Ako ste odnaučili dieťa od plienok?

ala76
27. aug 2011

moja mala ma uz 26m.ked sme zacinali ucit na nocnik pred 5 mes.tak sa mi aj vykaka,teraz sa mi vykaka len do plienky alebo na zem ☹ kedze ju skusam nechat holu a ma nocnik po ruke.akokeby mala blok.aj drzi nocnik a ona sa mi pocika na zem 😖 .rano pravidelne urobime potrebu ale to len preto ze ma plny mechur po noci.na nocniku bude sediet aj polhodinu ale nic.poradte mi ake metody se mali vy.samo ze bytki neschvalujem.dakujem 🙂

bosoriak
27. aug 2011

My sme zacinali ked mala dcera dva roky a 3 mesiace, presli sme si vsetkymi stadiami - pocikavanie do gatiek, cikanie na travicku, cikanie do nocnika, kakanie do gatiek, kakanie do nocnika, zadrziavanie oboch... neriesila som, vzdy to same preslo. Ziadne vyhrazanie ani negativne emocie by som urcite nepraktizovala, aby k tomu nechytila odpor.
Moja dcera dokazala zadrzat cikanie kludne od rana az kym nedostala plienku na obedny spanok.. Teraz dostane za kazde cikanie do nocnika nejaku malinku maskrtu a za kakanie do nocnika vacsiu maskrtu a funguje to.

Odporucam pockat, kym to prejde same, prip. motivovat niecim, co ma mala rada (nemusi to byt nutne sladkost). A hlavne klud a nohy v teple - to, ze je taka prax, ze na dvojrocne dieta s plienkou pozeraju pomaly ako na dusevne zaostale, si netreba vsimat. 🙂

pepetra
27. aug 2011

moj syn bude mat tri roky a stale cika pocas spanku, teda ma na obedne aj nocne spanie latkovu plienku a pull gatky

ajca123
27. aug 2011

Ahojky ja som zacala prveho syna ucit na nocnik ked mal 16mes. Pomalu sme sa ucili a nikam sme sa neponahlali lebo to je zbytocne. A nechcela som ho stresovat a kricat a uz vobec ho za to bit. Ale mam kamosku co sa jej dcerka naucila skor na nocnik a ked sme boli na nasteve a vseci sme ju chvalili ze spravila potrebu do nocnika a ked si toho zacal vsimat nas syn ze jej tleskame a smejeme sa na nu, asi mu blesklo v hlavicke a zacal aj on na nocnik. Ale druhorodeny to je ine kafe, ale kazde dieta je ine a nas druhy syn ma uz 18mesi. A az teraz sa mu chce ucit. No a uvidime aky bude nas treti syn.
Ale estesom chcela ze prvorodenemu to nocne cikanie tiez trvalo. Len to chce trpezlivost a v noci vstavat k nemu ako k babetku a dat ho vycikat a dat ho ulozit... Tot vse

zuzkalenka
27. aug 2011

S mojou malou je to isté. Ciká všade len do nočníka nie. Vydrží bez cikania aj 2 hodiny aj dlhšie kým jej nedám plienku alebo keď už sa jej veľmi chce tak plienku donesie sama. Už som sa prestala s tým zaťažovať však sa to raz naučí 😉
A sladkosti sme aj mi skúšali ale aj tak nič raz sa jej podarilo a potom už nič 😠

akika722
27. aug 2011

moj syn sa nejak odnaučil sam 😒
ked mal 1,5roka tak nemal plienku už cez deň-trhal ju zo seba..jasné boli aj nehody ale tak sa poumyvalo a bolo to ok...vonku sme chodili v slipkoch,ocikaval všetko čo sa dalo 😀 ked sme šli na dlhšu trasu vzala som do zasoby plienku a nahradne šatičky-čo ak..
a ked mal 2roky z dna na deň nechcel plienku ani v noci.ked som mu dala pred spanim spustil hrooozny plač..nechali sme tak že zaspi a dame mu,jasné zabudli sme..a tak sme skušali a skušali a on sa budil suchy..takže sme s nim nemali starosť 😅
on bol akosi vo všetkom tak popredu..sam sedel na 5m,chodil-skor behal na 10m-saaaam...

zase mladši krasne sedel do teraz na nočniku a prišlo obdobie ked nechce..ale neriešim raz to pride..

nikush
28. aug 2011

moj nechcel ani za svet sediet na nocniku alebo na zachode...napol sa a neposadila som ho tam, ani lentilky nepomahali 😀 tak som to nechala tak...teraz v lete som mu jednoducho namiesto plienky dala cez den slipy....prvy den nehod ako do bludu a kazdym dnom menej a menej...odvtedy cika a kaka do zachoda...jednoducho sa popyta a ide...teraz som kupila nepremokave plachty a ideme aj pocas spanku bez plienky, tak som zvedava ako to dopadne 😉
v kazdom pripade- nenutit, nesilit...ono to pride
este ja som sa bala, ze u mojho to bude trvat vecnost, nakolko jemu pocikane oblecenie nevadilo(ked som mu nedala plienku pred kupanim a pocikal sa) nohy mal akoo kolky, ale nevadilo mu to...

skeblicka77
28. aug 2011

Starsi syn nam tiez utekal z nocnika, al podarilo sa nam ho naucit, plienky mal do 27 mesiacov, jednoducho musel prist jeho cas a davala som ho na nocnik cca od roka, tohto mladsieho sa uz tiez snazim oducat, on sam sa pyta, hovori, ze haca, aj si tam sadne posedi si tam aj polhodinu, ale vycika sa zakadym do plienky alebo mimo, tiez mu necham cas, nasilu to urcite nepojde...

katka.ott
28. aug 2011

riadne odpliekovavat som zacala, ked mali baby 2 roky a 2 tyzdne. predtym sme mali problem s terezkou - na nocniku vysedela aj hodinu a nic. dala som jej plienku a do 5 minut mala nalozene. ako prva sa zacala pytat cikat.
danielka vzdy urobila do nocnika, co sa patri, ale ked ostala bez plienky, vzdy sa pozabudla pytat, takze ju som prezliekala dost casto.
nakoniec prisla aj ona na to zazracne slovicko idem cikat 🙂

za odmenu sme tliesklali, spievali. bez sladkosti

martinex
28. aug 2011

u nas bola motivacia nalepky na nocnik...za kazdu potrebu do nocnika,nan dostal nalepku...v obchode si vybral ake chcel a potom si ju tam nalepil...teraz je skoro dva mesiace bez plienok a uz aj na nalepky zabudol...pyta sa vonku,doma..dokonca cestu na dovolenku-3hodky v aute-vydrzal....
hlavne ju nenut.... ja som este skusala,brat ho cikat ked som sla ja...on sedel na nocniku,ja na zachode... drzim palce 😵

kluvancek
28. aug 2011

Chvála Bohu mam šikovné deti(3) 🙂 . od šerblika v 15, 19 a posledný chlapec v 22 mesiacoch. Davala som na šerblík odkedy vedeli sedeť( na pár sekund, jen aby vedeli že je to sučasť života. nečakala som žiadné zázraky))Dieťa musí hlavne"dospieť". Pravidelne ponukať šerblík (zachod s redukciou)... nepítať sa či chce cikať (to až keď bude vedieť robiť potrebu tam kde treba).A hlavne treba chváliť, chváliť,chváliť (a nech chváli tata keď príde z roboty,kamarátky, susedy....a tak. my koho sme stretli sme sa pochvalili že sme robili bebe do šerblika a tý následne nato hneď vychválili,že aky je šikovný chlapec......a tak). Aj malé úspechy sú úspechy (aj sedieť chvílu na šerbli je pokrok). Držim palce a hlavne prajem veľa pevných nervov 😀

mmaattuuss
25. nov 2011

Ahojte. Myslite, ze sa da odnaucit od plienok, aj v zime? Davali ste drobcom v zime plienku, ked ste sli von? Nas maly bol kedysi velmi sikovny - sam sa pytal, v pohode chodil na nocnik. Po case sa to zmenilo. Teraz niekedy pekne ide na nocnik, inokedy ani za svet. Ked ho necham bez plienky, tak dakedy sa vypyta, ale dakedy povie az po vykonani potreby do nohavic.

lulana79
25. nov 2011

Môj nemá plienku od 22 mesiacov; celé odnaúčanie trvalo asi 2 týždne a za celý čas sa vycikal na dlážku možno 2x... ale keďže to bolo v lete, tak celé dni sme trávili vonku a tam cikal na trávu... Kakať mi ale stále kaká iba do plienky, ktorú má na noc a na poobedný spánok a to je presne jeho čas na kakanie - ráno po prebudení a poobede po prebudení... takže ešte doriešiť toto 🙂