Angličtina - Helen Doron. Je to dobré aj pre 2,5 ročné dieťa? Koľko to stojí?

zvedavamt
8. júl 2007

ma s tym niektora skusenosť? je to dobre aj pre 2,5r dieťa? koľko to stoji?

petaba
27. okt 2009

79 € je zápisné (taška, knižky, cd) a 43 € mesačne

bezaz
9. nov 2009

ahojte, nemate niekto skusenost s HD v dunajskej strede? pozvali nas na ukazkovu hodinu, len akurat sa ucim na statnicu, takze nestihacka 😅
pripadne neboli by ste niektora ochotna mi napalit CD s pesnickami? moc dik

dodkap
19. nov 2009

Myslim, ze nie je pravda, ze je jedno, ci zapisete dieta na HD alebo len tak v skolke. Kolegyna mala malu v skolke na nemcine, kde sa naucila zopar slovicok, ale nebolo jej to blizke a rychlo ich aj zabudla. Teraz chodi na HD, je to uplne ine, tesi sa tam a velmi si to pochvaluju. Myslim, ze rozdiel tam rozhodne je. Nehovoriac o tom, ze stat sa ucitelom AJ u Helen Doron nie je len tak, takze tam mate daku kvalitul. V skolkach uci hocikto.

dodkap
19. nov 2009

Co sa tyka ceny, myslim, ze tato investicia je rozhodne rozumna a oplati sa. Ked si zratate co vsetko mu to da na dlhe roky v nasledovnom zivote, hm, v pohode, vrati sa mu to i z urokami.

danadr
23. nov 2009

dodkap tiez si to myslim a najma vacsinou na HD nadavaju ti ktori to nikdy neskusili.Ta forma je zabavna a velmi prepracovana. A je to takisto drahe ako akykolvek kurz pre dospeleho za rok. Teda akykolvek kvalitny kurz. Avsak ucit 5 mesacne babatka je asi kapanek narocnejsie.

zade
28. nov 2009

baby a ko to je s HD ak menozeme prist pretoze je dieta chore? Vratia mi peniaze?

petaba
3. dec 2009

zade mas narok na 5 nahradnych hodin... aspon... potom ti uz prepadaju... 😒

katulik1
3. dec 2009

znie to lákavo...

nellamy
7. dec 2009

caute je tu niekto kto chodi na HD do skalice? mate odtial nejake sskusenosti ? ozvite sa ja cez postu

pavelaiva
8. jan 2010

Ahoj mamiky, náhodou jsem narazila na vaši diskusi o aj s HD. Moje zkušenost je výborná. S 18ti měsíčním synem chodím od jeho 8mi měsíců. Ze začátku jsem to brala jako příjemné setkání s několika maminkami, které mají podobně staré děti a řeší podobné problémy. Nicméně po 5ti měsících začal Martínek nromálně reagovat na anglické věty. Myslím tedy, že když jsme řekli "klap your hands" (zatleskej) tak zatleskal, "shake your head" (zavrť hlavoavou) tak zavrtěl, teď i řekne "bye-bye" zamává rukou a odchází z učebny, atd. Postupně přidával další a další a teď už sám při poslouchání zmiňovaných CD z ničeho nic začne dělat, o čem tam zpívají. Pro takto malé děti lekce trvá 45min. je to akorát. Delší dobu se takto malé děti ani nedokážou soustředit. Pokud jde o peníze, zdálo se mi to taky hodně. V Praze platíme cca 12.500,- Kč za rok včetně materiálů ale už teď vím, že se nám to vyplatilo. Zameškané hodiny nahrazujeme. Vzhledem k tomu, že kurzů se stejně starými dětmi je u nás několik není s tím problém, ikdyž už nahrazujeme asi 10 hodinu. V březnu nám končí předplacené kurzovné a určitě budeme pokračovat v dalším kurzu. Kdyby vás k tomu ještě něco zajímalo, klidně mi napište na mail.
Iva a Martínek

moya25
2. feb 2010

Ahojte nemá niekto skúsennosti s HD v Ružomberku? 🙂

moya25
2. feb 2010

A ešte otázočka... Čo si myslíte v akom veku je vhodné zapísať dieťatko na kurz? Ďakujem za odpoveď

ivka08
3. feb 2010

Ahoj, má někdo zkušenost v Hradci Králové? Díky

tutifruti
5. feb 2010

My dochádzame do Ružomberka z Dolného Kubína už tretí rok, odvtedy čo HD otvorili. Alžbetka začala navštevovať kurz ako 2,9, Dorotka 2,5 ročná... Vždy sa na hodinu veľmi tešia, keď sú choré, tak doma plačú, že chcú ísť na AJ... Alžbetka má celkom slušnú slovnú zásobu, aj Dory je šikovná... Z vlastnej skúsenosti doporučujem...

zuzi.kost
8. feb 2010

ahojte mamky, chcem pridat svoj nazor - proti Helen Doron nic nemam, vzdelanie je velmi potrebne, no ceny maju naozaj prehnane. sama som sukromna lektorka, ucim mamky s detmi, ale aj detvaky samostatne z akreditovanych oxfordskych ucebnic a vsetko je minimalne o dve tretiny lacnejsie, pritom s rovnakymi vysledkami... vzdelavat sa treba, ide len o to, najst vhodny kurz, tym myslim aj financne. drzim deckam palce, aby im to islo 🙂 a vam samozrejme tiez ;)

petaba
11. feb 2010

zuzi.kost to je pravda ze je to dost drahe, ale kde robia kurzy pre deti okolo 3 rokov?

zuzi.kost
12. feb 2010

petaba, napriklad aj ja take robim 🙂 ide o to, co si chces vybrat - vyberies si podla metody, napr. Helen Doron, Hocus-Lotus sa robi v mnohych materskych centrach, no upozronujem, ze tuto metodu mozu vyucovat aj nekvalifikovani ucitelia, no na ucitela musis mat skratka stastie... kazdy sa ohana vedeckymi vyskumami a tvrdi, ze ich metoda je ta naj... je to pochopitelne, kazdy chce prilakat klientelu. ja zase ucim podla Oxfordu, je to rovnako hrava metoda ako vyssie menovana, Oxford je silna znacka, no napriek tomu su materialy o dve tretiny lacnejsie. k hravosti len tolko, ze to zase zavisi len a len od ucitela, nakolko dokaze deti zabavit a zaujat. mozes mat metodu vymyslenu samotnym Janom Amosom, ak ju uci clovek bez fantazie, dosli sme... cize mas moznost vybrat si kurz, aky ti najviac vyhovuje. drahe kurzy ti nezabezpecia, ze sa tvoje dieta nieco naozaj nauci.

zuzannas
12. feb 2010

Zuzi.kost, a robis v BA tieto kurzy?? chcem dat tiez maleho na AJ 🙂

zuzi.kost
12. feb 2010

Ano, v BA. Asi najrozumnejsie by bolo, keby si mi napisala e-mail, podrobnejsie Ti vsetko vysvetlim, aby si sa mohla rozhodnut. zuzi.kostelnik@gmail.com

dorota26
15. feb 2010

zuzi.kost aj ja by som bola zaujem mam 4.rocneho syna mozem sa ozvat aj ja ?

zuzi.kost
15. feb 2010

Dorota26, samozrejme, napis mi, rada poskytnem dalsie info kazdemu. budem sa tesit

zade
17. feb 2010

Rada by som pridala svoj nazor o tom "uzasnom" zarobku lektorky. Vopred pisem, ze neucim v Helen Doron skole, ale nieco pobobne len s hudbou.

Nakolko je to program, ktory ma licenciu - urcite je potrebne za Know-how odvadzat poplatky....a tie urcite nie su male. /U nas v Hudobnej skolicke Yamaha/ je to obdobne. Take vyskolenie lektorky nieco taktiez stoji. POcula som, ze to siaha do 100.000 korun, no neviem co je pravda. Kopu investicii si urcite vyziadaju pomocky, knihy a urcite aj prenajom priestoru.

Takze to co lektorke nakoniec ostane, vobec nemusi byt tak uzasne ziskove...

soso
25. feb 2010

ahojte, rada by som pozanala Vas nazor na to, ci sa Vam niektore lektorky HD nezadaju neprimerane afektovane. To tak ma byt? Boli sme teraz na 2 ukazkovych hodinach na roznych miestach a v oboch pripadoch som bola tak trochu sklamana...na HD chceme chodit, len mi obcas pride ich prejav sorry, ale smiesny. Viem, ze musia byt dorazne, aby deti zaujali, ale sa mi to zda az prilis! Toto ma trochu odradza. Ich proti lektoram nic meman...su mile, zlate na deticky, len ten afekt mi dost prekaza. Ako to vnimate vy? Vo vasom HD centre je to v pohode?

zuzi.kost
28. feb 2010

caute mamky, som milo prekvapena velkym zaujmom o anglictinu pre deti do troch rokov, ale uprimne, podla mojich zisteni, dietatku staci intenzivne sa zacat po anglicky ucit az od troch rokov. dovtedy o nic nepride a ak ma zena platit za jazykovy kurz, mohla by skor uvazovat o investicii do seba 🙂 existuje totiz aj taky kurz, kam mozete chodit spolu so svojim dietatkom. vy sa ucite (ved preco stracat ambicie pocas materskej, ze?), vase bejby je pri vas, vnima jazyk rovnako ako by to bolo na kurze, kde by ste sa vy celu hodinu prenudili 🙂 podla mna to stoji za zvazenie z logickeho a aj z financneho hladiska

lalus
8. mar 2010

zuzi, o tom počujem prvýkrát...že by bola AJ, kde môžem byť s drobcom...kde? Teda ja AJ celkom už viem 😅 ale možno ak by bola nejaka upperintermediate a vyššie úroveň, resp. konverzačky...tak nech z jazyka na MD nevypadnem a malému neuškodí 😉

zuzi.kost
10. mar 2010

akurat zaciname nove turnusy v BA a v Stupave, tam su aj pokrocile mamky, citame beletriu a zdrvujuco sa o vsetkom rozpravame 🙂 chces prist? napis mi mail na seba, poslem ti info

izina
11. mar 2010

Ahoj,
to by bylo super, učit se a mít malou u sebe. Sice jsem se kdysi na škole aj učila, ale po tolika letech nepoužívání ho, bych kurz potřebovala. Nevíte, zda je něco podobného i v Čechách na Táborsku? Nebo aspoň odkaz, pod kterým bych to našla. Díky

zuzi.kost
12. mar 2010

Ahoj, Izina, o podobnych kurzoch v Cechach naozaj neviem... mrzi ma to :( tento kurz je nasa specialita, malokto sa do toho chce pustit, je to zaberak 🙂 lenze je kopu dievcat, tak ako ja, v meste bez babiciek, potrebuju si udrzat slusnu uroven jazyka a nechcu platit aj za opatrovatelku aj za kurz. takto vezmu deti so sebou a tie sa vlastne ucia tiez, ved aj detske kurzy su zamerane na pocuvanie jazyka a my sa aj hrame, aj sa ucime pesnicky a basnicky, ale hlavne fakt drvime jazyk, aby to malo pre mamky efekt 🙂 drzim ti palce, aby sa ti podarilo nieco najst

mkr
12. mar 2010

ivka my jsme teď byli na ukázkový hodině a bylo to moc pěkný, byl to docela fofr lektorka se ani nezastavila pořád se něco dělo, aby se udržela pozornost dětí 🙂

chtěla bych se zeptat, jestli někdo nechce prodavat výukové materiály Babyś best start s aj začínáme od english for infants, ale chtěla bych mít i tamto, případně se ozvěte do interní pošty, dík

editahlb
12. mar 2010

Ahoj Izi,podivej se sem http://www.helendoron.cz/index.php?leva=leva_1....

V tabore neco takoveho bezi, tak snad budou mit volno..