Ako odnaučiť ročné dieťa zúrivému chovaniu?

marosko08
21. okt 2009

ahojte dievcata.neviem,ci aj Vy poznate tento problem,ale mam rocneho chlapceka a zacal si vsetko vydobijat hnevom.ked nieco nedostane,sadne si na zem a rozplace sa a jeduje sa.normalne nechapem taketo jeho nahle chovanie.ak viete niektora poradit,ci si to nemam vsimat,alebo mam na neho zacat robit grimasy,aby zabudol,ze sa hneva a rozosmiat ho,alebo cokolvek ine,prosim,napiste mi.dakujem Kata

zuza.m
24. nov 2009

marosko spravne si to pochopila.mam kamošku čo ma teras 4ročneho a ten je katastrofalny.muža mavala celee mesiace na služobke a tak bola väčšinou na malych sama.vysledok starši je uplne nezvladnutelny.boli sme raz na nakupoch no ja somsa chytala za hlavu.čim viac po nom kričala a zakazovala tym bol maly horši.nepomahalo nič.nevyhli sme sa pokusaniu ,kopancom hrešeniu.no uplna hanba.treba to podchytit hned na začiatku lebo už potom je neskoro a hlavne ich dost vydierat ,vela chvalit a čo najmenej trestat lebo potom bude už voči trestom imuny.teras susedin bude mat tri a od 2,5roka to chytilo aj jeho.začal ich bit ,jedovat sa, dožadovat sa svojho.do vtedy ho neudrela, vždy ho branila aj pred mužom ked chcel mat silnejšiu ruku.ale teras sa už ani ona nevyhne prisnejšiemu riešeniu.je to vek kedy velmi obkukavaju od okolia a začinaju riešit samy situaciu no nepoznaju pravidla a k tym ich treba pekne doviest.velmi zaleži aj na znameni a v akom prostredi žije.ja osm si napriklad všimla že som kričala po psikovi pretože bez nakričania vobec neposluchol a od toho času sa maly začal presne tak spravat.tak že to videl u mna a začal opakovat.je v znameni leva a dost tvrdohlavy.myslim že to snim budeme mat tažke.a hlavne deti maju strašne kratku pamät tak že im to treba s trpezlivostou opakovat snad do nekonečna.no mne sa to lahko piše.horšia bude prax. 😅

marosko08
autor
24. nov 2009

Zuzka.velmi pekne si to napisala.ja sa vzdy snazim malemu vysvetlovat,ked to je neunosne,tak ho necham tak a idem prec s tym,ze mu poviem,ze je skaredy chlapec a ze ked bude dobry,tak ho vylubim.poplace chvilu a dojde aj sam a je to potom ok.zatial ma nehryzie,ani nic podobne a je toho jedovania menej.dosiel na to,ze u nas s tym neuspeje.ale uvidime,co bude dalej.je pavda,ze deti obkukavaju po dospelych,tak sa snazime byt aj my kludni a nekricime,uz ani na psika.tiez mame maleho a vyskakuje po nas a neposlucha. 😉

jajak
24. nov 2009

Zuzka, aj moja mala je lev a dava to znacne najavo. Mas pravdu, velmi vela na spravanie vplyva v akom znameni sa narodili. Ona pokial nedostane to co chce, tak sa nevzda. Ja si to snazim nevsimat niekedy, lebo by som pri nej neumyla ani riad. Dotial ma bude odsuvat od kuchynskej linky,aby som sa s nou isla hrat, dokial to nevzdam.

zuza.m
25. nov 2009

no to poznam je kludny pokial sa nenahnem nad linku.potom sa mi driape po nohach stahuje teplaky kriči.ale skor že chce ist na ruky a pomahat a tak väčšinu času pracuje vo dvojici.alebo som si ho vela krat posadila na linkiu a pekne sedel a pomahal.zatial nepozname že by sa niečoho dožadoval krikom že by niečo až tak chcel to nie.ale ked ho vyhrešim tak dojde najedovany vydava taky nahnevany zvuk a začne ma ako keby bit ručičkou,dnes osm hu dala po ruke a robili sme to asi tak 20krat on ja on ja,až som sa uplne ako že nahnevala a on tak isto.odišiel do izby a zavrel za sebou dvere 😅 ,ja som myslela že prasknem od smiechu.jasne že som sa schovavala ako že nič.ale keby som sa rozplakala začne aj on a nerobi to dalej.takže nabuduce to budem robit takisto lebo tak to som ho iba viac rozhnevala.

fogpi
1. dec 2009

ahojte. Ako vás čítam vidím že nie som sama čo ma doma malého zúrivca 😀 . Naša Hanka sa rozzúri hned ako nedostane to čo chce ,alebo ak veci nejdú podla jej predstáv. Ja sa ju snažím ignorovať až kým sa neukludní a potom sa snažíme vysvetlovať . Vzhľadom k tomu že je mladšia , Filipko náš druhý drobček musí mať tiež veeelkú trpezlivosť. Ešteže je taký rozumný a vo väčšine prípadov sa dohodneme pre spokojnosť oboch. Väčšinou je totiž "bitka" o hračky. Pre mňa je toto novinka,lebo Filip nemal takéto prejavy, teda raz sa pokúsil , hodil sa o zem už ani neviem kvôli čomu ale som ho úplne odignorovala a u neho to zabralo. Nikdy viac to potom už neurobil . Našťastie. Ale s Hankou to bude teda boj. Hádže rukami,kričí, ked má koho tak udrie alebo sa bachne o zem. No hrôza a ked ju vyhreším, tak ešte aj začne strááášne plakať. Nie je to našťastie až také časté, a dúfam že to bude stále lepšie...

zuza.m
1. dec 2009

fogpi.vidim že ste rovnak stary ako my kedy si rodila tolen okrajovo 😅

marosko08
autor
1. dec 2009

dievcence ahojte.som velmi rada,ze sa Vas tuna nazbieralo,len preto,ze vidim,ze nie sme samy.aj ked by som bola radsej,keby nas tie nase ratoleti posluchali,ale ved su,v prvom rade,deti svojich rodicov 🙂 -su nsae 🙂 .aj my dospeli sa vieme nahnevat a tie deti to,ze sa im nieco nepaci,nevedia inak vyjadrit.my to mozeme akurat v tom ich zureni trosku obmedzit tym,ze budeme trpezlve pri vysvetlovani ....

fogpi
1. dec 2009

zuza.m my sme 2.8. a vy?

mimi198
2. apr 2010

ahojte, moj moj maly ma taku divnu naladu pokial sa mu venujem je dobre ale akonahle sme v izbe a ja odidem urobit nieco napr. cajik mu hned sa s revom takym umrndzanim rozbehne za mnou, robi to dost casto a potom sa aj pyta na ruky a stale sa mi pletie pod nohami no to je des. robia to aj vase deti? vzdy sa bojim ze mu nieco je ze ci neni chory alebo tak. ale ked sa hrame tak je v pohode.

ekka
5. jún 2010

ahojte, som rada, ze nie sme sami, nasa mala ma 1 rok a v krycani je uplny majster, najhorsie je to v obchode, na vsetko ukaze a ked to nedostane tak kryci, ale hrozne, samozrejme, ze jej to nedam,lebo by to aj tak iba vyhodila z kocika, ale je to dost neprijemne, lebo ludia na nas iba pozeraja, ze preco kryci. Neviem ako jej to vysvetlit, ze to nesmie robit, lebo na slovo nie a nono, velmi nereaguje (sice rozumiem, ze to nesmie). Snad ju to prejde.

lenkove
20. jún 2010

@mimi198
toto robí aj moja malá.. či je to normálne neviem, ale aspoň sme dve, tak hááádam 😀 😀