Ako ste naučili piť vaše dieťatko z hrnčeka?

kendra
10. máj 2008

Ahojte maminy,ako ste naučili piť vaše dieťatko z hrnčeka?Môj malý ho nechce ani vidieť.Chcem ho to naučiť,pretože každý druhý deň rozhryzie cumeľ na fľaši,ktorý nepatrí k tým najlacnejším.Už som mu nakúpila hrnčeky rôznych značiek (AVENT,Canpol Babies,Nuk...)Nechce ani jeden,dokonca som mu ho potrela aj medom,med zlízal,a nevypil ani ml.Rada by som sa podelila o vaše skusenosti.My sa ho to pokúšame naučiť už rok.Vďaka. 🙂

vanila
10. máj 2008

Ahoj kendra! Tak ja som vobec maleho nejako netlacila na pitie z poharika. Mi pouzivame klasicky pohar ten nam sadol. Ide mu to. vobec som na to nestolila ze musis pit s pohara,kedy ma to napadlo v tedy som mu ho dala a teraz v pohode sa napije s pohara. Skus mu dat klasicky pohar mne vobec nechcel pit z poharikou z naustkami. 😉

versam
10. máj 2008

ahoj Kendra,já mám sice teprve 8 měsíčního chlapečka,ale z hrníčku už začal pít i když toho zatím moc nevypije,ale zatím to neva,ještě kojím,trvalo to 3 týdny než si na to zvykl,musíš být trpělivá a zkoušet,nech ho aby měl opravdu žízeň a já myslím že začne.Ale tvůj už je veliký,tak zkus i normální hrnek bez pítka,a nebo jak jsou ty uzávěry na minerálkách tak z toho i děti pijí

luciask
10. máj 2008

Kendra, myslim ze je na case tu flasu proste nedavat. Ako vidim tvoj syncek bude mat coskoro 2 rocky, tak je velky na to aby sa napil z poharika. Uz mu mozes vysvetlit ze z flasky trebars dostane iba vecer pred spankom, a ostatne razy to bude z poharika. My sme mali trosku podobny problem u mojej mladsej dcery. Nechcela pit vobec mliecko. Tak som jej skusala dat kakao don, vsetko mozne, a nechcela. Moj pediater mi povedal, ze nech obmedzim ostatne tekutiny, len aby to mliecko vypila. Chytala hysaky, nechcela to mlieko prvy den( dostala 250 ml riedeneho dzusu za cely den), druhy den si trosku odpila a na treti den krasne pila kakao, potom som davala menej a menej kakaa do mliecka a krasne vypila mlieko, ktore pije dodnes. Ona bola dost tvrdohlava, ale ja si nenecham skakat po hlave, ked ona cosi chce a viem ze to nie je pre nu dobre.
Skusali ste aj klasicky poharik, nie so sosacikom? Mozno to by sa mu viac pacilo.

kalu
10. máj 2008

Ahoj Kendro,my pijeme z hrnečku s pítkem už od sedmi měsíců, savičku jsme vůbec nepoznali, buď kojíme nebo pijem vodu z hrnku. Naučila jsem to malou tak, že náš první hrnek jsem rozebrala a odejmula ten ventil, který brání vyléváni, aby to malé teklo samo, když ho jen nahnula. A když si zvykla, že se z toho hrnku pije, tak jsem koupila nový (máme Avent) a z toho pila už automaticky.
To učení bylo trošku náročný v tom,že pokaždé když pila, tak se polila a okolí taky, ale aspoň zjistila, k čemu ten hrnek je a když to měla zažité, tak jsem ho vyměnila.

kendra
autor
10. máj 2008

Ide v podtstae o to,že moôj synček sa narodil predčasne,čiže po korekcii veku - 4 mesiace. nemá v rukách takú silu,aby udržal normálny pohárik a keď sa mu z neho dám napiť,tak sa dobreže nezadusí. 😒 Dala som mu "kúzelný"AVENT pohárik a hodinu ohrýzal "sosák"bez toho,aby si cucol.Akokeby na to musel prísť a možno by ťahal.Ale ako mu to ukázať,keď všetky sú naozaj nekvapkajúce?

lyongirl
10. máj 2008

Ja tiež neviem, ako naučiť malého piť zo sosáčiku z Aventu. Doteraz pil, teda aj pije z Avent fľašiek z klasického cumla, lenže ešte nemá rozum a vylieva, vie sa sám už napiť, ale ako dopije, začne vymýšľať a oblieva sa. tak sme kúpili ten sosák na fľašu a prvý deń to bola pre ňho super zábava, dokonca si pár krát aj potiahol, ale druhý deń a ostatné dni ho to už nezaujíma a jak mu to dám do pusy, nevie čo s tým a automaticky to vatlačí z jazykom a nechce za svet pochopiť, na čo to je. Ináč, vôbec naňho netlačím, teraz som mu to pár dní nedávala, ale tiež neviem ako ho to naučiť...

luciask
10. máj 2008

Skus mu vytiahnut ten ventil potom. Skusala si aj flasu, taku z rajeckej mineralky, ktora ak nesajes, tak nevyteka? Vie vypit zo slamky? Ja som videla aj take pohariky co maju slamku v sebe, a daju sa aj jednoducho zavriet.

lyongirl
10. máj 2008

Kalu, žeby sme to vyskúšali ako ty? Dať dole zo sosáka tú gumičku, čo bráni, aby z neho tieklo a nech sa pooblieva? neviem, či budem mať na to oblievanie nervy 😀 , ale možno pochopí, aj keď, raz som mu tú gumičku dala dole a toľko si cucol, že sa ledva nadýchol...

vanila
10. máj 2008

Kendra tak moj si tiez nedrzi pohar ale napije sa z neho. ja mu drzim a on pije. 😉 a flasu si tiez nechce drzat ked ma kakao dokonca az teraz si zacal davat chrumky alebo nejake dobroty do pusy. 😉 tiez sa narodil predcasne ale nie tak ako tvoj malicky. 😔

lyongirl
10. máj 2008

Môj sa tiež narodil predčasne a fľašu si nechcel držať ani za svet, tak sme kúpili na Avent fľašu držiak a hneď ju chytil, ale vybabral s nami. prvý deń ju držal za držadlá a odvtedy si ju drží aj bez, takže vyhodené peniaze... 😀 , ale hlavne, že drží. Pohárik ešte nepoužívame, na to je priskoro.

kendra
autor
10. máj 2008

Vanila:môj si fľašu v pohode drží jednou rukou (tou druhou robí vylomeniny 😀 ),aj pohárik AVENT si drží sám (zásadne nie za tie držiaky,ale ako fľašu),len si nevie cucnuť.Musím mu dať dole ventil,ako radili mamičky,možno to pomôže.Myslím si, že každý týždeň kupovať 3 AVENT cumle,to by bolo veľa aj na svätého.O ostatných cumloch (tych lacnejsích)nechce ani pocut.

kendra
autor
10. máj 2008

Vanila a Lyongirl:môžem vedieť,v ktorom t.t. sa vaše babätká narodili?Či môže porovnávať.

vanila
10. máj 2008

Moj sa narodil v 36 tyzdni no tvoj ovela skor. Moj je strasny pohodak no to ma asi v genoch alebo co lebo zo strany otca si flasku nedrzali tiez. 😀

kendra
autor
10. máj 2008

Moj v 28 t.t. (len pod 28 t.t. sa odpocitavaju az do troch rokov 4 mesiace od skutocneho veku).Takze u vas to asi bude trochu lenivostou,vsak? 😉 Mne v porodnici povedali,ze chlaci su uz odmalicka lenivsi ako dievcatka. 🙂

kalu
10. máj 2008

Kendro,my taky máme kouzelný od Aventu.
To pítko se dá rozebrat na dvě části- plastový sosák a vespod je takové gumové kolečko,které je právě odpovědné za to nekapání - když to kolečko odděláš a použiješ do hrnečku jen ten vršek- tak by to mělo téct samo. Můžeš to vyzkoušet, malému by to mělo téct dobře- sice bude celý politý, ale pochopí .
Alespoň u nás to tak fungovalo a poradila jsem to pár kamarádkám a taky to zabralo.

kendra
autor
10. máj 2008

Kalu,vdaka.Urcite to skusim.Neviem,preco ma to nenapadlo???Ja mam ten sosak biely ale aj zeleny (pre starsie deti).Ktory mas ty?

vanila
10. máj 2008

Kendra... no on je taky vo vsetkom. 😵 😵 tak ti prajem vela uspechov aby maly co skoro zacal pit s poharika. 😉 Dobru noc. 😉

kendra
autor
10. máj 2008

Vanila:vdaka,dufam,ze to coskoro pojde.Aj tebe dobru noc.

kalu
10. máj 2008

Teď už máme zelený, ale začínali jsme na tom bílym- ten jsme měli cca do roka

maca793
11. máj 2008

kendra
malej som dávala od 4 mesiaca čajík z hrnčeka a od tej doby pije čaj len z neho. a donútiť? to neviem, možno by zapracoval nejaký pekný pohárik s obľúbenou postavičkou 😉

lyongirl
11. máj 2008

kendra, môj sa narodil v 34tt. A tiež máme aj biely sosáčik, aj zelený, no uvidíme. Dnes sme boli celý deň na výlete, tak som neskúšala dávať dole gumičku a nechať ho pooblievať, ale možno zajtra, ak nezabudnem vyskúšame 😀 . A máme tiež nejaké hrnčeky, čo sme podostávali, ale oni nemajú taký sosáčik, ako Avent, tak neviem, či má zmysel učiť ho z nich, lebo do nich sa zmestí aj málo vody a ja ke´d chodím von potrebujem zobrať viacej a ťahať sa ešte z nejakou fľašou a dolievať, na to nemám miesto v kočíku, aspoň zatiaľ, keď ťaháme aj bundičku a veci, lebo počasie sa každú chvíľu mení.

akcul
12. máj 2008

Ahojky,
tak naše Naty začala pít sama z normálního hrnku z ničeho nic. Doteď byla na lahvičkách (AVENT), ale když viděla, že i my pijeme z hrníčku, tak prostě chtěla taky. 😅 Ještě si ho teda sama nedrží, to by asi bylo všude kolem, ale když jí ho přidržím, tak už se krásně napije. 🙂 Ze začátku jí to teklo po bradě, ale teď už skoro neukápne. Takže flašku už beru jen když někam jedeme. Pítka jsme taky zkoušeli různý dávat, ale ty nám prostě nechce.

mirka5
12. máj 2008

Ahojte, my sme mali problem naucit maleho aby vobec pil. Okrem prsnika odmietal vsetko od klasickej flase, avent hrnceka az po klasicky pohar. Ked som mi ho konecne v 7 mesiacoch v 35 C teplotach vonku podarilo naucit na klasicku flasu, teraz v 16 m. ho od nej zase neviem odnaucit. Zase som skusala Avent hrncek a kupili sme este jeden hrncek. Ale zasadne odmieta vsetko ine okrem flase a s ostatnymi sa hraje a rozlieva po zemi. Ked pije z flase, vypije aj 4 flase caju za den. Ked som mu ponukala hrncek, nevypil ani deci. Cucne si dva razy a odovzda mi ho. ☹ Nemam silu sa s nim dohadovat hlavne v takomto teple ked by mal vela vypit.

lyongirl
13. máj 2008

Ahojte, tak skúsili sme dnes "oblievaciu metódu" a zatiaľ nepomohlo. Malý sosáčik hrýzol, sem, tam, mu natieklo do pusy, ale aj tak nechcel pochopiť, že sa z toho pije. hral sa, vymýšľal, skončil celý mokrý, ale hneď, ako sme vymenili sosák za cumel, vypil pol flašky. Tak budeme skúšať ďalej a snáď po čase pochopí...

kendra
autor
13. máj 2008

Ahoj Lyongirl,my chceme vyskusat bez toho kolieska,ale zatial to nechavam tak,maly dostal teploty,hrozne kasle takze sme na ATB,hoci som sa im branila zubami-nechtami.No doktorka nam povedala,ze uz nam to zislo na priedusky,tak aby z toho nebol zapal pluc.Takze ho radsej netrapim.Napis potom ako pokracujete.Tie decka su ale huncuti. 🙂

misa82
13. máj 2008

Nase mala mela stejny problem, vubec nechtela pit. Jedine, co pila, pote, co jsem prestala kojit byl Nutrilon z lahve. Ale jakekoli hrnecky s pitkem odmitala. Ted ma 16 mesicu zacina mi odmitat lahev a presli jsme uplne obycejny plastovy hrnek a na cesty bereme plastovou lahev se sosackem (Jupik, Kubik, atd.) Zacina byt lina tahat, tak nejradeji pije z toho, co tece...
Nemejte strach, ty lahve jim nevydrzi do 18🙂

lyongirl
13. máj 2008

kendra, veď my to skúšame bez toho kolieska, dala som ho sosáku dole a oblieval sa, ale piť nejako nechcel. Ja ho nechcem nejako nútiť na ten sosák, ale keď tam má cumel, tak vylieva a cez ten sosák to netečie, keď tam je gumička, preto ho chcem z toho naučiť, aby si aj vonku pekne držal fľašu a neoblieval sa keď dopije, lebo to práve robí.
misa82, ja sa nebojím, je mi jedno, že pije z fľaše, veď má len rok, má na to nárok 😀 , ale kvôli tomu oblievaniu vonku chcem, aby pil zo sosáčika....

milhaus
14. máj 2008

moja pije normalne z poharika asi od roka, so sosačikom mi nikdy nechcela a z flasky pije pred spanim mlieko

bystricanka
14. máj 2008

baby a poradíte aj mne? Moje dieťa už je dosť veľké na to, aby sa naučilo držať si fľašku. Len on ani za nič. Keď ho nútim, hádže sa a radšej nič nechce. Fľaška je ľahká, má aj ušká na chytenie, ale proste je lenivý dať hore ruky. Ako naňho? ☹

bika
14. máj 2008

Ahojte, moja malá zatiaľ pije z pohárika s 2 uškami /bez krytu/ len príležitostne, vždy sa celá dooblieva 🙂 ale včera som jej urobila banánový kokteil a naliala som jej ho do toho pohárika a ona sama od seba veľmi opatrne pila, asi to bolo hustejšie ako je zvyknutá... vôbec sa neoblievala... tak skúste, možno sa tak naučia lepšie piť... my v tom budeme pokračovať 😉