Ako odnaučiť dieťatko od nosenia na rukách?

alexo
19. aug 2010

Prosím, poraďte, mám 6 mesačného chlapčeka skoro už 9 kg a nosil by sa iba na rukách, nechce byť v postieľke, v ohrádke, v kresielku, v stoličke, len na rukách a už nevládze môj chrbát a ani kľby. Ináč plače ako o dušu.Naučil sa na rukách, lebo mal od narodenia silné koliky a to bolo jediné, čo mu pomáhalo.

ďakujem

canama
29. dec 2014

Je este malicky, este dllho sa bude chciet nosit...chapem ze chrbat nevladze, skus ho objimat a tulit si ho a mat ho na rukach bez toho, ze by si pri tom stala...len tak ze budete sediet....ak potrebuje citit aj pohupovanie a pohyb, skus fitloptu, alebo aj ked sedis na pohovke vies sa aspon trochu pohybovat zo strany na stranu.

luclucluc
20. aug 2017

@zuzkabm ako keby som citala o sebe😬 Malý ma 5 tyzdnov a od porodnice mame tento stav. Ked chcem jest, to co mi niekto prinesie- varit sa pri tomto stave nedá...jedna ruka dieta na prse a druha ruka snazim sa trafiť si do úst aby som nevyliala polievku, drb stalo sa... Uz ma slíže v uchu malý, nastastie je studená, lebo kým som si ju jednou rukou ohriala, bolo treba pochodovať po byte rezkejšie aby neplakal. No verím, že tento stav čím skôr prejde, lebo už teraz som ako vytrasený zombík bez spánku, energie a o vyťahaných rukách ani nehovorím. 🙏

nalia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maggiba
30. dec 2017

@nalia Skus ergonosic. Spravne nastaveny ti pomôže proti bolestiam chrbta, budes mat 2 volne ruky a dieta bude kludné pri tebe.

nalia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabr1ela15
30. dec 2017

Ahoj najhorsie su prve 2 mesiace no treba davat babo na brusko po prebaleni idealne bez plienocky na podlozku treba ho zabavit aby vydrzal aj ked trosku poplace kazdy den o 2-3 min. dlhsie ako lezkanie pred tym. Osobne by som sa stolicke vyhybala pokial sa babo samo neposadi a nesedi uz bezpecne inac mu kazite chrbticu a tlaci si na vnutornosti kostrovy aparat je este slaby. A co sa tyka lehatka tak tiez minimalne potom je babo lenivejsie sa hybat na podlozke lebo vie ze ho tam mama da a vidi lepsie bez namahy. Moj plakaval na brusku no po tyzdni poctiveho davania na brusko si zvykol stacia dve hracky a ocny kontakt. A hrat sa s nim na zemi ked je na chrbatiku nech sa natahuje za hrackami bude sa otacat az sa pretoci a zacne sa pohybovat svojim sposobom a ked sa nauci stvornozkovat uz nebude chciet byt na rukach len malo.bude objavovat. My mame 10mes. A 11kg a beha po celom byte uz sa ajsam stavia ked sa ma coho chytit. Tiez sa nosil a to ja mamledva 50kg cize bolo co nosit hlavne ked sli zubky to bol mrzuty. Ale verim ze je nieco co ho zaujme daka hracka aby si ho na zemi zabavila a pomaly si zvykne. Drzim palce

maggiba
30. dec 2017

@nalia Je vela dovodov, preco dieta odmieta nosenie.
Skus precitat mozno toto:
https://www.modrykonik.sk/blog/olivieree/article/pomoc-moje-dieta-sa-nechce-nosit-yt5vsf/

Plus deti okolo tych 3-4 mesiacov zacinaju byt velmi zvedave, vtedy sa používa uvaz na bok. Vies tak uviazat satku aj niektore nosice. Pri este starsich (ked uz samostatne sedia) sa pouziva uvaz na chrbat.

Postuduj, je to naozaj ulahcenie. Ale rozhodnutie je na tebe, samozrejme.

viskupovaandrea
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luclucluc
30. dec 2017

@nalia vdaka Bohu, už máme toto obdobie za nami! Prišiel čas keď začal na rukách už nervačiť, najprv nastala panika 🙂)) že teraz ako zase budem uspávať, keď zaspávanie bolo na dlhé trate...nakoniec to išlo v kočíku, ale len za pohybu a žiadne že v byte na rovnej dlážke, musí to byť vonku v teréne. Zo začiatku som musela ísť vždy len von, postupne sme sa dostali k spaniu aj doma v hniezde v normálnej posteli, v postielke ani za svet. Ale aj to je obrovský pokrok, dnes (bude mať 6 mesiacov o 2 týždne) dokáže zaspať aj sám. Ale stálo ma to obdobie silne preťaženú ruku a odpálený chrbát, pár návštev u chiropraktika. Nakoľko má už teraz takmer 9kg. Držím palce! Chce to len špekulovať a skúšať ...

larika1981
30. aug 2023

@alexo áno toto poznám mám ten istý problém maličký vôbec nechce a nechce Sam ležať potrebuje stále behať po byte na mojich rukách keď som s nim sama doma tak neviem ani upratať ani navariť vôbec nič a keď ho položím na posteľ strašne zachváti plaču má