Angličtina - Helen Doron. Je to dobré aj pre 2,5 ročné dieťa? Koľko to stojí?

zvedavamt
8. júl 2007

ma s tym niektora skusenosť? je to dobre aj pre 2,5r dieťa? koľko to stoji?

izina
13. mar 2010

Ahoj

Zuzi,
díky. Věřim,že takový kurz maminek s dětmi dá zabrat. Já bych hlídání měla, ale proč nevyužít zároveň učení i malé.
Edit,
našla jsem v Táboře kurzy pro děti a dětičky, ale potřebovala bych se ji učit i já. Ale moc děkuji, až bude ukázková hodina, asi se s malou půjdeme podívat.

violetka1
19. apr 2010

AHoj, kto je tu zo ZA a uz chodi, ci uvazuje o HD angline?? Boli sme na celej jednej 45min hodine, Kristinka mala z domu odo mna nejake zaklady, ale po hodine si celu cestou pocitala od 1-6 a doma pospevovala dve pesnicky odtial.
Je to pre mna veelmi draha investicia + dochadzanie a nemam na 100% vyriesene dohliadanie na mensieho syna..len ak tu je niekto zo ZA a chodi tam, ozvi sa- aj IP..diky

rut
13. máj 2010

Chcela by som Vás varovať pred návštevou kurzu Helen Doron pri Poluse v Bratislave. Zvlášť na vyučujúcu. Vôbec nevie pracovať s deťmi. Vedieť po anglicky nestačí na to, aby mohol niekto viesť kurz ANJ pre deti od dvoch rokov. V kurze mala 3 chlapcov a 4 dievčatá. Chlapcov málokedy vyvolávala, venovala sa dievčatám. A jedno z deti šikanovala tým, že mu na konci hodiny ako jedinému stále nedávala nálepky. Samozrejme, že bol z hodiny na hodinu neposlušnejší a mal nechuť ísť na hodinu, lebo učiteľka mu nechce dávať nálepky a nevyvoláva ho. Vždy ho vyvolávala ako posledného. Ak nechcete svojmu dieťaťu znechutiť škôlku, školu a kolektíiv, tak sa im vyhnite.

kami11
22. máj 2010

Moja dcérka 3,5 ročná chodí na angličtinu do Mortimeru. Je to tiež angličtina pre deti od 2 rokov. Hodiny prebiehajú hravou formou a deti to tam baví. Pani učiteľka je super, má pekný prístup k deťom a výbornú angličtinu. Dcérka sa teší na každú hodinu a pýta sa, kedy tam pôjde znova. Škola je v BA - časť Staré mesto. Zatiaľ som veľmi spokojná.

julia225
26. máj 2010

my chodime na anglictinu doron v ruzomberku, uci nas Sona Bednarova, je skvela, je to ucitelka, ake by malo a chcelo mat kazde dieta, je na nich sice prisna, maju striktne pravidla, ale pomohlo im to prestat pouzivat slovencinu na hodinach, ...chystame sa aj na letny kurz. my chodime uz treti rok, teda koncime treti rok, sme veeeeeeelmi spokojne 🙂

zuzula35
1. jún 2010

Ahojte, citam si to tu a musim zareagovat na prispevok Rut. My tiez chodime na kurz Helen Doron pri Poluse - Vajnorska. Tento konflikt sa naozaj stal, ale moze za to aj samotna mamicka. Odvtedy, ako sa to stalo, sa uz nic podobne nezopakovalo a my sme so synatorom naozaj velmi spokojni! Tato lektorka uci uz 4. rok, my chodime od minuleho roka a je super! Ja by som navrhovala, ze ak sa nieco nezda v kurze, staci sa porozpravat osobne s lektorkou alebo s majitelom centra a oni su vzdy pristupni na dobre vyriesenie. Vzdy sa da dodhonut. Ved im ide o to, aby tam deti chodili a boli spokojne a rodicia tiez. No a my sme veru maximalne!

zuzula35
1. jún 2010

A este ma napadlo, ze som pred casom mala moznost sa o tom rozpravat s jednou psychologickou a ona to podporovala. Vobec nie je potrebne, aby dieta bolo z bilingvalnej rodiny, len je potrebne v tom nepolavit a chodit stale. Ona ma 2 deticky - dceru (tusim 5) a syna 2 roky a tiez chodia na Helen Doron a pochvaluju si. Ja mam 2 rocneho syna a tiez vidim skvele pokroky. Takze planujeme chodit veeelmi dlho.

petulka_
12. aug 2010

ahojte, nasla som na nete stranky, kde sa daju materialy od Helen Doron - pre deti od 3 do 22 mesiacov stiahnut zdarma..
tu sa daju stiahnut CD http://www.megaupload.com/?d=DRA35EWV -tam len vpravo hore opisete kod a kliknete na download file, potom cakate asi 40 sekund a mozte si to stiahnut..a tu sa daju stiahnut knizky http://www.4shared.com/get/rFOHLZr3/Helen_Doron...
tu tiez cakate niekolko sekund a potom to ide stiahnut zdarma.. hadam to niekomu posluzi 😉

idris
17. aug 2010

@petulka_ ja som bola zvedava ze ake to je ale mp3 mi nesla spustit a ani kniha otvorit tak este musim popracovat na tom

petulka_
17. aug 2010

@idris mne to ide v pohode..ked to mas stiahnute, tak treba kliknut na ten subor s pravym tlacitkom mysi a vyberies rozbalit subory, vyberies si kam to chces rozbalit a ked sa to rozbali, tak uz to len normalne otvoris a malo by to ist..teda mne to takto islo..inak neviem, kde by mohol byt problem.. ☹

idris
17. aug 2010

@petulka_ talk uz mi to ide 🙂

zuzi.kost
24. aug 2010

ahojte dievcata, ktore nie ste ochotne platit velke poplatky za Helen Doron, tak v Stupavskom MC Fifidlo sa o mesiac otvaraju oxfordske kurzy pre deti od 3 a od 5 rokov, usetrite viac ako polovicu nakladov a vysledok bude rovnaky 🙂

mkr
3. sep 2010

@petulka_ děkuji za odkazy 🙂 my začnem chodit od infants a nechtělo se mi utrácet za předchozí materiály, takže využijem tohle

mkr
3. sep 2010

@zuzi.kost nemáš nějaký stránky na ty oxfordský kurzy, ještě jsem o tom neslyšela

zuzi.kost
4. sep 2010

oficialna stranka je tuto:

http://www.oup.com/elt/catalogue/isbn/1220?cc=g...

su to rozkosne kurzy, vela pesniciek, samolepiek, obrazkov, manusiek a flashkariet.

mimonenka1
10. sep 2010

Ahojte, chela by som pridat svoju skusenost s HD v Prievidzi. S dcerkou chodim od 2 rokov, kedy uz rozpravala po slovensky. Pre HD som sa rozhodla z toho dovodu, aj napriek cene, ze ide o uceleny system. Su v Prievidzi rozne vyucovacie centra pre male deti aj cenovo nizsie, ale pri HD mam zaruku, ze ked zacneme chodit, o rok ci dva nezanikne a my sme vlastne vyhodili peniaze. je to drahsie, ale je to investicia do dietata, radsej si nekupim nic pre seba. Tiez je pravda, ze sme mali stastie na fantasticku ucitelku. Dcerka vie naratat do desat vie pomenovat vela zvieratiek, ovlada slovesa, cele pesnicky. Nech mi nikto nehovori, ze je to rovnake ako aj v materskej skole, lebo nie je. V skolke chyba system, stale sa ucia to iste, pretoze stale prichadzaju nove deti. Moj synovec druhak na ZS nevie tolko z anglictiny ako moja teraz trojrocna dcerka. Pokial na to mate, vrelo odporucam.

gega1
10. sep 2010

Máte niekto na predaj CD Helen Doron pre 2-6 ročné deti?
Ďakujem Margareta

izina
21. sep 2010

Ahojte, tak jsme se byly podívat na ukázovou hodinu AJ od Helen Doron a mně se to líbilo. Do zítra se mám rozhodnout, zda tam s malou budu chodit. Chci, ale tatínkovi se to zdá zbytečné, takže nepřispěje. Nějak to udělám, a s malou to zkusim. A budu doufat, že ji to bude bavit. Je to pro její budoucnost, což mužský nechápe

ingagrad
11. nov 2010

@petulka_ Pekne pozdravujem a velmi dakujem za linku, uz som si stiahla knizky aj CD. 🙂 Ja ucim svoje deti sama anglictitu, nastastie ju ovladam vynikajuco a deti sa krasne "chytaju".

sifar
11. nov 2010

Ahojky vsetci. My sme s dcerkou zacali chodit do Helen Doron ked mala rok a bola som velmi spokojna. Deticky to uuuzasne nasavaju, vedia sa krasne "prepnut" do anglictiny a je to pre ne prijemne stravena hodinka. Chodilo s nami aj jedno pol rocne dievcatko a myslim, ze kurz pre nu nebol zbytocny. Bola tam zvyknuta, skor s nim mali problem deticky, co zacali chodit ako 3 a viac rocne...
Teraz od septembra sme zacali chodit na anglictinu do MC Hojdana v Ruzinove. Som tam uuuplne spokojna, aj dcerke sa paci. Uroven je ta ista ako Helen Doron, len je to lacnejsie. Myslim, ze teraz niekedy sa tam otvara este jeden kurz. ak mate zaujem, kuk na www.hojdana.sk (su tam inak aj ine dalsie kurzy, nedelne divadielka...)

barbisha
11. nov 2010

Ja by som vam chcela odporucit aj Baby anglinu - http://detskekurzy.webnode.sk/new-baby-anglicti...
lektoruje to strasne skvela ucitelka Peta a tiez ma aj anglictinu a nemcinu pre maminy.

izina
11. nov 2010

Tak do Heleny chodíme a malé se tam líbí. Aspoň to tak vypadá. V podstatě si dělá, co chce, a přesto se učí.

danka_ba
18. apr 2011

Čaute, tiež máme skúsenosi s angličtinou pre deti ...
Dcérku sme tak sporadicky začali učiť od 2 rokov a hneď sa toho chytila začalo ju to baviť. Skúsili sme aj HD aj M - dcérku to bavilo, ale keďže tatinko je super po anglicky, začal ju trošku učiť doma. Majú ju aj v škôlke, ale tam je to nič moc.
Teraz sme začali učiť obe deti Hocus Lotus a som zvedavá. Ale už na 1 deň začala tá mladšia hovoriť bird, duck, frog, eyes ... takže si myslim že pokrok 🙂

benjik
7. júl 2011

ahoj, nevíte,prosím, kolik stojí kurzy v Praze? nemůžu to najít. Předem díky.

volka
8. júl 2011

Ahhhooojjjjjtee všetci!
Chcem Vás trochu informovať o HD metode. Mala som ju možnosť vidieť nie len ako rodič ale aj z inej / druhej strany-ako lektor.
TO všetko, čo píšete je fajn.ˇ´Ano, počúva sa CD doma .....
Problém je však vtom, že táto metoda stavia na prirodzenosti učiť sa cudzí jazyk alebo metóda materinského jazyka. No, nie je to také jednoduché. Spýtam sa: Čo je pre dieťa prirodzené prostredie? Domov, kde sa ho opýtam: A ako to povieš po anglicky? Čiže používam v prirodzenom prostredí aj slovenčinu? Dieťa aj prekladá, však? Nie je možné vytvoriť prirodzené prostredie. Metódou HD sa učia deti AJ ako SECOND LANGUAGE / druhý jazyk/. V naších podmienkach to nie je možné. Po revolúcii aj na Slovensku bola diléma učiť AJ ako second language alebo ako FOREIGN LANGUAGE. Prišlo sa na to / a to si skúste vygooglovať: sú o tom vedecké štúdie/ , že nie je možné učiť ako druhý jazyk v našich podmienkach. Je to možné len v podmienkach ako napr. v USA, kde je veľká komunita napr. Mexičanov a tam je to o inom. Oni majú to anglické prostredie všade okolo, hoci oni sami nehovoria po anglicky / aspoń na začiatku, keď sa prisťahujú/ . A čo tu máme my, aké anglické prostredie? TO by ste sa museli s dieťaťom rozprávať doma len po anglicky. A to potom nepotrebujete vydať toľko peňazí na nejaký kurz. Na tej jednej hodine do týždňa? TO je nič. A aj ako rodič musím poznámenať, že dieťa často bolo vystresované, lebo nerozumelo, čo p. učiteľka od neho chcela.
A ako lektorka musím poznámenať, že aktivity kt. su tam su fajn avsak na druhej strane metoda je postavena aj na určitej rýchlosti, čo vlastne v praxi znamená, že nie je priestor na hovorenie.
A ak áno, tak veľmi krátko a deti nikdy nehovoria dlho, uč.iteľ nečaká.
Hoci mnohí tvrdíte, že dieťa sa cítí dobre. TO nepopieram avšak tvrdím, že za toľko penazí dostávate málo muziky.
Je to vymyvanie mozgu rodičom.
Na Slovensku aj všade v Europe sa učí Aj ako foreign language / cudzí jazyk/, kde sa vlastne používa aj preklad, aj drill / čo je tiež metóda/, hoci sa ho všetci tak boja, používa sa aj počúvanie, povzbudenie a tak dalej. Všetko si skúste vygooglovať, nenechajte sa obalamutiť.
Na otázky zodpoviem
Volka

andiekens
8. aug 2011

@volka wow, tolko informacii.. 🙂 zila som v usa a planujem svoje dieta ucit anglicky, preto zvazujem aj toto.. zaujimala by ma hlavne cena a ci by si svoje dieta na to dala, ak by si nebola lektorka ? 🙂 dakujeem za odpoved, andrea

tweety22
8. aug 2011

tiez ucim svoje dve deti anglicky, zvazovala som aj kurz HD ale odradila ma cena, keby to bolo aspon 2x do tyzdna tak by som do toho isla ale takto si myslim, ze ta jedna hodina tyzdenne je o nicom

rachaellk
5. sep 2011

Dnes sme boli na ukážkovej hodine (dcérka má 18mes) a čakala som od toho viac, teda že ma to hneď na začiatku nadchne aspoň tak, ako keď som o tom čítala. No nestalo sa ☹ Súhlasím s názorom Volky "za veľa peňazí málo muziky". Za 40 hodí (10 mesiacov) dať 370€ kurzovné + 75€ materiály je HROZNÉ. "Lektorka" bola mladučká študentka a ani zďaleka nedodržala prisľúbené "všetko na hodine len po anglicky". A najviac ma prekvapili vyjadrenia staršej lektorky o tom, ako nie je dobré, keď rodič Slovák sa snaží s dieťaťom hovoriť po anglicky nenučí ho správny akcent a dieťa môže pochytiť zlé základy, preto aj metóda HD spočíva hlavne v počúvaní CD, kt. je hovorené originál angličtinou!

tweety22
5. sep 2011

ja nemam absolutne spravny akcent (mam ho nemecky, kedze som zila v Nemecku) ale deti anglicky ucim napriek tomu, pocuvame aj vela CDs a pracujeme s pracovnymi zositmi takze na tom naozaj nevidim nic zle 🙂

susul
11. sep 2011

Ahojte suhlasim s Volkou, my sme absolvovali ukazkovu hodinu. Osobne sa mi to pacilo, urcite sa dieta zabavi, nieco sa nauci... Ale je to skutocne málo muziky za vela penazi, hlavne ked si uvedomite, ze to nie je otazka jedneho kurzu, ze je spravne pokracovat v dalsom kurze a v dalsom, ved ked uz ste raz zacali.... A uznavam, ked zacnete s trojmesačnym mimcom tak tych hodin stihnete do plynulej anglictiny veeelmi vela. Obchodny tah je to velmi dobry. Takze my sme sa rozhodli nechat to na pocuvani CD, sledovani angl. rozpravok a klasickej výuke metódou drilu 🙂. Viem, ze mnohe nebudete suhlasit, ale toto bolo nakoniec nase rozhodnutie.