Ako učíte svoje deti? Ako jej vyjadrovať lásku?

lenka1977
17. aug 2008

Ako ucite svoje deti? Ja babuli stale rozpravam ale nemam pocit zeby chcela opakovat. Kedy sa zacina ucit dieta kde ma očko a kde je havo a pod? Mam pocit ze mala vobec nereaguje. Bude mat 8 mesiacov. Reaguje na hracky aj to sa vacsinou sama hraje, tak ako ju potom nieco ucit?

A este sa opytam ako je to s citovou vychovou? Mala sa casto odo mna odtahuje. Snazim sa jej davat najavo ze ju lubim. Stiskami, pohladeniami ale vela krat sa odtiahne. Casto jej hovorim ze ju lubim a to iste aj partner. V com robime chybu? Ako casto hovorite detom to otrepane Lubim ta? A ako tieto slova vnimaju?

martina2007
18. aug 2008

Lenka,nemusis sa obavat,staci len trochu trpezlivosti.
Rozpravat k nej rozpravaj dalej,ona si to zapamata,ukazuj jej rozne hracky a hraj sa s nou detske hry ako napr. varila mysicka...Musis to nechat na nej kedy sa rozhovori,ale 8 mesiacov sa mi zda este skoro,ale kazde dieta je individualne a treba mu dat cas,ktory potrebuje a nenutit ho.

Moj syncek sa spraval pobobne ked som ho vystiskala a vybozkavala, ale zacali sme ho ucit ,aby nam dal pusinku a objal nas,tiez nereagoval az neskor,teraz to vyuziva,ma vybozkava a poobima a uz viem ,ze nieco chce. 😀

lenka1977
autor
18. aug 2008

martina a kedy ste ho naucili ze ma dat pusinku a podobne? kolko mal? a hovorili ste a hovorite mu casto ze ho lubite?

zuzka99
18. aug 2008

lenka, moj slavko má 7,5 m, pusinku dáva, ale to len tak že chce "ochutnať" tak prištvornožkuje na posteli ked napr. ležíme alebo sa hráme a pricucne sa na usta alebo líce. 🙂 je to akože pusinka 😀
vie urobiť, ukázať aký budeš veliký a dať papa. aký budeš veliký sme ho učili tak, že ked to urobil vždy sme všetci strašne museli tlieskať a jemu sa to hrozne páčilo. opakovali sme to do aleluja, až sa to naučil. a tešili sa s ním ked sa podarilo. no bol taká cvičená opička. len teraz sa to otočilo, cvičené opičky má on z nás. stále dvíha ruku a ked ju dvihne musíme tlieskať. už to robí aj bez toho aby sa ho niekto opýtal aký bude veliký.
teraz trenujeme posielanie pusinky. a že ho lubime opakujeme v jednom kuse, to sa ani nedá mu to nehovoriť

lenka1977
autor
18. aug 2008

Ja som mala len pocit ze to ze jej hovorime lubim ta je malo, aj ked tiez je to casto. Neviem preco je taka, trapi ma to.
Ako to vlastne deti vnimaju? ked im povieme lubim ta chapu o co ide? Toto by som chcela vediet. lebo ja mam pocit ze pre nu je to len slovo, ze nevie co tym myslim 😒

Zuzi to mas teda sikuliaka doma. Kedy si ho ucila aky budem velky a podobne hry?Ja sa s malou hravam ale uz si ani velmi nepamatam tie detske hry, skor jej vela vysvetlujem. citame si spolu, spievame. hadam sa na nu nieco prilepi 🙂

zuka
18. aug 2008

Lenka, aj nas maly sa takto odtahuje a to sa mi zda, ze mu to, ako ho lubime, hovorime pricasto 😉
Podla mna su deti velmi individualne a neznamena to nic. Ja si myslim, ze sa bude lubkat neskor. Teraz ked sa s nim maznem, tak si to musi odtrpiet 😀
Niekedy, sa mu celkom paci, ked ho pusinkujem, ale to len vynimocne, ked sa blazni. Podla mna si nerob tazku hlavu a lasku mu prejavuj vzdy, ked to citis.

jahodka11
18. aug 2008

lenka-nas maly ma skoro vobec nepocuva 🙂 akosi ho nezaujima, co mu ukazujem, hovorim, on sa hra sam.... len sa vzdy postavi, niekam sam dolezie, stoji a pozera, chyta a vybera veci zo suplikov.....tak uz cakam, kedy dospejeme do toho veku, ze ma bude pocuvat a budem sa s nim hrat 🙂

lenka1977
autor
18. aug 2008

Dakujem Zuka len ma to trapi lebo ja aj manzel sme maznacikovia. Skor by som povedala ze chlapci su taki ze sa odtahuju ale my mame holku 😒 mam pocit ze som niekde spravila chybu. Verim ze nebude citovo chladna ked dospeje.To by ma velmi skrelo.

lenka1977
autor
18. aug 2008

Jahodka nasa mala tiez nepocuva to je akoby hrach o stenu hadazala. Preto ma to ani nebavi sa s nou hrat ked nevidim ziadnu odozvu. Jej sa paci skor ked sa jasime. Ale ked jej mam citat tak to skor trha knihu. ked jej hovorim riekanku tak sa otaca. Ako ju mam potom niecomu ucit ked sa nevie sustredit. myslim ze 8 mesiacov je uz dostatocny vek na ucenie.

silvia123
18. aug 2008

Môj malý keď je doma vo svojom prostredí, tak tiež nemá veľký záujem aby som ho stískala a mojkala, ťahá sa k zemi -za hračkami, štvornožkovať, chodiť, proste zaujíma ho všetko okrem mňa, a keď je zase na zemi, tak sa síce na mňa znovu štverá, ale to len zo zábavy, lebo hneď chce znovu na zem. Ale keď sme u niekoho na návšteve, tak sa mi dobre že pod tričko neschová ako je na mne nalepený tváričkou, neskôr sa síce osmelý ale keď sa mu niečo znepáči hneď hľadá u mňa útočisko. Myslím že takto je to o.k.

zuka
18. aug 2008

Lenka, aj ked mate dievcatko, neobavala by som sa. Prave v 8. mesiacoch deti velmi vela objavuju a preto je vsetko ine take zaujimave.

lenka1977
autor
18. aug 2008

dakujem, myslela som si ze len chlapci byvaju citovo chladni.preto ma prekvapilo ze aj moja holka je taka. zase k muzovi sa vie krasne pritulit.

jahodka11
18. aug 2008

lenka, nas ma 10 mesiacov a je taky ako pises.....zaujima ho viac vsetko okolo neho, ako to, co hovorim ja....pokial nehovorim o jedle, vtedy pocuva 😉

martina2007
18. aug 2008

Lenka asi tak po roku,ale pusinkovat nas zacal asi okolo 1 a pol, chlapci su vraj trosku pomalsi vo vyvoji ako dievcatka.

Vobec by som sa tym nezatazovala,uvidis vsetko ma svoj cas a budete sa malickej tesit a jej novym pokrokom viac a viac.Moj maly je uz taky sibal,ze musim za nim stale pobehovat a davat pozor.

sirinka
18. aug 2008

moja zacala davat najavo, ze chape co po nej chceme az po roku, ona nechce ani tap tap tapusky robit, ale teraz uz donesie, co jej poviem a tak
aj lubit a objimat sa zacala teraz, da uz aj pusinku...mensie deti nemaju radi, ked im obmedzujeme priestor a pohyb, oni nechapu, ze to je z lasky 😅
lubim ta mozes hovorit ako obsuchana platna, nikdy nie je dost...