Ako odnaučiť syna od nočného jedenia?

anickamaros
22. feb 2009

ako odnaucit syna aby nepapal v noci aj 3 krat?

junovka
22. feb 2009

Skusila si mu dat namiesto mlieka cajik??Na moju malu tiez caj nezabera 😠 😠 Tiez este papame v noci 1x....podla mna vsetko chce svoj cas.Moja starsia dcerka papala v noci do 2 rokoch 🙂 😉

zuzana76
22. feb 2009

tak aj moj papa este v noci, ale to suvisi asi s tym,ze je dojceny

sipcek
22. feb 2009

my este papkame 2x,caj zlyhal ☹

zuzana76
22. feb 2009

ani moj nechce caj, ja si myslim,ze sa bude budit az dokym mu nevyjdu vsetky zuby, lebo asi tak zle spava, zato,ze mu idu zuby

sipcek
22. feb 2009

ak mas pravdu,nam chyba 9 zubkov a hajde spat celu noc 😀

anickamaros
autor
23. feb 2009

no nas maros nechce papat caj tuto nac papal 3 krat cajik ani nahodou to je potom taky krik ze zobudime cely dom. uz mame 6 zub konecne zuzana 76 nas nie je kojeny ani nebol a vidis som si myslela ze ked bude na umelom mlieku ze vidrzi celu noc

mukky
23. feb 2009

My papame raz,okolo 3 tej rano az 4tej,ale to ani neni papkanie,len take cuckanie,kojim a maly mam pocit len potrebuje take objatie a pritulenie,a som tomu rada.A o 5 minut spi opat 🙂 ale ja som ho takto budievala,tak si asi zvykol,lebo som chcela zvysit tvorbu mliecka ,kedze od mesiaca sme museli prikrmovat ☹ Ale asi od 4 mesiacov vydrzal celu noc nepapat.Vstava okolo 6tej.A cajik nedavam,nemusi sa vobec davat do roka,len ak je dietatko chore a ma horucky.

lienka55
23. feb 2009

My sme v noci tiez viackrat papavali,ale asi pred mesiacom som ho chcela odstavit,co sa mi uplne nepodarilo,tak sa kojime len vecer a niekedy rano,ale v noci uz nepapame,davam mu len caj,ked sa zobudi.

mata78
23. feb 2009

ahojte. budte rady, že vam papaju mliečko. u nas je to horšie. naša staršia dcerka sa niekedy zobudí rano o 3 že chce papať. pride k nam do postele a zobudí nas že chce " jebík a syu" . tak o 3 v noci sedíme v kuchyni a papame chlieb so syrom. a to niekedy tak presedíme v kuchyni aj hodinu, lebo mi musí tolko toho povedať. je taká zlata ako sedi s preloženými nožičkami a tvari sa doležito, len skoda že je to vtak nevhodnú rannu hodinu. 😀 😀

mukky
23. feb 2009

mata.. 😀 😀 jeeej,to je take mile a krasne,nie.. 🙂

leho29
24. feb 2009

No ja mám dvoch chlapcov, idú mať dva roky a stále v noci papajú. A čaj , ha tak to u nás vôbec nezaberá.
Asi si tiež budeme musieť počkať, kým ich prestane baviť. 😝

sakura77
24. feb 2009

ani u nas caj nezabral-v 18 mesiacoch,ked som usudila ze fakt nemoze by t hladny,kedze na veceru zjedol pomaly viac ako ja,som sa rozhodla,ze uz mu jednoducho nedam,skusila som nahradit cajom-miesto jedneho mlieka som potom mala styrikrat v noci "vodaaaaaa" a plus to jedno "mekooo",takze este horsie,tak som zrusila vsetko,jednu noc sa pojedoval a druhu uz bol pokoj,ani som necakala ze to pojde tak rychlo,kedze mame teda riadneho jedosa,ale na prekvapenie v pohode.odvtedy mu mliecko ani na rozum nepride,akurat tak vodu mam nachystanu,keby nahodou,ale pritom nepil uz ani nepamatam

myslim ze okolo toho roka to este je v pohode,ale okolo dvoch si myslim ze je to uz fakt len o zvyku-ak sa teda vecer napapa,ze ozaj nie je hladny

mufo24
24. feb 2009

Aj my stále papáme v noci. Okrem mliečka nechce nič a vrieska kým ho nedostane. Niekedy sa tie intervaly predlžujú, už sme zažili aj posledné papanie o 23.00 a do 8.00 kľud. len potom ide zas nejaký zub a sme tam kde sme boli ☹

papkoska
14. okt 2010

ahojte mamičky. Potrebovala by som poradiť. Dcerka ma 7 mesiacov. 3mesice sme na UM. Doobeda uz papame ovocie na desiatu, po16:30 prikrmy obsahujuce zeleninu. Kašu nedávam. Vstávame ráno o 5:00, vtedy papáme, no ešte pospíme do 6:30. Mliečko odmietame až do 10:30 ( ovocie je o 9:40). Potom sme zase hladný až 13:30 a 15:00. No a potom sa rozbehneme a pýtame jesť 17:00, 18:30, 21:00, 01:00, 03:15, 5:00. Akoby sme mali obrátený režeim. Je to normálne? Dá sa niečo robiť, aby malá spinkala v noci a doobeda papala? Ak jej v noci nedám UM, krik počuť na celý dom. Inak hmotnosť máme peknú a sme moc čiperný. Poradíte, prosím?

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofia122
17. okt 2010

aj mi stale papame vnoci mliecko mala bude mat za 1zden 2roky a stale sa budime na mliecko vecer jej spravym 240ml nevypijeho cele len polovycu a potom sa zobudiasi kazde 3h niekedy aj skorsi.snazila som jej nedavat jej vnoci mlieko ale chytala take zychvyti a tak po tyzny sme na tom istom hada do 3rokov uz prestane vnoci vypitovat mlieko.ahojte

zuzucream
21. okt 2010

ahojte tak nasa ma 20 mesiacov a tiez sa nam stale coraz castejsie zacala budit na mlieko kedze ju stale kojim ale strasne ma to vycerpavalo tak som sa rozhodla ze jej dam v noci max. raz pretoze nemoze byt taka hladna aby kazdu chvilku papala... najprv sice plakala ale postupne zacala dlhsie spat a budi sa teraz asi 2x za noc.. tak raz jej mlieko dam a raz ju len ulozim naspat do postielky krici len kym nevyjdem z izby a ked ju ide nahodou ulozit tatino tak ani necekne a pekne zaspi... myslim ze to je vse len o tom ze je naucena ze mama mi cicu da 🙂) a dokonca sa niekedy zobudi len raz okolo 3, 4 vtedy jej mlieko dam a pekne spi dalej.. a uz nam aj prespala celu noc... no vtedy som sa konecne vyspala aj ja 🙂)

pia22
21. okt 2010

Moj nazor je, ze pokial nie je nocne papanie u väcsich drobcov castejsie ako 2x, je to uplne normalny jav a nie je co riesit, do puberty to nepotrva😉

babu9
21. okt 2010

my tiež papá ešte v noci niekedy je to 02.00 niekedy 03.00 a niekedy o 05.00 podľa toho ako sa nám vyprázdni bruško 😀, skúšala som aj čajík ale ten hneď odhodil a kriku až sme susedov pobudili 😀 / nech xi xi xi / ale keď dostal mliečko vypil koľko potreboval niekedy 120, niekedy 160 otočí sa hore ritkou a spime ďalej až do 08.00 😀 😀 😀 takže už to neriešim, radšej mu dám mliečko on je spokojný a ja sa vyspím 😀 😎
dcérka v jeho veku už prespala celú noc, každé dieťa iné ale ako som to tu už čítala do puberty to nepotrvá 😉

jankaxxx
22. okt 2010

moj ma 14 mesiacov a kazde 2 - 3 hodinky vypije flasu mlieka cez noc..... ☹

lalus
22. okt 2010

@jankaxxx to je už fakt dosť veľa, skúšala si aspoň nejaké odbúrať? Tak 1, max. 2x mliečko v noci v tomto veku ešte ujde...ale tak často? a papá Ti cez deň?

jankaxxx
23. okt 2010

@lalus papa cez den tak normalne....a jasne ze som to skusala uz aj zmenit aj vyravat ho aj vsetko mozne proste s nim si neporadis kym mu nedas mlieko🙂))su noci ze pije aj 2 krat len ale tak tie 3 4 krat stale...uz neviem co s tim mam robit tak som sa s tym zmierila lebo mne mama povedala ze ja som sa do 3 a pol roka takto budila....

shcmirka
14. dec 2011

Môj synček papal do 3 mesiacov 1x v noci, ako som začala prikrmovať, papá v noci aj 3x. Nie je dojčený. Teraz má 4 mesiace a budí sa 2 - 3x, vypije 100 ml mlieka a spí ďalej. Nechápem to. Zdá sa mi, že 100 ml. je málo, ale on viac nechce, ani cez deň. Začne sa krútiť a vypínať. Má niekto radu???

zuzkaremiaska
14. dec 2011

Ahojte,ja mám tiež problém s nočným papkaním.Dcérka má 16 mesiacov,je ešte dojčená,ale noci sú strašné. ☹
Okrem môjho mlieka si vyžaduje čaj,a to vypije za noc 3 malé fľašky.Budí sa už pred polnocou a do rána je aj 10x hore. Doktorka mi povedala,že dieťa od 8.mesiaca by sa už nemalo v noci budiť na hlad. Určite moja nie je hladná,len sa proste mrví,kope,otáča sa, mrnčí...je nekľudná. Dnes som jej kúpila sirup PEDIAKID na kľudný spánok.Tak dúfam,že zaberie.

magic08
14. dec 2011

@zuzkaremiaska tak to s tym cajom by ma zaujimalo, ci zabral... my mame 20 mesiacov, stale sme dojceny, a niektore noci su fakt priserne... tak ak zaberie u vas, naklusem do lekarne aj ja na ten cajik 😀

zuzkaremiaska
14. dec 2011

@magic08 pozor,PEDIAKID je sirup.Existuje na pokojný spánok,na imunitu,na lepšie papanie. Takže ja som zvolila ten prvý. Viem,že nezaberie hneď v prvú noc,ale nádej umiera posledná. Potešilo ma,že jetosirup na prírodnej báze,takže nemá žiadne vedľajšie účinky. Obsahuje extrakt z pomaranč.kvetov,z levandule,harmančeka,medovky,majoránky,lipy.....Je od 1.roka dieťaťa,dáva sa jedna lyžička pred spanim,stojí do 8eur.

magic08
14. dec 2011

@zuzkaremiaska ahhhaaaaa 😀 tak si pockam na tvoje skusenosti... to bude asi homeopatikum, nie?

zuzkaremiaska
14. dec 2011

@magic08 to neviem,zajtra sa prihlas,napisem ti,aka bola noc

magic08
14. dec 2011

@zuzkaremiaska o.k. zajtra som tu a cakam na spravy 😀 drzim palce, nech sirup zaberie a ty sa s drobcom vyspis

zuzkaremiaska
14. dec 2011

@magic08 Taaaak,prvémoje info!Sirup podaný o 20.05 hod a o 20.15 už aj spala.Dúfam,že do rána 🙂