Ako ste naučili piť vaše dieťatko z hrnčeka?

kendra
10. máj 2008

Ahojte maminy,ako ste naučili piť vaše dieťatko z hrnčeka?Môj malý ho nechce ani vidieť.Chcem ho to naučiť,pretože každý druhý deň rozhryzie cumeľ na fľaši,ktorý nepatrí k tým najlacnejším.Už som mu nakúpila hrnčeky rôznych značiek (AVENT,Canpol Babies,Nuk...)Nechce ani jeden,dokonca som mu ho potrela aj medom,med zlízal,a nevypil ani ml.Rada by som sa podelila o vaše skusenosti.My sa ho to pokúšame naučiť už rok.Vďaka. 🙂

marorlinko
14. máj 2008

moj zo zaciatku sa iba hral s tym poharom,nevedel jak ho pouzivat, tak ho nechcel, to bolo od 6mesiacov, tak pil len z flase, neskor ked mal rok som mu kupila vacsi,tiez len obzeral,po mesiaci som mu ho dala naspat a on nechce iny,pije iba z neho, jednoducho prisiel nato jak ho pouzivat a tesil sa,ze ma nieco nove na pitie, teraz pouziva pohar so slamkou,zboznuje ho ,zvykol si rychlo nan, ,yslim si,ze vsetko ma svoj cas, treba skusat, nejde o znacku,ale o to ako dieta si zvykne a oboznami s tym poharom.
bystricanka, skus pit s nim a rob sa ,ze ti chuti,ale nie len raz, ak ta uvidi castejsie s nim ,on bude chciet tiez

milhaus
14. máj 2008

ja jej ten pohar davam k pusinke a pije ale samej jej to nedavam lebo by sa cela dooblievala

stalida
14. máj 2008

ahoj, chcem sa opytat na pohare zn. Avent, ked surfujem po nete videla som ich na mnohych strankach. Co je na nich lepsie v porovnani s obycajnymi poharmi pre deticky?Pytam sa lebo mam uz 8-roc. syna a teraz cakame dalsieho a vtedy Avent hrnceky este neboli. Dakujem.

kendra
autor
14. máj 2008

Stalida:ak Ti mam pravdu povedat,na AVENTkach nieje lepsie nic.Akurat je "lepsia"cena.Ja mam rozne pohariky,napr.aj od Canpol babies,Nuk a je to presne ten isty system,tiez nekvapkaju a taky Canpol babies je od AVENTu o 200Sk lacnejsi.Akurat,co sa tyka sosacika,moj sym vzal vobec do ust len AVENT a Canpol a NUK nechcel ani vidiet.Ale koniec koncov som s AVENTom velmi spokojna,ja som mala od nich vsetko,dojcenske flasky,sterilizator,odsavacku (mimochodom odsavacka je asi ta najlepsia,aku som vobec mala,ona jedina mi skutocne "dostala" z prsnikov mliecko),cumliky,takze som uz na neho zvyknuta a aj syncek.

kendra
autor
14. máj 2008

Inac dnes som malemu dala poharik bez toho kruzku,ako ste mi radili,dala som mu ho do ruk,on lezal na svojom vankusiku v postielke a zdalo sa mi,ako krasne pije,ja som si zatial robila svoje.Pridem k nemu a on vypil z poharika 100ml.S potesenim som utekala pre dalsi cajik...opat,vidim,ze vypil dalsich 100ml.Od radosti som ho zdvihla a co nevidim,pod nim je vankusik komplet cely mokry a aj celu hlavicku vzadu mal od caju.Este sa aj usmial a povedal:"bababababa"co znamena,ako som s tebou vybabral.Ale odteraz mu davam pit z hrnceka ja a celkom mu to ide,len skutocne treba asi zvyk. 🙂

bystricanka
14. máj 2008

kendra...no malý aký špekulant.Som sa dobre zasmiala 😀

marolinko..díky za radu 🙂

kendra
autor
14. máj 2008

Bystricanka-este si neskusala dat poharik? 🙂 My s falsou mame tiez svoje skusenosti,len ineho razu.Maly si hned chcel drzat flasu,ale problem bol v tom,ze ju chcel drzat v jednej ruke a druhou musi stale nieco robit,chyta si nohy,hra sa popritom atd.a samozrejme ze sa precenil v sile a stale mu to padalo.A za otca si nechcel chytit flasu obidvoma rukami,frajeroval,ze to zvladne.No vysvetlis?Tak sme sa trapili a teraz je uz silnejsi,takze uz frajeruje,ani okom nemihne. 🙂

milhaus
15. máj 2008

mi mame nuk a vôbec nechce z neho sat

stalida
15. máj 2008

kendra-dakujem za nazor 🙂 Prajem vela uspechov v piti s hrncekom 🙂 🙂

bystricanka
15. máj 2008

kendra..neskúšala som dať pohárik, lebo by to zle dopadlo. Myslím si, že najprv by sa mal naučiť držať si fľašu a až potom môžem skúsiť ostatné. Ale on proste nechce. Už neviem ako naňho. Žeby som ho nechala úplne bez čajíku a nech sa napije sám? Ale aj to som skúšala. Flaša položená na stole a on sa tam hádzal od nervov a ukazoval na fľašu, kým som mu je nedala. 😠

vroni
15. máj 2008

Bysricanka, to si nemyslím. Malú som učila piť z pohárika od šiesich mesiacov (samozrejme, že som pohár držala ja a nie ona) od ôsmich mesiacov v pohode pila z pohára (normálneho, Avent "nefungoval" - nevedela z neho sať) Fľašky sa ani nedotla (ona pila, ja som držala), ale pohár už okolo roka držala pomerne bezpečne (pila len vodu, takže prípadné vyliatie mi bolo dosť jedno), flašku začala držať až o nejaký mesiac-dva neskôr (a asi dva mesiace pred tým, než sme sa jej zbavili definitívne - okolo 18 mesiacov) Jediný pohárik so sosáčikom, ktorý sme používali do auta bol taký plastový rároh za pár korún, nemal žiaden ventil a tak z neho bola slečna schopná (ochotná?) piť (áno, netesnil 100%, trochu kvapkal, ale nám kvapkal aj Avent a Nuk) Inak, keď dieťa nechce piť z pohárika, skúste slamku (krátku, takú čo pasuje do džúsovej krabice)

lyongirl
15. máj 2008

Ja som dnes skúšala slamku a výsledok? Keď som mu povedala, že má ťahať/akože poťiahnuť si vody/, tak ťahal, ale slamku zakusnutú medzi zubamy a mal ju za hračku a stále ju kúsal a pchal si do hrdla. No a dnes robil s Avent sosákom to, že neťahal, ale vyfukoval doňho vzduch a tá dierka, čo tam je, aby cez ňu išiel vzduch mu vytláčala vodu rovno do nosa a on mal pasiu. Ale podarilo sa mu 2x potiahnuť aj vodu/jupí/, ale aj tak do sosáka fúkal ☹

kendra
autor
15. máj 2008

Ahojte,dnes som malemu dala pit z AVENTu ale bez toho kruzku.Drzala som mu ho a celkom mu to islo.Ja som dala pozor,aby sa nepoolieval a on dnes vypil aj viacej caju tym padom.Ja som zistila,ze on by aj pil,len jemu sa normalne nechce tahat.Aj vam tak deti zleniveli okolo dvoch rokov?On je schopny drzat pusu otvorenu,a ja aby som mu do nej kvapkala z flase mlieko... 😅

sylvar
16. máj 2008

já už tu psala, my máme nuby a malá z něj pila krásně, teď mi ho podá a chce,abych jí dala napít...nevím proč, sama si ho nedrží a ani falšku s mlíkem 😝 chytne a podá mi a musím já 😒

vroni
16. máj 2008

Lyongirl, skús mu do slamky natiahnuť vodu a tak mu ju pusti do pusinky (pomaly, samozrejme). Uvidíš, ako rýchlo pochopí, že treba ťahať.....

janula_nz
18. máj 2008

ja som laurike spravila vacsiu dieru na dudel na flasi lebo uz sa mi zdala mala a odvtedy ani mlieko ani vodu z flase pit nechcela a automaticky hned zacala pit z pohara, taketo klasickeho 😀 to mala zhruba rok a pol 😅

kendra
autor
20. máj 2008

Ahojte maminy,ako pokracujete?Nam to stale nejde.maly pije len pasivne,ked mu dam hrncek k puse.Dokonca som mu tam dala aj jeho oblubeny dzusik,bez vysledku.Ale skusame dalej a nevzdavame sa.Napiste,ako to ide Vam.

helka101
21. máj 2008

ahoj kendra, môjho malého naučili naši piť s pohárika nemal ani rok, ked už sneho vedel piť, a nevytiekol nám ani kusok.. Teraz má rok a pol a ked mu dám pohárik, tak vypije,ale nesmie byť v nom veľa vodičky,alebo čajíka bo sa nám pooblieva, ale najradšej vypije vodu s hrnca ked ho umyjem a odložím pod dres do skrinky, tak si otvorí a dá dole pokrievku a vycucne čo tam zostalo 🙂 neboj každé dieťa sa to časom naučí, je to ako s nočníkom, ked to nečakáš tak hups a je to.. pevné nervy 😉

lyongirl
21. máj 2008

Ahoj kendra, ja som to teraz nechala tak, teda nejak som na to aj pozabudla, jednoducho drobca to baví 1 deň a na druhý si fľašu so sosákom ani nevšimne a jeduje sa, keď mu ju dávam, tak mu ju nedávam každý deň, aby som ho zbytočne nestresovala, lebo si vytvorí na to "alergiu" 😀 😀 😀 .
Ale mala by som začať pokračovať, nech sa učí, len sa mi do toho moc nechce, keď výsledok žiadny. Ale snáď pomaly ďalej zájdeš - ako sa hovorí, tak uvidíme 😉 .

nutka
21. máj 2008

neda mi nepripojit sa......
my sice este nemame ani rok, ale Samko uz od pol roka pije z pohara s makkym sosakom s regulaciou - canpol-
a asi pred dvoma tyzdnami som mu kupila taky klasika poharik s tvrdym sosakom s jednou dierkou a nevsimol si ziadnu zmenu....a drzi si to sam! bez uchytiek su oba pohare
...len flasku s mliekom nebude si drzat...asi mu je tazka..... 🙂

a zvladne uz aj srkat z klasika pohara ale to iba vo vani pri kupani....neriskujem prezliekanie.... 😀

a dnes skusal slamku ale nechapal co s tym.....
ale skusim tip od vroni....mozno pochopi ze aj tade ide voda do pusinky....

lyongirl
21. máj 2008

nutka, ty máš šikovného chlapčeka, pri druhom budem múdrejšia a dám sosák skôr, aj keď náš je tiež šikulko 😀 , ale ako v čom...
Každé dieťa má v niečom problémy, takže beriem to tak, že v niečom vyniká a niečo mu nejde, ako to pitie zo sosáka. Ale raz sa to predsa len naučí, nebude na fľaše s cumlom do 18tky 😀 😀 😀

nutka
21. máj 2008

to urcite nie....s tym cumlom...potom uz s flasou ale bez cumla................. 😀

....ale nie,kazdy je sikovny v niecom inom a raz sa aj tak vsetci vsetko naucia.....

drzim palceky.....

kendra
autor
21. máj 2008

Ahojte.
Lyongirl:ja som maleho ucila na ten poharik uz ked mal rok,a potom som to nechala tak,trapila som sa s nim tyzden a potom ma to prestalo bavit.Ale mam kamaratku,ktora to u svojej dcerky skusala mesiac (to je ale trpezlivost) a malej to teraz ide perfektne.Ona to tiez odmietala,ale kamoska sa nedala obmakcit.Mozno,keby som vydrzala tak uz teraz bez problemov pije.Ale uz mi naozaj ide na nervy kupovat kazdy druhy den cumel na flasu,lebo on ho nieze rozhryzie,ale on normalne odhryzne ten vrch cumla,ze ked mu vezmem flasu,ten vrchol tam visi,normalne sa bojim,aby to nepehltol,tak som vkuse pri nom,ked pije.
Nutka:naozaj mas doma sikovnicka,mozno keby som ja zacala v pol roku,tiez by nebol problem,ked mne sa to zdalo strasne skoro.
Helka:Maly je tiez sikovny,len daj pozor,aby takto nedopijal po oslave z poharikov alkohol 🙂 Poznam to z vlastnej skusenosti,ked som bola mala,tak som to raz sparvila a mamka mi povedala,ze som bola taka opita,ze nevedeli co so mnou,ze ci na pohotovost ci nechat "vyspat opicu"Teraz sa z toho smejeme,ale mamke to vtedy nebolo jedno,pretoze ja som sa vraj robila,ze neviem z pohara pit,len z flase a bum...pre mamke (Ne)mile prekvapenie... 😀

lyongirl
21. máj 2008

nutka, potom s fľašou od piva.... 😀 😀 😀

Ja by som pri druhom začala so sosákom čo najskôr, to znamená, že vodu by som začala podávať hneď zo sosáka. Ja som kojila, ale v lete boli také horúčavy, že som sa bála, aby nebol malý dehydrovaný, tak som sem, tam vodu dala, takže pri druhom, aj keď budem kojiť a náhodou bude voda treba/ak bude leto 😉 /, tak dám sosák. Nech pochopí, že voda ide zo sosáka a mlieko z cumla. Že má mlieko vypiť z fľaše, keď som odstriekala pochopil a nemal problém sa nanovo kojiť, takže aj sosák by mohol pochopiť..., veď cumel a prsník je niečo úplne iné.
No a ja tiež nemám trpezlivosť až takú, takže sa to naučí asi pomalšie. Ale zas ani sa mu nečudujem, že nechápe, načo to je, keď je to iné, ako cumel, asi musí dostať trošku viac rozumu.
Kendra a tebe vlastne čo pije z fľaše? Aj mlieko, aj vodu, alebo ako?
Lebo my pijeme mlieko/UM/, to by som mu dávala normál z cumla, ale vodu cez deň, alebo čaj chcem zo sosáka, ako som už písala, keď sa začne hrať s fľašou, tak to všade vylieva a keď dopije, hodí fľašu o zem a voda vyteká. teraz dávam vodu, lebo čaju toľko čo vody nevypije, tá mu chutí asi viac a zas nech nie je všade povylievaný čaj...

kendra
autor
21. máj 2008

Lynogirl: mne pije z flase mlieko (umele) a caj,alebo vodu chcem aby pil z hrnceka.No a ked sa nauci poriadne z hrnceka,tak mu tam chcem dat aj mlieko.Ale...ako to vidim ja?Bude to este veeelmi dlho trvat 😒 .Asi plati,ze cim je dieta starsie,tym je lenivsie sa nieco nove naucit.Mne sa zda,ze maly je jednoducho zvyknuty na flasu a hotovo.Mozno keby som naozaj skusila ked bol mladsi,tak by sa dal "obalamutit",no teraz su tie nase decka uz riadne "vybabraní".

lyongirl
21. máj 2008

veď to, že on už má rozum/myslím tvojho/, preto by som aj ja skúšala skôr. Vtedy pil moje mlieko aj odomňa aj z fľaše a nevadilo mu to, veľmi rýchlo si zvykol na fľašku, ale mňa aj napriek tomu nikdy neodmietol, tak tiež si myslím, že by sa naučil rýchlejšie aj na sosák.

lyongirl
21. máj 2008

no, ale teraz nám zostáva len veľká trpezlivosť a pevné nervy...

bystričanka, ja ti veru neporadím, môj malý si chytil fľašu v ten deń, čo sme dokúpili ušká a odvtedy si ju drží sám, ale bez ušiek, vybabral s nami 😀 . Ale niekedy ju nedrží, vtedy mu dám na ňu ručičky a chytí si ju, ale niekedy, čo je fakt málokedy sa mu tiež nechce a musím mu ju držať sama, hlavne keď pije UM v noci, tak mu ju držím, lebo nechcem, aby sa moc preberal, lebo tým, že si ju drží sa musí premáhať.

lyongirl
21. máj 2008

jéj, mne to tu nejak preskočilo a ukázalo mi predchádzajúcu stranu a posledný príspevok od bystričanky, tak som myslela, že to napísala teraz a ja som odpovedala 😀 😀 😀 .

bika
23. máj 2008

tak naša malá dnes prvý krát vypila všetko sama z pohárika bez obliatia - pila veľmi opatrne... tak asi pomaly prejdeme z fľašky na pohárik... sa teším... inak - myslím, že sa to naučila na tom hustom banán. kokteily, čo som písala vyššie v príspevku. tak veľa šťastia!!! 🙂

kendra
autor
23. máj 2008

Ahoj Bika,dobrý nápad.Vyskúšam aj to.Inak...blahoželáme,je to fajn pocit,že? 😉