Ako odnaučiť ročné dieťa zúrivému chovaniu?

marosko08
21. okt 2009

ahojte dievcata.neviem,ci aj Vy poznate tento problem,ale mam rocneho chlapceka a zacal si vsetko vydobijat hnevom.ked nieco nedostane,sadne si na zem a rozplace sa a jeduje sa.normalne nechapem taketo jeho nahle chovanie.ak viete niektora poradit,ci si to nemam vsimat,alebo mam na neho zacat robit grimasy,aby zabudol,ze sa hneva a rozosmiat ho,alebo cokolvek ine,prosim,napiste mi.dakujem Kata

pato
22. okt 2009

tiez mam skoro rocneho,a podobne maniere.ked ho mam na rukach tak ma aj ucape.vtedy mu poviem nono ,aby vedel ze to naozaj nesmie ,,dam ho dolu z ruk a nech place.je mi ho luto niekedy si vravim ze mozno ani nevie co robi,ale on to vie a skusa. takze nechat vyplakat a ked sa upokoji potom ho zobrat na ruky a vysvetlit.

felixko
22. okt 2009

marosko je to normálne, že sa deti vo veku okolo 1 roka sa takto chovajú. aj naša dcéra si všetko vydobíja krikom, hnevom, keď má niekoho po ruke, hneď ho pohryzne. deti si ešte nevedia uvedomiť, že nie všetko, čo chcú, aj dostanú. ja to riešim väčšinou tak, že malú vezmem do vedľajšej izby, alebo presmerujem jej pozornosť na niečo iné, aby zabudla. deti ešte nie sú schopné zapamätať si veci, ktoré chcú a rýchlo zabudnú. horšie to bude o taký rôčik neskôr, keď si budú svoje vydobíjať stoj čo stoj. potom budeme potrebovať oveľa viac trpezlivosti a vysvetlovania.

zuza.m
22. okt 2009

no aj u nas to tak je ,tiež si maly pyta pyta pokial nedostane.no ja reagujem podla toho čo si chce,ak je nejaky nožik alebo vec nebezpečna tak mu ju jednoducho nedama ignorujem ,zvyčajne sa snou nikdy predtym nehral a tak rychlo prestane revat,ak si ale pyta neajku lyžičku alebo kuče sčim sa predtym hral tak sa mu to snažim dat ešte skor než spusti rev ,aby vedel že mu to davam preto že si pyta a nie koly plaču.ak by som mu ju nedala tak spusti naozaj ulutosteny plač a ten tak rychlo neskonči.a ak mu danu vec jednoducho nehccem dat a ani počuvat rev tak mu odvadzam pozornost niečim iny zaujimavym.ale čim je starši tym ma lepšiu pamet čo vlastne on sam chcel. 😅
no ved hadam vychovavam dobre. 😅

lila794
22. okt 2009

Jooooj, baby, to je normalne. To nas sa aj o zem plieska. Robi to od 10mesiacov a veru, teraz si uz vie aj zapamatat, preco vlastne place. Odputat pozornost sa len tak lahko neda 😝 Iba ho dam do izby, nech si place a ked sa trochu ukludni, tak ideme vysvetlovat, ale niekedy to je o zivot. Lebo on je schopny plakat aj 15minut, niekedy, ked idem za nim, tak ma ani nechce. Potom, ked mu vysvetlujeme, ze robi zle, tak iba skloni hlavku a ma otrcenu pusu 😀 Potom ho vybozkavame a je dobre. Len netreba povolit, lebo sa nauci vyuzivat to vo svoj prospech. Aj ked to je veeeelmi tazke!!! Co uz, ked mam doma takeho tvrdohlaveho baranceka. A druhy je uz na ceste 😀 pomoooc! 😀 😀 😀

marosko08
autor
23. okt 2009

Dievcence ahojte.dakujem za povzbudive odpovede.tiez to riesime tak,ze ho nechame vyplakat,alebo odputame jeho pozornost.len nechapeme,ako na takyto sposob vydobijania si ,taketo male dieta doslo.som rada,ze sme neni sami,co to mame takto doma.ale nieje az taky zly,len nas to velmi prekvapilo,ze co si to na nas vymyslel.je nam jasne,ze nas este vela caka,uz sa tesime 😝 .papa.Kata

dominka11
27. okt 2009

marosko, náš bude mat ešte len 11 mesiacov a už na nás skuša takéto finty, ked mu nechceme v niečom vyhoviet alebo mu niečo zakážeme. tiež sa akože rozplače, ale slzy nikde, to len od jedu, že neni po jeho. ale po chvili ho to prejde a skúša dalej 😀

marosko08
autor
27. okt 2009

dominika ahoj.ako vidim,asi vsetky deticky su take.ako toho nasho krpca sledujeme,tak to nieje az take zle s nim,len nas to zo zaciatku prekvapilo.je to tym,ze uz vela rozumie a uplne chape,co od neho chceme.ma rozumu,viac nez dost.a ked moze,sleduje nasu reakciu,ked cosi zle urobi.ale je zlaty a ked sa na nas usmeje,tak nas uplne dostane... 🙂 dakujem za prispevok.papa

jankajs
30. okt 2009

Hi, hi, u nás na chodbe má pediatrička takú prevelikú tabuľu, čo dieťa zvláda v akom mesiaci svojho života - a viete, čo je pod dvanástym mesiacom??? "Keď mi rodičia nechcú niečo dať, alebo mi zakážu, dokážem svoje sklamanie a hnev dať aj patrične najavo..." Takže je to normálne, prišiel vek, kedy dieťa svoje pocity vyjadruje aj dupotom, plačom a tak podobne. 😀 😀 😀

marosko08
autor
30. okt 2009

jankajs ahoj.to je pekne.ked som to pisala,tak to bolo hned po tom,ako som maleho tak videla po prvykrat.teraz,ked vidim,co robia ine deti,tak musim uzat,ten nas je este anjelik s takymi malinkymi rozkami.jedine,co som vedela,tak je to,ze deti okolo druheho roka maju obdobie vzdoru.tak ma to prekvapilo,ze aj takyto krpec si uz vie dupnut 😉

jajak
31. okt 2009

ahojte, ďakujem marosko, že začala túto tému. Aj ja mám totižto skoro 15 mesačnú dcéru a tiež keĎ nie je po jej tak sa rozplače alebo si lahne na zem. SOm z toho zúfalá, lebo si myslím, že jej venujem všetok čas a potom ked vidím, ako sa správa, tak som z toho mimo. Ale tiež som počula a ako čítam je to v tomto období normálne. Tak dúfajme, že to našich drobcov čoskoro prejde. 😨

blau
2. nov 2009

Marosko: je to uplne normalne. A ako na to prisiel? Neprisiel na to: to pride samo. On este nevie rozpravat a nevie vyjadrit co sa mu paci a co nie. No a ked mu nespravis po voli, tak zacne plakat, vrieskat, bit ako tu pisu aj ostatne mamicky.
Aj nas to robi. Cely cas sa pokojne hra ja varim a zrovna, ked robim napr. zasmasku (kde treba stale miesat) chce ist na ruky chce aby som mu podala to alebo ono. No a ked vidi, ze nejdem a neurobim mu po voli (lebo dohovarat mu mozem kolko chcem, ze teraz od toho hrnca nemozem odist), hodi sa o zem a krici a zavija.
Veru treba velmi vela trpezlivosti, aby som sa niekedy aj ja nehodila o zem a povedala- staciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii chcem pauzu a najposlusnejsie dieta na svete 😀
Tak ako napisala jajak, dufajme, ze ich to coskoro prejde. ( aj ked o tom trosku pochybujem) 😅

lucr
3. nov 2009

Ahojte maminy!!
Ja mam doma tiez strasny problem s takymto spravanim. mam 17 mesacnu certicu a som na nu sama kedze manzel pracuje v zahranici. V poslednej dobe si vydobija veci ktore ja nepovazujem vhodne na hranie takym sposobom ze mam niekedy chut ujst!!!
ale co je uplne najhorsie ona mava tieto nalady hlavne v noci ked sa preberie a to su potom fofry. ked jej davam cajik ona si zmysli ze chce mliecko reve takym sposobom ze sa jej neda ani prihovorit a ani sa jej dotknut. uz som rozmyslala nad navstevou nejakeho detskeho psychologa ☹

viviene1174
3. nov 2009

veľmi ma potešilo keď som našla túto tému.aj naša 13 mesačná princezná sa vie dosť často zmeniť na malú,ale jedovatú čerticu.hryzie až do krvy,škriabe piští ako by sa hádala a už len čakám,že keď začne chodiť príde,aj na to ako sa dá hádzať o zem.musím sa priznať,že som si myslela že je hyperaktívna s prejavom agresivity aj som to nerologičke predostrela ako moju zistenú diagnózu 😀 ,ale pozerám a čítam,že nie sme jediný.ja takéto správanie nepoznám ani u mojej 15 ročnej dcéry som to nikdy nezažila kým neprišla do puberty 😀

marosko08
autor
3. nov 2009

Dievcence ahojte!som rada,ze ani my nie sme samy.Rada si precitam,ked sem niekto napise svoj prispevok.ako vidim,najlepsia je len trpezlivost a pevne nervy.ako citam,niektore to ozaj nemate lahke,ja mam veru doma anjelika,aspon zatial.uz sme si pomaly zvykli,ze on si musi neako vyjadrit to,co citi.ked to urobil po prvykrat,tak nas to chovanie prekvapilo,ale snazime sa mu vysvetlovat,ze niektore veci jednoducho nemoze...dakujem Vam

ada33
10. nov 2009

Ahojte maminky, som rada, ze som natrafila na tuto temu, lebo uz som bola takisto uplne bezdradna ☹, aj baci baci dostal po plienocke a smial sa 😀 😀 😀 Najlepsie asi bude nechat ho vyplakat, tak uvidim, ci to zaberie, drzte sa a dakujem za rady papa 😉

cestovatelkaandrea
10. nov 2009

aj nas zacina byt taky a ked ho vyhresim tak sa zacne smiat ako divy. zacala som ho jednoducho ignorovat ked sa jeduje a on sa po chvilke ukludni

matysekasasenka
10. nov 2009

aj my to pozname: ked nieco malemu nedame po com velmi tuzi.........tak hned zacne strasne vrestat ale riesim to tak ze hned nejako zmenim temu alebo mu ponuknem rychle nieco ine zaujimavejsie......a hned stichne

marosko08
autor
13. nov 2009

ahjte maminky.ja som na to dosla,cim viac ho vtedy ukludnujeme a rozpravame mu,tym viac sa jeduje.nechame ho teda tak a prejde ho to.kamaratka mi hovorila,ze videla skryte video,kde takto nechali rozhnevane dieta a odisli.to dieta sa presvedcilo,ze tam nik nieje a prestalo hned plakat.vidime,ake su nase deti presibane.tak sa teda drzme a bude to urcite lepsie,alebo ze by ,,male deti-male starosti,velke deti-velke starosti,, 🙂

gitarka
13. nov 2009

ahojte, tak mi mame ten isty problem co malemu nedame hned place, krici a strasne sa zlosti nic ine nechce, ale teraz najnovsie nechce zaspat sam, doteraz vypil mliecko a zaspal sam a teraz ho musim drzat za ruku a prejdu 2 minutky a spinka, este sa presveci ci sedim pri nom a spi. Nechapem tomu, zmenilo sa to zo dna na den,
mate aj vy s tym nejake skusenosti? ☹

feejay
13. nov 2009

Noo, nie som pediater ani nic podobne, takze len tak laicky sa domnievam, ze k babatku sa hned od narodenia pristupuje tak, ze len co zaplace, ideme to riesit, cize ideme papat, ideme na ruky, pripadne tisit kvoli naduvaniu.. a tak podobne.. Vtedy je to samozrejmost.. no a okolo spominaneho 10-12 mesiaca dieta mozno pride na to, ze uz to jednoducho moze robit cielene 😒 //hovorim z vlastnej skusenosti, mame prave 11 mesiacov 😀

gitarka
13. nov 2009

a este k tomu spravaniu som zabudla napisat, ze ani v papani to nieje lahke, vsetko chce jest sam odomna nechce a ked mu dam nech papa sam tak si viete predstavit ako to vyzera ☹
takze ani poriadne sa nenaje, neviem co s tym 😢
ako ste to riesili vy?

sissik
13. nov 2009

tak sa hlasim do klubu mamiciek cholerikov 😀 este to nema ani 10m, ale uz zacina. podla kniziek vraj treba odputat pozornost, ze sa to da rychlo. zatial to pomaha.
gitarka jednu misku a lyzicku do ruky jemu, druhu tebe. on patla vsetko dookola a ty krmis. treba trpezlivost a najlepsie upratovacku k tomu. chc byt samostatny a papat sam. casom sa to nauci. bud rada, ze sa to chce naucit

skrecok
13. nov 2009

Ahojte,
nas sa zacal takto spravat od pondelka odkedy sam normalne chodi. Ked ho vyhresim, tak sa smeje a otaca hlavou akoze nene a robi dalej. Mam pocit, ze si mysli ze je to hra... 😖
Nemozem ignorovat maleho, ked napr. stale pcha prsty do zastrcky aj ked su tam chranice (mam skusenost z detstva a preto moc chranicom neverim aj ked su bezpecnejsie). Snazim sa aj uputat niecim inym, ale aj tak to nepomaha. Uz som aj zobrala maleho a sla inde, tak ma silno pohryzol, to iste ked mu zoberiem z ruky nejaku nevhodnu vec ktoru najde a zoberie (noz, male predmety....). Uz fakt neviem co mam robit, donekonecna mu vysvetlovat (aj tak je na vysvetlovanie este maly), hresit ho nepomaha a bit ho nechcem. 😢

marosko08
autor
14. nov 2009

ahojte.chcem k tomu uputavaniu inou vecou napisat len tolko,ze ho odputam na chvilu a samozrejme nezabudne na to,co chcel pred tym.nam dost pomaha ignorovat ho a ked place mu poviem,ze je skaredy a ked sa vyplace,ze si ho potom vezmem.myslim,ze mi rozumie,lebo si poplace a potom ku mne dojde.ale dokedy mi to takto bude fungovat,neviem 😉

marelica
17. nov 2009

Ahojte, dievčatá... tak sa pridávame do klubu... naša malá je veľmi šikovné dievčatko a takmer so všetkým začala skôr ako jej rovesníci, ale to isté platí aj o neplechách tipu: hryzenie, štípanie, škriabanie, zúrivý plač, neuposlúchnutie zákazu... pevne verím, že ju to rýchlo prejde bez ujmy na zdraví (mojom) 😀

zuza.m
18. nov 2009

no na našeho jedoša plati že sa jednoducho rozpačem(teda ako že) 😅 .
ked ma chce zbit alebo niečo take tak skrivim peru a trošku zafnukam a už pozera že neičo urobil zle.tak sa prituli a už nerobi mame zle.to iste je aj s jedovanim ked už neveim čo dalej aby prestal tak začnem aj ja.tak pozera že až.je na moj plač velmi citlivy,u nas doma sa ma nikto nemože ani dotknut. 😀 .tak ho troška psychycky vydieram-

marelica
19. nov 2009

S tým plačom som to tiež skúšala... ale moja láska sa mi vysmeje do tváre... teda neviem, či ma chce rozveseliť, alebo sa smeje na mne.... ale asi to neviem zahrať, lebo som si to vyskúšala pred zrkadlom a fakt vyzerám smiešne... 😀 U nás to jednoducho nefunguje...

erikakk
20. nov 2009

ahojte.ja som skúšala na malú všeličo možne a nezaberá.ak sa jej niečo nepovolí tak začne revať,že si s ňou neporadím.ak ju chce zobrať manžel alebo sa k nej len priblíži tak sa rozjeduje ešte viac 😠 .ona si vydobíja to ,aby som si ju zobrala na ruky ja.vtedy nepomôže nič až kým si ju nezoberiem...

zuza.m
20. nov 2009

erika tak si ju jednoducho nezober a chod preč,alebo ju zabav že sa jej skovaš ,alebo nahanaš ju a tak.

marosko08
autor
23. nov 2009

ahojte.ako pozeram,je nas tuna dost 😒 .a to som mala obavy,ze v tomto veku dietata,budem sama,ked sa vravi,ze obdobie vzdoru je asi v dvoch rokoch dietata.alebo,zeby toto este neznamenalo nic a netusime,co nas este caka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .tak pevne nervy a raz to musi prejst papa 😵 .kata