lacnejsie.
http://www.najnakup.sk/cats.aspx?c=2261&r=10560

nicky95
17. jún 2009

zuzana- myslím, že malý by sa ti zobudil aj sám.Môj má 2roky a 4 mesiace a on sa odučil sám. Minulí týždeň mal hnačky tak som mu dala na noc plienku, ale on sa v noci zobudil a pýtal sa na nočník. A ja som si myslela, že budeme mať plienky ešte aj na zimu.V noci by som ho určite nemohla dávať na nočník, veď keď ho iba prikryjem ,už sa točí.

zuzana19851
autor
18. jún 2009

dakujem vam skusim ho nezobudit a uvidime,ked ho budim nevie potom zaspat a ani ja rano sme nevyspaty a musime vstavat do školky

zitaje
18. jún 2009

Moja starsia dcera mala plienky na noc do styroch rokov. Same to potom preslo. Ja by som to nesilila, ale priznam sa, ze som z toho tiez bola na nervy. Pri druhom dietati uz nebudem. 😉

kvetinka31
19. jún 2009

Ahoj Zuzka, ja by som poradila take 2 hodinky pred spankom nedavat uz moc pit, tesne pred spankom dat vycikat, ale urcite nebudit. Ked sa bude docikavat noc co noc napriek tomu, davala by som plienku, lepsie ako v noci prezliekat a budit. Ked bude mat niekolko noci za sebou suchu plienku, by som uz plienku nedavala. A este cosi, my pouzivame taku plachtu na gumicku, ktora ma odspodu igelitovu vrstvu. TAkze igelit je po celej dlzke a sirke plachty a teda nehybe sa ako podlozky pod plachtu. STala cca 10€ a je super. Drzim paste.

prasiatko30
20. jún 2009

u nas to bolo asi takto - ked mala dovrsila tie dva roky tak zacala mavat suchu plienku v noci tak som sa odvazila zrusit plienku ale dala som sa inspirovat systemom, ze treba davat dieta cikat este pred tym ako idem spat - tak som ju tak rozhadzala ze sa zacala pocikavat - do tyzdna sa uplne zblbla pocikavala sa aj 3 razy za noc a musela som prestat, nechala som ju asi dalsie dva tyzdne s plienkou kym sa zase sama nastavila - cize kym nezacali byt plienky zase suche a zobudzala sa sama od seba na to, ze potrebovala ist na nocnik. potom som jej zase dala dole plienky a nechala to na nu - cize vycikala sa pred spanim a potom si uz len davam pozor aby som ju pocula ze sa pyta na nocnik aj cez noc - i ked vacsinou vydrzi az do rana, a to aj pocas noci pije vodu 🙂 ja som proste prisla na to, ze je dolezite sa riadit podla dietata - proste ked bola dostatocne pripravena a vyzreta na to aby vydrzala celu noc tak sa naucila spat bez plienok rychlo a sama sa pytala aj v noci na nocnik - proste bola schopna si aj pocas spanku uvedomit ze potrebuje cikat - ked som sa ju snazila nejako umelo regulovat tak to bol totalny neuspech.

inaksie na ochranu madraca som kupila plachtu - taku tu co ma gumku a sa naspnuje na celu dlzku madraca a ma po celej dlzke matraca pogumovany - nepremokavy povrch - teraz si uz nepamatam ale hovorili mi ze je to z nejaka zmiesanina prirodnych vlakien a neviem coho - cize nie je to ako typicky igelit ze potom je to ako spat na igelitovom sacku - proste z vrchu to vypada ako normalna plachta ale zo spodku je to nepremokave.

lenka386
20. jún 2009

Ahojte! My sme sa s "nocnymi plienkami" rozlucili az nedavno- vo veku skoro 3,5 roka. Nechala som to na samom Adamkovi. Tiez som kupila 2 nepremokave plachty. Adamko nikdy nechcel cikavat cez noc, aj ked som ho v polospanku dala na zachod, nic sa nepodarilo. Parkrat sa pocikal, ale trvalo asi 2 mesiace, kym vydrzal celu noc. Tiez sme mali s manzelom dost stresy, lebo v noci k nam chodieva do postele, tak sme sa bali, aby sme nemali mokru aj nasu postel. Ale vydrzali sme a teraz ide cikat vecer pred spanim a potom az rano. Niekedy sa stane, ze sa aj napije pred spanim, ale vydrzi aj tak. Takze asi to chce len cas..

maca793
20. jún 2009

plienky opadnú samé, mne malá sa odnaúčala minulý rok cez leto, neúspešne ale ako leto skončilo, tak prestala mať rada plienky ako na deň tak aj na noc. dávala som jej ich na noc ešte mesiac preistotu, ale nikdy sa nepocikala. už v noci som vedela, keď sa začala mrviť, že jej treba cikať a tak som ju potom dala na nočník. jednoducho deťom plienky začnú vadiť a nebudú ich chcieť.

keď sa nebudú v noci pocikávať 2-3 týždne za sebou, tak na noc plienku nemusíš dať.

ajka72
21. jún 2009

ahojte dievčatá môžete mi prosím poradiť kde kupiť lacno tie nepremokavé palchty ja ich potrebujem 2x lebo mám dvojičky, ďakujem

katy1979
21. jún 2009

ajka my sme ju kupovali tu v BA v predajni pre deti. nebola draha stala par korun. urcite ju budu mat aj v KE

babacik
22. jún 2009

Ahojte mamicky:moja dcerka ma tak zdravo tucnucke stehna,vazi 18kg a tie plienky co su na jej vahu su prenu male lebo nemozem zapnut zips a ked kupim vetsie tak su uz velke,co stim? ☹ ☹

sakura77
22. jún 2009

babacik,my sme mali ten isty problem ked mal kiko okolo 5 mesiacov,tak mal take sunky,ze vsetko ho otlacalo,dovteda som kupovala pampers,potom som vyskusala "happy" -kupila som v 101 drogerie-a tie boli omoc sirsie ,aj na tych stehienkach,neviem ci to plati aj pre "tazsie"kategorie ale vyskusaj.kiko z toho potom vyrastol a vratili sme sa zas k pamperskam,ale aj tie happy boli fajn

babacik
22. jún 2009

dakujem sakura,skusim to hoci bi uz mala prestat nosit plienky,ale co uz musime pockat kym nato nepride sama ze jej plienky vadia 😀 😀 😀

meganik
22. jún 2009

ahojte tak my sme sa odplienkovali cez noc uplne jednoducho, vlastne som nocnu plienku a aj plienku na poobedny spanok zrusila este skor ako plienky cez den. zaklad bol hlavne v tom, ze dcerka mavala po spanku uplne suchu plienku...takze sme to skusili a odvtedy to ide, stali sa nam odvtedy asi 3 ci 4 nocne nehody, ale to suvisi s tym, ze sa pred spanim nechcela vycikat.

takze treba dat dietatko tesne pred spanim riadne vycikat ... a neviem ako to maju ine deti, ale myslim si, ze by deticky uz ani nemali v noci jest mlieko, lebo v noci sa len velmi tazko posadzaju na serblik, ked su take rozospate...teda aspon nasa Natalka sa v noci absolutne nevycikala ( skusila som to raz ), lebo chcela silou mocou spat - takze take nocne sedenie na nocnik uz ani neskusame. Co sa tyka podloziek -skusala som davat tie, co som mala ja v porodnici, ale bez efektu, mala ich odkopla az kdesi pod postel, takze sme bez 😎

no a sme uz bez plienky aj cez den a uplne bez nehod, celkovo nam odplienkovanie trvalo asi mesiac, takze sa vytesujem, ze to Natali tak pekne zvladla este pred druhymi narodeninami 😵

babacik my sme pouzivali plienky happy asi od 3 mesiacov, predtym som mala pampersky a aj huggiesky, ale tiez sme mali problem, ze mala moc odtlacene stehienka a teda, ked som sa snazila nechat plienky volnejsie, tak sa mi vzdy precikala...v tomto mozem plienky happy len odporucit, lebo su sirsie ako ine plienky a aj pekne saju 😉 a mas svatu pravdu v tom, ze deti si musia same uvedomit resp. na to dozriet, ze nechcu mat plienku 😉 aspon u nas to tak bolo 😵

babacik
22. jún 2009

ja jej davam huggis ale asi prejdem na happy ked hovorite ze su dobre,ale mliecko mi vypije aj 5 flase denne a aj okolo toho papka,a vela cajikov a dzusov.mozno ked pojde do skolky tak ju to mliecko prejde,uvidime. 😉

sakura77
22. jún 2009

no veru,ja by som tiez rada "oducila" spaciu plienku,cez den sa krasne pyta cikat aj kakat,ale v noci ju vzdy ma "5 kilovu",takze asi by som este riskovala dost mokru postel 😅 ale zas raz v noci sa zobudi ze chce kakaááááť,posadi sa na nocnik,vycika a ide spat dalej-ale plienka uz je aj tak pocikana 😖 takze este asi nie je na to pripraveny

luckas8
26. jún 2009

ahojte, babenky!píšem netradičný čas,ale vôbec nemôžem spať. už neviem čo mám robiť, nervy fungujú. moju ninu(v oktobri bude mať 3)odúčam,aby v noci nemala plienku. síce cez deň a keď cez obed spí už nemá, a ani sa cez obed dávno nepocikala, tak som si povedala, že to skúsim aj v noci.parkrát v noci sa mi podarilo,že sme sa vycikali 2-krát a bolo super nepocikala sa a ja taká vytešená, lenže niekedy v noci sa pociká aj 2-krát a to ju dávam cikať a ona mi hovorí,že sa jej nedá a o pol hodku alebo o hodinku je už pocikaná. ide ma poraziť lebo nič iné nerobím len dávam prať a žehlím. matrac je v pohode, lebo som si kúpila tie nepremokavé plachty, lenže keď spí s nami tak som ocikaná ešte aj ja a to je hroznéééé!!!!
aj ju môžem hrešiť aj tak sa mi smeje do očí.
no napríklad dnes som počkala do pol dvanástej som bola hore,dala som ju cikať - vycikala sa, že ju dám okolo tej pol štvrtej nastavila som si budík no o tretej už bola pocikaná.tak teraz má plienku a spinká s tatinom a ja sa trápim že čo s tým, ale ja už fakt nevládzem, potom som nevyspatá a nervózna. aj teraz namiesto toho aby som si šla ľahnúť sedím za pc a hlľadám že čo s tým urobím, akým spôsobom ju dám zase zajtra cikať aby sa nepocikala. a to som ešte chcela napísať, že ona mi strašne tvrdo spí, a asi to bude ten hlavný dôvov, a večer pije strašne veľa vody, a ráno je taká ťažká tá plienky, lenže keď mi vydržala bez plienky 2-3 noci tak by mohla aj ostatné.už neviem absolútne že čo s tým. už končím lebo som sa rozpísala!ďakujem vám za cenné rady, všetky potešia. pa pa

prasiatko30
26. jún 2009

lucka - a uz mava plienku suchu ked ju nechas cez noc bez toho ze by si ju budila? budem sa sice opakovat lebo som to uz pisala vyssie ale mne sa absolutne neoplatilo budit dceru na cikanie alebo teda davat ju v polospanku na serblik aby cikala - tym som ju naucila, ze moze cikat aj v polospanku cize ako keby spinkala a snivala a cikala - nechaj ju tak - daj jej naspat plienku vydrz kym sa znovu nezacne zobudzat so suchou plienkou a potom jej daj dole plienku a uvidis ci sa bude budit sucha a zobudzat sa sama na cikanie. - proste treba vydrzat kym ona sama bude schopna sa zobudit na to ze potrebuje cikat lebo ak nie tak to bude len a len horsie.

luckas8
26. jún 2009

ahoj prasiatko30. nie ninka nemávala suchú plienku, ale som myslela že by už to mohla zvládnuť, keď cez deň nemá plienku už rok a keď spinká poobede tak ani vtedy nemá. u nás už mladšie detičky od nej nemajú na noc plienky. ale asi to nechám tak, uvidím čo sa bude diať, lebo takto máme celé noci hore nohami aj ja aj ona. ona dosť vody pije hlavne po tej piatej tak sa jej nečudujem. a fakt ona mi tak tvrdo zaspí, že sa potom necíti, lebo aj zobudiť ju je problém.
ďakujem ti za radu. tvoja má kolko rokov?

danu
1. júl 2009

janik8774 • 1d, snž • Dnes o 19:02
Zdravím všechny,
mám skoro 3letého syna a stále máme plíny v noci.
Večer lehne a zbudí se až ráno a samozřejmě i s počůranou plínou.Buzení v noci se též neosvědčilo.Jaké máte zkušenosti.Poraď te. 🙂

matica2 • 2d • Dnes o 19:08
moja mala v noci plienky do štyroch. ked som začala nachádzat ráno suché tak sme začali bez a davala som ju často v noci cikat a teraz sa viciká pred spaním a potom až ráno. ak má každé ráno mokrú tak to asi ani nemá význam dieta trápit a aj seba vstávaním.

gabinka1012 • 1d • Dnes o 19:31
Moje dcerka stím nějako problémy neměla od 2 let jsme byli bez plen a to i v noci.Nevím,prostě to nějako samo přišlo do ničeho jsme jí nenutili.Samozřejmě že se v noci pár krát počurala,proto měla pod prostěradlem ještě igelit.I ted se jí někdy stane že má tak tvrdé spaní že se počurá.

janik8774
1. júl 2009

tak to jsem asi chtěla slyšet.Syna k ničemu nenutím jenom mu opakuji,že když se vzbudí má zavolat " maminko".Spí zatím v malé postýlce.
dík

vodnarky
14. mar 2011

ahojte...znova otvaram tuto temu... 🙂 ..mam 3-rocnu dcerku,ktora este spava z plienkou..cez den chodi uz normalne sama na zachod,ale na noc tu plienku este chce..aj sa jej ju bojim zobrat,lebo kazde rano ju ma dost naplnenu... 😅
poradte mi,prosim...co myslite,co mam spravit??alebo to mam nechat tak a cakat,kedy sama z toho vyrastie???dakujem za vase odpovede.. 😉

ginger_fox
15. mar 2011

@vodnarky ja si myslim, ze je dobre nechat to na nu. So zrusenim nocnej plienky podla mna treba zacat az ked zacne byvat tato plienka rano sucha. U mojho syna to zacalo ked mal cca 15-16 mesiacov, ale ked mu bolo treba cikat, tak sa na to nezobudil. Az ked nastalo obdobie, ze v noci ma zobudil s tym, ze mu treba cikat, som mu prestala na noc davat plienku a to bolo ked mal 19mesiacov.

saza007
15. mar 2011

@vodnarky vlastnu skusenost este nemam , ale asi by som to nechala na prirodu. Niekde som citala, ze to, ze dieta ostane cez noc suche je fyziologicky proces a suvisi to s nejakym hormonom v tele.

vodnarky
15. mar 2011

@ginger_fox
@saza007
dakujem vam za odpovede...nechcem ju do nicoho nutit...radcej sa priklonim k tej prirode... 😉 ..a z akym odstupom casu asi tak pred spanim jej mam dat naposledy napit??lebo ona mi na vecer(ale aj cely den) moc pije...vyslovene si to pyta,ze ona je smedna..preto ma tie plienky kazde rano take naplnene.. 😒 ..no neviem...mam aj toto riesit??

ginger_fox
15. mar 2011

@vodnarky urcite ju neobmedzuj v piti. Syn vypije vecer takmer 3dcl mlieka(po kupani tesne pred spanim sedi na nocniku - vtedy vypije toho mlieka najviac) a povascine v noci vydrzi spat bez nocneho cikania, len nocnik je rano strichom. Proste na to jej organizmus musi byt sam pripraveny, nechaj to na nu a nestresuj, pride to zo dna na den 😵