Angličtina - Helen Doron. Je to dobré aj pre 2,5 ročné dieťa? Koľko to stojí?

zvedavamt
8. júl 2007

ma s tym niektora skusenosť? je to dobre aj pre 2,5r dieťa? koľko to stoji?

slonikm
7. jan 2009

Jo a zapomněla jsem dodat jak na tom je Anežka, v češtině umí pár (odhadem tak 30 slov, některým teda ještě není moc rozumnět), začíná ale zároveň opakovat i slovíčka anglické 😀 (ty zatím jenom opakuje, sama je neříká). Ptala jsem se lektorky, prý je to tak, že se ty anglické dětem líp vyslovují, to je celé.

kebulka
8. jan 2009

Děkuju za reference. Ještě se chci zeptat - jaká je tedy cena v Čechách. Jestli jsem to boře pochopila, platí se na začátku nějaká suma za CD a materiály a pak hodinová sazba. Je to tak? Díky.

julia225
22. jan 2009

Ahojte, my chodime do HD uz dva roky, som maximalne spokojna, dokonca tento rok tam malu uz len necham a idem prec, je to super vec... nas zapis( v ktorom je taska 4CDknihy story book+tricko) stal asi 2000 a mesacne 1100sk no ale napr. surodenci maju zlavu...
a tiez nemam na rozhadzovanie ale tych 37eur mam, nemam... stoji to za to... 😵 😵 😵

malovani
31. jan 2009

Kebulka: co se týče placení, tak u nás je roční školné 10.000,- kč (je v tom zahrnuto CD, materiály, taška... a samozřejmě výuka). Platit je možno buď celou částku na začátku nebo rozdělit na dvě či tři splátky.

daniela74
12. feb 2009

Nechcem Vam moc pokazit idealy ale s HD som sa tiez stretla. Nastudovala som si ju podrobne. Realitu zhrniem nasledovne:
- ako tu uz bolo naznacene, je to cisty biznis
- cena je 5 nasobna oproti beznym cenam za kurzy
- tie "uspechy" ktore tu boli spomenute jasne ukazuju, ze za pol roka sa deti takmer nic nenaucia - len si treba dat dole ruzove okuliare
- moj syn 5r. ovlada A.j. o nieco lepsie a nikdy sa anglictinu neucil, okrem toho, ze som mu par krat pustila vyukove programy na PC
- no a deti od 3 mesiacov - cisty nezmysel, aj podla toho vidiet serioznost HD - ako Vam to mozu odporucit??, i ked je kazdemu jasne ze je to k nicomu, pustajte detom doma anglicke pesnicky a tiez budu mat "napocuvane"
- jedna taka pobocka zaplati statisice za zriadenie a dalsie statisice kazdy rok za prevadzku - potom necudo, ze su v SR vyssie ceny ako v CR ...
- nacancany kapitalizmus, nic viac 🙂
- ak Vam nieje problem preplacat kurzy o 400%, potom doporucujem 🙂
- inak najdite si kurzy pre deticky za normalne ceny alebo ich dajte na A.j. v skolke - vysledok bude rovnaky par slov po anglicky - na zakladnu komunikaciu ich treba viac ako 5.000 a tie sa tam urcite nenauci, to je o niecom inom...

jannuulik
15. feb 2009

Rada by som tiež pridala svoj názor,môj drobec je ešte malý na AJ, skôr by sme sa radi naučili znakovanie 😎 Ale keď začne rozprávať určite ho rada zoberiem na hodiny AJ, možno aj HD, ja sama rozprávam plynulo, dokonca poznám viacej anglických detských pesničiek ako slovenských 😉 , ale nejak nám to jednoducho nejde, snažím sa mu aj pomenovať veci aj aj, ale nieje to ono. A preto sa už teším na ako bude môj drobec chodiť na hodiny a ja ho budem doučovať 😀

vae
24. feb 2009

Milé mamičky, ja sama učím angličtinu už X rokov - môj názor je, že najlepšie je začať s cudzím jazykom od troch rokov. Mám zopár skupín škôlkárov, rozdelených do skupín na základe veku i roku výučby angličtiny. Je to náročná práca, pretože učiteľ musí detičky zaujať, ale odmenou sú tie krásne odrapkané pesničky či básničky. Deti sa ich veľmi rýchlo naučia. No hodina musí byť veľmi aktívna - pohyby, video, pesničky, spievanie, obrazový materiál - skrátka, učiteľ musí byť vybavený aj arzenálom pesničiek, ktoré musí vedieť naspamäť - podotýkam, že vedomosti sa začínajú pri najmenej 50 pesničiek či riekaniek. Okrem toho musí byť učiteľ "spevácky" zdatný. O sile hlasu ani nehovorím. Skrátka, je to neuveriteľne náročná práca. Dieťa sa vie sústrediť 20-35 minút - záleží to, samozrejme, od veku. Do takýchto aktívnych hodín sa vždy vkradne aj riešenie problému typu "som smädný, chcem cikať a pod." To všetko už po rokoch skúseností viem riešiť.
Chcem však teraz reagovať na tému "drahých kurzov". Niekde som tu čítala, že ide o franchisingový typ učenia, ktorý pridáva na cene. Áno, je to pravda. HD má svoje meno, ale nevymyslela vlastne nič nové - predsa týmto systémom vychováva každý rodič svoje dieťa, keď sa k nemu po narodení začína prihovárať v rodnej reči. Dieťa berie tento typ komunikácie za prirodzený - berie a prijíma ho ako kód. Nerozmýšľa nad tým, prečo sa to povie tak či tak, prečo je to vyskloňované tak či onak. A to môže robiť rodič aj s angličtinou - pravda, ak tento jazyk ovláda aspoň "dobre". To znamená, že veštko závisí od toho, aký prísny je rodič voči sebe samému. Ak si povie, že s prísnou pravidelnosťou sa bude k svojmu dieťaťu prihovárať v angličtine, úspech sa dostaví tak či tak. Zoberme si len príklad bilinguálnych rodičov. Také dieťa bude ovládať obidva jazyky, samozrejme za predpokladu, že sa k nemu budú rodičia zhovárať v obidvoch jazykoch.

janocka
14. apr 2009

babulka • 1d • 8. mar 2009 o 19:12
Rozmýšľam nad zapísaním syna na angličtinu, keďže už dlho pozeráva rozprávky na DVD v angličtine, nejako mu to nerobí problém. Ja som strávila niekoľko rokov v Anglicku a rada by som, keby malý tiež pochytil tento jazyk. Ja som s nim nikdy nerozprávala anglicky, nejako mi to prišlo zvláštne a nevedela by som striktne dodržiavať pravidlá bilinguálnej výchovy, teda jeden rodič, jeden jazyk.
Viete poradiť nejaké dobré kurzy angličtiny v BA aj pre trojročné deti? Láka ma Helen Doron, ale nikde som nenašla ceny, asi to bude pekne drahé 😖

ena • 2d • 8. mar 2009 o 20:28
babulka; tusim Srandina Peta chodi na Helen Doron anglictinu, alebo sa mi zda, ze to vo vydatych spominala, skus sa jej popytat.

babulka • 1d • 10. mar 2009 o 14:36
Opytam sa srandy, ale skor by som chcela nieco ine, nez Helen Doron. Nasla som Presporkovo, ale tam uz kurz bezi, tak neviem, pockam kym zacne nieco nove..

pitik • 2d • 17. mar 2009 o 13:33
BABULKA mne chodi Veronika uz 2., rok na HD a som spokojna, chcem tam dat aj maleho, ked este trosku podrastie, ale mas pravdu, stoji to dost, mesacne cca 1200 Sk a zapisne cca 2200 Sk, to sa plati raz rocne za materialy. Vsak dufam, ze sa uz aj konecne stretneme, mozem Ti povedat viac

petulko2008 • 1d, snž • 18. mar 2009 o 13:05
Da sa ist aj tak, ak mate zaujem, ze idete vy na jazyk a o dieta sa vam postaraju. Anglictina, nemcina a spanielcina. Ja som sa prihlasila, podla mna je to super. je to vo Freedu v BA.

pitik • 2d • 19. mar 2009 o 16:09
A kde je ten Freed? Co to stoji?

emogeon • 1d • 19. mar 2009 o 16:24
tu je link

http://www.freedu.sk/?id=14

mety
23. apr 2009

Kurz Helen Doron pro nejmenší (od 3 do 22 měsíců) stojí 10.700,-Kč syna jsem tam chtěla přihlásit.
Díky dojíždění + pokaždé není v dobrém rozpoložení jsem sondovala na netu a našla obdobu výuky
www.lippymessy.cz, podle které učím syna zhruba od 2 měsíců sama doma, kdykoliv má chut
pustím mu angličtinu.
Pro zajímavost v diskusním foru na www.lippymessy.cz je srovnání této výuky s Helen Doron.
Je tady také někdo kdo učí "nejmenší" anglicky, někdo kdo má osobní zkušenosti se znakováním?
Sama s tím začínám tak bych byla ráda za nějaké rady.

lara9
26. apr 2009

ja chodím s malou na kurz helen doron ešte len 2mesiac,mala 20mesiacov ked sme začali.výučbové materiály stoja 73,50eur(materiály na 10 mesiacov,čo je dlžka jedného kurzu/4cd,4knížky riekaniek a 4rozprávkovéknížky/) a potom mesačne 43eur.vychádza to na 4hodiny mesačne,čiže týždenne jedna.v skupinke je od 4-8detí +rodič každého.hodina trvá 45minút.lektorka rozpráva po anglicky,na hodine sa spievajú pesničky podľa cd kde sa predstavujú zvieratká,časti tela,predmety s ktorými sa dieťa denne stretáva a tak.pritom sa každá tá vec ukazuje,lektorka má takú veľku bedničku s hračkami a vecmi a postupne ich vyberá.je to veľmi zaujímavé a aj neposedné deti to zaujme,lebo je tam veľa pohybu,tanca..doma sa potom počúva to cd každý deň 2krát,ale nie je nutné aby pri tom sedeli,stačí v pozadí počas hry.moja malá to chce sama od seba počúvať aj 5xdenne..myslím,že to pre tie deti význam má,pretože na nej vidím,ako po takej krátkej dobe sama od seba počas hry pospevuje a hovorí niektoré slovíčka,vie že slnko je sun,hand ruka a pes dog a opakuje úplne všetky...po slovensky vie povedať skoro všetko,takže znakmi si to neukazujeme.ja som veľmi spokojná a rozhodne to odporúčam,podľa mňa to neni ani taká vysoká suma,ved koľko matiek takú sumu aj prefajčí mesačne alebo tak...ale tiež si myslím,že s troškou fantázie si tieto hodiny mamičky môžu urobiť samé.my sa tiež ešte pri tom počúvání cd niekedy hráme a ukazujeme si to ako tam.ale aj tak som rada,že tam chodíme predsa v kolektíve je to iné 😀 😝

emmka007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubaczik
18. máj 2009

ahojte..no aj ja rozmyšlam,ze od sept. by som tam nahlasila maleho,ale neviete,musi dieťa plynule rozpravať? my sa totiž ešte hrame na partizanov 😒 a nepovieme nič,okrem mama,baba,dede a bubo 😀 tak ak ma niekto skusenost,budem rada 😉

lara9
21. máj 2009

aho bubaczik.nemusí vôbec rozprávať.ten kurz je vypracovaný pre deti od 3mesiacov do 14 rokov.my sme tam v skupinke 5detí,jedno dievčatko tam má 8mesiacov a je vidieť,že sa tam teší,dokonca už si určité veci odtiaľ pekné pamätá a reaguje.chlapček ktorý má niako cez 2roky nehovoril ani slovíčko ani mama,ani nič.a už začína hovoriť základné slovíčka.a ked sa ho opýtam ako robí dog,tak začne štekať,čiže aj ked nehovorí,vie,že ide o psa..daľšie dievčatko ako prvé slovíčko povedalo bubbles,takže rovno po anglicky...celkovo všetkých 5detí,začalo byť komunikatívnejších a je vidieť,že tomu na hodine rozumejú.ja som veľmi spokojná a myslím,že to bola zatiaľ moja najlepšia investícia do mojej malej.skús si pozrieť slovenskú stránku helen doron.tam sú 2 také pesničky aj s videom,ktoré si spievamena hodine.pusti ich malému uvidíš ako na to bude reagovať.

natalise
27. máj 2009

čaute, no čo sa týka tej sumy za lektorku... aby dostala licenciu toto vyučovať, usí mať štátnicu z angliny a kurz za 1000€. tých 1800skk, čo je spomínané, nejde len jejm ale aj na údržbu priestorov, hračiek...a bla-bla. S malou tam cohím už tretí mesiac a je to super. je v kolektíve, všetko sa vysvetluje hraním sa... Vždy sa tam tešíme. My dve to každému len odporúčame(dokonca aj náš tatinko už vie pár slovíčok vďaka cd 🙂 )

lalenka
9. jún 2009

Podla mna je HD priserne draha, nemoze si to dovolit hocikto, kamaratka mi odporucala skusit jazykovu skolu nedaleko Trnavskeho myta, kde sa ucili jej deticky. Tie si to pochvalovali a chcu sa tam cez leto opat vratit.

daniela74
26. jún 2009

Zhrnute a podčiarknute:
- je tam prijemna atmosfera ale,
- cena sialene prehnana > "300" Sk /45 min
- postup vo vedomostiach podpriemerny
- frekvencia mizernych 1x tyzdenne
😎

petaba
22. sep 2009

Ahojte je niekto prihlaseny na Vajnorsku v BA? 🙂

petaba
22. sep 2009

respektive chodili ste minuly rok?

dika
22. sep 2009

my ideme vo stvrtok na ukazkovu hodinu na Vajnorsku

petaba
22. sep 2009

My v pondelok 🙂

danadr
23. sep 2009

Podla mna ta cena nie je az taka strasna. Neviem ci mate prehlad ale individualna hodina momentalne v BA stoji aj 500 Sk s kvalitnym ucitelom. Pracovala som na jazykovom institute tak to mam z prvej ruky. A ak je tu 4 az 5 deti tak si myslim ze je to OK. Chcem sa tam prihlasit so 6 mesacnou tak potom dam vediet. Mozno budem nadavat ale co zas ja viem, nakolko mam mamu logopeda, s detmi je naj sa ucit anglictinu bud od narodenia alebo bilngvalne s jednym rodicom. Pokial sa to prehana v skolkach od 3 rokov tak moze dojst k nespracovaniu jazyka a roznym porucham spravania. Takze idem to skusit a potom dam vediet. Ale pravdu povediac idem tam aj kvoli sebe navyse mala miluje kolektiv.Chodime od 5 mesiacov na baby FIT a je tam uplne stastna takze mozno ide aj o formu socializacie.Trosku sice drahej ale ved uvidime.

jaaninka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petaba
28. sep 2009

My sme boli dnes a bolo super, mala ani odist nechcela... uz sa tesime na dalsie hodiny 🙂

dika
30. sep 2009

nam sa tiez pacilo....

julyb
1. okt 2009

My chodíme do MT a tiež sa nám páči 🙂

kukutska
2. okt 2009

Tak my sme tiez navstivili skusobnu hodinu. Isla som tam skepticka, maly sa prave zobudila dost plakal, okrem toho velmi tazko sa zaclenuje do novych kolektivov a co sa nestalo?!...zaaazrak 😀 Normalne ho to zaujalo, dokonca aj spolupracoval, uplne super!!!!!! Som povedala, ak sa malemu zapaci, ideme do toho i ked to nie je najlacnejsie. Jemu sa zapacilo, takze nastupuje buduci tyzden na kurz 😀

lucile
17. okt 2009

My s malou chodime od septembra mala ma 15 mesiacov a mozem potvrdit ze je to super 🙂 uz po par hodinach rozumie niekolkym frazam, cd je potrebne ale pustat aj doma. Okrem ineho sa jej tam aj velmi paci je velmi spolocenska a aj preto chodime na viacere kruzky 😉 Tiez viem kolko stoji hodina AJ s kvalitnym ucitelom takze sa mi to nezda nejako prehnane drahe... Zhrnutie - vrelo odporucam 🙂

danadr
17. okt 2009

Tak nam sa to tiez velmi paci. Moja mala ma len 6 mesiacov ale velmi pekne na hodine reaguje. Myslim ze ta metodika je velmi dobre prepracovana a mame skvelu ucitelku. Hlavne ide o to ze sa tam mala zabavi prostrednictvom spievania, tancovania a vie ju to zaujat.A navyse aj ja sa nieco priucim nakolko je to anglictina uplne ine na aku sme boli zvyknuti na kurzoch my. Je prirodzenejsia. Takze su tam slovicka ktore clovek u nas v prvych lekciach absolutne neuvidi. Paci sa nam tam. Neviem ci je to ucinne a ci to bude mat dopad na jej ucenie anglictiny v neskorsom veku ale mam dobry pocit ze nieco pre nu robim. Je to pre nu velka zabava takze si myslim ze nic tym nemozem pokazit. Aj mne dobre padne pokecat s mamickami v krasnom prostredi a stoji to za tie usmevy tych detureniec zrovna keby im to aj nic nedalo.A najma teraz v zime je to uplne skvele vyplnenie dna. FAKT len ODPORUCAM.

zade
24. okt 2009

baby co to stoji?

danadr
26. okt 2009

1 000 Sk na mesiac. Takze hodina asi tak 250. Na zaciatku sa plati nieco okolo 2000 ako zapisne a za materialy.Ale zas v tych materialoch su 4 CD a kadejake knizky. A jazykove ucebnice su drahe aj v knihkupectvach. No najlacnejsie to zas nie je. Zatial ale musim povedat ze mi to stalo za to. Da sa platit aj na mesiac. Mala ma teraz nejake tazsie obdobie lebo nam idu zuby, tak mozno teraz par tyzdnov vynechame.