Ako ste naučili piť vaše dieťatko z hrnčeka?

kendra
10. máj 2008

Ahojte maminy,ako ste naučili piť vaše dieťatko z hrnčeka?Môj malý ho nechce ani vidieť.Chcem ho to naučiť,pretože každý druhý deň rozhryzie cumeľ na fľaši,ktorý nepatrí k tým najlacnejším.Už som mu nakúpila hrnčeky rôznych značiek (AVENT,Canpol Babies,Nuk...)Nechce ani jeden,dokonca som mu ho potrela aj medom,med zlízal,a nevypil ani ml.Rada by som sa podelila o vaše skusenosti.My sa ho to pokúšame naučiť už rok.Vďaka. 🙂

bika
23. máj 2008

kendra, vyskúšajte... prajem, aby vám to išlo dobre... je to perfektný pocit.... 🙂

mimakro
24. máj 2008

Hanka od pol roka pije z normálneho pohára. Fľašu nemala ani ona, ani Ondrej. Mlieko pili z pohára so sosáčikom a troma dierkami (taká zelená žabka z Ikey)

lyongirl
25. máj 2008

Ahojte, idem sa pochváliť, nášho malého asi osvietilo 😀 😀 😀 . Dnes som mu dala fľašu zo sosákom, ale počas obeda, lebo obed lúbi zapíjať a keď bol smadný automaticky chytil fľašu a začal ťahať. Potom som to skúsila večer a pil, tak sa vytešujem, len dúfam, že to nezakríknem. A nechápem ale jednu vec, že máme fľašu Avent zo sosákom a na nej je dierka na vzduch a on keď dopil a položil fľašu, tak cez tú dierku vytekala voda a to zakaždým ako sa napil a položil ju. je to normálne, veď to by nemalo tiecť, nie? Nemáte niekto skúsenosť?

kendra
autor
26. máj 2008

Lyongirl,blahoželáme.Nám sa veľmi nedarí,dnes som sa naštvala pri obede a naliala som mu džúsik do klasického detského pohárika s uškom a z toho pil lepšie ako z AVENTu so sosáčikom.Tak ja už neviem.Budem skúšať asi obyčajný pohár.Ale pridržiavať mu ho musím ja,lebo katastrofa na oblečení...Daj vedieť,ako pokračujete. 🙂

lyongirl
27. máj 2008

pokračujeme super, pije už 3 deň zo sosáka, jednoducho to bolo šťastie, že zrazu pochopil a odvtedy nemá problém a ja som si myslela, že to tak skoro nebude. Prekvapilo ma to a nechápem doteraz. Ale teší ma to, len ma štve, že som si myslela, že keď je sosák netečúci, tak sa nepooblieva, lenže tam je tá vzduchová membrána a jemu aj tade tečie voda, lebo sem, tak namiesto ťahania fúkne do sosáka a má z toho pasiu, keď mu voda tečie do nosa.... ☹ 😀
Tak držíme palce, nech sa vám darí, každé dieťa je iné, veď sme písali, niektoré šikovnejšie, niektoré lenivšie. On je asi v takom veku, že sa mu skôr nechce, nie? Veď chápať by už mohol, ale asi mu to príde zbytočné a je pohodlný. Sestrina malá je pohodlná zasa v potrebe do plienky. Chápe všetko, ale nechce nočník. Povie, že do "nočníčka nečem" a hotovo. Tak sa držte a nech sa darí, držíme palce 😉

vanila
29. máj 2008

Kendra... niekedy neboli pohariky zo sosakom a sa zilo. 😉 Ak sa mu nedari stakeho pit ja by som ho tym netrapila. Nech pije s normalneho poharika ked mu to ide lepsie. Ja som uz vravela moj vobec nechce do teraz pijavat zo sosaka ani mu uz nedavam pije z normalneho pohara a je to perfekne 😉 drzim palce 😉

milhaus
29. máj 2008

vanila a pije sam a nevyleje alebo mu pohar pridržiavas
moja pije z pohara už davnejšie, ten so sosakom odmieta, ale pridržievam jej ho

vanila
29. máj 2008

pridrziavam to by sa ani nenapil. 😉 ale to sa cudujem lebo moj maly si flasku nechce drzat ale pohar ano tak si trosku ho pridrzi sam aj on. 😉 Mozno raz pride cas aj na sosak no ten nechce pre neho je pohar lepsi. 😉

vanila
29. máj 2008

Inak mam susedu ta ma 2 rocnu dceru a stale jej pohar drzi lebo to by vsade vizeralo 😀

milhaus
29. máj 2008

ona by si ho tiež držala ale to by bolo všade a nevie si ho ale naklonit ked tam ma malo

vanila
29. máj 2008

Zo zaciatku pri mojom som tiez nevedela naklonit ale teraz si trochu nakloni aj hlavu aby som mohla pohar naklonit aby sa napil. teraz je to fajn. na to urcite dojde aj mala to by som sa vobec neobavala. Ja mam dost pohodlneho syna tak sa cudujem ze s pohara sa naucil rychlo ,lebo pri inych veciach to bolo katastrofa ale sme to zvladli. Tak vam drzim palceky. 🙂 🙂 🙂

titkovamiriam
29. máj 2008

Najlepsie sa z poharika uci pit pri kupani 😀 ,inak ja som davala poharik marekovi uz od miminka,lebo flasku sme nepoznali.Kojila som 18 m. a cajicek mal bud z poharikaalebo z lyzicky.

kendra
autor
1. jún 2008

Ahojte babenky.Ja nemám veľmi potešujúcu správu.Pred dvoma dňami sme sa opäť vrátili ku fľaši.Malý mi nechcel absolútne piť z hrnčeka,keď som mu dala z normálného klasického s uškom,tak zadržiaval tekutinu v ústočkách a keď ju potom už musel prehltnúť,tak mu zabehlo a strašne sa rozkašľal a takto to šlo stále dookola.Keďže je už teplejšie,a on nechcel piť,tak som zvolila menšie zlo a dala mu fľašu (z ktorej mimochodom vypil počas dňa pol litra Lucky s džusikom)ako by mal byť dehydrovaný.Opäť vyhral.... 😒 ale pije z AVENTiek,takže mu tam o týždeň skúsim dať opäť ten sosák,myslím na fľašu a uvidíme,čo bude.Aj vám sa to už stalo?Takýto boj s dieťaťom??? 😅

lyongirl
1. jún 2008

ahoj kendra, ako som písala, malý sa naučil piť zo sosáka, ale dali sme naspať cumel, pretože zo sosáka vždy vypil 2-3 glgy a viac nie, to znamená, že za deň vypil max. pol fľaše 125 ml. Ak má na nej cumel, vypije 3x 125 ml flašu, tak radšej nech nie je ako hovoríš dehydrovaný a k sosáku sa vrátime trošku neskôr...

mata79
2. jún 2008

Ahoj Lyongirl, neskusala si tu Campol flasku so slamkou. Matej vedel pit aj z Aventky, tiez nam tiekla, ale chcel pit sam a to nevedel zaklonit hlavicku, aby mu to vobec tieklo. Tak som mu kupila tu Campol, ma slamku po dno, tak ju nemusi naklanat. Trvalo nam to 3 dni, ale naucil sa pit aj zo slamky. Takto mu dam vlasku s vodou tam, kde ju dociahne a ked ma smed, da si. Ma ju na ociach. Vypije mi za den aj dve tie flasky, co je nejakych 500ml, tak som rada.
Inak uz pekne vypije aj z pohara, len ked ideme von, je to neprakticke. Ale ako pises, radsej nech pije aj z flasky s cumlom, ale hlavne, ze vypije...

lyongirl
2. jún 2008

čau mata, on slamku kúše, vôbec nechápe, že z toho sa ťahá, ale zatiaľ to nechávam tak, už sa neoblieva ani s klasickou fľašou, tak mi až tak nevadí, že má na nej cumel 😉

kendra
autor
2. jún 2008

Ahoj Mata,ako si mu ukázala alebo naznacila,aby pil zo slamky?Alebo tam dáš nejakú "dobrôtku",aby to vypil?Aj môj Ďodik,podobne ako Lyonin synček slamku hryzie a nechape,čo od neho chcem.Napíš tip... 😉

mata79
5. jún 2008

Kendra, aj on ju veselo kusal. Ako som pisala, trvalo to tri dni. Davala som mu ju s trochou vody, on sa s nou hral, kuskal a potom sa mu nejak podarilo pocucnut, zistil, ze mu tecie vodicka a odvtedy ju pije z tej flasky, doma uz aj z pohara.

julca80
9. jún 2008

ahojte, no my moc nehviezdime s pitim z hrnceka, napr. Avent. Mala my tie sosaciky hryzie, aj potiahne, ale zda sa mi, ze jej to vela tecie. Stale si nevie regulovat tah, takze vzdy ked si troska potiahne, tak je zaskoci a potom ju to aj odradi, aby pila dalej. Skusala som to s tym hrncekom viac krat, ale asi este pockam a neskor vyskam znova. 😅

evaka
9. jún 2008

Kocky, ja som len nakukla a pripajam sa, ani moja mala nechce pit zo sosaka, ale zo slamky je to ok,treba to prcovi len ukazovat, poriadne sa predviest a nahlas srkat, potom zacne skusat aj on az sa to podari. Pride na system 🙂. Inak my najradsej pijeme z malej flasky od Jupika Aqua al. Rajec., ma sosak ako slamka a nevyleje sa z neho, takze je uplne super.

petule.h
9. jún 2008

moje milovan é dítko pít z hrnečku umí, ale jak mu ho dám k jídlu, tak mi to tam vše do toho jáídla vyleje a vůbec on vše te´d přelívá, takže když jsme někde v restauraci tak pije brčkem cappy , nebo tak něco, kupuju kubíka, ale zase v nestřežený okamžik to leje...hlavně doma, takže stále jedeme lahev avent s pítkem

zoubek
11. mar 2009

Ahojky, potřebuji poradit. Koupila jsem kouzelný hrneček s oušky od aventu s měkkou hubičkou, ale bohužel ☹ (stydím se) nevím, nejsem si jistá, jak ta hubička patří do pusinky. Poraďte. Je to tím pítkem dolu k bradě? Ještě by mne zajímalo, jak jste to své ratolesti naučili, prostě mi to bojkotuje ☹

sirinka
11. mar 2009

zoubek nasa mi tieto pohariky celkom odmietala, skor sa naucila pit z klasickeho pohara a az potom pochopila, ako to funguje z naustkom... 🙂

mladapani
11. mar 2009

zoubek: s pitkem dolu kbrade, ale musi se u Aventackych hodne silne sat, takze jim to dela nejdriv trochu problemy

zoubek
11. mar 2009

dík moc. Nevěděla jsem si rady 😉

janetina
11. mar 2009

aj my nemusime az tak Aventaky len cumlikove 😉 tie miluje nijake ine.S naustkami trosku problem asi su dost namahave....teraz mame novy ten najvacsi a vcelku sa snaziiii
asi to chce cas
ale s poharika pije uplne v pohode po troske

tini
11. mar 2009

Zoubek, s pitkom dolu k brade, a este ked ti pozem poradit, nedavaj tam ten 'ventil', nech mu to trosku vytecie, ved poutieras. Mna osobne ten ventil rozculoval, nechapem vyznam, je to 'plus' len pre matku, ze dieta nic nevyleje, ale jemu sa pije tazsie. Alex sa naucil pit z tohto avent systemu asi v 6 mes, klasicku flasu s cumlom ani nepozna, potom som mu len kupovala dalsie sosaky podla veku a ja ich davam rovno na avent flasu, samotny poharik nakoniec ani nepouzivame. A celkom obstojne pije z maleho plastoveho hrnceka s uskom.

dankolucka
26. feb 2010

ahojte, uz nejaky ten tyzden skusame pit z aventu s bielym sosakom, ale nula bodov. Mala si strci sosak nabok v ustach a obhryza a vobec netaha. Co s tym? Potrbujem ju naucit pit z niecoho, co mozem nosit von a na cesty. Vdaka za dobre rady. 🙂

matova
26. feb 2010

dankolucka 😉 :
A z fľaše s cumľom nechce piť? sú aj cumle na fľaše, ktoré majú polohu I. II. III. podľa toho ako sa fľaša natočí sa mení prierez otvoru na väčší.
My sme mali veľký problém s pitím, nechcel piť vôbec nič z fľaše s cumľom, nevedel piť ani z hrnčeka Avent- s náustkom (nekvapkajúcim)...Presne to robil čo popisuješ- mal z toho dobré hryzátko 😀.
Nakoniec som dávala fľašu od iných detských nápojov (tie som vapila najprv ja, lebo sú sladené... 😀 ). Takže naučil sa piť najprv z fliaš, ktoré majú na konci takú korekciu- otvára sa ťahom nakor- ako cyklistická fľaša. Nosili sme to k lekárovi a tak -ako píšeš- na cesty- veľká nevýhoda- nedá sa sterilizovať, tak som len často vymývala a často tie fľaše aj menila. Pil z nich asi tak 2 mesiace. Potom som tu kdesi čítala, že nejaká mamička dáva piť z toho hrnčeka čo máme my, ale bez ventilu-tesnenia 😕. Ono to potom tečie vlastne samé 😅, naučil sa piť takto hoci sa párkrát aj "zalial" 😀 . Asi po mesiaci odvtedy čo pil bez ventilu, som mu raz skúsila dať aj s ventilom- A pije!!!! 😵 Teraz ho chválime, že pije ako veľký chlapček 😉, a rád to všetkým ukáže ako pije.... 😵

dankolucka
27. feb 2010

vdaka za napad, urcite vyskusam. Flasku s cumlom chcem len ako krajne riesenie, hadam po roku, ked uz nebudem kojit. Budem radsej ak zvladneme hrncek alebo nieco podobne.